در دیدار استاندار با سفیر ایران در هند مطرح شد

دیپلماسی مذهبی: تلاش برای جذب   شیعیان هند   به منظور زیارت بارگاه منور امام رضا(ع)

دیپلماسی حمل و نقل: پیگیری برای راه اندازی پرواز   مشهد - حیدرآباد  پایتخت ایالت تلنگانای هندوستان

دیپلماسی شهری: آمادگی برای انعقاد   قرارداد خواهرخواندگی میان مشهد و حیدرآباد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  یک دهه   مستندنگار  رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی


امکان تهیه بلیت هوایی مشهد
از شصـت و چهـار کشور جهـان

آیا می دانستید که امکان تهیه بلیت هوایی مشهد از شصت و چهار کشور جهانبه مشهد وجود دارد
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دانشگاهی/ مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد: دانشجویان غیرایرانی اجازه کار در کشور را ندارند

   |  چهارشنبه 19 دی 1397
align=bottom
مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بسیاری از افراد گمان می‌کنند که افزایش دانشجویان خارجی در کشور، ظرفیت تحصیل و بازارکار جوانان ما را اشباع می‌کند، درحالی‌که این چنین نیست و دانشجویان خارجی این دانشگاه ملزم هستند پس پایان دوره تحصیل خود به کشورشان بازگردند و اجازه کار و فعالیت در ایران را ندارند. سیامک زارعی قنواتی امروز در نشست مشترک با....
... مسئولان دانشگاه‌های "العمید" و "الکفیر" عراق که در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: امروز ما شاهد حضور هیات بلند پایه از دانشگاه های العمید و الکفیر منتسب به عتبه مقدس عباسیه عراق به منظور توسعه روابط علمی و آموزشی در حوزه پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد بودیم.
وی افزود: با توجه به محدودیت‌هایی که عراق در سال های اخیر به خاطر وقوع جنگ روبه رو بوده است، آن‌ها مایل هستند برای ارتقای کمی و کیفی دانشگاه‌های خود در حوزه پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه راه اندازی رشته‌های تخصصی و آموزش های جدید به دانشجویانشان کمک بگیرند. بر اساس آماری که در این نشست ارائه شده، تعداد دانشجویان در دانشگاه‌های پزشکی عراق به ۴ تا ۵ هزار نفر می‌رسد و آنان در رشته‌های مختلفی از جمله پزشکی عمومی، دندان پزشکی و پرستاری ورود یافته‌اند که پیشرفت خوبی برای این کشور محسوب می شود. 
مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام اینکه تعداد بسیاری از دانشجویان عراقی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال تحصیل هستند، عنوان کرد: دانشجویان پذیرفته شده در این دانشگاه دارای سطح علمی بالایی هستند و غربال شده‌اند و به صورت شهریه پرداز جذب می شوند تا کیفیت تحصیلی ما خدشه دار نشود. 
زارعی قنواتی با تاکید بر اینکه دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ملزم هستند پس پایان دوره  تحصیل خود به کشورشان بازگردند و اجازه کار و فعالیت در ایران را ندارند، اضافه کرد: هیچگاه پذیرش دانشجویان خارجی وارد ظرفیت جذب  دانشجویان ایرانی نمی‌شود و علاوه برآن با هزینه هایی که پرداخت می کنند به بهبود زیستگاه‌های تحصیلی کشور کمک می کنند. 
وی خاطرنشان کرد: جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه موجب بهبود تعاملات و افزایش نفوذ ایران در کشورهای منطقه خواهد شد و علاوه بر ارزآوری، لطمه‌ای به تحصیل و اشتغال جوانان ما ندارد و از طرفی به آموزش کادر متخصص و فوق تخصصی کشورهای همسایه کمک می‌کند.
مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: گسترش روابط علمی و پژوهشی بین دانشگاه علوم پزشکی مشهد و عراق باعث افزایش حضور اساتید، متخصصان  و دانشجویان خارجی شده که به آینده گردشگری سلامت و زیارت مشهد کمک می کند.
زارعی قنواتی با بیان اینکه ایران از نظر تولیدات علمی در دنیا در رتبه‌ی بین ۱۶ تا ۲۰ طبقه‌بندی می‌شود و از نظر رشد تولیدات علمی رتبه اول و دوم را داشته است، ادامه داد: رقیبان ایران در حوزه تولیدات علمی در منطقه مثل ترکیه، مصر، روسیه و تایوان رقبای قدری هستند با این وجود کشور ما در اکثر مواقع در خاورمیانه رتبه یک را در این حوزه دارد. این تولیدات علمی در شرایطی اتفاق افتاده که ما در ایران با تحریم‌ها و مشکلات جدی روبرو بوده ایم ولی هیچ یک از مسائل باعث نشده که ما از تلاش در این زمینه دست برداریم.
وی با اشاره به دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، عنوان کرد: ما در دانشگاه علوم پزشکی مشهد آمادگی برگزاری همه رشته‌های علوم پزشکی در تمام مقاطع را به صورت ملی و بین المللی داریم.
مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: رتبه پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تا رتبه سوم در ایران بهبود یافته است. دانشگاه ما دارای ژورنال های متعددی در تمام رشته های پزشکی است که هم به زبان انگلیسی و هم فارسی ارائه می شود و دانشجویان ایرانی و خارجی می‌توانند مطالب خود را در آن چاپ کنند.
زارعی قنواتی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رتبه بندی تایمز نیز حائز رتبه است. این دانشگاه ارتباطات خوبی با یونسکو و سازمان جهانی بهداشت دارد.
مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد خطاب به مسئولان دانشگاه‌های عراق بیان کرد: ما در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای ورود آموزش پزشکی به بخش‌های بالینی، مرکز شبیه سازهای بالینی را  با همکاری فدراسیون روسیه ایجاد کرده‌ایم و عراقی‌ها می‌توانند در تعاملاتشان با ما از این مرکز استفاده کنند.
 
ایسنا
آخرین ویرایش: چهارشنبه 19 دی 1397
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!

کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»