برترین های دیپلماسی

پنجشنبه25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

جمعه 21 دی 1397 | شورای شهر هزینه مسافران خارجی مشهد را افزایش ندهد. شورای شهر مشهد در آخرین جلسه علنی خود مصوبه‌ای داشت که باید گفت بدعتی تازه بوده و لازم است متولیان امور شهر و حتی استان نسبت به آن دقتی ... | به قلم علی محمدزاده

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی زیارت؛ خبر خوش برای زوار غیرایرانی بارگاه رضوی: ابطال دریافت «عوارض از گردشگران غیرایرانی» در مشهد + تحلیل فرهیخت

مصوبه دریافت عوارض از گردشگران غیر ایرانی که به مشهد سفر می‌کنند، از سوی استاندار خراسان رضوی ابطال شد. اندیشکده بین المللی فرهیخت ، ضمن تشکر و قدردانی از درایت و تدبیر استاندار جدید، فهیم و مدبر خراسان رضوی جناب آقای علیرضا رزم حسینی، مراتب خرسندی خود را از بابت حذف این مصوبه ی غیرقانونی، ظالمانه، نابخردانه و بلکه تبعیض آمیز و ناجوانمردانه و عجولانه شورای شهر اعلام داشته، امید است نمایندگان منتخب مردم برای مدیریت شهر، از ابطال این مصوبه غیرکارشناسی شده و شتاب آمیز، این درس را آموخته باشند که:... | چهارشنبه 10 بهمن 1397

دیپلماسی ...

حمل و نقل / راه‌اندازی مجدد پرواز مشهد به تاجیکستان از 25 بهمن ماه سال جاری

   |  سه شنبه 9 بهمن 1397
align=bottom
نایب رییس اتاق مشترک ایران و تاجیکستان از راه‌اندازی مجدد پرواز مشهد به تاجیکستان از 25 بهمن ماه سال جاری خبر داد. عبدالرضا محمدی صبح امروز در اولین نشست خبری اتاق مشترک ایران و تاجیکستان در اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی با بیان اینکه متاسفانه 4 ماه است که شرکت هواپیمایی آسمان پروازهای مستقیم مشهد به شهر دوشنبه را قطع کرده است، تاکید کرد: ...
...همچنین حدود یک ماه است که شرکت تاجیک ایر نیز پروازهای خود را با ایران قطع کرده است.
وی گفت: لذا در این مدت به سمت آسیای میانه هیچگونه پروازی نداشتیم و ما برای رفتن به این کشورها باید از سمت استانبول تعیین مسیر کنیم.
نایب رییس اتاق مشترک ایران و تاجیکستان با بیان اینکه در این اتاق مشترک تصمیم بر آن گرفتیم که با همکاری مسئولان ذی‌ربط این پرواز را فعال کنیم، اضافه کرد: در نهایت موفق شدیم اولین پرواز قشم ایر را در تاریخ 25 بهمن ماه از مشهد به تاجیکستان را راه‌اندازی کنیم. علاوه بر آن برنامه ما این بوده که تا پایان سال پرواز دوم خود را نیز برقرار کنیم.
محمدی در خصوص علت لغو پروازهای شرکت آسمان، تاکید کرد: دلیل عمده این اتفاق مسائل اقتصادی بوده و این شرکت ایرانی و وابسته به تامین اجتماعی بوده در حدود چهار ماه پیش مطرح شد که به دلیل مقرون به صرفه نبودن پرواز؛ خواستار لغو پروازهای خود هستند.
وی اظهار کرد: ما نیز اعلام کردیم که حاضر به این هستیم که پروازها را به صورت چارتر انجام شود و طی مذاکرات به 20 هزار دلار دست پیدا کردیم تا پروازها چارتر شود و مانع لغو آن شویم. در این زمینه حتی حاضر به پرداخت هزینه 25 هزار دلاری بودیم؛ اما با همه این وجود این شرکت‌ قبول نکرد.
نایب رییس اتاق مشترک ایران و تاجیکستان افزود: در نهایت شرکت تاجیک ایر یک پرواز کوچک کانادایی 50 نفره را خریداری کرد و دو مورد را در تهران و یک مورد را در مشهد قرار داد؛ اما به دلیل تخلف مالی که مدیرعامل این شرکت انجام داده بود، رییس جمهور تاجیکستان در کل پروازهای این کشور به سایر کشورها نیز لغو کرد و در نهایت با ساماندهی جدید این پروازها را راه‌اندازی کرد.
محمدی با بیان اینکه کوچک و یا بزرگی یک کشور اقتصاد آن را تعیین نمی‌کند، بیان کرد: تاجیکستان شاید کشوری کوچک باشد، اما با این وجود تاجیکستان یک رای در سازمان ملل است.
وی ادامه داد: نقش جمهوری اسلامی ایران در صلح تاجیکان به قدری پررنگ بوده که در ذهن و یاد همه مردم و مسئولان این کشور مانده است.
نایب رییس اتاق مشترک ایران و تاجیکستان عنوان کرد: اما بین دو کشور سوء تفاهماتی حاکم شده که این موارد در حال رفع شدن است. اگر این سوء برداشت‌ها رفع شود، یقینا مشکلات ما نیز حل خواهد شد.
محمدی خاطرنشان کرد: یک یادداشت غیر حرفه‌ای می‌تواند روابط بین دو کشور را دچار مشکل کند که باید در این زمینه هوشیار باشیم.
نایب رییس اتاق مشترک ایران و تاجیکستان افزود: با توجه به بحران‌های اقتصادی جهان، بحران‌ کشور ما دو چندان شده و دلیل آن دشمنی آمریکا با ما بوده که در حال حاضر 50 درصد اقتصاد را در دست دارد.
وی ادامه داد: ما تنها راه برون رفت از این شرایط را صادرات غیرنفتی می‌دانیم، زیرا صادرات نفتی ما مشتریان محدودی دارد و معمولا به دولت‌ها فروخته می‌شود.
نایب رییس اتاق مشترک ایران و تاجیکستان افزود: صادرات غیرنفتی، به صورت معاملات ما با ملت‌های مختلف انجام می‌گیرد.
محمدی عنوان کرد: تمام توان دولت باید این باشد که از صادرات غیرنفتی حمایت کند تا در سایه آن اقتصاد پویا را رقم بزند، همچنین در کنار آن زمینه افزایش تولید و برون رفت از شرایط تحریم را نیز رقم خواهد زد.
وی با بیان اینکه نگاه ما به نفت به عنوان کالایی است که نیازهای روزمره خود را رفع کنیم، خاطرنشان کرد: در نتیجه سیاست دولت باید این باشد که از صادرات غیرنفتی حمایت کند و مسائل پیمان‌های ارزی را نیز به گونه‌ای حل و فصل کند.
نایب رییس اتاق مشترک ایران و تاجیکستان بیان کرد: ما در رابطه با اتاق مشترک جلسات مختلفی را برگزار کردیم تا بتوانیم به اهداف خود دست پیدا کنیم، ما همواره به دنبال اجرایی کردن تصمیمات خود خواهیم بود.
وی در خصوص دادگاه اقتصادی شهر دوشنبه، بیان کرد: ما حدود 500 شرکت ثبت شده در تاجیکستان داریم که این شرکت‌ها باید برنامه کاری خود را به اداره دارایی ارائه کنند و مالیات خود را نیز پرداخت کنند.
نایب رییس اتاق مشترک ایران و تاجیکستان ادامه داد: از این تعداد شرکت 50 مورد که در این کشور فعال بوده و مالیات خود را پرداخت می‌کنند، باقی آن‌ها به ایران آمدند و نه تنها شرکت خود را تعطیل نکردند، بلکه مالیات و صورت‌حساب ماهانه خود را نیز پرداخت نمی‌کنند.

قدس آنلاین به نقل از ایسنا
آخرین ویرایش: سه شنبه 9 بهمن 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز خواهند شد. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 22 آذر ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.450
 اخبار   3183     بین الملل   2579     آسیا   2223     مراسم بین المللی / داخل و خارج   934     دیپلماسی اقتصادی    661     دیپلماسی دانشگاهی  608     دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع)/ ،   587     افتخارات / مفاخر   555     دیپلماسی گردشگری    536     دیپلماسی علمی   476     جهان اسلام   454     اروپا   448     میهمان/میهمانان خارجی   435     دیپلماسی فرهنگی  420     دیپلماسی آموزشی   420     دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)   412     آیا می دانید که مشهد...   386     دانشگاه فردوسی مشهد   358     شهرداری مشهد   312     دیپلماسی نمایشگاهی  280     آستان قدس رضوی   250     سرمایه گذاری   248     استانداری خراسان رضوی   242     تصاویر / گزارش های تصویری   241     عراق   234     صادرات و واردات   208     پاکستان   205      دیپلماسی هنری   190     دیپلماسی شهری  187     افغانستان   184     دیپلماسی ورزشی   178     دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت/   176     استاندار   169     دیپلماسی سیاسی  166     حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی   148     دیپلماسی اجتماعی    147     آفریقا   144     مشهد 2017  مشهد 2017   139     نمایشگاه بین المللی مشهد   126     سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   123     سرمایه گذاری خارجی   110     پایتخت معنوی ایران   103     جلسات،ملاقاتها، بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج   93    

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 22 آذر ماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»