اندیشکده بین المللی فرهیــخت 

  11 سال دیده بان و مستندنگار   رویکرد بین المللی   مشهد
  رصد   شش هزار  رویداد و تعامل در قالب 21 دیپلماسی
دستاورد صدها خادم بین المللی رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir

اندیشکده بین المللی فرهیخت» ، پژوهشگاهی است سایبری و قرارگاهی است مردمی که با رسالت دیده بانی و مستندنگاری «رویکرد بین المللی» کلان شهر «مشهد»، فعالیت خود را از تاریخ سوم خرداد 1388 به همت خادمان بین المللی امام رضا(ع) در سرتاسر جهان آغاز نموده و تاکنون بیش از یازده سال، توفیق رصد و پایش نزدیک به شش هزار رویداد و مناسبات و تعاملات توسعه ی روابط خارجی کلان شهر رضوی را با جهان پیرامون در عرصه های مختلف دیپلماسی داشته است. شما فرهیخته ی گرامی نیز به جمع «خادمان بین المللی رضوی» بپیوندید.

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان ، افغانستان و در نهایت به دوحه قطر، بغداد و ترکیه
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دانشگاهی/ ۱۳ استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جمع دانشمندان برتر جهان

   |  شنبه 4 مرداد 1399
align=bottom
دکتر محسن تفقدی گفت: براساس آخرین نتایج رتبه بندی ESI، تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه که در جمع یک درصد پراستناد برتر دانشمندان جهان قرار گرفته اند به ۱۳ نفر افزایش یافت. وی افزود: دکتر مونا علی بلندی عضو هیات علمی پژوهشی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان آخرین نفر این جمع به تازگی توانسته است در حوزه موضوعی داروشناسی در جمع دانشمندان یک درصد پراستناد برتر ESI قرار گیرد...

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد  ادامه داد: در یک ماه اخیر دکتر مجید درودی و دکتر رامین رضایی نیز توانستند به این موفقیت دست پیدا کنند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این دانشگاه پس از دانشگاه علوم پزشکی تهران بیشترین تعداد دانشمندان یک درصد پراستناد برتر را در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور دارد.
تفقدی افزود: رشد قابل توجه استنادات به مقالات دانشگاه از عوامل تاثیرگذار در ارتقای جایگاه دانشگاه در رتبه بندی های جهانی به شمار می رود که در ماه های اخیر شاهد رشد ۷۰ درصدی تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده ایم.
وی اضافه کرد: در سال ۹۸ دکتر محمدجواد نجف زاده، دکتر غلامرضا کریمی و دکتر سیدمحمد تقدیسی حیدریان هم به این جمع افزوده شده اند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تا قبل از سال ۹۸ نیز دکتر حسین حسین زاده، دکتر محمد رمضانی، دکتر خلیل آبنوس، دکتر مهرداد ایرانشاهی، دکتر محمود رضا جعفری، دکتر محمد حسین بسکابادی و دکتر امیر حسین صاحبکار توانسته اند در جمع دانشمندان یک درصد پراستناد برتر ESI حضور یابند.
تفقدی افزود: نتایج رتبه بندی ESI (شاخص های بنیادین علم) هر دو ماه به روز رسانی می شود و معیار ارزیابی آن میزان استناد به مقالات منتشر شده در مجلات ISI است.
وی ادامه داد: مبنای این رتبه بندی، گردآوری و تجزیه تحلیل اطلاعات یک درصد مقالات دارای بیشترین استناد در پایگاههای مربوطه است.

ایرنا

خبر دیگر در همین زمینه حاکی است:

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیوستن سیزدهمین عضو هیات علمی این دانشگاه را در جمع دانشمندان دانشمندان یک درصد پراستناد برتر ESI تبریک گفت
  
رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد کسب رتبه دوم دانشگاه در رتبه بندی تایمز را تبریک گفترییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن تبریک پیوستن سیزدهمین عضو هیات علمی این دانشگاه در جمع دانشمندان یک درصد پراستناد برتر ESI تاکید نموده است: ورود نخستین بانوی توانمند و نخبه این دانشگاه در جمع دانشمندان برتر نشان از کیفیت بالای فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی و تلاش و عزم جدی بانوان در رسیدن به قله های رفیع علم و کمال دارد.

به گزارش وب دا، دکتر سید محمد حسین بحرینی طوسی در این پیام آورده است: رشد چشمگیر تعداد دانشمندان یک درصد پر استناد برتر در ماه های اخیر و ورود دکتر مونا علی بلندی به عنوان سیزدهمین عضو هیات علمی این دانشگاه در این فهرست، موهبتی است  از سوی خداوند علیم و بی شک آدمی در سایه تلاش و جهد در کسب دانش از این موهبت بهره مند خواهد شد.

این رویداد عظیم و دستاوردهای این موفقیت غرورآفرین سبب ایجاد انگیزه و فضای شورآفرین علمی در بین مسئولین، اساتید و دانشجویان این دانشگاه خواهد شد.

اینجانب ضمن تبریک به دکتر تفقدی معاون محترم پژوهش و فناوری، مدیران این مجموعه ، سیزده دانشمند یک درصد پر استناد برتر و تمامی اعضای هیات علمی دانشگاه، توفیق روز افزون فعالان و تلاشگران این عرصه را در جهت تحقق اهداف عالیه حوزه سلامت از خداوند منان خواستارم.

گفتنی است؛ در حال حاضر سیزده تن از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد شامل دکتر مونا علی بلندی، دکتر رامین رضایی،دکتر مجید درودی، دکتر محمد جواد نجف زاده، دکتر غلامرضا کریمی ،دکتر سیدمحمد تقدیسی حیدریان ،دکتر حسین حسین زاده، دکتر محمد رمضانی ، دکتر خلیل آبنوس، دکتر مهرداد ایرانشاهی ، دکتر محمود رضا جعفری و دکتر حسین بسکابادی ، دکتر امیر حسین صاحبکار و دکتر محمد جواد نجف زاده توانسته اند در فهرست دانشمندان یک درصد پر استناد برتر ESI قرار دارند.

نوشته شده توسط سردبیرخبروب دا 

آخرین ویرایش: شنبه 4 مرداد 1399
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      نمایشگاه بین  المللی مشهد   145      مسابقات، آزمونها،  برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج   141      مشهد  2017   139      سرمایه گذاری خارجی   134   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی کلان شهر رضوی
تا 15 تیر ماه 99
  نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
  نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
  نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
  نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات