برترین های دیپلماسی

پنجشنبه25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

جمعه 21 دی 1397 | شورای شهر هزینه مسافران خارجی مشهد را افزایش ندهد. شورای شهر مشهد در آخرین جلسه علنی خود مصوبه‌ای داشت که باید گفت بدعتی تازه بوده و لازم است متولیان امور شهر و حتی استان نسبت به آن دقتی ... | به قلم علی محمدزاده

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی زیارت؛ خبر خوش برای زوار غیرایرانی بارگاه رضوی: ابطال دریافت «عوارض از گردشگران غیرایرانی» در مشهد + تحلیل فرهیخت

مصوبه دریافت عوارض از گردشگران غیر ایرانی که به مشهد سفر می‌کنند، از سوی استاندار خراسان رضوی ابطال شد. اندیشکده بین المللی فرهیخت ، ضمن تشکر و قدردانی از درایت و تدبیر استاندار جدید، فهیم و مدبر خراسان رضوی جناب آقای علیرضا رزم حسینی، مراتب خرسندی خود را از بابت حذف این مصوبه ی غیرقانونی، ظالمانه، نابخردانه و بلکه تبعیض آمیز و ناجوانمردانه و عجولانه شورای شهر اعلام داشته، امید است نمایندگان منتخب مردم برای مدیریت شهر، از ابطال این مصوبه غیرکارشناسی شده و شتاب آمیز، این درس را آموخته باشند که:... | چهارشنبه 10 بهمن 1397

دیپلماسی ...

دینی/ اجلاسیه بین المللی «انقلاب اسلامی زمینه ظهور» در جوار حرم رضوی با حضور میهمانان غیر ایرانی برگزار شد

   |  دوشنبه 22 بهمن 1397
align=bottom
همزمان با فرارسیدن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اجلاسیه بین‌المللی «انقلاب اسلامی زمینه ظهور» در بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی صبح روز یکشنبه 21 بهمن ماه 97 برگزار شد. در این مراسم شیخ یوسف الناصری رییس مجمع ادیان عراق سخنرانی کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران با محوریت زمینه سازی برای ظهور امام زمان(عج) صورت گرفت. وی با اشاره به اینکه پایه و اساس انقلاب اسلامی ایران، آمادگی ...
... برای ظهور امام عصر(عج) است، ابراز کرد: عقیده درست، رهبری حکیمانه و پایبند بودن مردم ایران به آرمان‌های انقلاب مهمترین عامل استواری انقلاب اسلامی است.

شیخ یوسف الناصری با بیان اینکه همه ادیان به ظهور منجی اعتقاد دارند اما دیدگاه‌شان با هم متفاوت است، افزود: زمینه سازی ظهور باید جهانی شود لذا نباید این امر مهم تنها به مذهب تشیع اختصاص پیدا کند.
رییس مجمع ادیان عراق گفت: انقلاب اسلامی نقاط قوت زیادی دارد که ارائه الگوی مقاومت به جهان اساسی‌ترین دستاورد این انقلاب است.


این نشست به همت اداره امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی و ...مجمع راهبردی اندیشه مهدویت و با حضور گروهی از مدیران تشکل‌های مهدوی و مهمانانی از کشورهای عراق، سوریه، هندوستان، نیجریه و پاکستان در محل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.

در این اجلاسیه حسین غلام پور به بیان بخشی از فعالیت‌های اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی پرداخت و گفت: آستان قدس رضوی در عرصه بین المللی با رویکرد تحقق منویات امام خمینی(ره) که فرمودند«انقلاب اسلامی نقطه آغازین حکومت جهانی حضرت مهدی(عج)است» در راستای ترویج فرهنگ و معارف اسلامی تلاش می‌کند.

رییس اداره امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی با بیان اینکه از منظر برخی از فرهیختگان، انقلاب اسلامی ایران ظهور اصغر است و در حقیقت انقلاب اسلامی پرچمدار حکومت مهدوی است، افزود: هر ساله حرم مطهر رضوی میزبان حدود هفت میلیون زائر غیرایرانی است. برنامه‌های متناسب با طیف‌های مختلف این زائران توسط اداره امور زائران غیر ایرانی آستان قدس، طراحی و به آنان ارائه می‌شود.

غلام پور با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی آستان قدس رضوی در رشد و توسعه انقلاب و انتقال مفاهیم صحیح اسلامی و شیعی در عرصه بین المللی تاثیر به سزایی دارد، تصریح کرد: زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی سفیران جهانی انقلاب اسلامی و انتقال دهندگان معنویت در دنیا هستند.
ظلم ستیزی مهمترین ایده امام خمینی(ره)

در ادامه این اجلاسیه حجت الاسلام شیخ محمد سلیمان فعال حوزه بین الملل از کشور سوریه گفت: انقلاب اسلامی ایران در میدان مبارزه با استکبار الگوی همه انقلاب‌های جهان شد و در زمینه صدور تفکر اسلامی و ایجاد جبهه مقاومت نقش مهمی را ایفا کرده است. 

شیخ صورت والا دانش آموخته دانشگاه بین‌المللی المصطفی از کشور هندوستان در ادامه این برنامه اظهار کرد: ظلم ستیزی مهمترین ایده رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران است که موجب بیداری همه مظلومان در سراسر دنیا شده است.

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی، کشور ایران مملو از ظلم و جور بود اما با به وقوع پیوستن انقلاب مردم این کشور با اتکا به داشته‌های دینی در برابر همه ظالمان ایستادند، گفت: امروز جهان پر از ظلم و جور است اما مردم به این ظلم‌ها عادت کرده‌اند این در حالی است که اگر از الگویی همانند انقلاب ایران بهره بگیرند هیچگاه در برابر ظلم ظالمان سکوت نخواهند کرد.

خبر دیگر در همین زمینه حاکی است: 

معاون بین الملل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء؛ انقلاب اسلامی احیاگر تمدن اسلامی و تفکر مهدوی است

معاون بین الملل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب متفاوت با دیگر انقلاب‌ها بود، گفت: انقلاب اسلامی احیاگر تمدن اسلامی و تفکر مهدوی است .

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر براتی در اجلاسیه بین المللی «انقلاب اسلامی زمینه ظهور» که صبح امروز با حضور فعالان و تشکل‌های مهدوی داخلی و خارجی در محل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد زمینه حکومت دینی، اجرای احکام اسلامی و زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) مهمترین اهداف بنیان گذار انقلاب اسلامی بود و تنها انقلابی که بر پایه و مبنای دین شکل گرفته انقلاب اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب متفاوت با دیگر انقلاب‌ها بود، گفت: انقلاب اسلامی احیاگر تمدن اسلامی و تفکر مهدویت است.
معاون بین الملل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) با انقلاب اسلامی هویت دینی را به مسلمانان جهان بازگرداند، افزود: رسالت انقلاب اسلامی آماده کردن مردم در جهان بشریت برای تحقق ظهور امام زمان(عج) است و این یک ویژگی و امتیاز خاص برای انقلاب اسلامی ایران محسوب می‌شود.

معاون بین الملل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء تصریح کرد: امام خمینی(ره) به مسلمانان آموخت که اگر در دنیا به جای درگیری بر سر مسائل پوچ، به اشتراکات دینی توجه کنند و احیاگر ارزش‌ها باشند بنابراین انقلاب اسلامی الگوی مقاومت در برابر حاکمان ظالم و استکبار است.

یادآوری می‌شود؛ به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اجلاسیه بین المللی «انقلاب اسلامی زمینه ظهور» با همکاری اداره امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی و مجمع راهبردی اندیشه مهدویت با حضور جمعی از مدیران تشکل‌های مهدوی در محل بیناد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
آستان نیوز


آخرین ویرایش: دوشنبه 22 بهمن 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز خواهند شد. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 22 آذر ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.450
 اخبار   3183     بین الملل   2579     آسیا   2223     مراسم بین المللی / داخل و خارج   934     دیپلماسی اقتصادی    661     دیپلماسی دانشگاهی  608     دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع)/ ،   587     افتخارات / مفاخر   555     دیپلماسی گردشگری    536     دیپلماسی علمی   476     جهان اسلام   454     اروپا   448     میهمان/میهمانان خارجی   435     دیپلماسی فرهنگی  420     دیپلماسی آموزشی   420     دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)   412     آیا می دانید که مشهد...   386     دانشگاه فردوسی مشهد   358     شهرداری مشهد   312     دیپلماسی نمایشگاهی  280     آستان قدس رضوی   250     سرمایه گذاری   248     استانداری خراسان رضوی   242     تصاویر / گزارش های تصویری   241     عراق   234     صادرات و واردات   208     پاکستان   205      دیپلماسی هنری   190     دیپلماسی شهری  187     افغانستان   184     دیپلماسی ورزشی   178     دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت/   176     استاندار   169     دیپلماسی سیاسی  166     حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی   148     دیپلماسی اجتماعی    147     آفریقا   144     مشهد 2017  مشهد 2017   139     نمایشگاه بین المللی مشهد   126     سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   123     سرمایه گذاری خارجی   110     پایتخت معنوی ایران   103     جلسات،ملاقاتها، بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج   93    

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 22 آذر ماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»