اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا و تاکنون به کشورهای تاجیکستان - دوشنبه و افغانستان - کابل
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

شهری/ دیدار و بازدید شهرداران 23 شهر لبنان از کارخانه های بازیافت زباله و تجهیزات مدیریت پسماند شهرداری مشهد + گزارش تصویری

   |  سه شنبه 25 دی 1397
align=bottom
در بازدید هیات لبنانی از کارخانه های بازیافت زباله و تجهیزات مدیریت پسماند شهرداری مشهد: شهرداران 23 شهر لبنان خواستار استفاده از تجربیات مشهد در حوزه پسماند شدند. این هیات همچنین با مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد دیدار و سپس از کارخانه های بازیافت کاغذ، لاستیک، تولید کود کمپست، نیروگاه تولید برق از زباله و تجهیزات رفت و روب خدمات شهری شهرداری مشهد بازدید کردند....
در بازدید هیات لبنانی از کارخانجات بازیافت زباله و تجهیزات رفت و روب مدیریت پسماند شهرداری مشهد، 23 شهردار شهرهای لبنان خواستار استفاده از تجربیات مشهد در حوزه مدیریت پسماند و خدمات شهری شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، روز گذشته هیات متشکل از 23 شهردار و روئسای دو اتحادیه شهرداران استان بعلبک لبنان با حضور در مشهد از کارخانجات بازیافت زباله و تجهیزات رفت و روب مدیریت پسماند معاونت خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد بازدید و در جلسه ای با مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند خواستار استفاده از تجربیات شهرداری مشهد در این زمینه شدند.
حسین کشیری، معاون مدیرکل و رئیس اداره روابط خارجی، روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد در خصوص نتایج سفر این هیات لبنانی به مشهد گفت: شهر مشهد به واسطه تجربیاتی که در حوزه مسائل فنی و مدیریت شهری دارد علاقمند به توسعه این خدمات در کشورهای دیگر به ویژه کشورهای همسایه است.
وی اضافه کرد: در این میان لبنان یکی از کشورهایی است که علاقمند به استفاده از تجربیات شهرداری مشهد در حوزه مدیریت پسماند و خدمات شهری مشهد شده است، لذا 23 نفر از شهرداران شهرهای بزرگ لبنان به همراه دو نفر از روسای دو اتحادیه شهرداریهای لبنان در سفری یک روزه به مشهد از کارخانجات و تجهیزات رفت و روب و عملکرد حوزه مدیریت پسماند معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد بازدید کردند.
وی افزود: این هیات همچنین با مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد دیدار و سپس از کارخانه های بازیافت کاغذ، لاستیک، تولید کود کمپست، نیروگاه تولید برق از زباله و تجهیزات رفت و روب خدمات شهری شهرداری مشهد بازدید کردند.
وی با اشاره به اینکه این هیات لبنانی پیش از این از مدیریت های پسماند شهرداری های تهران، قم و اصفهان نیز بازدید کرده بودند، ادامه داد: اما پس از بازدید از تجهیزات، امکانات و عملکرد مدیریت پسماند شهرداری مشهد خواستار استفاده از شیوه های شهرداری مشهد در دفع و بازیافت زباله و انتقال این تجربیات از طریق حضور کارشناسان شهرداری مشهد در حوزه پسماند به شهرداریهای لبنان شدند.

*آمادگی برگزاری دوره های آموزشی در قالب آموزشهای جایکا ژاپن را در لبنان داریم
همچنین ابوالفضل کریمیان، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد در دیدار با هیات شهرداران منطقه بعلبک لبنان در پاسخ به درخواست آنها برای استفاده از تجربیات شهر مشهد در حوزه مدریت پسماند با اعلام آمادگی برای تبادل تجربیات افزود: مشهد در حوزه مدیریت پسماند ارتباط قوی بین المللی با کشورهای منطقه و به ویژه کشور ژاپن دارد.
وی اضافه کرد: شهر مشهد در حال حاضر عضو آژانس بین المللی جایکا ژاپن است که در حوزه ارائه آموزش های مدیریت پسماند در جهان فعالیت دارد و طی یکسال گذشته مشهد به عنوان نماینده جایکا در حوزه آموزش در منطقه انتخاب شده است.
وی با بیان اینکه اولین دوره آموزشی را بهمن ماه برای شهرداری کابل برگزار می کنیم، اظهار کرد: بر این اساس مدیریت پسماند شهرداری مشهد آمادگی دارد در قالب آموزش های جایکا ژاپن دوره های آموزشی را برای شهرداری های لبنان در آن کشور برگزار کند.

*بدنبال استفاده از تجربیات خوب مشهد در حوزه مدیریت پسماند هستیم
حسین النمر، رییس اجرایی هیات شهرداران منطقه بعلبک لبنان، استان بعلبک لبنان و هرمل در مجموع دارای 120 شهرداری است که طبق قانون شهرداری های می توانند اتحادیه شهرداری ها را تشکیل دهند.
شهرداریهای لبنان با 2 مشکل عمده فاضلاب و پسماند روبرو هستند، این مشکلات در منطقه و شهر بعلبک بیشتر است لذا به دنبال استفاده از تجربیات بین المللی در حوزه مدیریت پسماند از جمله تجربیات خوب شهرداری مشهد در حوزه پسماند و تبادل این تجربیات هستیم.
مجید خبیری آخرین ویرایش: سه شنبه 25 دی 1397
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic