دیپلماسی دینی، فعال ترین دیپلماسی هفته

برپایی همایش بین المللی   تکریم خادمان و موکب داران   اربعین حسینی در مشهد

تشرف   خادمین حرمین کربلای معلی   به حرم مطهر رضوی

استقبال از   میهمانان عراقی  همایش در فرودگاه بین المللی مشهد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  یک دهه   مستندنگار  رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی


امکان تهیه بلیت هوایی مشهد
از شصـت و چهـار کشور جهـان

آیا می دانستید که امکان تهیه بلیت هوایی مشهد از شصت و چهار کشور جهانبه مشهد وجود دارد
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

سلامت / خبری خوش و فناورانه برای زائران داخلی و زوار غیر ایرانی و کوتاه شدن دست دلال ها: رونمایی از سامانه جامع خدمات رسانی گردشگری سلامت رضوی + گزارش تصویری

   |  جمعه 10 اسفند 1397
align=bottom
حجت الاسلام رییسی تولیت آستان قدس رضوی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از سامانه جامع خدمات رسانی گردشگری سلامت رضوی با هدف ساماندهی خدمات درمانی به زائران خبر داد. عمده خدمات این سامانه خدمات رسانی گردشگری سلامت رضوی (Razavi Health Care Network) شامل مشاوره‌های رایگان تلفنی و آنلاین برای بیماران و همچنین تشکیل پرونده و ارسال نتایج آزمایش‌ها و تصویربرداری‌ها است....

در این طرح  زائران با استفاده از این سامانه می‌توانند بدون نگرانی از سوء استفاده واسطه‌ها و دلالان از خدمات درمانی مطابق با تعرفه‌های مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور بهره‌مند شوند.

گفتنی است؛ زائران قبل از سفر به مشهد می‌توانند خدمات خود را مشاهده کرده و هزینه‌های آن را برآورد کنند و حتی از طریق این سامانه در خواست ویزا و بلیط خود را تهیه کرده وهزینه‌های آن را از همین طریق پرداخت کنند.

رییسی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: "تولیت آستان قدس رضوی در مراسم رونمایی از سامانه جامع گردشگری سلامت رضوی: موضوع سلامت از اصلی ترین سیاست های محوری آستان قدس رضوی است. این روزها به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی بوجود آمده ،استفاده از خدمات درمانی برایب بیماران نیازمند مشکلی مضاعف شده است. باید همه تلاش کنیم تا رنج تأمین هزینه های درمان و عدم دسترسی به پزشک و امکانات پزشکی،دردی مضاعف برای بیماران نباشد.

حقیقتا نگرانی تأمین هزینه های هنگفت دارو و درمان برای بیماران خاص و صعب العلاج،سختی ناشی از بیماری را خصوصا برای خانواده های نیازمد دوچندان کرده است، باید برای کاهش هزینه های درمان این نوع بیماران تلاش کنیم همچنین با توجه به پزشکان خوب و امکانات مناسبی که در کشور فراهم شده است میتوان در داخل کشور بسیاری از بیماری های صعب العلاج را درمان کرد.

راه اندازی سامانه خدمات جامع سلامت به گردشگران اقدام بسیار مناسبی است که میتواند خدمات مورد نیاز گردشگران سلامت را از مبدا حرکت تا بازگشت مجدد به مبدا تحت پوشش قرار دهد، این موضوع در دنیای ارتباطات امروز،حائز اهمیت است."خبر دیگر در همین زمینه حاکی است: 

معرفی سامانه جامع خدمات رسانی گردشگری سلامت رضوی

سید سعید سعیدی مشاور گردشگری سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی گفت: عمده خدمات سامانه جامع خدمات رسانی گردشگری سلامت رضوی (Razavi Health Care Network) شامل مشاوره‌های رایگان تلفنی و آنلاین برای بیماران و همچنین تشکیل پرونده و ارسال نتایج آزمایش‌ها و تصویربرداری‌ها است.

وی تصریح کرد: زائران با استفاده از این سامانه می‌توانند بدون نگرانی از سوء استفاده واسطه‌ها و دلالان از خدمات درمانی مطابق با تعرفه‌های مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور بهره‌مند شوند.

مشاور سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی گفت: با کمک دفاتر مجموعه آستان قدس در کشورهای مختلف این سامانه در شبکه‌های برون مرزی معرفی خواهد شد تا زائران بارگاه رضوی برای دریافت خدمات در این سامانه ثبت نام کنند.

سعیدی افزود: این سامانه یک شبکه کامل گردشگری سلامت است و زائران قبل از سفر به مشهد می‌توانند خدمات خود را مشاهده کرده و هزینه‌های آن را برآورد کنند و حتی از طریق این سامانه در خواست ویزا و بلیط خود را تهیه کرده و هزینه‌های آن را از همین طریق پرداخت کنند.

وی ادامه داد: زائران ایرانی و خارجی با مراجعه به این سامانه می‌توانند از خدمات درمانی مراکز وابسته به مجموعه آستان قدس رضوی در مشهد و شهر‌های دیگر کشور استفاده کنند.

مشاور سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه زائران می‌توانند با مترجمین آنلاین این سامانه ارتباط داشته باشند گفت: این سامانه به هفت زبان زنده دنیا مجهز خواهد شد.

انتهای پیام، باشگاه خبرنگاران جوانآخرین ویرایش: جمعه 10 اسفند 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه  ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش  سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی  ها» پررنگتر  در این بخش متمایز شده اند. 2- این اطلاعات، تا تاریخ هشتم تیرماه  1398 به روز شده است!

کل رویدادها و مناسبات:  4.980
  اخبار  3618     بین   الملل  2992     آسیا  2514     مراسم   بین المللی / داخل و خارج  1005     دیپلماسی دانشگاهی  730     دیپلماسی زیارت،   زائر/ امام رضا(ع)   712     دیپلماسی اقتصادی  698     افتخارات   / خبرخوش/ مفاخر  663     جهان   اسلام  648     دیپلماسی گردشگری  602     دیپلماسی علمی  596     میهمان   / میهمانان خارجی  588     اروپا  555     دیپلماسی دینی   (مذهبی و قرآنی)   531     دیپلماسیفرهنگی  508     دیپلماسی آموزشی  506     آیا   می دانید که مشهد/ آمارها  465     دانشگاه   فردوسی مشهد  424     شهرداری   مشهد  363     تصاویر   / گزارش های تصویری  356     آستان   قدس رضوی  352     دیپلماسی نمایشگاهی  303     استانداری   خراسان رضوی  280     عراق  274     سرمایه   گذاری داخلی  255     دیپلماسی شهری  245     پاکستان  243     جلسات،ملاقات،   بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج  240     دیپلماسی سیاسی  238     دیپلماسی هنری    227     افغانستان  227     دیپلماسی ورزشی  223     صادرات   و واردات  220     دیپلماسی سلامت،   پزشکی و بهداشت  210     دیپلماسی عمومی   (حاکمیتی و ملی)192   استاندار  188     آفریقا  185     دیپلماسی اجتماعی  178     دیپلماسی حمل   و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)   161     سفارت،   سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول  161     مشهد   2017  139     ادامه ...
  نتایج رتبه بندی موضوعات:  تا 23 فروردین 98 | تا 9 اسفند 97 | تا 2 آذر 97 | تا 23 آذر 97
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
8 تیرماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»