اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان و افغانستان و در نهایت به دوحه قطر و بغداد
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دینی/ اظهار امیدواری مشاور بین الملل رهبر انقلاب در برگزاری دومین همایش سادات رضوی به صورت بین المللی در مشهد + گزارش تصویری

   |  پنجشنبه 31 مرداد 1398
align=bottom
مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل گفت: برگزاری همایش سادات رضوی در سطح منطقه و کشورهای دیگر تکمیل کننده این همایش کشوری و گامی برای پیشرفت فرهنگ اسلام و اهل بیت (ع) است. دکتر علی اکبر ولایتی روز پنجشنبه در حاشیه نخستین همایش کشوری سادات رضوی در مشهد افزود: این همایش اولین گامی بود که برای تجلیل از سادات رضوی در محدوده ایران برگزار شد،...
... گام بعدی و تکمیل کننده این همایش برگزاری آن در سطح منطقه و کشورهای دیگر است تا آثار مثبت و منافع بیشتر آن برا ی مردم مشخص شود همانند آثار و نتایج حضور حضرت امام رضا (ع) در سرزمین ایران که در زمان مامون نقش مهمی در پیشرفت فرهنگ اسلام و اهل بیت (ع) داشت.

وی اظهار کرد: برگزاری همایش هایی مانند همایش سادات رضوی بیانگر این واقعیت است که اهل بیت (ع) و فرهنگ و رسالت آنها به عنوان یکی از مراکز ثقل دین اسلام است و نقش مهمی در تدوین مبانی اسلام دارند.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل گفت: سادات رضوی مانند دیگر افراد از نسل ائمه اطهار (ع) در اقصی نقاط عالم و به خصوص شبه قاره هند، آفریقا ، عراق و افغانستان پراکنده هستند.
وی افزود: با حضور حضرت امام رضا (ع) در خراسان رضوی ۱۲ هزار و ۶۷۳ نفر از سادات به ایران آمدند و در فارس، قم و دیگر مناطق ایران ساکن شدند.
دکتر ولایتی اظهار داشت: حضور حضرت امام رضا (ع) در آن زمان باعث شد اولین حوزه علمیه در مرو تاسیس شود و نمایندگان آن حضرت در بیشتر مناطق حضور یافتند و هدایت مردم را بر عهده گرفتند.
وی گفت: این حضور باعث شد جلو بسیاری از شبهات نسبت به دین که با ترجمه آثار دیگر زبان ها شروع شده بود گرفته شود و حتی بسیاری از افرادی که به مذهب زیدیه گرویده بودند به شیعه اثنی عشری بازگردند.

امام فصل الخطاب جامعه است 
امام جمعه موقت تهران نیز در این همایش با بیان اینکه رهبری و زعامت جامعه با امامت است و امام باید شخص صالح باشد گفت: با رهبری امام راحل بود که تمام مسلمانان در مقابل رژیم صهیونیستی متحد شدند.

حجت الاسلام سید حسن ابوترابی فرد افزود: امروز مفتخر هستیم که تمام امت اسلامی و همه مذاهب آن، قرآن را بدون یک کلمه اختلاف در بین خود قبول دارند و این یک اعجاز الهی است، همچنین تمام فرق اسلامی برای اهل بیت پیامبر (ص) جایگاه ویژه ای قائل هستند. 
وی با اشاره به حدیث سلسلة الذهب اظهار داشت: حضرت امام رضا (ع) در این حدیث شرطی را برای بیان توحید مشخص کردند و آن ولایت است که اگر ولایت شناخته نشود توحید به تنهایی نمی تواند انسان را نجات دهد.
امام جمعه موقت تهران گفت: تبیین آموزه های دین باعث می شود که در دین خدا اختلاف وجود نداشته باشد. 
وی افزود: امامت باعث جلوگیری از تفرقه در دین است و از نظر اسلام پیامبر (ص) مرجعی برای رفع تمام اختلافات مسلمانان است و در شیعه نقل های حضرت علی (ع) نیز به عنوان فصل الخطاب قرار می گیرد.

سادات سرنوشت جهان را تغییر خواهند داد 
معاون اجتماعی مجمع تقریب مذاهب اسلامی نیز در این همایش گفت: در تلاش هستیم از ظرفیت مردمی سادات که مورد احترام هستند به بهترین شکل استفاده شود.
محمد ناظمی اردکانی افزود: سادات در میان کشور های اسلامی از شمال آفریقا، عربستان، افغانستان، ایران، هند، پاکستان تا مالزی و اندونزی گسترده هستند.
وی اظهار داشت: تاکنون همایش های استانی در آذربایجان غربی، کردستان، سیستان و بلوچستان برگزار شده است و در چهارم شهریور ماه همزمان با روز مباهله گردهمایی سادات شیعه و سنی در گرگان برگزار خواهد شد.
ناظمی اردکانی گفت: جمعیت سادات در ۵۰ سال گذشته ۱۰۰ میلیون نفر محاسبه شده که این تعداد امروز بیش از ۳۰۰ میلیون نفر ذکر شده است. 
وی با اشاره به مصوبات کمیسیون مجمع تقریب مذاهب اسلامی افزود: مقرر شده است هر سال در سالروز ولادت حضرت زهرا (س) گردهمایی با حضور سادات هر کشور اسلامی برپا شود.
معاون اجتماعی مجمع تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: براساس روایات سادات سرنوشت جهان را تغییر خواهند داد و رهبری آخرالزمان بر عهده حضرت صاحب الزمان (عج) خواهد بود و در روزگار کنونی نیز شاهد هستیم پرچم مبارزه با ظلم در دستان رهبر معظم انقلاب اسلامی در ایران، سید حسن نصرالله در لبنان، آیت الله سیستانی در عراق و سید عبد الملک الحوثی در یمن است که از سادات هستند.

دبیر اولین همایش سادات رضوی نیز گفت: با توجه به گستردگی سادات رضوی در جهان انتظار داریم بتوانیم در آینده این همایش را به صورت بین المللی برگزار کنیم.
عفت شریعتی افزود: نشست هایی برای ایجاد دبیرخانه دائمی سادات رضوی برگزار شده که امیدواریم این همایش زمینه ساز تحقق اهداف معنوی ائمه (ع) در ایران و جهان اسلام باشد. 
وی اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم در جهت اهداف نظام اسلامی و تاثیر گذاری در جهان و زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) گام برداریم.
دبیر این همایش با اشاره به حدیث سلسله الذهب گفت: ولایت شرط تحقق ایمن بودن از عذاب الهی است و این همایش زمینه ورود به این عرصه را فراهم خواهد کرد.
در بیانیه پایانی این همایش نیز بر تشکیل بانک اطلاعات سادات رضوی سراسر جهان، تداوم برگزاری نشست ها در سطح بین المللی، پژوهش در زمینه خدمات و نقش تاریخی فرزندان پیامبر (ص) در مبارزات حق طلبانه، ارتباط بین نخبگان و عالمان محقق، تکریم سادات در جوامع و مذاهب اسلامی، تاسیس دبیرخانه دائمی سادات رضوی به منظور ارتباط بهتر و پیگیری مصوبات تاکید شد.
همایش سادات رضوی با حمایت آستان قدس رضوی، مجمع تقریب مذاهب اسلامی و استانداری خراسان رضوی برگزار شد.

ایرنابرگزاری همایش بین المللی سادات رضوی گامی برای پیشرفت فرهنگ اسلام و اهل بیت (ع)
آخرین ویرایش: پنجشنبه 31 مرداد 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      نمایشگاه بین  المللی مشهد   145      مسابقات، آزمونها،  برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج   141      مشهد  2017   139      سرمایه گذاری خارجی   134   ادامه ...

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic