اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

جهان به احترام امام رضا علیه الصلواه والسلام  بر خواهد خاست
سکه به نام علی ابن موسی الرضا علیه السلام  است
همایون زادروز سراسر نور و سرور سلطان سریر ارتضا، مولای تسلیم و رضا مبارک باد

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دانشگاهی/ سخنرانی پرفسور سید محسن فاطمی، عضو انجمن روانشناسی آمریکا در نشست هم اندیشی «شیوه‌های ارتباط موثر با نسل جوان»

   |  دوشنبه 13 اسفند 1397
align=bottom
ایجاد محیط امیدبخش برای جوانان باعث افزایش همدلی و پویایی می‌شود. پروفسور سید محسن فاطمی، عضو انجمن روانشناسی آمریکا در نشست هم اندیشی «شیوه‌های ارتباط موثر با نسل جوان» که با حضور اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) در پردیس اسرار این دانشگاه برگزار شد، گفت: نبی مکرم اسلام (ص) آمدند تا ارتباطات انسان‌ها را با خود، دیگران، خداوند و طبیعت احیا کنند....

فاطمی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: از جنبه روانشناختی همه سنین و فصول رشد نیازمند ویژگی‌های خاصی هستند، به عبارتی هر سنی مقتضیات خاص خود را می‌طلبد.

عضو انجمن روانشناسی آمریکا با استناد به روایات معصومین (ع) که در سنین نوجوانی به فرزندان خود نگاه مشاور محور داشته باشید، تصریح کرد: مطالعات روان شناسی نشان می‌دهد که افراد در سنین ۱۲ تا ۱۹ سالگی به دنبال فردیت هستند و این فرآیند باعث می‌شود که نگاهشان به خود و دیگران متفاوت باشد.

به گفته این استاد دانشگاه آمریکا، باید‌ها و نباید‌های بسیار والدین، تجسس و کنترل‌های زیاد فرزندان می‌تواند در دوره نوجوانی بر روی فرزندان اثر تخریبی گذاشته و ارتباط آن‌ها را با والدین دچار اختلال کند.

وی در ادامه به موضوع فرهنگ و ویژگی‌های فرهنگی دوره‌های مختلف اشاره کرد و افزود: ارتباط با جوان از ظرافت‌ ها و ویژگی‌های خاصی در بُعد شناختی، هیجانی و معرفتی برخوردار است، لذا اگر احساس توانمندی او را در این سن از او بگیرید، دیگر نمی‌توانید با او ارتباط موثری را برقرار کنید.

فاطمی در ادامه به بایسته‌های ارتباط اشاره و بیان کرد: برای ارتباط و اثرگذاری باید ذهن استدلالی و ذهن هیجانی افراد را مورد توجه قرار داد. گاهی فرد شاید از نظر استدلالی حرف شما را بپذیرد، اما از نظر احساسی و هیجانی با شما موافق نباشد.

عضو انجمن روانشناسی آمریکا در بخش دیگری از سخنانش به مولفه‌های آوایی، کلامی و دیداری در ارتباط پرداخت و عنوان کرد: به میزانی که این سه مولفه با هم ارتباط بیشتری داشته باشند، ارتباط موثری با مخاطب برقرار خواهد شد.

وی با اشاره به نقش رفتار و ژست‌های بدن در ارتباط با دیگران بیان کرد: تحقیقات نشان داده است که اگر فردی کلامی را بیان کند، اما رفتار او با این کلام متضاد باشد، رفتار و حرکات بدنی او اثرگذاری بیشتری در ذهن مخاطب خواهد داشت تا کلام او.

فاطمی در ادامه به نقش شیوه‌های ارتباطی پرداخت و گفت: احساس عزت نفس، تکریم و اعتبار از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که باید در ارتباط با جوانان مد نظر قرار داد و در مقابل تحقیر، برجسته زدن، اسم گذاشتن‌ها و دست کم گرفتن افراد آسیب‌هایی است که باید از آن در ارتباط با مخاطب به ویژه جوانان پرهیز کرد.

عضو انجمن روانشناسی آمریکا با تأکید بر ایجاد فضای امید بخش برای جوانان، ابراز کرد: ترویج حسن ظن و ایجاد محیط امید بخش باعث افزایش همدلی و پویایی در بین افراد آن جامعه می‌شود و بالعکس فضای منفی منجر به ایجاد انزجار و کینه و دشمنی خواهد شد.

وی ایجاد حس اعتماد به نفس و احساس کارآمدی را از دیگر مولفه‌های مهم در ارتباط با جوانان برشمرد و گفت: به میزانی که احساس کارآمدی و مسئولیت پذیری را در افراد بالاتر ببریم، تعهد و اثرگذاری او را بیشتر کرده ایم.

گزارش از: راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد

آخرین ویرایش: یکشنبه 19 اسفند 1397
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232      اجتماعی/  دیپلماسی   214      آفریقا   206      استاندار   199      حمل  و نقل (هوایی، ریلی و زمینی) / دیپلماسی   188      سفارت،  سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   175      کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات