اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  یک دهه   مستندنگار  رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی


امکان تهیه بلیت هوایی مشهد
از شصـت و چهـار کشور جهـان

آیا می دانستید که امکان تهیه بلیت هوایی مشهد از شصت و چهار کشور جهانبه مشهد وجود دارد
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دینی/ پیش بینی بیش از دو هزار 500 موکب ایرانی برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی

   |  شنبه 26 مرداد 1398
align=bottom
رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین در دومین همایش بین‌المللی فعالان اربعین حسینی از پیش‌بینی بیش از 2 هزار 500 موکب ایرانی برای خدمات‌دهی به زائران اربعین حسینی خبر داد. حسن پلارک در حاشیه این گردهمایی که در تالار قدس حرم رضوی برگزار شد، گفت: در ستاد مرکزی اربعین کارهای خدمات رسانی به زائرین طبقه‌بندی شده که سازماندهی و برنامه ریزی منظمی در این خصوص در دست اقدام است....

وی مسئله امنیت زائران، رعایت مقررات، حمل و نقل و بسیج حمل و نقل و حضور مردم برای ورود به مراسم اربعین را از جمله مسائلی عنوان کرد که در خصوص آن برنامه ریزی هایی صورت گرفته است.
وی با اشاره به بازه زمانی 15 روزه زیارت اربعین گفت: مدت زیارت اربعین طولانی خواهد بود که بر این اساس در سنوات گذشته خدمات خوبی از سوی موکب داران ایرانی و عراقی برای زائران حسینی انجام شده و تلاش داشته ایم با رفع ایرادات و اشکالات خدمات بهتری را به زائران اربعین عرضه کنیم.
پلارک، شناسنامه‌دار کردن موکب‌ها را یکی از اقداماتی عنوان کرد که در این راستا انجام شده است.
وی، نحوه آمایش سرزمینی و استقرار موکب ها را از دیگر برنامه های این ستاد عنوان کرد و گفت: سال‌های گذشته در مرزهای خروجی موکبی نداشتیم و زائران دچار مشکل می شدند که سال گذشته این کار انجام شد و ۴۰ درصد از موکب داران در مرزها موکب‌های خود را برگزار کردند.
 رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین همچنین از استقرار موکب هایی در کاظمین، سامرا و مسیب خبر داد و گفت: این موکب‌ها آمادگی دارند تا با ظرفیت خوبی به زائران حسینی خدمات ارائه دهند.
پلارک افزایش سطح کیفی خدمات به زائران را از دیگر برنامه های این ستاد عنوان کرد و گفت: برای جلوگیری از اسراف برنامه‌های غذایی پیش بینی شده که آن را به موکب‌داران ایرانی و عراقی ارائه خواهیم داد.
وی همچنین با اشاره به افزایش سطح دمای کشور عراق در ایام اربعین، پیش بینی دستگاه‌های خنک کننده را یکی از مباحثی عنوان کرد که در دستور کار موکب داران قرار گرفته است.
پلارک همچنین با اشاره به برداشته شدن روادید گفت: امسال مسئله افزایش جمعیت زوار را شاهد خواهیم بود و طبق برآوردها، بیش از ۳ میلیون زائر به کشور عراق در اربعین سفر خواهند کرد که بر این اساس تعداد موکب‌ها را افزایش داده‌ایم.
وی به آماری در این خصوص اشاره کرد و گفت: در کشور ما بیش از ۲۵۰۰ موکب با ظرفیت ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر برنامه تغذیه روزانه و دو میلیون شب خواب پیش‌بینی شده است.
پلارک همچنین راه‌اندازی سامانه ثبت نام داوطلبین مردم عراق برای میزبانی از زائران اربعین حسینی را از دیگر اقدامات این ستاد عنوان کرد که بر اساس آن داوطلبان می‌توانند با ثبت نام از طریق این سایت و نشان  دادن نشانی آدرس منزل میزبان زائران باشند.
وی همچنین بحث تبدیل موکب‌های چادری عراقی را به موکب‌های ساختمانی از دیگر برنامه‌های این ستاد عنوان کرد که توسط تولیت‌های اعتاب مقدسه در حال پیگیری است.
رئیس کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین همچنین به فعالیت‌های بنیاد کرامت آستان قدس رضوی در خصوص ارائه خدمات به زائران حسینی اشاره کرد و آن را یکی از مراکزی دانست که در این خصوص اقدامات در خور توجهی را به انجام رسانده است.

آستان نیوز

آخرین ویرایش: شنبه 26 مرداد 1398
Share
  یادآوری: درج رتبه  ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش  سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی  ها» پررنگتر  در این بخش متمایز شده اند. 2- این اطلاعات، تا تاریخ هشتم تیرماه  1398 به روز شده است!

کل رویدادها و مناسبات:  4.980
  اخبار  3618     بین   الملل  2992     آسیا  2514     مراسم   بین المللی / داخل و خارج  1005     دیپلماسی دانشگاهی  730     دیپلماسی زیارت،   زائر/ امام رضا(ع)   712     دیپلماسی اقتصادی  698     افتخارات   / خبرخوش/ مفاخر  663     جهان   اسلام  648     دیپلماسی گردشگری  602     دیپلماسی علمی  596     میهمان   / میهمانان خارجی  588     اروپا  555     دیپلماسی دینی   (مذهبی و قرآنی)   531     دیپلماسیفرهنگی  508     دیپلماسی آموزشی  506     آیا   می دانید که مشهد/ آمارها  465     دانشگاه   فردوسی مشهد  424     شهرداری   مشهد  363     تصاویر   / گزارش های تصویری  356     آستان   قدس رضوی  352     دیپلماسی نمایشگاهی  303     استانداری   خراسان رضوی  280     عراق  274     سرمایه   گذاری داخلی  255     دیپلماسی شهری  245     پاکستان  243     جلسات،ملاقات،   بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج  240     دیپلماسی سیاسی  238     دیپلماسی هنری    227     افغانستان  227     دیپلماسی ورزشی  223     صادرات   و واردات  220     دیپلماسی سلامت،   پزشکی و بهداشت  210     دیپلماسی عمومی   (حاکمیتی و ملی)192   استاندار  188     آفریقا  185     دیپلماسی اجتماعی  178     دیپلماسی حمل   و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)   161     سفارت،   سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول  161     مشهد   2017  139     ادامه ...
  نتایج رتبه بندی موضوعات:  تا 23 فروردین 98 | تا 9 اسفند 97 | تا 2 آذر 97 | تا 23 آذر 97
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
8 تیرماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»