در دیدار استاندار با سفیر ایران در هند مطرح شد

دیپلماسی مذهبی: تلاش برای جذب   شیعیان هند   به منظور زیارت بارگاه منور امام رضا(ع)

دیپلماسی حمل و نقل: پیگیری برای راه اندازی پرواز   مشهد - حیدرآباد  پایتخت ایالت تلنگانای هندوستان

دیپلماسی شهری: آمادگی برای انعقاد   قرارداد خواهرخواندگی میان مشهد و حیدرآباد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  یک دهه   مستندنگار  رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی


امکان تهیه بلیت هوایی مشهد
از شصـت و چهـار کشور جهـان

آیا می دانستید که امکان تهیه بلیت هوایی مشهد از شصت و چهار کشور جهانبه مشهد وجود دارد
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دینی/ برگزاری همایش تکریم خادمان مواکب عراقی اربعین حسینی در حرم رضوی + گزارش تصویری

   |  چهارشنبه 5 دی 1397
align=bottom
همایش خادمان اربعین با حضور 600 نفر از روسای مواکب عراقی در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد. در این همایش که عصر امروز و با حضور جمعی از مسئولان آستان قدس رضوی و مقامات عراقی در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، معاون تبلیغات آستان قدس رضوی ضمن تقدیر از خدمات شایسته خادمان و خدمتگزاران آستان مقدس حسینی و عباسی به زوار اباعبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: ...
... ماه محرم امسال با شعار «حب الحسین یجمعنا» در راس برنامه‌های کلان آستان قدس رضوی قرار داشت.
حجت‌الاسلام سید جلال حسینی تصریح کرد: امروز برای تمام جهانیان به اثبات رسیده که حرکت مردمی و خودجوش زائران امام حسین(ع) در ایام اربعین حرکت مهمی در تاریخ بشریت است و هیچ کجای دنیا برنامه‌ای به این صورت یکپارچه و همدل وجود ندارد.
وی با بیان اینکه روح این حرکت در بین همه مذاهب، ادیان و فرق در حال گسترش است گفت: امروز اربعین حسینی به رمز اعتلا و ائتلاف وحدت مسلمانان و همه عدالتخواهان و ظلم ستیزان در عالم مبدل شده است.
معاون تبلیغات آستان قدس رضوی اظهار کرد: همایش اربعین حسینی آنقدر عظیم و تأثیرگذار است که رسانه‌های معاند هم نتوانستند این مراسم را تحریم خبری کنند و آن را کم اهمیت جلوه دهند.

اربعین نماد وحدت و اتحاد همه امت‌ها است
وی اربعین حسینی را بزرگترین و شکوهمندترین تجمع دینی بشر عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه اربعین حضرت امام حسین(ع) در شرایط امنیتی برگزار شد اما با این شرایط ذره‌ای از عظمت و شکوه این تجمع کاسته نشد و دنیا امروز مبهوت این حرکت بزرگ است.
حسینی ادامه داد: امروز بزرگ‌ترین سفره اطعام در جهان، بزرگترین مراسم معنوی، حضور گسترده زائران، ترویج شاخص‌های سبک زندگی اسلام ناب همگی در پرتوی این راهپیمایی شکوهمند، محقق شده است.
معاون تبلیغات آستان قدس رضوی تصریح کرد: امروز اربعین می‌تواند نماد وحدت و اتحاد همه امت‌ها باشد و شما خادمان این بارگاه منور شاهد بودید که دشمنان چگونه قصد داشتند میان دو ملت عراق و ایران اختلاف بیندازند که خوشبختانه با هوشیاری مردم دو ملت این توطئه دشمنان نقش بر آب شد.
حسینی ادامه داد: امروز اگر میزبانی عراقی‌ها از زوار امام حسین(ع) بیش از سال قبل نبوده باشد قطعا کمتر از آن نیست و این خاری است در چشم دشمنان که از ماه‌ها قبل قصد داشتند این ارتباط و دوستی را تحت الشعاع قرار دهند.
وی دشمن شناسی را از مهمترین ویژگی‌های منحصر به فرد اربعین ذکر کرد و افزود: امروز لازم است بدانیم دشمنان در چه خطی قرار دارند و چگونه با ساختن فرقه‌ها و نحله‌های مختلف قصد دارند اسلام ناب را تغییر دهند و اتحاد مسلمانان را برهم بزنند و اسلام اصیل را که خاستگاه آن کربلاست از مسیر اصلی خود منحرف کنند.
معاون تبلیغات آستان قدس رضوی اظهار کرد: امروز دشمن‌شناسی پیامی است که از اربعین به دنیا مخابره می‌شود و هدف آن هموار کردن این حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور حضرت مهدی(عج) است.
در ادامه این برنامه سلمان ریاض مسئول مواکب کربلا و محمد زبیری یکی از مسئولان کنسولگری عراق در مشهد نیز سخنرانی کردند.
گفتنی است؛ در این مراسم که با برنامه‌ریزی و هماهنگی مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدی رضوی اجرا شد، روسای مواکب اربعین حسینی ضمن بازدید از موزه مرکزی آستان قدس رضوی از خوان متبرک میهمانسرای حضرت رضا(ع) متنعم شدند.

آستان نیوزآخرین ویرایش: شنبه 8 دی 1397
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!

کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»