اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

جهان به احترام امام رضا علیه الصلواه والسلام  بر خواهد خاست
سکه به نام علی ابن موسی الرضا علیه السلام  است
همایون زادروز سراسر نور و سرور سلطان سریر ارتضا، مولای تسلیم و رضا مبارک باد

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

شهری / پروفسور میتسو یوشیدا (ژاپن - جایکا): شهرداری مشهد در زمینه مدیریت پسماند موفق عمل کرده است + گزارش تصویری

   |  یکشنبه 1 دی 1398
align=bottom
رییس کارگروه آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) گفت: با هر معیاری که بسنجیم شهرداری مشهد در زمینه مدیریت پسماند موفق عمل کرده است. پروفسور میتسو یوشیدا، در بازدید از اقدامات سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد با ابراز خرسندی از عملی کردن توصیه‌های جایکا در زمینه دفع پسماندها و بازیافت زباله های خشک توسط شهرداری مشهد اظهارکرد: ...

در سال های اخیر توصیه هایی در مورد طرح های در دست اجرا؛ از جمله دفن زباله های بیمارستانی مطرح کردیم که اکنون این توصیه ها به یک سیستم کارآمد برای جمع آوری و دفن این نوع زباله‌ها تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: در زمینه بهبود لندفیل ها نیز سازمان پسماند علاوه بر اتمام طرح های پیشین، پروژه بسیار عظیمی را در دستور کار قرارداده است.

یوشیدا درخصوص نحوه مدیریت پسماند و نظافت شهری مشهد گفت: این شهر از نظر ساماندهی به زباله های خشک و هم از نظر نظافت شهری با هر معیاری که بسنجیم یک شهر موفق و تمیز به شمار می‌رود و در درجه عالی قرار می‌گیرد؛ اما این شهر از نظر بهداشت تنها با یک مشکل ساده رو به رو است که رفع آن به همکاری بیشتر شهروندان بستگی دارد.

رییس کارگروه آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) ادامه داد: در بازدیدی که از محل دفن زباله‌های بیمارستانی انجام شد، مشاهده کردیم که سازمان پسماند در زمینه حمل و دفن استاندارد زباله های عفونی بیمارستانی کاملاً موفق عمل کرده است.

وی با بیان اینکه در این میان به پسماندهای پزشکی و عفونی که در منازل تولید می‌شود، توجهی نشده است، افزود: هنوز این نوع زباله‌ها به درستی تفکیک نمی‌شوند و شهروندان آنها را همراه با دیگر زباله های خود در مخازن زباله می ریزند.

وی گفت: البته مقدار این زباله‌ها زیاد نیست، اما به دلیل عفونی بودن و اینکه به هر حال پسماندهای پزشکی از نوع خطرناک محسوب می‌شود باید از زباله‌های معمول جداسازی شوند که امیدواریم به زودی و با کمک شهروندان این مشکل را رفع شود.

یوشیدا اظهار کرد: تولید روزانه زباله در مشهد ۶۸۰ گرم و در توکیو ۹۰۰ گرم است که این به دلیل حجم بالای فعالیت های اقتصادی و صنعتی در توکیو است بنابراین اگر در مشهد فعالیت های اقتصادی رونق بگیرد این چالش هم به ناچار پیش خواهد آمد و سرانه تولید پسماند افزایش خواهد یافت.

رییس کارگروه آژانس همکاری‌های بین المللی ژاپن "جایکا" افزود: سازمان پسماند در بسیاری زمینه‌ها عملکرد خوبی داشته به جز در زمینه ایجاد کارخانه‌های زباله سوز که هزینه بالا و کمبود آب می تواند بخشی از این دلایل باشد.

وی اضافه کرد: در مجموع در میان شهرهای مختلف جهان که از آنها بازدید داشته‌ایم شهر مشهد در زمینه مدیریت پسماند خوب عمل کرده است و در تفکیک زباله وضعیت مناسبی دارد.

یوشیدا با اشاره به استفاده از سیستم های هوشمند در حوزه مدیریت پسماند افزود: استفاده از نرم افزار"سیمپ" در تفکیک و جمع آوری زباله های خشک نشان می‌دهد که این سازمان به سمت بهره گیری از فناوری جدید برای بهبود شرایط حرکت کرده که این اقدام قابل تقدیر است.

ایمنا
موفقیت شهرداری مشهد در زمینه مدیریت پسماند
آخرین ویرایش: سه شنبه 3 دی 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232      اجتماعی/  دیپلماسی   214      آفریقا   206      استاندار   199      حمل  و نقل (هوایی، ریلی و زمینی) / دیپلماسی   188      سفارت،  سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   175      کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic