مهمترین رویداد «دیپلماسی سیاسی» استان

دیدار استاندار با جابر انصار سرکنسول جدید افغانستان در مشهد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  قدیمی ترین درگاه مطالعات راهبردی رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  

برترین های دیپلماسی


عدم پخش زنده مراسم از لحظه ورود به فرودگاه تا تشرف به حرم مطهر توسط شبکه استانی،
        عدم پخش ویژه برنامه، اکتفا به یک گزارش خبری کوتاه، عدم ارسال تصاویر زنده به تهران و... آن قدر
          تأسف بار بود که رسانه های کشور 220 میلیونی پاکستان، بالاجبار و بارها و بارها از تصاویر آرشیوی حرم
         استفاده کردند! حتی با گذشت 23 روز، «فیلم رضوی» کلیپ اردو را منتشر کرده اما فارسی را خیر!

عدم انجام هیچ گونه مصاحبه آنلاین و آفلاین با خبرنگاران برای دریافت پیامی به مردم مشهد و زوار
         شاید گفته شود: وقت ضیق بود! اما برای میزگرد مطبوعاتی یا تلویزیونی و نه برای یک مصاحبه ی ساده و کوتاه !
و همچنین است عدم حضور یک نماینده مردم در مجلس ، یا رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه
         در مشهد و سکوت سایت آنها، عدم نصب بنرهای شهری خیر مقدم ، عدم تهیه گزارش مصور تلویزیونی و رادیویی و...

و بالاخره سپاس ...

از خبرنگاران و عکاسان حاضر و نیز مدیر هتل قصرالضیافه حرم که تنها دسته گل مردمی را از طرف
          مجاوران و زائران، تقدیم نفر اول ایرانی ترین همسایه کرد. او که با یک بوسه ارادت بر مضجع رضوی، میلیون ها
          دلار خاصه خرجی وهابیت عربستانی را در این کشور به زیر سؤال برد!
عمران خان ... سپاس و به اردو: شکریه

آسیب شناسی نخستین سفر رسمی

« عمـران خـان نیـازی »

نخست وزیر پاکستان به مشهد اول اردیبهشت

عدم اختصاص و رعایت پروتکل تشریفات در سطح «نخست وزیر» توسط استانداری خراسان رضوی
          حتی همچون سفر اخیر رئیس مجلس به مشهد، دسته گلی توسط دو نوجوان ملبس به لباس بومی تقدیم نشد!
عدم حضور «حجت الاسلام مروی» تولیت آستان قدس رضوی در آیین استقبال رسمی از فرودگاه تا حرم
          حتی حضور و همراهی ایشان در بازدید از «موزه ی گنجینه قرآن و نفایس» ضروری و پسندیده بود. متأسفانه
          حتی «قائم مقام آستان قدس رضوی» هم از حضور در آیین رسمی استقبال در فرودگاه اجتناب کرد!
عدم حضور «شهردار» و «رئیس شورای شهر» و حتی معاونان در آیین استقبال رسمی از فرودگاه تا حرم
          حتی سایت های این دو نهاد، از درج یک خبر یا یک عکس و یک بنر خیر مقدم هم دریغ کردند!
عدم درج و انتشار «یک گزارش و تحلیل جامع» و مصور توسط روزنامه های 70 ساله خراسان و 32 ساله
         قدس و 22 ساله شهرآرا تا جایی که مجبور به انتشار گزارشی از روزنامه «آفتاب یزد» در این وبگاه شدیم!

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

| جمعه 30 فروردین 1398 در خبرها آمده بود که 11 و 12 تیرماه 98، بناست «نخستین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری» با محوریت زوال و افول هژمونی آمریکا با مشارکت آستان قدس رضوی در «تهران و قم»! برگزار شود.| به قلم عبدالرضا زرگری

پنجشنبه 25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

هنری/ آغاز به کار جایزه بین‌المللی خوشنویسی «یاس یاسین» با حضور نمایندگانی از کشورهای ترکیه، عراق، سوریه، بحرین، امارات و اندونزی در مشهد + 2 گزارش تصویری

   |  چهارشنبه 8 اسفند 1397
جایزه بین‌المللی خوشنویسی «یاس یاسین» همزمان ‌با سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) در مشهد مقدس با پیام وزیر ارشاد و با حضور حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران، احمد مسجد‌جامعی عضو شورای شهر تهران، جمعی از مسئولان استانی و خوشنویسان ملی و بین‌المللی در هتل همای مشهد آغاز‌ شد.‌  * هدیه ویژه جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین به ۱۸ اثر برتر، مقداد صالحی ....
... مدیر برگزاری جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین در این مراسم با ارائه گزارشی از نحوه چگونگی برپایی این جایزه اظهار داشت: سال گذشته ‌در نخستین فراخوان این جایزه، از برجسته‌ترین خوشنویسان جهان دعوت شد تا آثار خود را با مضامینی در وصف حضرت زهرا (س) به‌ جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین ارسال کنند.

وی با بیان اینکه ‌دومین فراخوان جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین در جوار حرم رضوی آغاز شد، افزود: ‌هنرمندان ملی و بین المللی تا سال آینده فرصت دارند آثارشان‌ را به دبیرخانه جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین ارسال کنند.

صالحی با بیان اینکه ‌دومین فراخوان جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین با حضور هنرمندان و اساتید پیشکسوت ملی و بین‌المللی از کشورهای جهان اسلام از جمله ترکیه، عراق، سوریه، بحرین، امارات و اندونزی آغاز شد، تصریح کرد: جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین ‌در رشته‌های نستعلیق، نسخ و ثلث برگزار ‌می‌شود.

مدیر برگزاری ‌جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین با اشاره به انتشار فراخوان این جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین تاکید کرد: ‌شرکت‌کنندگان می‌توانند تا اول دی ماه سال ۹۸ در این رویداد بین‌المللی شرکت کنند.

صالحی از ارسال ۳۰ ‌اثر به دبیرخانه جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین در تهران خبر داد و گفت: این آثار از کشورهای اسلامی ‌لبنان، مصر، سوریه و ترکیه ارائه شده است.

وی در پایان با تقدیر از حضور مسئولان و هنرمندان خوشنویس کشور در ‌ جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین ‌خاطرنشان کرد: ‌این جایزه که امسال برای نخستین بار ‌برگزار می‌شود به صورت دو سالانه طراحی شده است.

مدیر برگزاری جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین با بیان اینکه مؤسسه فرهنگی هنری یاس یاسین در ۱۰ سال گذشته آثاری را از مفاخر ایران در ‌ارتباط با حضرت زهرا(س) جمع‌آوری کرده است، گفت: ‌این آثار ‌سال گذشته در شام ولادت حضرت زهرا(س) رونمایی شد و این کار همچنان ادامه دارد و امیدواریم نتیجه این حرکت منجر به یک کار بین‌المللی شود.

‌صالحی با اشاره به استقبال گسترده اساتید و هنرمندان برجسته خط و خوشنویسی از جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین ‌خاطرنشان کرد: مسئولان برگزاری جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین به این نتیجه رسیدند ‌که در قالب یک جایزه بین‌المللی این مراسم را هر سال برگزار ‌ و در قالب این جایزه کتابت اسماء مقدس حضرت صدیقه طاهره(س) و مفاهیم‌ مرتبط با ‌حضرت ‌را اجرایی کنند.‌

مدیر برگزاری جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین با بیان اینکه تلاش داریم پس از برگزاری جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین، تمام آثار را به یک موزه ‌تخصصی تبدیل کنیم، گفت: در این جایزه بنا داریم برای اینکه ‌رقابت در سطح اساتید نباشد و هنرجویان نیز بتوانند ‌شرکت‌ کنند، ۱۸ هدیه را به نیت سن حضرت صدیقه طاهره(س) به ۱۸ نفر که از نظر داوران رتبه‌ای نمی‌آورند اما استعدادهای درخشانی دارند ‌هدیه ‌کنیم.

صالحی با اشاره به حضور ‌برجسته‌ترین اساتید داخلی و خارجی برای داوری آثار افزود: ‌امیدواریم ‌کتابت و نگارش نسبت به مفاهیم فاطمی در سطح کشور و بین‌المللی بیشتر شود.

مدیر برگزاری جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین با بیان اینکه تابلوهای بسیار خوبی ‌در زمینه خط و خوشنویسی با موضوع مفاهیم فاطمی جمع‌آوری کرده‌ایم، گفت: مراسم اختتامیه و اهدای جوایز دومین جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین ‌‌۲۵ بهمن ماه سال ۹۸ در ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(ع) برگزار می‌شود.

* باید برای ‌اعتلای هنر ایرانی اسلامی خوشنویسی کمک کنیم

احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران نیز در مراسم رونمایی از فراخوان ‌‌جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین با تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم ارزشمند و تبریک به همه هنرمندان، ‌‌اساتید خوشنویسی و ... برای ارسال آثار خوشنویسی به نام حضرت زهرا(س) اظهار داشت: امیدوارم این تلاش مشترک منشأ شکل‌گیری حرکت نوینی در عرصه هنر و خوشنویسی ذیل نام حضرت فاطمه(‌س) باشد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در ادبیات محاوره‌ای و در زبان معمول به‌ ویژه در گروه‌های تواشیح حضرت زهرای مرضیه را ابامحمد یا ام‌الحسنین خطاب می‌کنند، افزود: این بازگشت به همان کلام نورانی پیامبر(ص) است.

وی با بیان اینکه ‌خراسان در اظهار ارادت به محضر حضرت صدیقه طاهره جایگاه ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: اگر شعر و هنر را زبان دل مردم بدانیم و بگوییم هنرمند علاوه بر اینکه علایق خودش را منعکس می‌کند، آیینه‌ای است که زمان و جهان خودش را روایت می‌کند، خراسان از این جهت جایگاه ویژه‌ای دارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه‌ قدیمی‌ترین شعر در دسترس در مدح حضرت زهرا (س) از رودکی سمرقندی است، گفت:‌ خراسان بزرگ از قدیم‌الایام ارادت خاصی نسبت به ائمه اطهار داشته و از شاعر بزرگی دیگری همچون ابوالحسن علی‌بن محمد ملقب به کسایی که در مرو می‌زیسته و تخلص او استعاره به پنج‌تن آل‌کسا دارد هم می‌توان نام برد.

مسجد جامعی در پایان با تجلیل مجدد از برگزاری این مراسم تاکید کرد: ‌امیدوارم بتوانیم این جمع مبارک را در چنین شب مبارکی هر سال حداقل میان خودمان داشته باشیم و به اعتلای هنر ایرانی اسلامی خوش‌نویسی و اعتلای نام بزرگ حضرت که مادر شیعیان جهان است کمک کنیم‌.

*‌ شخصیت خاندان پیامبر اعظم(ص) شخصیت ممتازی در نگاه امت اسلام است

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد‌حسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران نیز با تقدیر از ‌برگزار‌کنندگان این محفل نورانی اظهار داشت: برگزاری جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین نام دخت پیامبر(ص) را برای همه ما برجسته کرد ‌‌و راه را برای ماندگاری مدرسه اهل‌بیت پیامبر اکرم(ص) مهیا نمود‌.

وی ‌شخصیت خاندان پیامبر اعظم (ص) از ‌نگاه امت اسلام را شخصیت ممتازی دانست، و افزود: فخر رازی دانشمند برجسته و مفسر قرآن کریم در ذیل آیه ۶۱ سوره آل‌عمران در مورد واقعه مباهله اشاره می‌کند که پیامبر(ص) در شرایطی در میدان مباهله آمدند که حضرت زهرا، حسنین و حضرت علی(ع) او را همراهی می‌کردند و جایگاه این خاندان جایگاه برجسته مورد اجماع علما و دانشمندان شیعه و اهل‌سنت است.

وی تصریح کرد: ‌صاحب معجم الکبیر نقل می‌کنند از پیامبر درباره آیه مودت و ذی‌القربی سؤال شد و در تفسیر آیه مودت پرسیدند «مراد از مودت کیست؟ این نزدیکان شما که خداوند دوستی و محبت آن‌ها را واجب فرمود کیست؟»، پیامبر فرمود علی، فاطمه و فرزندانش(ع) هستند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: در یکی از روایات که جمعی از علمای اهل‌سنت از پیامبر نقل کرده‌اند آمده است که آمرزیده می‌شود هرکس حب آل‌محمد را داشته باشد اما بدا به حالش که او بمیرد در حالی دشمن آل‌محمد باشد به پیشانی او نوشته می‌شود مأیوس از رحمت خداوند و بوی بهشت را احساس نمی‌کند، لذا این مجلس و رونمایی در حقیقت بزرگداشت مدرسه اهل‌بیت و فراهم آوردن راه انس و ارتباط و محبت فاطمه الزهرا(ع) و فرزندان اوست.

* تمجید وزیر ارشاد از برگزاری ‌جایزه بین‌المللی خوشنویسی ‌«یاس یاسین» ‌‌‌

سید‌عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در پیامی به ‌ جایزه بین‌المللی خوشنویسی ‌«یاس یاسین» ‌‌‌‌اعلام کرد: ‌اهتمام عاشقانه دلدادگان مکتب فاطمی را به نظاره نشسته‌ایم تا به حظ وافر دریابیم برکت، عظمت و نیک منظری تلالو کلک و دوات را بر مدار سیره ی پر عیار و نام والاتبار قصیده پاکی ها و غزل نیکی ها، ام ابیها حضرت خاتون جنت، فاطمه الزهرا (س)، که نام او شیفتگان خاندان مطهرش را با عشق، به وفاق و اتفاق کشانده است تا فارغ و بی نیاز از هرگونه حمایت مادی و مظاهرت دولتی و سازمانی، گنجینه ای نفیس و ثمین از آثار مهتران هنر خوشنویسی جهان اسلام را به شکوه هر چه تمام، گردآوری نموده و در کرانه این بحر ارادت و هنر و شیفتگی آل کسا علیهم السلام‌، طرحی نو دراندازند.‌

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام خود ‌از ‌‌جایزه بین‌المللی خوشنویسی یاس یاسین به عنوان یکی از عظیم‌ترین رخداد‌های هنری جهان اسلام در ایران و در جوار بارگاه کبریایی رئوف آل الله، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) با حضور تمامی محبان پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت (ع) و اساتید خوش قلم و خوشنویس نام برد و تاکید کرد: ‌آغاز این رخداد و رونمایی از پوستر و فراخوان نخستین دوره جایزه بین‌المللی خوش‌نویسی یاس یاسین که همراه با عرضه گنجینه وجیه و کم نظیر گرد آوری شده می‌باشد، مقدم تمامی مهمانان عالیقدر از کشورهای اسلامی، اساتید هنر و خوش نویسی و حاضران در آن محفل خجسته را ارج نهاده و برای دست اندرکاران برگزاری در موسسه فرهنگی هنری میراث یاس یاسین که بلند همتان این نگاه ظریف و بدیع در گستره خوش نویسی جهان اسلام می باشند، از درگاه حضرت حق و کرامت بانوی روضه و ریحانه (س) توفیقات روزافزون مسالت می‌نمایم.‌

ایسکانیوز به نقل از فارس* متن کامل پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی 

 سید‌عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به ‌جایزه بین‌المللی خوشنویسی ‌یاس یاسین نوشت:

«اهتمام عاشقانه دلدادگان مکتب فاطمی را به نظاره نشسته‌ایم تا به حظ وافر دریابیم برکت، عظمت و نیک منظری تلالو کلک و دوات را بر مدار سیره پر عیار و نام والا تبار قصیده پاکی‌ها و غزل نیکی‌ها، ام‌ابیها، حضرت خاتون جنت، فاطمه زهرا(علیهاالسلام)، که نام او شیفتگان خاندان مطهرش را با عشق، به وفاق و اتفاق کشانده است.

با برگزاری این رخداد فارغ و بی‌نیاز از هرگونه حمایت مادی و مظاهر دولتی و سازمانی، گنجینه‌ای نفیس و ثمین از آثار مهران هنر خوشنویسی جهان اسلام را به شکوه هرچه تمام، گردآوری نموده و در کرانه این بحر ارادت و هنر و شیفتگی آل کسا(علیهم‌السلام)، طرحی نو در اندازند. از آستانش امید داریم از این پس شاهد یکی از عظیم‌ترین رخدادهای هنری جهان اسلام در ایران و در جوار بارگاه کبریایی رئوف آل الله، حضرت علی‌بن موسی الرضا(علیه‌السلام) با حضور تمام محبان پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) و اهل‌بیت(علیهم‌السلام) و اساتید خوش قلم و خوش‌نویس، بر حلقه ارادتمندان آن عاطفه مستجاب(علیهاالسلام) باشیم.

با تبریک آغاز این رخداد که همراه با عرضه گنجینه وجیه و کم نظیر گردآوری شده می‌باشد، مقدم تمام مهمانان عالیقدر از کشورهای اسلامی، اساتید هنر و خوشنویسی و حاضران در این محفل خجسته را ارج نهاده و برای دست اندرکاران برگزاری آن در موسسه فرهنگی هنری میراث یاس یاسین که بلند همتان این نگاه ظریف و بدیع در گستره خوش‌نویسی جهان اسلام می‌باشند، از درگاه حضرت حق و کرامت بانوی روضه و ریحان(علیهاالسلام) توفیقات روزافزون مسألت می‌نمایم.»آخرین ویرایش: چهارشنبه 8 اسفند 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه  ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش  سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی  ها» پررنگتر  در این بخش متمایز شده اند. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 23 فروردین  ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  4.770
   اخبار    3423      بین  الملل   2836      آسیا    2372      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   987      دیپلماسی دانشگاهی    686      دیپلماسی اقتصادی    679      دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع) ،   658      افتخارات/خبرخوش/مفاخر    619      دیپلماسی گردشگری    578      جهان  اسلام   559      دیپلماسی علمی    556      اروپا    512      میهمان/میهمانان  خارجی   509      دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)    473      دیپلماسی آموزشی    469      دیپلماسی فرهنگی    463      آیا  می دانید که مشهد/ آماره   435      دانشگاه  فردوسی مشهد   403      شهرداری  مشهد   338      تصاویر  / گزارش های تصویری   312      آستان  قدس رضوی   303      دیپلماسی نمایشگاهی    283      استانداری  خراسان رضوی   266      عراق    258      سرمایه  گذاری داخلی   254      پاکستان    226      دیپلماسی شهری    218      صادرات  و واردات   214   افغانستان    210      دیپلماسی هنری    208      دیپلماسی سیاسی    202      دیپلماسی ورزشی    202      دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت   197      استاندار    179      آفریقا    171      اجتماعی/  دیپلماسی   171      جلسات،ملاقاتها،  بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج   161      دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    151      سفارت،  سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   145      مشهد  2017   139      دیپلماسی عمومی (حاکمیتی و ملی)/  130   ادامه ...
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
23 فروردین ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

مندرج در سرویس اشتراک ویدئو «آپارات» farhikht