اندیشکده بین المللی فرهیــخت 

  11 سال دیده بان و مستندنگار   رویکرد بین المللی   مشهد
  رصد   شش هزار  رویداد و تعامل در قالب 21 دیپلماسی
دستاورد صدها خادم بین المللی رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir

اندیشکده بین المللی فرهیخت» ، پژوهشگاهی است سایبری و قرارگاهی است مردمی که با رسالت دیده بانی و مستندنگاری «رویکرد بین المللی» کلان شهر «مشهد»، فعالیت خود را از تاریخ سوم خرداد 1388 به همت خادمان بین المللی امام رضا(ع) در سرتاسر جهان آغاز نموده و تاکنون بیش از یازده سال، توفیق رصد و پایش نزدیک به شش هزار رویداد و مناسبات و تعاملات توسعه ی روابط خارجی کلان شهر رضوی را با جهان پیرامون در عرصه های مختلف دیپلماسی داشته است. شما فرهیخته ی گرامی نیز به جمع «خادمان بین المللی رضوی» بپیوندید.

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان ، افغانستان و در نهایت به دوحه قطر، بغداد و ترکیه
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دانشگاهی/ دیدار رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) با رییس دانشگاه الزهرا(س) آستان مقدس حسینی عراق

   |  یکشنبه 16 شهریور 1399
align=bottom
آستان قدس رضوی در پی تشکیل شبکه‌ اعتاب مقدسه است. رییس دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) گفت: چشم‌انداز آستان قدس رضوی ایجاد شبکه‌ای بین مدیران اعتاب مقدسه است زیرا اشتراک تجارب و دانش علمی بین آستان‌های مقدس، موجب بهبود برنامه‌ها و عملکردها خواهد شد. دکتر مرتضی رجوعی در دیدار با دکتر زینب سلطانی رییس دانشگاه الزهرا(س) آستان مقدس حسینی افزود:...

دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) با راه‌اندازی رشته مدیریت اماکن متبرکه، تلاش دارد تا مدیرانی متعهد و متخصص را برای اعتاب مقدسه تربیت نماید و تاکنون مدیرانی از اعتاب مقدس امامین جوادین(ع) در این رشته فارغ‌التحصیل شده‌اند.

وی ادامه داد: دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) پیش ‌از این تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه الکفیل آستان مقدس عباسی را امضا کرده و دوره‌های مهارتی کوتاه‌مدتی برای کارمندان آستان مقدس امامین جوادین(ع) برگزار کرده است.

رییس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: سالانه بیش از ۲۰ میلیون نفر از اقصی نقاط دنیا در پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت می‌کنند که نیاز است این پدیده عظیم در حوزه‌های مختلف از نظر علمی مورد تحلیل و تحقیق قرار گیرد و نتایج آن در نشریات و نشست‌های مختلف ارائه شود.

رجوعی افزود: دانشگاه امام رضا(ع) جزء دانشگاه‌های جامع است که طبق اساسنامه آن‌ در شورای عالی انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در تمامی رشته‌ها و دانشکده‌ها فعالیت خود را توسعه دهد.

وی ادامه داد: دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) دارای دو فضای آموزشی مستقل خواهران و برادران است و هفت هزار دانشجو در حال حاضر در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که از جمع دانشجویان این دانشگاه، هزار دانشجو غیر ایرانی هستند که ۷۰ درصد این دانشجویان، عراقی هستند و در کلاس‌های مشترک با دانشجویان ایرانی تحصیل می‌کنند.

رییس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: دانشجویان غیر ایرانی این دانشگاه در طول ۶ ماه، در مرکز آموزش‌های زبان فارسی به غیرفارسی ‌زبانان دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) دوره‌های آموزشی مرتبط را می‌گذرانند که با توجه به شیوع ویروس کرونا، ارائه آموزش زبان فارسی به ۲۳۰ دانشجوی عراقی برای ترم مهرماه به‌صورت آنلاین شروع ‌شده است.

رجوعی افزود: در حال حاضر یک‌پنجم دانشجویان عراقی دانشگاه‌های ایران در دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) تحصیل می‌کنند.

او ادامه داد: دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) تنها دانشگاه غیردولتی کشور است که علاوه بر مجوز بین‌المللی، مجوز دفتر امور کنسولی را از سازمان امور دانشجویان خارجی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور کسب کرده است.

رییس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: دفتر امور کنسولی شعبه دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) تلاش دارد تمامی مسائل مربوط به امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی از جمله صدور ویزای تحصیلی، صدور مجوز ثبت‌نام، صدور اقامت، تمدید اقامت، خروج و مراجعت و سایر موارد مرتبط از سوی سازمان دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را تسهیل کند که رضایت بالای دانشجویان را به دنبال داشته است.

رجوعی افزود: طبق جدیدترین رتبه‌بندی مرکز منطقه‌ای علوم جهان اسلام  ISC، دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) برترین دانشگاه غیردولتی ایران معرفی ‌شده است و در حال حاضر دانشجویان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

در ادامه این دیدار رییس دانشگاه الزهرا(س) آستان مقدس حسینی گفت: آستان مقدس حسینی دارای دو دانشگاه الزهرا (س) و الوارث است که در دانشگاه الزهرا(س) تنها بانوان مشغول به تحصیل هستند.

دکتر زینب سلطانی افزود: آستان مقدس حسینی دانشگاه الزهرا(س) را با هدف تربیت بانوان متخصص و ایجاد فضایی مناسب برای تحصیل بانوان راه‌اندازی کرده است که در حال حاضر بیش از هزار دانشجو در سه دانشکده داروسازی، پیراپزشکی و علوم اداری در آن مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌های وابسته به آستان مقدس حسینی بر اساس سوابق تحصیلی است که بخشی از دانشجویان این دانشگاه‌ها بورسیه رایگان تحصیلی شده‌اند.


دانشگاه امام رضا (ع) برترین دانشگاه غیردولتی کشور شد
آخرین ویرایش: سه شنبه 18 شهریور 1399
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      نمایشگاه بین  المللی مشهد   145      مسابقات، آزمونها،  برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج   141      مشهد  2017   139      سرمایه گذاری خارجی   134   ادامه ...
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی کلان شهر رضوی
تا 15 تیر ماه 99
  نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
  نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
  نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
  نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات