اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

جهان به احترام امام رضا علیه الصلواه والسلام  بر خواهد خاست
سکه به نام علی ابن موسی الرضا علیه السلام  است
همایون زادروز سراسر نور و سرور سلطان سریر ارتضا، مولای تسلیم و رضا مبارک باد

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

سیاسی/ جابر انصار به عنوان سرکنسول جدید جمهوری افغانستان در مشهد معرفی شد + چند خبر مرتبط + تصاویر

   |  چهارشنبه 1 خرداد 1398
align=bottom
سرپرست سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در دیدار نجم پور سرکنسول جدید این کشور در مشهد را معرفی کرد. محمد هارون نجم پور در دیدار حسن جعفری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اظهار کرد: ایران و افغانستان به دلیل داشتن اشتراکات فراوان در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی، دارای روابط بسیار صمیمی و منحصر به فرد هستند وی با بیان اینکه ایران شریک اقتصادی اول کشور افغانستان است، افزود:....
... اقتصاد ایران و افغانستان به یک دیگر آمیخته است و هیچ قدرتی نمی تواند این دو کشور را از یکدیگر جدا کند. 

وی با قدردانی از ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی بابت پذیرایی شایسته از اتباع افغانستانی تاکید کرد: سیاست ما توسعه مناسبات با ایران است و تلاش خواهیم کرد که روابط دو کشور بیش از پیش تعمیق بخشیده شود.

سرپرست سفارت جمهوری اسلامی افغانستان تصریح کرد: برخی تلاش می کنند که بین دو ملت ایران و افغانستان فاصله ایجاد کنند اما اطمینان داریم که هرگز به این هدف خود نخواهند رسید.

در این دیدار، جابر انصار به عنوان سرکنسول جدید جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد معرفی شد.

اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضویخبر دیگر در همین زمینه به نقل از وبگاه اطلاع رسانی سرکنسولگری افغانستان در مشهد حاکی است:

معرفی جنرال قونسل جدید کشورمان به استانداری خراسان رضوی

آقای محمد هارون نجم پور سرپرست سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در ایران در دیداربا حسن جعفری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری (ولایت) خراسان رضوی محترم جابر انصار را به عنوان جنرال قونسل جدید کشورمان در مشهد روز یکشنبه 1389/02/29 معرفی نمود.

آقای نجم پور در این نشست گفت: ایران و افغانستان به دلیل داشتن اشتراکات فراوان در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی، دارای روابط بسیار صمیمی و منحصربه‌فرد هستند. نجم پور بابیان اینکه ایران شریک اقتصادی اول کشور افغانستان است، افزود: اقتصاد ایران و افغانستان به یکدیگر گره خورده است و هیچ قدرتی نمی‌تواند این دو کشور را از یکدیگر جدا کند.

وی با قدردانی از ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی بابت پذیرایی شایسته از مهاجرین افغان تأکید کرد: سیاست ما توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران است و تلاش خواهیم کرد که روابط دو کشور بیش‌ازپیش تعمیق بخشیده شود.

در ادامه آقای جعفری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور وجود دارد و برای بهره‌گیری از آن‌ها، موانع پیش روی توسعه تعاملات اقتصادی بین ایران و افغانستان برطرف خواهد شد. حسن جعفری اظهار کرد: امیدواریم حضور جنرال قونسل جدید افغانستان در مشهد مقدس منشأ برکات فراوان برای دو کشور باشد.

وی افزود: دو کشور جمهوری اسلامی ایران و افغانستان بر پایه باورهای عمیق دینی، اشتراکات فراوانی در حوزه‌های مختلف دارند و هیچ‌کس نمی‌تواند به نقاط مشترک خدشه وارد کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی بابیان اینکه به دنبال فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی با کشور افغانستان هستیم، اظهار کرد: هرگونه مانع در مسیر توسعه مبادلات اقتصادی را برطرف خواهیم کرد و در مقابل انتظار می‌رود که دولت افغانستان هم تجارت بین دو کشور را تسهیل کند.

جعفری گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌های اقتصادی گسترده برای توسعه روابط اقتصادی، وضعیت موجود مورد رضایت ما نیست و خواهان افزایش تعاملات اقتصادی دو کشور ایران و افغانستان هستیم.

در ادامه محترم جابر انصار جنرال قونسل کشورمان خدمت به مردم افغانستان را از افتخارات خود دانسته گفت:در پست های مختلف مدیریتی فعالیت نمودم اما بیشترین تجربیات کاری من در حوزه اقتصاد است و تمام توان خودرا به کارخواهم گرفت تا روابط اقتصادی دو کشور در حوزه کاری این نمایندگی رونق بیشتری پیدا کند و با کمک مسئولین استان موانع و مشکلاتی که در بخش های مختلف وجود دارد را به امید خدا برطرف خواهیم نمود تا شاهد رونق اقتصادی دو کشور و داد و ستد کالا بیش از پیش باشیم.

قابل ذکر است طی همین روز و روزهای آتی جمع زیادی از تجار، پیشه وران، سرمایه گزاران اقتصادی افغان درایران، متنفذین مهاجر، شخصیت های برجسته فرهنگی با حضور در این نمایندگی و و اهدای تحفه انتصاب محترم جابر انصار را به عنوان جنرال قونسل جدید کشورمان در مشهد را تبریک گفته برای ایشان در خدمت رسانی به مردم آرزوی توفیقات مزید نمودند.

خبری دیگر...

ملاقات تعارفی محترم جابر انصار با رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه ح.ا.ا در شمال وشرق

 محترم جابر انصارجنرال قونسل جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد روز پنجشنبه 2 جوزا(خرداد) 98 با آقای غلام عباس ارباب خالص مشاور وزیر و رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در شمال وشرق در محل دفتر ایشان ملاقات تعارفی نمود.

در این ملاقات محترم علی احمد لطیفی سکرتر اول این نمایندگی جنرال قونسل کشورمان را همراهی می نمود واز جانب هیات ایرانی حاضر در جلسه آقای علی علیپور معاون کنسولی واداری و محترم تاجیک مسئول حوزه افغانستان نمایندگی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در شمال وشرق نیز حضور داشتند. 

در ابتدای این ملاقات آقای ارباب خالص ضمن خوش آمد گویی، تقرر محترم جابر انصار را در ماه مبارک و پرفیض وبرکت رمضان به عنوان جنرال قونسل به ایشان تبریک عرض نموده و آن را به فال نیک گرفت.

جنرال قونسل کشور مان با امتنان از خدمات ارایه شده توسط دولت جمهوری اسلامی ایران به مهاجرین افغان بیان داشت: بنده به عنوان رایزن تجاری دولت افغانستان در تهران مشغول فعالیت بودم ودر راستای مسایل اقتصادی تجربیات ارزشمند وخوبی دارم و از این تجربیات برای بهبود روابط اقتصادی دو کشور همسایه در حوزه کاری این نمایندگی استفاده خواهم نمود.

آقای انصار با اشاره به اشتراکات فرهنگی ، زبانی و دینی دوملت ایران وافغانستان افزود: اولویت کاری ما همکاری های تجاری واقتصادی است و تلاش خواهیم نمود روابط اقتصادی استان های استراتیژیک و همجوار ایران با افغانستان گسترش بیشتری یابد و با همفکری و همراهی با مسئولین ایرانی تلاش خواهم نمود موانع همکاری های مختلف اقتصادی بین این ولایات برداشته شود.

در ادامه آقای ارباب خالص حسن انتخاب دولت افغانستان در انتصاب آقای انصار به عنوان جنرال قونسل افغانستان در مشهد را تبریک عرض نموده ادامه داد: تخصص شما در زمینه اقتصاد برای ما هم بسیار اهمیت دارد و در مقاطع مختلف تلاش می نماییم کمک زیادی به راهبردهای اقتصادی شما بشود.

وی از توافق نامه های استانی که سالهای قبل بین والیان ولایات همجوار ایران و افغانستان صورت گرفت به عنوان گام های اساسی در حل مشکلات تجاری بین این ولایات نام برد. ارباب خالص وعده سپرد برای تحقق مفاد این توافقنامه ها در ایجاد سهولت های بیشتر اقتصادی بیش از پیش تلاش کند.

ارباب خالص حضور تعداد کثیری از دانشجویان افغانی که درخراسان رضوی مشغول به تحصیل هستند از افتخارات فرهنگی این استان بر شمرد و بر ارج گزاری میراث فرهنگی دو کشور همانند نوروز از ویژگی های حوزه گردشگری میان دو کشور برشمرد.

در ادامه آقای انصار از حوصله مندی دولت جمهوری اسلامی ایران در قبال مهاجرین افغان طی زمان های طولانی تشکر و قدردانی نموده افزود: روابط نیک، غم شریکی همراهی وهمکاری مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران در ذهن هموطنان مهاجر نقش بسته و هرگز ازیاد آنها نخواهد رفت.

در پایان این ملاقات محترم ارباب خالص رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در شمال وشرق و جابر انصار جنرال قونسل کشورمان طی مصاحبه با صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران بر توسعه همکاری های اقتصادی، فرهنگی وسیاسی دو کشور در حوزه این نمایندگی تاکید نمودندآخرین ویرایش: جمعه 10 خرداد 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232      اجتماعی/  دیپلماسی   214      آفریقا   206      استاندار   199      حمل  و نقل (هوایی، ریلی و زمینی) / دیپلماسی   188      سفارت،  سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   175      کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic