اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی

اجلاس بین المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی
با حضور 200 سرمایه گذار خارجی و ایرانیان خارج از کشور - خرداد ماه 1399
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

اقتصادی/ همه چیز در باره برپایی نخستین اجلاس مدل شبیه سازی سازمان همکاری اقتصادی اکو در مشهد

   |  شنبه 13 مهر 1398
align=bottom
مشاور شهردار مشهد در امور بین الملل و دبیر اجرایی اجلاس بین المللی و مدل شبیه سازی سازمان همکاری اقتصادی اکو گفت: اجلاس بین المللی و مدل شبیه سازی سازمان همکاری اقتصادی اکو می تواند نقطه عطفی در بهبود روابط کشورهای عضو اکو باشد. حسین کشیری در مراسم اختتامیه اجلاس بین المللی و مدل شبیه سازی سازمان همکاری اقتصادی اکو با عنوان مطلب بالا خاطرنشان کرد:...
 طی دو روز اجلاس، تورهای علمی و فرهنگی متنوعی برگزار شد که بایستی در این مسیر از زحمات دستگاه هایی همچون وزارت امور خارجه، اداره کل میراث فرهنگی، شهرداری و سازمان های مردم نهاد تقدیر و تشکر کرد. 
وی ادامه داد: در این اجلاس کشورهای دوست همچون  آذربایجان، چین، ترکیه، پاکستان و ... شرکت داشتند.  
کشیری تصریح کرد: منتخبین کشور ما نیز از اقصی نقاط ایران اسلامی در این اجلاس گرد هم آمده بودند، به طوری که میزبان 55 نفر از دانشجویان و 13 نفر از اساتید دانشگاه های کشور بودیم، حال امید می رود این چنین اجلاس های تداوم داشته باشد.
مشاور شهردار مشهد در امور بین الملل با بیان اینکه این اجلاس می تواند نقطه عطفی در بهبود روابط کشورهای عضو اکو باشد، اظهار کرد: همچنین انتظار می رود صاحب نظران، ما را در این مسیر  از انتقادات سازنده خود بی بهره نگذارند، چرا که ساخت آینده در گرو رویکردهای انتقادی است.
وی اضافه کرد: تا پایان سال 1398 اجلاس ها و برنامه های دیگری را در راستای تقویت استارت آپ ها، حوزه گردشگری و ... برگزار خواهیم کرد. 


  

سفیراسبق ایران در شورای اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل متحد (اکوسوک)؛ در حوزه گردشگری باید به سمت همگرایی حرکت کرد

وی با بیان اینکه هنوز هم دیپلماسی رسمی در سطح بین المللی جاری است، اظهارکرد: نهاد برجسته آن نیز سازمان ملل متحد است که نمایندگان دولت ها در این سازمان حضوردارند و فارغ ازآنکه هر کدام در مورد دیگری چه نظری دارند، تصمیم گیری و اعلام نظر می شود.

سفیراسبق ایران درشورای اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل متحد (اکوسوک)گفت: باید به سمت آینده مشترک حرکت کرد . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، باقر اسدی در مراسم افتتاحیه اجلاس بین المللی و مدل شبیه سازی سازمان همکاری اقتصادی اکو که با حضور تعدادی از سفرای کشورهای عضو اکو، معاون نمایندگی وزارت خارجه در شرق کشور، عضو هیئت رئیسه شورای شهر و معاونان شهردار مشهد برگزار شد، افزود: گردشگری یکی از این حوزه هایی است که باید به آن توجه شود و کشورهای عضو به سمت همگرایی حرکت کنند.

وی با بیان اینکه هنوز هم دیپلماسی رسمی در سطح بین المللی جاری است، اظهار کرد: نهاد برجسته آن نیز سازمان ملل متحد است که نمایندگان دولت ها در این سازمان حضور دارند و فارغ از آن که هر کدام در مورد دیگری چه نظری دارند، تصمیم گیری و اعلام نظر می شود.

وی ادامه داد: معتقدم باید برای دست یابی به اهداف، باید به سمت آینده مشترک حرکت کرد و عضویت در سازمان هایی چون اکو می تواند یکی از اقدامات این مسیر باشد اما امروز اکو هنوز فاصله زیادی از منظر عملکرد با سازمان هایی چون «آ سه آن» در آسیای جنوبی شرقی و اتحادیه اروپا دارد.
مجید خبیری


مدیریت شهری مشهد به دنبال ارتقاء جایگاه این کلانشهر در جنبه های مختلف بین المللی است


مدیر کل حوزه شهردار و امور شورای شهر و مناطق شهرداری مشهد؛ مدیریت شهری مشهد به دنبال ارتقاء جایگاه این کلانشهر در جنبه های مختلف بین المللی است

مشهد به دلیل مضجع نورانی حضرت رضا (ع) همواره از جاذبه و جایگاه رفیعی برای برگزاری مراسم و اجلاس های مختلف بین المللی برخودار است

مدیر کل حوزه شهردار و امور شورای شهر و مناطق شهرداری مشهد گفت: مدیریت شهری مشهد به دنبال ارتقاء جایگاه این کلانشهر در جنبه های مختلف بین المللی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی در مراسم اختتامیه اجلاس بین المللی و مدل شبیه سازی سازمان همکاری اقتصادی اکو با عنوان مطلب بالا تصریح کرد: مشهد به دلیل مضجع نورانی حضرت رضا (ع) همواره از جاذبه و جایگاه رفیعی برای برگزاری مراسم و اجلاس های مختلف بین المللی برخودار است، علاوه بر این زیرساخت های کافی در حوزه گردشگری در مشهد الرضا (ع) وجود دارد و تلاش ما معطوف به توسعه این زیرساخت ها است.
وی ادامه داد: چنان که مدیریت شهری از سال های گذشته در تلاش است در تمامی جنبه ها و سطوح مختلف، شهر را توسعه و جایگاه این کلانشهر را در حوزه های مختلف بین المللی ارتقا دهد که نتیجه آن نیز برگزاری این چنین اجلاس هایی است.

حاتمی خاطرنشان کرد: حال امید می رود در تداوم این مسیر بتوانیم در مشهد الرضا (ع) میزبانی اجلاس 2020 باشیم و نتیجه زحمات دوستان را طی این اجلاس ها شاهد باشیم.  

با پیشرفت منطقه، قطعا ایران نیز پیشرفت خواهد کرد

دبیر علمی اجلاس بین المللی و مدل شبیه سازی سازمان همکاری اقتصادی اکو؛ با پیشرفت منطقه، قطعا ایران نیز پیشرفت خواهد کرد

وی با بیان اینکه برای کشور ایران پیشرفت بسیار حائز اهمیت است، چنان که پیشرفت سایر کشورهای همسایه از جمله عراق، عربستان، پاکستان و ... نیز به همان میزان اهمیت دارد، اضافه کرد: در واقع نوع نگاه و رویکرد ما به تحولات منطقه آن است که با پیشرفت منطقه، قطعا ایران نیز پیشرفت خواهد کرد.

دبیر علمی اجلاس بین المللی و مدل شبیه سازی سازمان همکاری اقتصادی اکو گفت: قطعا تاثیر بیانیه صادر شده در این اجلاس مشهود خواهد بود، به طوری که اثرات این بیانیه را در وزرای امور خارجه اکو به وضوح خواهیم دید. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی ذاکرنیا با بیان مطلب بالا عنوان کرد: آن چه که مسلم است سیاستگذاری ها طی همین فرآیند و روال شکل می گیرد. برگزاری این چنین اجلاس هایی می تواند در تصمیم گیری ها اثرگذار باشد و ما این اثرگذاری را مدیون همکاران، اساتید و نخبگان و شرکت کنندگان هستیم. 

وی ادامه داد: تصور ما بر این است که طی این اجلاس کار بسیار کلیدی انجام گرفت، در حقیقت صدور بیانیه در یک صفحه به اندازه 500 صفحه قطعا تاثیرگذار خواهد بود، چرا که در این بیانیه عقلانیت نهفته است و این بیانیه به دور از هر گونه آرمان گرایی صادر شده و کاملا کاربردی و عملیاتی است. 

ذاکرنیا خاطرنشان کرد: ما در این اجلاس به دنبال تدوین استراتژی به منظور برنامه ریزی، سیاست گذاری و حصول نتیجه بودیم.  وی با بیان اینکه برای کشور ایران پیشرفت بسیار حائز اهمیت است، چنان که پیشرفت سایر کشورهای همسایه از جمله عراق، عربستان، پاکستان و ... نیز به همان میزان اهمیت دارد، اضافه کرد: در واقع نوع نگاه و رویکرد ما به تحولات منطقه آن است که با پیشرفت منطقه، قطعا ایران نیز پیشرفت خواهد کرد. 

وی تصریح کرد: این در حالی است که برخی از کشورهای منطقه در گذشته این تصور را داشتند که پیشرفت ایران به ضررشان است، این نگاه خطا است، لذا تلاش ما معطوف به اصلاح این نگاه و رویکرد است، به همین منظور این اجلاس را برگزار کردیم. 
 
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، 
آخرین ویرایش: یکشنبه 14 مهر 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو