اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان و افغانستان و در نهایت به دوحه قطر
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دینی/ سید ظهیر الحسن نقوی مدیر شبکه جهانی «ولایت تی وی» از کشور آمریکا به حرم رضوی مشرف شد

   |  شنبه 8 تیر 1398
align=bottom
سید ظهیر الحسن نقوی مدیر شبکه جهانی «ولایت تی وی» به زیارت حرم علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شد. سید ظهیرالحسن نقوی روحانی برجسته پاکستانی مقیم ایالت نیویورک آمریکا و مدیر شبکه جهانی ولایت تی وی ضمن حضور در بارگاه منور رضوی در رواق کوثر و در جمع زائران پاکستانی به ایراد سخنرانی پرداخت. وی در حاشیهاین تشرف ابراز کرد: خدا را شاکرم که توفیق دارم در ماه پنج روز در کربلا و...
...  حرم امام حسین(ع) برای ضبط برنامه زنده حضور یابم و هر ماه نیز یک روز به زیارت حرم علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شوم.
این روحانی فعال شیعی ادامه داد: برای تبلیغ و سخنرانی به کشورهای مختلفی همچون انگلستان، ایران و پاکستان سفر می کنم و افتخار می‌کنم که به عنوان یک شیعه به تبلیغ دین مبین اسلام مشغولم.
این عضو انجمن علمای کشورهای آمریکای شمالی و اروپا خاطرنشان کرد: برای بحث تبلیغ به فراگیری زبان‌های مختلف پرداختم و هم اکنون به پنج زبان زنده دنیا از جمله فارسی، عربی، انگلیسی، اردو و پنجابی مسلط هستم، سال‌هاست که در آمریکا برای گسترش فرهنگ شیعی تلاش می‌کنم.
وی به برنامه‌های شبکه ولایت تی وی اشاره کرد و افزود: در شبکه ولایت تی وی برنامه‏‌های مختلفی از جمله دعا، اذان، احکام، مصاحبه، میزگرد و سؤال و جواب به صورت زنده و برنامه‏‌های فرهنگی از قبیل آموزش قرآن، شناخت نهج‌البلاغه، شب شعر، تقوا و همچنین برنامه‏‌های آموزنده‏ای برای جوانان به 4 زبان فارسی، عربی، انگلیسی و اردو پخش می‌شود.
سید ظهیر‌ نقوی بیشتر مخاطبان این شبکه را مسلمان ذکر کرد و گفت: علاوه بر مسلمانان سایر ادیان نیز این شبکه را مشاهده می‏‌کنند؛ شناخت مذاهب عنوان یکی از برنامه‌هایی است که از این شبکه پخش می‌شود و مخاطبان خاص خود را دارد؛ در این برنامه به نقد وهابیت پرداخته می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: مردم تشنه مسائل دینی و مذهبی هستند و جا دارد که ما بیشتر از این هم پیش برویم، متاسفانه برای مسلمانان آمریکا به درستی برنامه‌ریزی نشده است و ما حوزه علمیه مطلوبی در آمریکا نداریم باید به مسلمانان منطقه آمریکا بیش از پیش توجه شود.
مدیر شبکه جهانی ولایت تی وی افزود: آمریکا کشور بسیار بزرگی است به طوری که در خود نیویورک چیزی بیش از 100 مسجد برای مسلمانان وجود دارد و اگر ما در آنجا فعالیت کنیم می‌‏توانیم پیشرفت خوبی داشته باشیم و نیروی خوبی  می‏‌توانیم پرورش بدهیم و بعد هم از آن‌ها در کل دنیا استفاده کنیم.
وی احساس خود از زیارت حرم امام رضا(ع) را این گونه توصیف کرد: مقام ائمه اطهار(ع) بسیار بالا و عظیم‌الشان است از اینکه در سال چندین بار توفیق زیارت این امام همام نصیب و روزی‌ام می‌شود خدا را شاکر و سپاسگزارم.
این روحانی تصریح کرد: انسان در مکان‌های مقدس احساس امنیت و آرامش دارد و این حس را در هیچ کجای دیگر نمی توان تجربه کرد، من نیز در این بارگاه منور احساس آرامش وصف ناپذیری دارم.

آستان نیوز

آخرین ویرایش: شنبه 8 تیر 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      ادامه ...

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات