اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی

اجلاس بین المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی
با حضور 200 سرمایه گذار خارجی و ایرانیان خارج از کشور - خرداد ماه 1399
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

نمایشگاهی/ آمادگی خراسان رضوی برای حضور در رویداد جهانی اکسپو ۲۰۲۰ دبی

   |  جمعه 19 مهر 1398
alt=
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از آمادگی این استان برای حضور در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی در کشور امارات متحده عربی خبر داد. استانداری خراسان رضوی روز پنجشنبه به نقل از علی رسولیان در نشستی در باره برگزاری این نمایشگاه گزارش داد: تصمیم داریم برنامه ریزی های خود را به گونه ای تنظیم کنیم که علاقه مندان و فعالان اقتصادی استان بتوانند در این رویداد حضور پیدا کنند....

وی گفت: این نمایشگاه ظرفیت خوب برای توسعه فرصت های تجاری در سطح بین المللی به شمار می آید و به همین منظور باید هماهنگی درستی انجام گیرد تا بتوانیم توانمندی های خود را به شکل شایسته معرفی کنیم.

وی افزود: استان خراسان رضوی ظرفیت های خوبی دارد و باید بتوانیم به خوبی این ظرفیت ها را در دید عموم قرار دهیم و شهرداری نیز باید مشهد ۲۰۲۰ را به خوبی در قالب ماکت، فیلم، ویدئو و نماسازی نشان دهد.

رسولیان با بیان اینکه ارائه ظرفیت های موجود در حوزه سنگ های زینتی و قیمتی استان در این نمایشگاه یکی از تلاش های ما خواهد بود اظهار داشت: باید ۵۰ برند نمونه استان برای حضور در نمایشگاه انتخاب شده و برای هر بخش سرتیم مشخص گردد.

وی گفت: خراسان رضوی قطب مواد غذایی و خشکبار است که این گزینه هم در نمایشگاه می تواند به خوبی نمود پیدا کند.

مدیر عامل نمایشگاه بین المللی مشهد نیز در این نشست گفت: نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ دبی هر پنج سال یکبار برگزار می شود و مدت ۶ ماه ادامه دارد. 

سعید صیفی افزود: نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ متفاوت ترین رویداد برای گردشگران است و به واسطه میزبانی کشورهای مختلف برای این رویداد بزرگ، بسیار مورد توجه  گردشگران قرار دارد.

وی اظهار داشت: اکسپو ۲۰۱۰ در چین و رویداد ۲۰۱۵ آن در ایتالیا برگزار شد و در این دوره نیز دبی میزبان این نمایشگاه خواهد بود اما اینکه در دوره جاری این رویداد خراسان رضوی نیز زمینه حضور را دارد امر مهم و فرصت ارزشمند به شمار می آید.

مدیر برنامه ریزی و توسعه نمایشگاه بین المللی مشهد نیز در این نشست گفت: اکسپو یک رویداد جهانی با رویکرد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است که توسط کشوری که برنده نامزدی این نمایشگاه باشد برگزار می‌شود.

علیرضا قدم یاری افزود: بعد از جام جهانی و بازی المپیک، اکسپو سومین رویداد مهم دنیا محسوب شده و به دو دسته جهانی که هر پنج سال یکبار و بین المللی که در فاصله بین دو اکسپو جهانی برگزار می‌شود، تقسیم می گردد.

وی اظهار داشت: پیش بینی می شود در این دوره از این نمایشگاه ۲۵ میلیون بازدید کننده حضور پیدا کنند که حدود ۸۰ درصد آنان غیر بومی هستند.

وی گفت: تاکنون ۱۹۰ کشور و سازمان بین المللی برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده اند.

قدم یاری ادامه داد: یکی از دلایل انتخاب دبی برای برگزاری این نمایشگاه حضور ۵۱ میلیون گردشگر در این کشور طی سال گذشته است و نزدیک بودن ایران به چنین بازاری می تواند زمینه گسترش صادرات را فراهم کند.

 ایرنا

آمادگی خراسان رضوی برای حضور در اکسپو ۲۰۲۰ دبی

نشست نمایشگاه جهانی ۲۰۲۰ دبی با حضور خراسان رضوی

مدیر عامل نمایشگاه بین المللی مشهد، گفت: تشکیل این نشست با اهدافی از قبیل ایجاد رونق اقتصادی با رشد تبادلات اقتصادی همراه است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، سعید صیفی مدیر عامل نمایشگاه بین المللی مشهد، گفت: نخستین جلسه‌ی هم اندیشی با هدف معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، جاذبه‌های گردشگری، فرهنگی و توانمندی‌های اقتصادی استان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی، رییس شورای اسلامی شهر مشهد و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در خصوص حضور استان خراسان رضوی در اکسپوی ۲۰۲۰ دبی برگزار شد.

او با بیان اینکه حضور در این رویداد جهانی با هدف معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری آغاز شد، افزود: طبق آخرین آمار بدست آمده تاکنون کشورهای زیادی از جمله ایران جهت مشارکت اعلام آمادگی کرده اند و فضایی به آن‌ها اختصاص داده شده است.

صیفی با اشاره به اینکه موضوع برگزاری اکسپوی ٢٠٢٠ دبی موضوع پیوند افکار و ساخت آینده است افزود: بازدید حدود ۲۵ میلیون نفر در طول شش ماه برگزاری اکسپو پیش بینی می‌شود.

او تصریح کرد: نمایش توانمندی‌ها، تمدن، آداب و رسوم، رشد تبادلات اقتصادی و بین‌المللی، ایجاد رونق اقتصادی از طریق برقراری روابط تجاری جدید و بازارسازی برای کالاهای دارای مزیت نسبی کشور، از اهداف دیگر ما جهت حضور در اکسپو است.

گفتنی است این رویداد از تاریخ ۲۹ مهر ۱۳۹۹ تا ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ آغاز شده است که حدود ۲هفته از این تاریخ، به استان خراسان رضوی اختصاص دارد.

اکسپو یک رویداد جهانی با گرایش اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است که با انتخاب موضوعی در رابطه با چالش‌ها و دغدغه‌های جامعه بشری توسط میزبان آن، برگزار می‌شود.


آخرین ویرایش: جمعه 19 مهر 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو