اندیشکده بین المللی فرهیــخت 

  11 سال دیده بان و مستندنگار   رویکرد بین المللی   مشهد
  رصد   شش هزار  رویداد و تعامل در قالب 21 دیپلماسی
دستاورد صدها خادم بین المللی رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir

اندیشکده بین المللی فرهیخت» ، پژوهشگاهی است سایبری و قرارگاهی است مردمی که با رسالت دیده بانی و مستندنگاری «رویکرد بین المللی» کلان شهر «مشهد»، فعالیت خود را از تاریخ سوم خرداد 1388 به همت خادمان بین المللی امام رضا(ع) در سرتاسر جهان آغاز نموده و تاکنون بیش از یازده سال، توفیق رصد و پایش نزدیک به شش هزار رویداد و مناسبات و تعاملات توسعه ی روابط خارجی کلان شهر رضوی را با جهان پیرامون در عرصه های مختلف دیپلماسی داشته است. شما فرهیخته ی گرامی نیز به جمع «خادمان بین المللی رضوی» بپیوندید.

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان ، افغانستان و در نهایت به دوحه قطر، بغداد و ترکیه
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

اجتماعی/ پپنجمین دفتر نمایندگی مهاجرین و اتباع خارجی استان در نیشابور راه‌اندازی شد + نگارخانه فرهیخت

   |  پنجشنبه 19 تیر 1399
align=bottom
مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی از راه‌اندازی پنجمین دفتر نمایندگی اتباع خارجی استان در نیشابور خبر داد. محمد تقی هاشمی روز پنجشنبه در مراسم توزیع ۲۲۰ بسته معیشتی حمایتی ویژه اتباع خارجی شهرستان نیشابور افزود: این پنجمین دفتر نمایندگی اتباع خارجی در استان خراسان رضوی پس از مشهد، تربت جام، تایباد و فریمان است و از شنبه آینده در محل فرمانداری این شهرستان پاسخگوی مراجعان خواهد بود....

وی ادامه داد: در استان خراسان رضوی ۵۱ ملیت از اتباع خارجی حضور دارند که جمعیتشان افزون بر ۳۲۰ هزار نفر است.
مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: به دلیل مجاورت این استان با مرزهای افغانستان بخش بزرگی از اتباع خارجی خراسان رضوی را افغانستانی‌ها تشکیل می‌دهند و به لحاظ استانی بزرگترین استان مهاجرپذیر در کشور هستیم و پس از تهران بیشترین تعداد مهاجر را داریم و ترکیب جنسیتی اتباع خارجی این استان تقریبا برابر است.

۸۰۰ تبعه خارجی در استان خراسان رضوی به کرونا مبتلا شدند

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: طبق آخرین آمار حدود ۸۰۰ نفر از اتباع خارجی بر اثر ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی بستری شده‌اند اما  آمار شیوع کرونا در بین این جمعیت از لحاظ ترکیب جمعیتی و درصد به نسبت ایرانی‌ها بسیار کمتر بوده است.
هاشمی افزود: از آغاز شیوع کرونا هرکدام از اتباع خارجی به دلیل ابتلا به این بیماری به هرکدام از مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند تحت پوشش رایگان بیمه قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: از آغاز شیوع کرونا بر اساس رزمایش مواسات و همدلی و با همکاری ساختارهای حمایتی طی این مدت با همکاری ستاد مردمی اتباع خارجی بیش از ۵۰ هزار بسته معیشتی اهدا  و ۲۰۰ میلیارد ریال کمک‌های مردمی جذب شده است.
مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی با اشاره به این که آمایش مرحله ۱۵ شروع شده است گفت: برای زنان ایرانی که از همسر خارجی صاحب فرزند شده‌اند سامانه‌ای در پورتال اداره کل اتباع خارجی جهت ثبت‌نام فرزندانشان برای دریافت شناسنامه راه‌ اندازی شده است و برای رعایت موازین بهداشتی و جلوگیری از اتلاف زمان بر اساس این اطلاعات نوبت‌دهی و تاریخ مراجعه اعلام می‌شود.

۴۹ هزار بسته معیشتی در نیشابور توزیع شده است

فرماندار نیشابور هم در این مراسم‌ گفت: از آغاز شیوع کرونا با همکاری مجموعه‌های خدمات رسان، بخش مردمی و خیرین ۴۹ هزار بسته معیشتی بین افراد نیازمند توزیع شده است.
علیرضا قامتی افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) در ماه مبارک رمضان افزون بر ۱۰۰ هزار پرس غذا بین اقشار کم برخوردار نیشابور توزیع کرد و طی این‌ مدت برای توزیع عادلانه با محوریت بسیج همه این کمک‌ها تجمیع شد.
وی ادامه داد: امروز هم ۲۲۰ بسته معیشتی در حوزه غذایی و بهداشتی هر کدام به ارزش چهار میلیون ریال در بین اتباع خارجی در نیشابور توزیع می‌شود.
فرماندار نیشابور گفت: امروز نمایندگی اتباع خارجی مستقر در فرمانداری نیشابور به صورت رسمی گشایش می‌یابد تا ذیل حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی مسائل مرتبط با اتباع خارجی را پیگیری کند.
قامتی افزود: شرایط امروز به دلیل شیوع کرونا زیاد مناسب نیست و از همه شهروندان انتظار می‌رود با رعایت مسوولیت‌های اجتماعی همه موازین و مقررات بهداشتی و پیشگیرانه را رعایت کنند.

مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.
 

دفتر نمایندگی اتباع خارجی در نیشابور راه‌اندازی شد
 


آخرین ویرایش: یکشنبه 22 تیر 1399
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      نمایشگاه بین  المللی مشهد   145      مسابقات، آزمونها،  برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج   141      مشهد  2017   139      سرمایه گذاری خارجی   134   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی کلان شهر رضوی
تا 15 تیر ماه 99
  نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
  نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
  نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
  نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات