اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان و افغانستان و در نهایت به دوحه قطر
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

سیاسی/ گزارشی از برپایی نخستین کارگاه بین‌المللی پوستر «بازگشت بزرگ قرن» عوده القرن با عنوان بازگشت بزرگ قرن در مشهد + تصاویر + فیلم

   |  سه شنبه 17 اردیبهشت 1398
align=bottom
برگزاری کارگاه بین‌المللی گرافیک که اولین دوره آن در مشهد برگزار می‌شود، علاوه بر رساندن این پیام که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است، نشان‌ دهنده آن است که در جهان امروز راه ارتباطی مختلف برای انتقال فرهنگ و اعتقادات وجود دارد. اولین کارگاه بین‌المللی پوستر «بازگشت بزرگ قرن» از 11 اردیبهشت سال جاری تا 14 اردیبهشت در مشهد مقدس، توسط اتحادیه بین‌المللی امت واحده،... 
...  سازمان تبلیغات اسلامی و آستان قدس رضوی در مشهد مقدس برگزار شد.

کارگاه مملو از طراحان و خطاطان جوانی است که هر کدام با ظاهر و فرهنگ خاصی در کنار یکدیگر جمع شده‌اند تا به‌نوعی در جهاد مقابله با استکبار جهانی حضور پیدا کنند و بتوانند به‌مقاومت جوانان فلسطین در مقابل صهیون کمک کنند.

هر کدام از جوانان از کشورهای دیگر در مشهد زیر یک سقف جمع شده‌اند تا با طراحی پوستر اهمیت کار فرهنگی در جهاد را نمایان کنند و این مفهوم را برسانند که گاهی می‌توان با یک کار فرهنگی پیامی بزرگ و بخشی از فرهنگ یک کشور را به‌دیگر جوانان منتقل کرد.

زیر سقف زائر سرای رضوی، فرهنگ و زبان و پوست اهمیتی ندارد، چرا که همه جوانان با یک هدف دور هم از تمام کشورها جمع شده‌اند و این هدف چیزی جز اتحاد جوانان اسلام برای آزادی فلسطین نیست که باعث شده هر کدام حتی با هزینه‌های شخصی این بعد مسافت را طی کنند و خود را به‌مشهد و در کنار دیگر جوانان برسانند.

حضور 65 گرافیست از 10 کشور در کارگاه پوستر «بازگشت بزرگ قرن»

دبیر اتحادیه بین‌المللی امت واحده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، در خصوص این کارگاه گفت: از 10 کشور اندونزی، لبنان، فلسطین، سوریه، عراق، بحرین، ایران، افغانستان، پاکستان، هندوستان 65 گرافیست دور یکدیگر جمع شده‌اند.

علیرضا کمیلی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی کرده بودیم از چند کشور دیگر و گرافیست‌های بیشتری در این کارگاه شرکت کنند، اما شرایط مالی به ما اجازه نداد تا این دوستان در این کارگاه شرکت کنند، برنامه این بوده که در روز اول در خصوص موضوع صحبت شود و به ایده‌پردازی بپردازند، که این ایده‌ها به‌شرایط امروز فلسطین یعنی معامله بزرگ قرن مربوط است.

وی افزود: ایده‌های دیگر عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با اسرائیل و انتقال پایتخت آمریکا به‌اراضی اشغالی تشکیل می‌دهند که روز گذشته نیز ایده‌ها به‌طرح تبدیل شد و قرار است امروز شرکت‌کنندگان ایده‌های خود را تحویل دهند و فردا از آثار برگزیده رونمایی شود.

مسؤول کارگاه بین‌المللی پوستر اظهار کرد: این هنرمندان از طریق ارتباط‌های مجموعه امت واحده با سراسر دنیا انتخاب شده‌اند، کسانی که کار آن‌ها کیفیت مناسب را داشته دعوت شده‌اند و حتی شرکت‌کنندگان نیز نیمی از هزینه رفت و آمد را خود پرداخت کرده‌اند و تیم داوری حضور این گرافیست‌ها را تایید کرده‌اند.

کمیلی در خصوص هدف از برگزاری این کارگاه گفت: مواجهه هنری با اقدامات ترامپ در مورد قضیه فلسطین که سکوت گسترده‌ای در این خصوص صورت گرفته، از جمله اهداف برگزاری این کارگاه است، چرا که اعتقاد داریم زبان هنر را تمام دنیا متوجه می‌شوند.

اتحاد تنها راه مقابله با استکبار جهانی است

جوانان اسلام همیشه ثابت کرده‌اند زمانی که نیاز به اتحاد باشد اختلاف‌های عقیده‌ای را کنار گذاشته‌اند و با کمک یکدیگر توانسته‌اند تاثیر مثبتی بر شرایط سیاسی منطقه بگذارند.

با توجه به شرایط حال حاضر فلسطین و تبعیض‌هایی که آمریکا و صهیون بر منطقه دارند و سعی دارند با عادی‌سازی روابط با عوامل خود در کشورهای منطقه مسئله را به فراموشی بسپارند، نیاز است که جوانان با هر هنر و وسیله‌ای صدای مردم مظلوم فلسطین را به‌گوش جهانیان برسانند، تا باز هم استکبار جهانی در مسئله فلسطین که مرتبط به جهان اسلام است، شکست بخورد.

برگزاری کارگاه بین‌المللی گرافیک که نخستین دوره آن در مشهد برگزار می‌شود، علاوه بر رساندن این پیام که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است، نشان‌دهنده آن است که در جهان امروز راه ارتباطی مختلف برای انتقال فرهنگ و اعتقادات وجو دارد و مسئله فلسطین آن قدر برای جوانان اسلام مهم شده است که از اختلاف‌های خود می‌گذرند و همه توان و هنر خود را برای حل مسئله فلسطین به‌کار می‌برند.

گزارش از: هادی احمدی / فارس 

بازگشت بزرگ قرن در مشهد

آخرین ویرایش: سه شنبه 17 اردیبهشت 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      ادامه ...

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات