مشهد در آئینه ی دیپلماسی های فعال هفته

  دیپلماسی قرآنی:   کسب مقام دوم   مسابقات بین المللی قرآن تونس  توسط حسین پورکویر قاری مشهدی

  دیپلماسی حمل و نقل:   برقراری پرواز مستقیم   مشهد ـ باکو  برای ورود زائران از کشور آذربایجان طی هفته جاری

  دیپلماسی دانشگاهی:   دیدار و گفتگوی دکتر   مصطفی رحمان  رئیس دانشگاه نذر الاسلام بنگلادش با دکتر کافی


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی


برپایی آیین پایانی تورنمنت بین المللی فوتسال مشـهد
با حضور تیم های فوتسال کشورهای اسلواکی، بلاروس و تیم ملی کشورمان
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

حمل و نقل/ فرودگاه بین‌المللی مشهد در رتبه بندی جهانی رتبه ۱۲ را کسب کرد

   |  دوشنبه 20 آبان 1398
align=bottom
مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد در رتبه بندی جهانی در خصوص پایش ارائه خدمات، رتبه ۱۲ را در میان ۸۸ فرودگاه بین‌المللی دنیا کسب کرده و در این زمینه الگویی برای سایر فرودگاه‌هاست. سیاوش امیرمکری روز دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی افزود:...
فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد به عنوان دومین فرودگاه بزرگ کشور از نظر وسعت و عملیات پروازی در میان ۵۳ فرودگاه متعلق به شرکت فرودگاه‌های ایران از بهترین فرودگاه‌های کشور از جهت دارابودن زیرساخت‌ برای ارائه خدمت به مسافران است.
وی ادامه داد: سهم حمل و نقل هوایی کل کشور در بین سایر روش‌های حمل و نقلی بین سه تا پنج درصد است ولی این سهم در مشهد حدود ۲۰ درصد است که بیانگر تقاضای بالای سفر به این استان است لذا باید برنامه توسعه‌ای متناسب با این شرایط در فرودگاه مشهد اجرا شود.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران گفت: طی سال‌های گذشته زیرساخت‌های خوبی در این فرودگاه ایجاد شده‌ است و ظرفیت اسمی این فرودگاه حدود ۶ میلیون نفر است اما به راحتی تا ۱۰ و نیم میلیون نفر پذیرش داشته است.
امیرمکری افزود: با توجه به تبدیل شدن مشهد به مقصد گردشگری مذهبی، ایجاد فرودگاه جدید بین المللی در مشهد با ظرفیت ۵۰ میلیون مسافر از درخواست‌های استاندار خراسان رضوی است و می‌تواند جزء برنامه های میان مدت باشد.
وی ادامه داد: تعهدات لازم برای انجام مطالعات و اجرایی شدن این مهم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به استاندار و وزیر راه و شهرسازی داده شده‌ است اما در کنار آن باید برنامه‌های توسعه ای فرودگاه مشهد دنبال شود و پروژه ایجاد باند سوم برای کاهش آلودگی صوتی نیز در دستور کار است.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران با اشاره به عملکرد محمد باقر قاسم زاده مدیرکل پیشین فرودگاه‌های خراسان رضوی گفت: اقدامات خوبی در دوران فعالیت وی در فرودگاه مشهد رقم خورد که باید این اقدامات ادامه یابد و مدیرکل جدید فرودگاه‌های خراسان رضوی نیز در این حوزه از مدیران پرتلاش است و امید است که حضورش در خراسان رضوی مایه خیر و برکت باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی نیز در این مراسم بر عملیاتی شدن شهر فرودگاهی در مشهد تاکید و تصریح کرد: ساخت شهر فرودگاهی در شان امام رضا (ع) هرچه زودتر باید عملیاتی شود.
احمد یزدان پناه افزود: توافقاتی در این خصوص با شهرداری مشهد داشته ایم تا با تهاتر بتوانیم با همکاری بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت مشاوران داخلی و خارجی این مهم را محقق کنیم.
مدیرکل پیشین فرودگاه‌های خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: سال ۹۳ در فرودگاه مشهد مسافران خارجی در ترمینال خارجی این فرودگاه مشکل داشتند با این توضیح که در ترمینال ۲ فرودگاه مشهد به عنوان ترمینال ورودی و خروجی مسافران خارجی سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر جا به جا می‌شدند.
محمد باقر قاسم زاده افزود: این درحالی بود که در ترمینال حج  با ۱۰ هزار متر مساحت سالانه تنها ۱۰۰ هزار نفر در سال جا به جا می‌شدند که با همکاری با مجموعه استان فضای ترمینال حج به  ترمینال ورودی پروازهای خارجی و ترمینال ۲ نیز به ترمینال خروجی مسافان خارجی تبدیل شد.
وی ادامه داد: در ترمینال داخلی فرودگاه مشهد نیز در سال ۹۳ حدود هفت میلیون مسافر جا به جا می‌شد که این رقم در سال ۹۶ به ۱۰ و نیم میلیون مسافر رسید که با بهسازی چهار هزار متر مربع ترمینال داخلی مشکلی برای این میزان افزایش ایجاد نشد با این همه توسعه ترمینال داخلی ضروری است.
مدیرکل پیشین فرودگاه‌های خراسان رضوی گفت: افتتاح ساختمان پلیس فرودگاه، افزایش کانترها از ۱۴ کانتر در پرواز داخلی به ۴۰ کانتر، ساماندهی تاکسیرانی، اتصال متروی مشهد به فرودگاه به عنوان نخستین شهر در کشور و افزایش امکانات رفاهی کارکنان فرودگاه از دیگر اقدامات صورت گرفته طی پنج سال گذشته است.
قاسم زاده افزود: در طول پنج سال گذشته حدود ۴۰ میلیون مسافر از طریق این فرودگاه با حدود ۲۷۰ هزار پرواز جا به جا شدند و به رغم وجود چند حادثه بد، خوشبختانه برای هیچ مسافری اتفاقی نیفتاد.
وی ادامه داد: در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد طی این مدت خودرایی وجود نداشت و خوشبختانه این فرودگاه تا کنون عملکرد مثبتی داشته‌است چون خدمت در مشهد خدمت به زائر امام رضا (ع) است و وقفه در کار فرودگاه نباید رخ دهد و هر کجا نیز لازم باشد در خدمت زائران خواهم‌ بود.
او از استاندار خراسان رضوی، اصحاب رسانه و تمام کسانی که طی این مدت با مجموعه فرودگاه‌های خراسان رضوی همکاری داشتند نیز تشکر کرد.
در این مراسم از زحمات محمد باقر قاسم زاده قدردانی و محمود امانی نیز به عنوان مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی منصوب شد.
قاسم زاده از سال ۹۳ مدیرعامل شرکت فرودگاه های خراسان رضوی بود که امروز  بازنشسته شد و امانی نیز در کارنامه کاری خود مدیریت کل فرودگاه‌ های یزد، خراسان شمالی و هرمزگان را ثبت کرده است.
فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد روزانه محل رفت و آمد ۴۰ هزار مسافر است. این فرودگاه ۵۴۰ هکتاری پس از فرودگاه مهرآباد تهران، دومین فرودگاه پرترافیک در ایران است که به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرت‌ها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌ شود.

 ایرنا

آخرین ویرایش: دوشنبه 20 آبان 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!

کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو