دیپلماسی های دینی و سلامت، فعال ترین های هفته در مشهد

بسیج آستان قدس رضوی برای خدمت رسانی به   زوار اربعین حسینی   از میرجاوه تا کربلا

آغاز به کار   ششمین کنگره‌ی بین‌المللی هیپنوتیزم   با حضور ۲۴ کشور در مشهد

آغاز سفر قطار بین المللی گردشگران خارجی از قاره های   آمریکا، اروپا و آسیا   از مشهد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  یک دهه   مستندنگار  رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی


امکان تهیه بلیت هوایی مشهد
از شصـت و چهـار کشور جهـان

آیا می دانستید که امکان تهیه بلیت هوایی مشهد از شصت و چهار کشور جهانبه مشهد وجود دارد
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دینی/ رئیس ستاد اربعین مردم افغانستان در خراسان رضوی: باید کمک به زائر اربعین را به عنوان یک امر فرهنگی و معنوی گسترش دهیم

   |  دوشنبه 15 مهر 1398
align=bottom
رئیس ستاد اربعین مردم افغانستان در خراسان رضوی گفت: از تک تک مردم و خدمتگزاران راه امام‌ حسین(ع) می‌خواهیم علاوه بر تمام کمک‌ها؛ خانه به خانه فرهنگ اربعین و کمک به زائر را به عنوان امری فرهنگی و معنوی گسترش دهند. محمد نبی احمدی اظهار کرد: ستاد اربعین مردم افغانستان تلاش دارد در ادامه زحمات و خدمات ارزشمندی که این ستاد در سال‌های گذشته داشته با همان جمع و با ساختاری جدید خدمات ارائه کند...

وی که امروز در نشست هم‌اندیشی خیرین برای اربعین حسینی سخن می‌گفت، در خصوص کمیته‌های این ستاد، افزود: در حال حاضر ستاد در قالب 6 کمیته فعالیت می‌کند؛ یکی از این کمیته‌ها شامل کمیته فرهنگ و رسانه است که این کمیته سعی دارد با کمک خیرین و امکاناتی که فراهم می‌شود از بعد رسانه‌ای حرکت عظیم و ارزشمند جامعه مسلمان و زائر افغانستانی را در سطح رسانه‌ها مطرح کند و این مورد وسیله‌ای برای عظمت جامعه و مردم قرار گیرد.

رئیس ستاد اربعین مردم افغانستانی خراسان رضوی، ادامه داد: کمیته فعال بعدی کمیته مالی است. کمیته اسکان و پذیرایی نیز امسال با تدابیری سنجیده شده حضور خواهد داشت و همچنین در اداره کل اتباع خارجی بنا بر این شد که تا جایی که ممکن است پذیرایی ما در مراکز و معابر عمومی و مذهبی خود جامعه مهاجر باشد و سعی کردیم برای احترام بیشتر، زائر در دل مردم باشد.

احمدی خاطرنشان کرد: 11 موکب، حسینیه و مرکز فرهنگی- اجتماعی مربوط به جامعه مهاجرین با ظرفیتی حدود 3000 نفر و یک سالن بزرگ در گلشهر با ظرفیتی حدود 3000 نفر به عنوان یک کانون مرکزی جهت اسکان و پذیرایی زائران در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: کاری بسیار عظیم پیش روی ما و شماست و خداوند توفیق داده که ما و شما در این زمینه هر چه که در توان داریم بگذاریم و به ستاد و زائران کمک کنیم که به صورت کمک‌های مستقیم خواهد بود، در راستای کمک‌های غیرمستقیم نیز از شما خواهش داریم که در جامعه مهاجر یک کانون و یک وسیله تبلیغاتی  و اطلاع‌رسانی باشید.

رئیس ستاد اربعین مردم افغانستانی خراسان رضوی، اظهار کرد: هر کدام از شما باید دست یک نفر را بگیرد و او را بانی کار خیر کند، اگر شما با وجود جایگاه و اعتبارتان بتوانید از مردم مبالغی را جمع‌آوری کنید، بانی خیر و مبلغ کمک‌رسانی به زائران امام‌حسین(ع) شده‌اید و هر کدام از شما می‌تواند یک ستاد و یک کمیته مالی برای زائران باشد.

احمدی عنوان کرد: در کمیته پذیرایی، برنامه‌ریزی شده است که از لب مرز نیروهای ما در کنار موکب فرمانداری استان خراسان رضوی و آستان قدس رضوی با اشراف و مدیریت مسئولان اداره اتباع حضور داشته باشند، همچنین از لب مرز کاروان‌ها دسته‌بندی خواهند شد و تمام خدمات ما به کاروان‌های بدون خدمت ارائه خواهد شد، کاروان‌هایی که با خدمت در این راهپیمایی حضور پیدا می‌کنند از این ستاد خدماتی دریافت نخواهند کرد.

وی مدعی شد: برنامه‌ریزی شده است که با ستادهای اربعین در عراق، قندهار، مزار شریف و کابل هماهنگی‌های لازم صورت گیرد و قرار است از آن‌ جا برای ما مشخص کنند که کدام کاروان با خدمات و کدام کاروان بی‌خدمات هستند؛ ما کاری به کاروان‌های با خدمات نداریم؛ چراکه این خدمات را ما مدیون کمک‌های شما هستیم و  وظیفه داریم که پول شما را صرفا برای زائری که مد نظر شماست هزینه کنیم.

رئیس ستاد اربعین مردم افغانستانی خراسان رضوی، اضافه کرد: ماشین‌ها نیز در مرز دسته‌بندی می‌شوند و فرم‌هایی به وسایل نقلیه داده می‌شود که محل اسکانشان مشخص می‌شود که هر کاروان در کدام موکب می‌تواند حضور پیدا کند.

احمدی ادامه داد: در خصوص بهداشت و درمان نیز انشالله با کمک ستاد اربعین، آستان قدس رضوی و جامعه بسیج پزشکان در صدد هستیم حداکثر خدمات پزشکی برای زائران ارائه شود، البته در این حوزه کمبود دارو داریم که امیدوارم این مسئله نیز حل شود.

وی خاطرنشان کرد: کمیته بهداشت ستاد نیز سعی می‌کند در تمام 11 موکب پرستار زن و مرد به صورت 24 ساعته مستقر و از نیروهای تحصیل‌کرده مهاجر داشته باشد و با توجه به تعداد کم پزشکان مهاجر نیز سعی می‌کنیم از پزشکان ایرانی کمک بگیریم تا خدمات درمانی را در اختیار زائران قرار دهیم.

رئیس ستاد اربعین مردم افغانستانی خراسان رضوی، گفت: کمیته ارتباطات نیز سعی دارد از تمام ظرفیت‌های جامعه انصار و سازمان‌های مختلف امکاناتی را فراهم کند، برای پذیرایی از زائران مهاجر علاوه بر اداره کل اتباع خارجی که محوریت تمام برنامه‌ریزی‌هاست امروز ارگان‌ها و تمام اداره کل‌های استان به کار گرفته شده‌اند و ما به آنها معرفی شده‌ایم که از امکانات آنها بهره ببریم مانند آستان قدس رضوی که برای تمام زائران یک وعده ناهار حرم را پذیرفته است، اما بقیه پذیرایی از زائران به عهده من و شما خواهد بود.

احمدی در خصوص حمل‌ونقل زائران اربعین، ادامه داد: حمل و نقل نیز یکی از کمیته‌های ستاد مردمی است تا با نظمی خاص و زیر نظر اداره کل اتباع خارجی و نهادهای مربوطه بتوانیم بهترین‌ ماشین‌ها را با کمترین قیمت به صورت شناور در اختیار زائران قرار دهیم.

 ایسنا

آخرین ویرایش: دوشنبه 15 مهر 1398
Share
  یادآوری: درج رتبه  ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش  سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی  ها» پررنگتر  در این بخش متمایز شده اند. 2- این اطلاعات، تا تاریخ هشتم تیرماه  1398 به روز شده است!

کل رویدادها و مناسبات:  4.980
  اخبار  3618     بین   الملل  2992     آسیا  2514     مراسم   بین المللی / داخل و خارج  1005     دیپلماسی دانشگاهی  730     دیپلماسی زیارت،   زائر/ امام رضا(ع)   712     دیپلماسی اقتصادی  698     افتخارات   / خبرخوش/ مفاخر  663     جهان   اسلام  648     دیپلماسی گردشگری  602     دیپلماسی علمی  596     میهمان   / میهمانان خارجی  588     اروپا  555     دیپلماسی دینی   (مذهبی و قرآنی)   531     دیپلماسیفرهنگی  508     دیپلماسی آموزشی  506     آیا   می دانید که مشهد/ آمارها  465     دانشگاه   فردوسی مشهد  424     شهرداری   مشهد  363     تصاویر   / گزارش های تصویری  356     آستان   قدس رضوی  352     دیپلماسی نمایشگاهی  303     استانداری   خراسان رضوی  280     عراق  274     سرمایه   گذاری داخلی  255     دیپلماسی شهری  245     پاکستان  243     جلسات،ملاقات،   بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج  240     دیپلماسی سیاسی  238     دیپلماسی هنری    227     افغانستان  227     دیپلماسی ورزشی  223     صادرات   و واردات  220     دیپلماسی سلامت،   پزشکی و بهداشت  210     دیپلماسی عمومی   (حاکمیتی و ملی)192   استاندار  188     آفریقا  185     دیپلماسی اجتماعی  178     دیپلماسی حمل   و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)   161     سفارت،   سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول  161     مشهد   2017  139     ادامه ...
  نتایج رتبه بندی موضوعات:  تا 23 فروردین 98 | تا 9 اسفند 97 | تا 2 آذر 97 | تا 23 آذر 97
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
8 تیرماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»