اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  قدیمی ترین درگاه مطالعات راهبردی رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  

برترین های دیپلماسی

پنجشنبه25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

جمعه 21 دی 1397 | شورای شهر هزینه مسافران خارجی مشهد را افزایش ندهد. شورای شهر مشهد در آخرین جلسه علنی خود مصوبه‌ای داشت که باید گفت بدعتی تازه بوده و لازم است متولیان امور شهر و حتی استان نسبت به آن دقتی ... | به قلم علی محمدزاده

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی هنری/ آغاز به کار کنفرانس بین المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی با همکاری 100 نهاد فعال از داخل و خارج از کشور در مشهد

کنفرانس بین المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی با همکاری 100 نهاد فعال از داخل و خارج از کشور در مشهد آغاز به کار کرد  این کنفرانس بین‌المللی که طی دو روز در تاریخ 13 و 14 اسفندماه سال جاری به همت معاونت علمی آستان قدس رضوی در حال برگزاری است، 8 نشست تخصصی و 5 تجربه تربیتی ارائه خواهد شد. همچنین 8 سخنرانی کوتاه از شخصیت‌هایی که دارای تجربه در حوزه تعلیم و تربیت دینی هستند از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده این رویداد بزرگ است .....

دیپلماسی ...

علمی/ بر اساس آخرین اعلام پایگاه علمی ISI؛ محقق مشهدی در رده یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفت

   |  دوشنبه 20 اسفند 1397
align=bottom
دکتر امیر حسین صاحبکار عضو هیئت علمی دانشکده داروسازی مشهد در بین یک درصد دانشمندان برتر جهان در رشته پزشکی قرار گرفت. بر اساس آخرین اعلام پایگاه علمی ISI، وی موفق به ورود در دو فیلد فارماکولوژی و توکسیکولوژی و نیز بالینی (Clinical Medicine) دانشمندان یک درصد برتر جهان قرار گرفت.  عضو هیات علمی دانشکده داروسازی مشهد که دو سال پیش موفق به ورود به جمع دانشمندان برتر در حوزه...

...  فارماکولوژی و توکسیکولوژی شده بود در آخرین اعلام موسسه تامسون رویترز در حوزه بالین نیز در ردیف دانشمندان پر استناد و یک درصد برتر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت و معاونت پژوهشی بر گسترش طرح‌های تحقیقاتی فناورانه و بالین تاکید دارند و بر این اساس در چند سال اخیر اجرای طرح‌های تحقیقاتی در حوزه بالین نیز مورد توجه قرار گرفت تصریح کرد: در این مدت تلاش شد که فعالیت‌های تحقیقاتی با کارآزمایی بالینی بر روی انسان انجام و نتایج آن نیز در قالب مقالات ارائه شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به فعالیت‌های تحقیقاتی در حوزه علوم پایه اشاره کرد و گفت: بیشتر مقالات انجام شده در این حوزه نیز در زمینه بیماری‌های قلبی و عروقی، آتروسکلروز و چربی خون و درمان‌های نوین دارویی بوده و در بخش‌های سلولی، مولکولی و حیوانی مورد بررسی قرار گرفته است.

دکتر صاحبکار افزود: در ده سال اخیر صد‌ها عنوان مقاله در حوزه پایه و بالین تدوین و در پایگاه‌های معتبر علمی جهان نمایه شده است.

وی با بیان اینکه بیشتر زمان فعالیت علمی اش در پژوهش، تحقیق در حوزه‌های بالین، پایه و آموزش به دانشجویان می‌گذرد تصریح کرد: سوق دادن مطالعات و پروژه‌های تحقیقاتی به سمت بالین میتواند در رشد و ارتقاء جایگاه علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بسیار مؤثر باشد، اما اعضای هیات علمی غیر بالینی با سد‌های زیادی جهت اجرای پروژه‌های تحقیقاتی بالینی روبرو هستند و از آنجایی که این تحقیقات وقت بسیار زیادی را از محقق می‌گیرد لازم است مساعدت بیشتری از سمت مسئولین در این زمینه انجام گیرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه روند سنتی و پیچیده در کنار برخی قوانین اداری و استخدامی موجب شده است که فرایند ارتقا اعضای هیات علمی محقق و پژوهشگر با مشکل روبرو شود، خواستار تسهیل امور اداری برای ارتقاء اعضای هیات علمی به ویژه افرادی که در بخش پژوهش و تحقیقات فعالیت می‌کنند، شد.

کسب عنوان دانشمند برگزیده دهه اخیر کشور از سوی فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران از جمله عناوین اخیر علمی کسب شده وی به شمار می‌رود.

انتهای پیام/ باشگاه خبرنگاران جوان از مشهدخبر دیگر در همین زمینه حاکی است:

ورود عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دو فیلد دانشمندان یک درصد برتر جهان
  
بر اساس آخرین اعلام پایگاه علمی ISI، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به ورود در دو فیلد فارماکولوژی و توکسیکولوژی و نیز بالینی (Clinical Medicine) دانشمندان یک درصد برتر جهان قرار گرفت.

به گزارش وب دا، دکتر امیر حسین صاحبکار عضو هیات علمی دانشکده داروسازی مشهد که دو سال پیش موفق به ورود به جمع دانشمندان برتر در حوزه فارماکولوژی و توکسیکولوژی شده بود در آخرین اعلام موسسه تامسون رویترز در حوزه بالین نیز در ردیف دانشمندان پر استناد و یک درصد برتر قرار گرفت.

دکتر امیر حسین صاحبکار در گفتگو با وب دا با بیان اینکه وزارت بهداشت و معاونت پژوهشی بر گسترش طرح های تحقیقاتی فناورانه و بالین تاکید دارند و بر این اساس در چند سال اخیر اجرای طرح های تحقیقاتی در حوزه بالین نیز مورد توجه قرار گرفت اظهار کرد: در این مدت تلاش شد که فعالیت های تحقیقاتی با کارآزمایی بالینی بر روی انسان انجام و نتایج آن نیز در قالب مقالات ارائه شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به فعالیت های تحقیقاتی در حوزه علوم پایه اشاره کرد و گفت: بیشتر مقالات انجام شده در این حوزه نیز در زمینه بیماری های قلبی و عروقی، آتروسکلروز و چربی خون و درمان های نوین دارویی بوده و در بخش های سلولی، مولکولی و حیوانی مورد بررسی قرار گرفته است.

این دانشمند یک درصد برتر دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در ده سال اخیر صدها عنوان مقاله در حوزه پایه و بالین تدوین و در پایگاه های معتبر علمی جهان نمایه شده است.

دکتر امیر حسین صاحبکار با بیان اینکه بیشتر زمان فعالیت علمی اش در پژوهش، تحقیق در حوزه های بالین، پایه و آموزش به دانشجویان می گذرد تاکید کرد سوق دادن مطالعات و پروژه های تحقیقاتی به سمت بالین میتواند در رشد و ارتقاء جایگاه علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بسیار مؤثر باشد اما اعضای هیات علمی غیر بالینی با سد های زیادی جهت اجرای پروژه های تحقیقاتی بالینی روبرو هستند و از آنجایی که این تحقیقات وقت بسیار زیادی را از محقق می گیرد لازمست مساعدت بیشتری از سمت مسئولین در این زمینه انجام گیرد.

وی با بیان اینکه روند سنتی و پیچیده در کنار برخی قوانین اداری و استخدامی موجب شده است که فرایند ارتقا اعضای هیات علمی محقق و پژوهشگر با مشکل روبرو شود، خواستار تسهیل امور اداری برای ارتقاء اعضای هیات علمی به ویژه افرادی که در بخش پژوهش و  تحقیقات فعالیت می کنند، شد.

کسب عنوان دانشمند برگزیده دهه اخیر کشور از سوی فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران از جمله عناوین اخیر علمی کسب شده وی به شمار می رود.

علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به اینجا مراجعه کنند. 

آخرین ویرایش: پنجشنبه 23 اسفند 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز شده اند. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 9 اسفند ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.660
 اخبار  3352   بین الملل  2758    آسیا  2319   مراسم بین المللی / داخل و خارج  976   دیپلماسی اقتصادی    673    دیپلماسی دانشگاهی  669   دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع)   638   افتخارات/خبرخوش/مفاخر  599   دیپلماسی گردشگری    561    دیپلماسی علمی  538   جهان اسلام  522    اروپا  494   میهمان/میهمانان خارجی  480    دیپلماسی آموزشی  458   دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)  456   دیپلماسی فرهنگی  453   آیا می دانید که مشهد...  421    دانشگاه فردوسی مشهد  395    شهرداری مشهد  331    تصاویر / گزارش های تصویری  288    آستان قدس رضوی  286    دیپلماسی نمایشگاهی  283   استانداری خراسان رضوی  258    سرمایه گذاری  253    عراق  253   پاکستان  221   دیپلماسی شهری  210   صادرات و واردات  210    دیپلماسی هنری    205    افغانستان  199   دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت  193   دیپلماسی سیاسی  191   دیپلماسی ورزشی  191   استاندار  173   دیپلماسی اجتماعی   163    آفریقا  163   حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی  150   مشهد 2017  139    سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول  137   جلسات،ملاقاتها، بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج  136   نمایشگاه بین المللی مشهد  127    سرمایه گذاری خارجی  115    دیپلماسی عمومی (حاکمیتی)  112   پایتخت معنوی ایران  103    آمریکا  92   فرودگاه بین المللی مشهد  90    دانشگاه علوم پزشکی مشهد  89    شهردار مشهد  89


اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 22 آذر ماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»