اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

جهان به احترام امام رضا علیه الصلواه والسلام  بر خواهد خاست
سکه به نام علی ابن موسی الرضا علیه السلام  است
همایون زادروز سراسر نور و سرور سلطان سریر ارتضا، مولای تسلیم و رضا مبارک باد

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

ورزشی/ همه چیز برای حضور شش تیم برتر والیبال نشسته جهان در مسابقات پارا المپیک مشهد فراهم است + تصاویر

   |  شنبه 14 اردیبهشت 1398
align=bottom
دبیر اجرایی کمیته پارا المپیک گفت: خراسان رضوی بزودی میزبان مسابقات جهانی والیبال نشسته خواهد بود. هادی رضایی در مجمع انتخاب رئیس هیئت جانبازان و معلولین استان که با حضور رئیس این فدراسیون و مدیر کل ورزش استان برگزار شد، ضمن تبریک روز معلم اظهار کرد: امروز وضعیت ورزش جانبازان و معلولین در استان بهبود یافته است و تعامل با اداره کل ورزش و جوانان بیشتر شده است...

دبیر اجرایی کمیته پارا المپیک ادامه داد: باتوجه به اینکه به وعده‌هایی که داده شده عمل می‌شود فضا برای این ورزش در استان مناسب شده است، هیئت جانبازان و معلولین با دیگر هیئت‌های ورزشی متفاوت است رئیس هیئت باید از وضعیت ورزشکاران در این رشته شناخت کافی داشته باشد تا بتواند موثر واقع شود.

رئیس سابق هیئت جانبازان و معلولین خراسان رضوی بیان کرد: من کماکان در خدمت ورزش جانبازان و معلولین هستم و برای جامعه جانبازان و معلولین تلاش خواهم کرد.

رضایی در خصوص بازی های لیگ جهانی والیبال نشسته در خراسان رضوی نیز عنوان کرد: با توجه به اتفاقات اخیر و سیل در گلستان، میزبانی این مسابقات به خراسان رضوی واگذار شد که این استان در لیگ جهانی والیبال نشسته، میزبان ۶ تیم از بهترین های های والیبال نشسته دنیا خواهد بود، همچنین دور قبلی این مسابقات به میزبانی تبریز برگزار شد.

وی اضافه کرد: این میزبانی هزینه ای برای هیئت دربر ندارد تمامی هزینه ها از تیم های شرکت کننده گرفته شده و همچنین شهرداری مشهد نیز تمهیداتی را برای این مسابقات اندیشیده است.  / پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی

خبر دیگر در همین زمینه حاکی است:

مشهد میزبان لیگ جهانی والیبال نشسته

فرزاد فتاحی در مجمع انتخاب رئیس هیأت جانبازان و معلولین استان که با حضور رئیس این فدراسیون برگزار شد، ضمن تبریک روز کار و کارگر و روز معلم اظهار کرد: خوشبختانه ورزش جانبازان و معلولین در سطح کشور و عرصه های جهانی موفقیت های چشمگیری داشته و این موضوع ما را نسبت به آینده نیز امیدوارتر می‌کند.

وی افزود: انتخاب هادی رضایی به عنوان دبیر اجرایی کمیته پارا المپیک، اتفاق بسیار مبارکی برای استان بوده و خوشحالیم که پشتوانه بزرگی در این ورزش داریم.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ضمن تشکر از رضایی بابت تلاش‌هایی که در ورزش جانبازان و معلولین داشته ادامه داد: باید از این موقعیت در سطوح بین المللی استفاده کنیم، همچنین ما در سال جاری میزبان لیگ جهانی والیبال نشسته خواهیم بود و در این راستا با حضور کشور های دیگر در خراسان رضوی، گامی بزرگی در ورزش استان برداشته ایم.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی عنوان کرد: ما در سال ۹۸برنامه ریزی ها را در خصوص میزبانی های کشوری و بین المللی انجام داده ایم و امیدوارم استان را به پایگاه میزبانی های کشوری تبدیل کنیم.

وی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده قطعا اتفاقات خوبی در ورزش استان رخ خواهد داد، همچنین برنامه ریزی ها در خصوص بازی های المپیک و پارا المپیک انجام شده و برای شناسایی بازیکنان مستعد جلسات متعددی را با هیأت های ورز‌شی برگزار کرده ایم.

فتاحی اضافه کرد‌: در مجموع ۲۷نفر در رشته های مختلف ورزشی شناسایی شدند که ۱۶نفر از آن ها از ورزشکاران جانباز و معلولین هستند.

وی اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده حقوق ماهیانه ۱میلیون تومان در شش ماهه اول سال برای ورزشکاران منتخب در نظر گرفته شده و در صورت کسب سهمیه حمایت اداره کل بیشتر نیز خواهد شد.
مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تصریح کرد: امکانات خوبی در خراسان رضوی داریم که در اختیار ورزشکاران جانباز و معلول استان قرار داده می شود، همچنین هیچ تفاوتی بین ورزشکاران المپیکی و پارا المپیکی قرار نمی‌دهیم.مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در پایان گفت: امیداوارم حاصل این مجمع منجر به رشد ورزش جانبازان و معلولین و جامعه ورزش استان شود.

آخرین ویرایش: شنبه 14 اردیبهشت 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232      اجتماعی/  دیپلماسی   214      آفریقا   206      استاندار   199      حمل  و نقل (هوایی، ریلی و زمینی) / دیپلماسی   188      سفارت،  سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   175      کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic