اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان و افغانستان و در نهایت به دوحه قطر
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دانشگاهی/ دکتر مؤذن زاده خبر داد: برپایی پنجمین جشنواره فرهنگ ملل مقارن با جشن ۷۰ سالگی دانشگاه فردوسی مشهد

   |  دوشنبه 11 آذر 1398
align=bottom
رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد گفت: یکی از موفقیت‌های دانشگاه فردوسی، رشد دیپلماسی علمی است و این دانشگاه در جذب دانشجویان بین‌المللی رتبه اول را دارد. دکتر زینب مؤذن‌زاده ظهر امروز در نشست خبری پنجمین جشنواره فرهنگ ملل که در محل اتاق شورای اداره دانشجویان بین‌المللی دانشگاه فردوسی تشکیل شد ، اظهار کرد: پنجمین جشنواره فرهنگ ملل مقارن با جشن ۷۰ سالگی دانشگاه فردوسی است...

وی افزود: شعار جشنواره امسال «دیپلماسی علمی، توسعه روابط بین‌الملل» است. در سال ۹۸، دو هزار و ۱۰۰ نفر از ۳۰ کشور جهان در دانشگاه فردوسی مشغول به تحصیل هستند.

مومن زاده با بیان اینکه دانشگاه فردوسی در دیپلماسی علمی منطقه پیشرو است، گفت: ارائه خدمات فرهنگی، عملی و پژوهشی در این دانشگاه مطابق با استانداردهای بین‌المللی است.

رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: هدف این دانشگاه تربیت نیروهای متخصص و متعهد بین‌المللی است تا بتوانم سهم مؤثری در آبادانی کشورهای همسایه، جهان و گسترش مرزهای علم و صلح داشته باشیم.

مؤذن‌زاده به پنجمین جشنواره فرهنگ ملل اشاره کرد و گفت: نشان دادن زیرساخت‌ها، امکانات و توانایی دانشگاه از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است که منجر به جذب دانشجو، انعقاد قرارداد و تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی در زمینه علمی، فرهنگی و فناوری می‌شود.

وی ادامه داد: در این جشنواره، فرصتی فراهم شده است که دانشجویان بتوانند طبیعت، فرهنگ و آثار باستانی کشور خود را معرفی نمایند. نمایشگاه لباس ملی، صنایع‌دستی و معرفی غذاهای ملل مختلف از جمله برنامه‌های ما در این جشنواره است.

دبیر پنجمین جشنواره فرهنگ ملل در خصوص برگزاری مسابقات ورزشی ملل، اظهار کرد: اداره امور دانشجویان بین‌الملل، زمینه مسابقات ورزشی ملل را به صورت تیمی در رشته‌های فوتسال، بسکتبال و والیبال و انفرادی در رشته‌های شطرنج، دارت، شنا و تیراندازی فراهم کرده است که شروع مسابقات از چند روز پیش آغاز شده و از برگزیدگان در اختتامیه جشنواره، تقدیر به عمل خواهد آمد.

رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد به همکاری مالی و معنوی شهرداری مشهد در برگزاری جشنواره اشاره کرد و گفت: از تمام زیرساخت‌های دانشگاه برای برگزاری این مراسم استفاده خواهد شد لذا تلاش کرده‌ایم که با کم‌ترین هزینه این جشنواره را برگزار نماییم.

وی به برگزاری جشن ۷۰ سالگی تأسیس دانشگاه فردوسی اشاره کرد و گفت: یکی از موفقیت‌ها و درخشش این دانشگاه، رشد دیپلماسی علمی آن بوده است. دانشگاه فردوسی در جذب دانشجویان بین‌المللی رتبه اول را در کشور دارد؛ هدف ما این بوده است که با نهایت صرفه‌جویی، بهترین خدمات را ارائه دهیم.

وی در خصوص رشد جذب دانشجویان بین‌الملل اظهار کرد: در جذب دانشجو نسبت به سال گذشته، ۳۵ در صد رشد داشته‌ایم که از این تعداد حدود ۷۰۰ دانشجو افغانستانی بوده و اکثر آن‌ها بورسیه کشور خود هستند.

مؤذن‌زاده در خصوص پوشش نامتعارف و رفتار نامناسب دانشجویان ملل دانشگاه فردوسی، عنوان کرد: هدف ما در جذب دانشجو، نشان دادن و معرفی فرهنگ ایرانی است لذا سعی می‌کنیم دانشجویان را با هر ویژگی و ملیتی که هستند، بپذیریم اما آن‌ها باید چارچوب‌ها را رعایت کنند.

وی ادامه داد: دانشجویان بین‌المللی دانشگاه فردوسی مانند دانشجویان ایرانی، کمیته انضباطی دارند و در این مورد هیچ تفاوتی وجود ندارد.

رئیس اداره دانشجویان بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد  به افزایش ظرفیت این دانشجویان اشاره کرد و گفت: متناسب با افزایش ظرفیت دانشجویان، زیرساخت‌های دانشگاه نیز ۳۵ درصد افزایش پیدا کرده است. در ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی هیچ تفاوتی بین دانشجویان ایرانی و خارجی وجود ندارد و آن‌ها در یک کلاس با یکدیگر به رقابت سالم علمی می‌پردازند.

مهرآخرین ویرایش: سه شنبه 12 آذر 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      ادامه ...

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic