اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان و افغانستان و در نهایت به دوحه قطر و بغداد
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دینی/ دوشنبه 26 فروردین 98، تشرف شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب علوم دینی به مشهد + تصویرنگاشت

   |  شنبه 24 فروردین 1398
align=bottom
داوران و نمایندگان سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب علوم دینی جهان اسلام به زیارت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) مشرف می شوند. داوران و متسابقان سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی جهان اسلام پس از دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز دوشنبه 26 فروردین ماه 1398 جهت حضور در بارگاه نورانی حضرت ثامن الحجج(ع) عازم مشهد مقدس خواهند شد....

بازدید از موزه جامع قرآن کریم آستان قدس رضوی، دیدار با شخصیت های شهر مقدس مشهد، حضور در محفل قرآنی و بازدید از مجتمع های تجاری از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این سفر یک روزه است که به همت آستان قدس رضوی تدارک دیده شده است.

در این سفر یک روزه، 40 نفر از متسابقین و تعدادی از داوران سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی حضور خواهند داشت. گفتنی است: سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی جهان اسلام از 21 فروردین ماه 1398 در قم آغاز شده و عصر امروز 24 فروردین ماه به کار خود پایان خواهد داد.

خبرگزاری «حوزه»

خبر مکملی در این خصوص حاکی است:

حضور ۲۳۴ طلبه از ۵۲ کشور در مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب علوم دینی

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ ۲۳۴ نفر از ۵۲ کشور از سومین دوره مسابقات قرآن طلاب علوم دینی استقبال کردند که مراحل مقدماتی به صورت مجازی انجام شد و در نهایت ۵۲ نفر از ۳۳ ملیت برگزیده شده و برای شرکت در مسابقات نهایی و نیمه‌نهایی در شهر قم حاضر می‌شوند.

حضور 234 طلبه از 52 کشور در مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب علوم دینیبه گزارش ایکنا از قم، حسین اسدی، رئیس ستاد برگزاری سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی، امروز، ۲۰ فروردین‌ماه در نشست خبری سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی بیان کرد: این مسابقات با ابتکار حوزه علیمه، جامعةالمصطفی(ص) و اداره اوقاف و امور خیریه تأسیس شد به لحاظ این‌که قرآن در وحدت‌بخشی بین مسلمین مهم‌ترین و قابل اعتمادترین عامل است لذا قران به عنوان محور این مسابقات قرار گرفته‌ است.

وی افزود: مجموعه‌ای از مسابقات بین‌المللی در کشور در حال برگزاری است و از امروز مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در بخش  دانش‌آموزان، بزرگسالان، بانوان و نابینایان در تهران آغاز شده و تا ۲۵ فروردین ادامه دارد و یکی از سلسله مسابقات بین‌المللی در مرکز حوزه‌های علمیه و تشیع در قم با عنوان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ویژه طلاب علوم دینی برگزار می‌شود.

اسدی اظهار کرد: محتوای رشته‌ها متناسب با کارکرد حوزه‌ها طراحی شده است؛ ۲۳۴ نفر از ۵۲ کشور دنیا از مسابقات امسال استقبال کردند که مراحل مقدماتی به صورت مجازی انجام شد و ۵۲ نفر از ۳۳ ملیت از نخبگان و برگزیدگان این مرحله شدند که برای شرکت در مسابقات نهایی و نیمه نهایی در شهر قم حاضر می‌شوند.

وی ادامه داد: ۳۶ کشور برگزیده چاد، موریتانی، تاجیکستان، کنیا، تونس، کامرون، غنا، هندوستان، سریلانکا، الجزایر، بوگاندا، کرواسی، بوسنی، تانزانیا، بنگلادش، ترکیه، ساحل عاجح، آذربایجان، آلبانی، آمریکا، افغانستان، پاکستان، تایلند و اندونزی و کشورهای عربی مانند عراق و بحرین کشورهایی هستند که برگزیدگان در این دوره از مسابقات حضور دارند.

رئیس ستاد برگزاری این دوره از مسابقات گفت: برنامه اختتامیه سومین دوره مسابقات شنبه ۲۴ فروردین ماه در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) میزبان اقشار مختلف برگزار می‌شود که در این مراسم با سخنرانی آیت‌الله مکارم شیرازی و حضور آیت‌الله اعرافی و حجت‌الاسلام خاموشی، نفرات و برگزیده مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ویژه طلاب علوم دینی معرفی خواهند شد.

آخرین ویرایش: شنبه 24 فروردین 1398
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      نمایشگاه بین  المللی مشهد   145      مسابقات، آزمونها،  برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج   141      مشهد  2017   139      سرمایه گذاری خارجی   134   ادامه ...

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic