دیپلماسی دینی، دیپلماسی فعال مشهد در هفته ی جاری

بسیج حداکثری امکانات آستان قدس رضوی در خدمت رسانی به   زوار اربعین حسینی   از میرجاوه تا کربلا

اعزام 15 هزار نفر زائر اربعین حسینی از   فرودگاه بین المللی مشهد   به کشور عراق


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  یک دهه   مستندنگار  رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی


امکان تهیه بلیت هوایی مشهد
از شصـت و چهـار کشور جهـان

آیا می دانستید که امکان تهیه بلیت هوایی مشهد از شصت و چهار کشور جهانبه مشهد وجود دارد
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

سیاسی/ گزارشی از برپایی نخستین کارگاه بین‌المللی پوستر «بازگشت بزرگ قرن» عوده القرن با عنوان بازگشت بزرگ قرن در مشهد + تصاویر + فیلم

   |  سه شنبه 17 اردیبهشت 1398
align=bottom
برگزاری کارگاه بین‌المللی گرافیک که اولین دوره آن در مشهد برگزار می‌شود، علاوه بر رساندن این پیام که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است، نشان‌ دهنده آن است که در جهان امروز راه ارتباطی مختلف برای انتقال فرهنگ و اعتقادات وجود دارد. اولین کارگاه بین‌المللی پوستر «بازگشت بزرگ قرن» از 11 اردیبهشت سال جاری تا 14 اردیبهشت در مشهد مقدس، توسط اتحادیه بین‌المللی امت واحده،... 
...  سازمان تبلیغات اسلامی و آستان قدس رضوی در مشهد مقدس برگزار شد.

کارگاه مملو از طراحان و خطاطان جوانی است که هر کدام با ظاهر و فرهنگ خاصی در کنار یکدیگر جمع شده‌اند تا به‌نوعی در جهاد مقابله با استکبار جهانی حضور پیدا کنند و بتوانند به‌مقاومت جوانان فلسطین در مقابل صهیون کمک کنند.

هر کدام از جوانان از کشورهای دیگر در مشهد زیر یک سقف جمع شده‌اند تا با طراحی پوستر اهمیت کار فرهنگی در جهاد را نمایان کنند و این مفهوم را برسانند که گاهی می‌توان با یک کار فرهنگی پیامی بزرگ و بخشی از فرهنگ یک کشور را به‌دیگر جوانان منتقل کرد.

زیر سقف زائر سرای رضوی، فرهنگ و زبان و پوست اهمیتی ندارد، چرا که همه جوانان با یک هدف دور هم از تمام کشورها جمع شده‌اند و این هدف چیزی جز اتحاد جوانان اسلام برای آزادی فلسطین نیست که باعث شده هر کدام حتی با هزینه‌های شخصی این بعد مسافت را طی کنند و خود را به‌مشهد و در کنار دیگر جوانان برسانند.

حضور 65 گرافیست از 10 کشور در کارگاه پوستر «بازگشت بزرگ قرن»

دبیر اتحادیه بین‌المللی امت واحده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، در خصوص این کارگاه گفت: از 10 کشور اندونزی، لبنان، فلسطین، سوریه، عراق، بحرین، ایران، افغانستان، پاکستان، هندوستان 65 گرافیست دور یکدیگر جمع شده‌اند.

علیرضا کمیلی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی کرده بودیم از چند کشور دیگر و گرافیست‌های بیشتری در این کارگاه شرکت کنند، اما شرایط مالی به ما اجازه نداد تا این دوستان در این کارگاه شرکت کنند، برنامه این بوده که در روز اول در خصوص موضوع صحبت شود و به ایده‌پردازی بپردازند، که این ایده‌ها به‌شرایط امروز فلسطین یعنی معامله بزرگ قرن مربوط است.

وی افزود: ایده‌های دیگر عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با اسرائیل و انتقال پایتخت آمریکا به‌اراضی اشغالی تشکیل می‌دهند که روز گذشته نیز ایده‌ها به‌طرح تبدیل شد و قرار است امروز شرکت‌کنندگان ایده‌های خود را تحویل دهند و فردا از آثار برگزیده رونمایی شود.

مسؤول کارگاه بین‌المللی پوستر اظهار کرد: این هنرمندان از طریق ارتباط‌های مجموعه امت واحده با سراسر دنیا انتخاب شده‌اند، کسانی که کار آن‌ها کیفیت مناسب را داشته دعوت شده‌اند و حتی شرکت‌کنندگان نیز نیمی از هزینه رفت و آمد را خود پرداخت کرده‌اند و تیم داوری حضور این گرافیست‌ها را تایید کرده‌اند.

کمیلی در خصوص هدف از برگزاری این کارگاه گفت: مواجهه هنری با اقدامات ترامپ در مورد قضیه فلسطین که سکوت گسترده‌ای در این خصوص صورت گرفته، از جمله اهداف برگزاری این کارگاه است، چرا که اعتقاد داریم زبان هنر را تمام دنیا متوجه می‌شوند.

اتحاد تنها راه مقابله با استکبار جهانی است

جوانان اسلام همیشه ثابت کرده‌اند زمانی که نیاز به اتحاد باشد اختلاف‌های عقیده‌ای را کنار گذاشته‌اند و با کمک یکدیگر توانسته‌اند تاثیر مثبتی بر شرایط سیاسی منطقه بگذارند.

با توجه به شرایط حال حاضر فلسطین و تبعیض‌هایی که آمریکا و صهیون بر منطقه دارند و سعی دارند با عادی‌سازی روابط با عوامل خود در کشورهای منطقه مسئله را به فراموشی بسپارند، نیاز است که جوانان با هر هنر و وسیله‌ای صدای مردم مظلوم فلسطین را به‌گوش جهانیان برسانند، تا باز هم استکبار جهانی در مسئله فلسطین که مرتبط به جهان اسلام است، شکست بخورد.

برگزاری کارگاه بین‌المللی گرافیک که نخستین دوره آن در مشهد برگزار می‌شود، علاوه بر رساندن این پیام که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است، نشان‌دهنده آن است که در جهان امروز راه ارتباطی مختلف برای انتقال فرهنگ و اعتقادات وجو دارد و مسئله فلسطین آن قدر برای جوانان اسلام مهم شده است که از اختلاف‌های خود می‌گذرند و همه توان و هنر خود را برای حل مسئله فلسطین به‌کار می‌برند.

گزارش از: هادی احمدی / فارس 

بازگشت بزرگ قرن در مشهد

آخرین ویرایش: سه شنبه 17 اردیبهشت 1398
Share
  یادآوری: درج رتبه  ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش  سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی  ها» پررنگتر  در این بخش متمایز شده اند. 2- این اطلاعات، تا تاریخ هشتم تیرماه  1398 به روز شده است!

کل رویدادها و مناسبات:  4.980
  اخبار  3618     بین   الملل  2992     آسیا  2514     مراسم   بین المللی / داخل و خارج  1005     دیپلماسی دانشگاهی  730     دیپلماسی زیارت،   زائر/ امام رضا(ع)   712     دیپلماسی اقتصادی  698     افتخارات   / خبرخوش/ مفاخر  663     جهان   اسلام  648     دیپلماسی گردشگری  602     دیپلماسی علمی  596     میهمان   / میهمانان خارجی  588     اروپا  555     دیپلماسی دینی   (مذهبی و قرآنی)   531     دیپلماسیفرهنگی  508     دیپلماسی آموزشی  506     آیا   می دانید که مشهد/ آمارها  465     دانشگاه   فردوسی مشهد  424     شهرداری   مشهد  363     تصاویر   / گزارش های تصویری  356     آستان   قدس رضوی  352     دیپلماسی نمایشگاهی  303     استانداری   خراسان رضوی  280     عراق  274     سرمایه   گذاری داخلی  255     دیپلماسی شهری  245     پاکستان  243     جلسات،ملاقات،   بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج  240     دیپلماسی سیاسی  238     دیپلماسی هنری    227     افغانستان  227     دیپلماسی ورزشی  223     صادرات   و واردات  220     دیپلماسی سلامت،   پزشکی و بهداشت  210     دیپلماسی عمومی   (حاکمیتی و ملی)192   استاندار  188     آفریقا  185     دیپلماسی اجتماعی  178     دیپلماسی حمل   و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)   161     سفارت،   سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول  161     مشهد   2017  139     ادامه ...
  نتایج رتبه بندی موضوعات:  تا 23 فروردین 98 | تا 9 اسفند 97 | تا 2 آذر 97 | تا 23 آذر 97
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
8 تیرماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»