اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

جهان به احترام امام رضا علیه الصلواه والسلام  بر خواهد خاست
سکه به نام علی ابن موسی الرضا علیه السلام  است
همایون زادروز سراسر نور و سرور سلطان سریر ارتضا، مولای تسلیم و رضا مبارک باد

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

شهری/ جشنواره بین المللی فیلم کوتاه «جامعه ایمن» با بررسی آثاری از 51 کشور در مشهد پایان یافت + گزارش تصویری

   |  جمعه 13 اردیبهشت 1398
align=bottom
دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه 'جامعه ایمن' با معرفی برترینها در سینما هویزه مشهد پایان یافت. رئیس سازمان جشنواره های جامعه ایمن، شامگاه پنجشنبه در مراسمی که به همین مناسبت برگزار شد گفت: از هزار و 200 اثر ارسالی از 51 کشور به دبیرخانه این جشنواره 900 اثر، مرتبط با موضوعات جشنواره شناخته و 45 فیلم در بخشهای مستند، داستانی و انیمیشن برای مسابقه نهایی پذیرفته شد...
امیر عزیزی افزود: این آثار طی دیروز و امروز در پردیس سینما هویزه اکران شد و این جشنواره با معرفی آثار برگزیده به کار خود پایان داد.
وی ادامه داد: زبان هنر بهترین زبان برای انتقال مفاهیم در حوزه های مختلف و به ویژه حوزه بحران است و این جشنواره نیز با هدف فرهنگ سازی و کاهش مخاطرات در زمان بحران برنامه ریزی شده است.
به گزارش ایرنا در بخش داستانی این جشنواره جایزه بهترین فیلم داستانی به فیلم 'مادری مجرد از بامیان' از آکادمی فیلم بامیان کشور افغانستان و جایزه فیلم دوم داستانی نیز به فیلم 'بلیط ' از کلکته هندوستان تعلق گرفت.
همچنین هیات داوران از دو فیلم ' تنفس ' به کارگردانی فرشید ایوب نژاد از ایران و فیلم داستانی 'به من لبخند بزن' به کارگردانی جعفر نورمحمدی از ایران به طور ویژه و هم رده قدردانی کرد.
در بخش مستند نیز جایزه بهترین اثر به فیلم 'معادن آب' از کشور برزیل تعلق گرفت و در بخش انیمیشن نیز جایزه بهترین فیلم به انیمیشن 'شما چه کسی هستید' از کشور شیلی اختصاص یافت.
در بخش ویژه زلزله نیز جایزه بهترین فیلم انیمیشن به فیلم ' ساکن طبقه سوم' به کارگردانی بهناز فرشی یوسفی از ایران تعلق گرفت و در بخش ویژه حوادث نیز از فیلم 'چهارشنبه سوری' به کارگردانی رضا موری از ایران قدردانی شد.
جامعه جهانی ایمن زیرمجموعه سازمان بهداشت جهانی است که با هدف جلوگیری از حوادث خرد شهری نظیر کاهش تصادفها، آلودگی هوا و موارد مشابه فعالیت می کند. 
ایمنی مدرسه، ترافیک، محیط کار، سالمندان، مساجد، ایمنی کودکان، بیمارستانها، اماکن ایمن و منازل از جمله برنامه های جامعه جهانی ایمن است.

ایرنا

خبر دیگر در همین زمینه به نقل از وبگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد حاکی است:

طی مراسمی و با اعلام فیلم های برگزیده؛ دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه جامعه ایمن پایان یافت

جشنوراه بین المللی فیلم کوتاه جامعه ایمن زمینه را فراهم کرده تا بخش های مختلف در حوزه ایمنی که از چشمان ما و جامعه پنهان مانده است توسط فیلمسازان در فضای هنری ریشه یابی شود تا جامعه نسبت به مسائل پیرامون خود آگاهتر شود.

طی مراسمی و با اعلام فیلم های برگزیده، دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه جامعه ایمن به کار خود پایان داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امیر عزیزی، رییس شبکه آسیایی جامعه ایمن در مراسم اختتامیه این جشنواره که با حضور اعضای شورای شهر، مدیران شهری و تعدادی از هنرمندان سینمای ایران، استان و مشهد در پردیس سینمایی هویزه برگزار شد، با اشاره به اهمیت توجه جامعه به مبحث ایمنی گفت: معتقدیم که زبان هنر بهترین و تاثیرگذارترین زبان در ترویج فرهنگ ایمنی در جامعه است.
وی افزود: بر این اساس تصمیم گرفته شد که با توجه به موفقیت اولین جشنواره فیلم جامعه ایمن دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه جامعه ایمن در قالب مستند، انیمیشن و داستان کوتاه با موضوعات زلزله، تصادفات، سیل و سایر موارد مرتبط با ایمنی جسم، روح و روان در مشهد برگزار شود که استقبال خوبی از آن شد.
وی با بیان اینکه کشور ما در حوزه ایمنی در شکل های مختلف از جمله حوادث طبیعی، خشونت، آلودگی های جسم و روان و موارد دیگر دچار بحران است، اظهار کرد: در این وضعیت هنر هفتم می تواند علاوه برآموزش به شهروندان وضعیت را به مسئولان نشان دهد.
عزیزی ادامه داد: جشنوراه بین المللی فیلم کوتاه جامعه ایمن زمینه را فراهم کرده تا بخش های مختلف در حوزه ایمنی که از چشمان ما و جامعه پنهان مانده است توسط فیلمسازان در فضای هنری ریشه یابی شود تا جامعه نسبت به مسائل پیرامون خود آگاهتر شود.
*جامعه باید برای همه ایمن باشد
در ادامه این مراسم، بتول گندمی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد نیز با بیان اینکه منظور از ایمنی یعنی که جامعه و شهر باید برای همه ایمن باشد، اظهار کرد: در خصوص برگزاری جشنواره فیلم جامعه ایمن این سئوال مطرح می شد که آیا ضرورتی دارد مدیریت شهری به موضوع برگزاری جشنواره فیلم ورود پیدا کند؟ که معتقدم وقوع سیل در نقاط مختلف کشور پاسخ این موضوع را داد که باید برای آماده بودن در مقابل حوادث آماده بود و آموزش های لازم را به شهروندان ارائه داد.
وی افزود: اگر مخاطرات و ضریب ایمنی را نسنجیده و برای مقابله با آنها ظرفیت اندیشی نکنیم دچار مخاطرات بیشتری خواهیم شد لذا آموزش مرتبط باایمنی را جزو ضروریات می دانیم و برای آموزش غیرمستقیم اعتبار خوبی را در نظر گرفته ایم تا از طریق هنر که مسیر کوتاهتر و تاثیرگذارتر است این آموزش ها را به شهروندان انتقال دهیم.
وی تصریح کرد: مدیریت شهری با هدف تغییر رفتار شهروندان و ارائه آموزش های لازم در حوزه ایمنی  برگزاری این جشنواره موافقت کرده است.
گندمی با اشاره به اینکه مخاطرات تنها سیل و زلزله نیست بلکه در شهر مشکلات دیگری نیز دراین زمینه وجود دارد، گفت: سئوال اینجاست که آیا شهر برای همه از جمله زنان، کودکان ،سالمندان و معلولان و در مجموع همه شهروندان ایمن است؟ آیا شهر برای استفاده زنان در طول شبانه روز آماده است ؟ به عنوان یک زن می گویم حتی در روز ایمن نیست.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر ادامه داد: منظور ما از ایمنی توجه و آماده و ایمن شدن شهر برای همه شهروندان است لذا امیدواریم در سال های آینده در راستای آموزش غیرمستقیم شهروندان در حوزه ایمنی از ظرفیت برگزاری چنین جشنواره هایی استفاده کنیم.
در اختتامیه دومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه جامعه ایمن در بخش فیلم داستانی فیلمهای "مادری مجرد از بامیان" از کشور افغانستان و "بلیت" از کشور هندوستان به عنوان برگزیدگان این بخش و تقدیر ویژه از دو فیلم "تنفس"  و"به من لبخند بزن" از ایران صورت گرفت. 
در بخش فیلم مستند نیز جایزه بهترین فیلم به "معادن آب" از کشور برزیل و در بخش انیمیشن جایزه بهترین فیلم به "شما چه کسی هستید" از کشور شیلی اهدا شد.
همچنین در بخش ویژه زلزله جایزه بهترین فیلم انیمیشن به فیلم"ساکن طبقه سوم" اثر کارگردان مشهدی و دربخش ویژه حوادث جایزه بهترین فیلم به فیلم"چهارشنبه سوری " از ایران اهدا شد.
مجید خبیری 

آخرین ویرایش: جمعه 13 اردیبهشت 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232      اجتماعی/  دیپلماسی   214      آفریقا   206      استاندار   199      حمل  و نقل (هوایی، ریلی و زمینی) / دیپلماسی   188      سفارت،  سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   175      کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات