دیپلماسی های دینی و سلامت، فعال ترین های هفته در مشهد

بسیج آستان قدس رضوی برای خدمت رسانی به   زوار اربعین حسینی   از میرجاوه تا کربلا

آغاز به کار   ششمین کنگره‌ی بین‌المللی هیپنوتیزم   با حضور ۲۴ کشور در مشهد

آغاز سفر قطار بین المللی گردشگران خارجی از قاره های   آمریکا، اروپا و آسیا   از مشهد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  یک دهه   مستندنگار  رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی


امکان تهیه بلیت هوایی مشهد
از شصـت و چهـار کشور جهـان

آیا می دانستید که امکان تهیه بلیت هوایی مشهد از شصت و چهار کشور جهانبه مشهد وجود دارد
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

علمی/ بر اساس آخرین اعلام پایگاه علمی ISI؛ محقق مشهدی در رده یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفت

   |  دوشنبه 20 اسفند 1397
align=bottom
دکتر امیر حسین صاحبکار عضو هیئت علمی دانشکده داروسازی مشهد در بین یک درصد دانشمندان برتر جهان در رشته پزشکی قرار گرفت. بر اساس آخرین اعلام پایگاه علمی ISI، وی موفق به ورود در دو فیلد فارماکولوژی و توکسیکولوژی و نیز بالینی (Clinical Medicine) دانشمندان یک درصد برتر جهان قرار گرفت.  عضو هیات علمی دانشکده داروسازی مشهد که دو سال پیش موفق به ورود به جمع دانشمندان برتر در حوزه...

...  فارماکولوژی و توکسیکولوژی شده بود در آخرین اعلام موسسه تامسون رویترز در حوزه بالین نیز در ردیف دانشمندان پر استناد و یک درصد برتر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت و معاونت پژوهشی بر گسترش طرح‌های تحقیقاتی فناورانه و بالین تاکید دارند و بر این اساس در چند سال اخیر اجرای طرح‌های تحقیقاتی در حوزه بالین نیز مورد توجه قرار گرفت تصریح کرد: در این مدت تلاش شد که فعالیت‌های تحقیقاتی با کارآزمایی بالینی بر روی انسان انجام و نتایج آن نیز در قالب مقالات ارائه شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به فعالیت‌های تحقیقاتی در حوزه علوم پایه اشاره کرد و گفت: بیشتر مقالات انجام شده در این حوزه نیز در زمینه بیماری‌های قلبی و عروقی، آتروسکلروز و چربی خون و درمان‌های نوین دارویی بوده و در بخش‌های سلولی، مولکولی و حیوانی مورد بررسی قرار گرفته است.

دکتر صاحبکار افزود: در ده سال اخیر صد‌ها عنوان مقاله در حوزه پایه و بالین تدوین و در پایگاه‌های معتبر علمی جهان نمایه شده است.

وی با بیان اینکه بیشتر زمان فعالیت علمی اش در پژوهش، تحقیق در حوزه‌های بالین، پایه و آموزش به دانشجویان می‌گذرد تصریح کرد: سوق دادن مطالعات و پروژه‌های تحقیقاتی به سمت بالین میتواند در رشد و ارتقاء جایگاه علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بسیار مؤثر باشد، اما اعضای هیات علمی غیر بالینی با سد‌های زیادی جهت اجرای پروژه‌های تحقیقاتی بالینی روبرو هستند و از آنجایی که این تحقیقات وقت بسیار زیادی را از محقق می‌گیرد لازم است مساعدت بیشتری از سمت مسئولین در این زمینه انجام گیرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه روند سنتی و پیچیده در کنار برخی قوانین اداری و استخدامی موجب شده است که فرایند ارتقا اعضای هیات علمی محقق و پژوهشگر با مشکل روبرو شود، خواستار تسهیل امور اداری برای ارتقاء اعضای هیات علمی به ویژه افرادی که در بخش پژوهش و تحقیقات فعالیت می‌کنند، شد.

کسب عنوان دانشمند برگزیده دهه اخیر کشور از سوی فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران از جمله عناوین اخیر علمی کسب شده وی به شمار می‌رود.

انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران جوان از مشهدخبر دیگر در همین زمینه حاکی است:

ورود عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دو فیلد دانشمندان یک درصد برتر جهان
  
بر اساس آخرین اعلام پایگاه علمی ISI، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به ورود در دو فیلد فارماکولوژی و توکسیکولوژی و نیز بالینی (Clinical Medicine) دانشمندان یک درصد برتر جهان قرار گرفت.

به گزارش وب دا، دکتر امیر حسین صاحبکار عضو هیات علمی دانشکده داروسازی مشهد که دو سال پیش موفق به ورود به جمع دانشمندان برتر در حوزه فارماکولوژی و توکسیکولوژی شده بود در آخرین اعلام موسسه تامسون رویترز در حوزه بالین نیز در ردیف دانشمندان پر استناد و یک درصد برتر قرار گرفت.

دکتر امیر حسین صاحبکار در گفتگو با وب دا با بیان اینکه وزارت بهداشت و معاونت پژوهشی بر گسترش طرح های تحقیقاتی فناورانه و بالین تاکید دارند و بر این اساس در چند سال اخیر اجرای طرح های تحقیقاتی در حوزه بالین نیز مورد توجه قرار گرفت اظهار کرد: در این مدت تلاش شد که فعالیت های تحقیقاتی با کارآزمایی بالینی بر روی انسان انجام و نتایج آن نیز در قالب مقالات ارائه شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به فعالیت های تحقیقاتی در حوزه علوم پایه اشاره کرد و گفت: بیشتر مقالات انجام شده در این حوزه نیز در زمینه بیماری های قلبی و عروقی، آتروسکلروز و چربی خون و درمان های نوین دارویی بوده و در بخش های سلولی، مولکولی و حیوانی مورد بررسی قرار گرفته است.

این دانشمند یک درصد برتر دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در ده سال اخیر صدها عنوان مقاله در حوزه پایه و بالین تدوین و در پایگاه های معتبر علمی جهان نمایه شده است.

دکتر امیر حسین صاحبکار با بیان اینکه بیشتر زمان فعالیت علمی اش در پژوهش، تحقیق در حوزه های بالین، پایه و آموزش به دانشجویان می گذرد تاکید کرد سوق دادن مطالعات و پروژه های تحقیقاتی به سمت بالین میتواند در رشد و ارتقاء جایگاه علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بسیار مؤثر باشد اما اعضای هیات علمی غیر بالینی با سد های زیادی جهت اجرای پروژه های تحقیقاتی بالینی روبرو هستند و از آنجایی که این تحقیقات وقت بسیار زیادی را از محقق می گیرد لازمست مساعدت بیشتری از سمت مسئولین در این زمینه انجام گیرد.

وی با بیان اینکه روند سنتی و پیچیده در کنار برخی قوانین اداری و استخدامی موجب شده است که فرایند ارتقا اعضای هیات علمی محقق و پژوهشگر با مشکل روبرو شود، خواستار تسهیل امور اداری برای ارتقاء اعضای هیات علمی به ویژه افرادی که در بخش پژوهش و  تحقیقات فعالیت می کنند، شد.

کسب عنوان دانشمند برگزیده دهه اخیر کشور از سوی فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران از جمله عناوین اخیر علمی کسب شده وی به شمار می رود.

علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به اینجا مراجعه کنند. 

آخرین ویرایش: پنجشنبه 23 اسفند 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه  ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش  سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی  ها» پررنگتر  در این بخش متمایز شده اند. 2- این اطلاعات، تا تاریخ هشتم تیرماه  1398 به روز شده است!

کل رویدادها و مناسبات:  4.980
  اخبار  3618     بین   الملل  2992     آسیا  2514     مراسم   بین المللی / داخل و خارج  1005     دیپلماسی دانشگاهی  730     دیپلماسی زیارت،   زائر/ امام رضا(ع)   712     دیپلماسی اقتصادی  698     افتخارات   / خبرخوش/ مفاخر  663     جهان   اسلام  648     دیپلماسی گردشگری  602     دیپلماسی علمی  596     میهمان   / میهمانان خارجی  588     اروپا  555     دیپلماسی دینی   (مذهبی و قرآنی)   531     دیپلماسیفرهنگی  508     دیپلماسی آموزشی  506     آیا   می دانید که مشهد/ آمارها  465     دانشگاه   فردوسی مشهد  424     شهرداری   مشهد  363     تصاویر   / گزارش های تصویری  356     آستان   قدس رضوی  352     دیپلماسی نمایشگاهی  303     استانداری   خراسان رضوی  280     عراق  274     سرمایه   گذاری داخلی  255     دیپلماسی شهری  245     پاکستان  243     جلسات،ملاقات،   بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج  240     دیپلماسی سیاسی  238     دیپلماسی هنری    227     افغانستان  227     دیپلماسی ورزشی  223     صادرات   و واردات  220     دیپلماسی سلامت،   پزشکی و بهداشت  210     دیپلماسی عمومی   (حاکمیتی و ملی)192   استاندار  188     آفریقا  185     دیپلماسی اجتماعی  178     دیپلماسی حمل   و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)   161     سفارت،   سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول  161     مشهد   2017  139     ادامه ...
  نتایج رتبه بندی موضوعات:  تا 23 فروردین 98 | تا 9 اسفند 97 | تا 2 آذر 97 | تا 23 آذر 97
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
8 تیرماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»