اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

جهان به احترام امام رضا علیه الصلواه والسلام  بر خواهد خاست
سکه به نام علی ابن موسی الرضا علیه السلام  است
همایون زادروز سراسر نور و سرور سلطان سریر ارتضا، مولای تسلیم و رضا مبارک باد

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دینی / زمستان ۹۹، برپایی همایش بین‌المللی الهیات شرق با حضور شخصیت‌های حوزوی ملی و بین‌المللی در مشهد

   |  یکشنبه 1 دی 1398
align=bottom
رئیس پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: همایش بین‌المللی الهیات شرق با حضور شخصیت‌های حوزوی ملی و بین‌المللی، زمستان سال ۹۹ در مشهد برگزار می‌شود. دکتر سید مصطفی احمدزاده گفت: از مأموریت‌های پژوهشکده اسلام تمدنی می‌توان به تأمین پشتوانه‌های علمی تمدن اسلامی ایرانی از طریق نگرش به اسلام به‌مثابه دین تمدن ساز و توانمند در برپایی جامعه اسلامی اشاره کرد.

رئیس پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی پیش از ظهر شنبه در نشست خبری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: سبک زندگی اسلامی، بحث اخلاق، نظام سیاسی ایران و … از دغدغه‌های مجموعه پژوهشی است و در کل ۱۳ مسئله وجود دارد که بر روی آن‌ها تمرکز داریم.

احمدزاده، مهم‌ترین هدف نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری را مرجعیت‌سازی دفتر تبلیغات اسلامی در سطح ملی و بین‌المللی عنوان کرد و افزود: امیدواریم در یک بازه ۵ تا ۱۰ ساله به این مرجعیت برسیم.

وی با بیان اینکه در ۱۰ سال اخیر بیشتر در زمینه وهابیت، فرق انحرافی، اخلاق صداقت و… فعالیت شده و سعی شده تا انواع پژوهش‌های کاربردی را انجام دهیم، در خصوص نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری اظهار کرد: نمایشگاه از صبح یکشنبه، اول دی‌ماه از ساعت ۸ صبح آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی الهیات شرق با حضور شخصیت‌های حوزوی ملی و بین‌المللی در زمستان سال ۹۹ در مشهد، از تمامی پژوهشگران خواست که در راستای برگزاری هر چه بهتر این رویداد بین‌المللی، نظرات خود را به برگزارکنندگان همایش اعلام کنند.

در ادامه وحید شریفی، مدیر کتابخانه پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: پژوهشکده، دارای ۹ کتابخانه است که ۱۲۰ هزار منبع دیجیتال دارد. در حال حاضر این کتابخانه دارای ۱۵ هزار منبع دیجیتال است که طلاب و دانشجویان می‌توانند بدون هیچ قید و شرطی از منابع کتابخانه استفاده کنند.

وی ادامه داد: اعضای هیئت علمی دفتر تبلیغات اسلامی به‌صورت مدام در کتابخانه حضور دارند و افراد می‌توانند از راهنمایی ایشان استفاده کنند. همچنین آخرین دستاورد کتابخانه، پرتال جامع قرآن است که دارای مقالات و کتاب‌های معارفی و قرآنی است که در همین نمایشگاه از این سایت رونمایی خواهد شد.

در ادامه عباسعلی نصرآبادی، رئیس اداره پژوهش پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: این مجموعه با ۴ گروه پژوهشی کار خود را انجام می‌دهد. برگزاری ۵۰۰ نشست علمی، برگزاری ۹۶ همایش منطقه‌ای و ۵ همایش بین‌المللی، حاصل ۲۵ سال فعالیت سازمان پژوهشی است.

وی با اشاره به برنامه‌های نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری، گفت: امضای تفاهم‌نامه، برگزاری نشست تخصصی کتابخانه دیجیتال، رونمایی از آثار جدید و… از برنامه های پیش بینی شده است.

در ادامه سید حجت جعفری، مسئول بخش نشریات پژوهشکده اسلام تمدنی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: در بخش نشریات دارای ۲۹ نشریه هستیم که شامل ماهنامه و یا دو ماهنامه است. تاکنون حدود ۲۶ هزار مقاله نیز چاپ و منتشر شده است. تمام مقالات به‌صورت رایگان بر روی سایت قرار دارد و افراد می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. همچنین باید گفت که دو مقاله از مجموعه آثار در حال آماده‌سازی و قرار گرفتن بر روی سایت‌های مهم و معتبر جهانی است.

مهر

همایش بین‌المللی الهیات شرق در مشهد برگزار می‌شودآخرین ویرایش: یکشنبه 1 دی 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232      اجتماعی/  دیپلماسی   214      آفریقا   206      استاندار   199      حمل  و نقل (هوایی، ریلی و زمینی) / دیپلماسی   188      سفارت،  سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   175      کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات