اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا و تاکنون به کشورهای تاجیکستان - دوشنبه و افغانستان - کابل
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

شهری/ خواجه نائینی در نشست سفرا و فعالان اقتصادی خارجی: زمینه های بی نظیری برای سرمایه گذاری در مشهد مهیاست + گزارش تصویری دوم

   |  شنبه 10 آذر 1397
align=bottom
رویکرد مدیریت شهری و شورای شهر پنجم مشهد استفاده از پیشنهادات و نظریات فعالان و سرمایه گذاران اقتصادی داخلی و خارجی در زمینه بهره گیری بهتر از ظرفیت های موجود اقتصادی در مشهد است. معاون اقتصادی شهرداری مشهد با اشاره به حضور سالانه حدود دو میلیون زائر خارجی و 30 میلیون زائر داخلی گفت: زمینه های بی نظیری در بخش های مختلف حمل و نقل، تفریحی، گردشگری،...
... اقامتی و زیرساختی برای سرمایه گذاری در مشهد مهیا شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، رضا خواجه نائینی امروز در نشست با جمعی از سفرا و فعالان اقتصادی خارجی که با حضور شهردار منتخب، اعضای شورای شهر مشهد و سفرا و فعالان اقتصادی افغانستان، پاکستان، قزاقستان، گرجستان، تاجیکستان، بنین، ترکیه، کویت ونماینده سازمان آیسسکو و سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی برگزار شد، افزود: اگر به طور میانگین هر زائر خارجی در سفر به مشهد یک میلیون دلار هزینه کند گردش مالی سالیانه حضور گردشگران خارجی در مشهد حدود 2-3 میلیون دلار است که رقم قابل توجه ای برای سرمایه گذاری است. 
وی با بیان اینکه شهرداری مشهد آمادگی کامل دارد که سرمایه گذاران خارجی و داخلی را در این گردش مالی مشارکت دهد، اظهار کرد: رویکرد مدیریت شهری و شورای شهر پنجم مشهد استفاده از پیشنهادات و نظریات فعالان وسرمایه گذاران اقتصادی داخلی و خارجی در زمینه بهره گیری بهتر از ظرفیت های موجود اقتصادی در مشهد است.
وی اضافه کرد: من و شهردار منتخب مشهد از کارشناسان حوزه اقتصاد هستیم و سالها در حوزه های اقتصادی شهر فعالیت داشته ایم و سوابق شهردار منتخب نیز بیشتر اقتصادی است که این موضوع گویای همین رویکرد است. 
خواجه نائینی تصریح کرد: شهرداری در حوزه های زیادی متولی است و قدرت تصمیم گیری بالایی دارد و با وجود شورای شهری که می تواند پیشنهادات ما را به قانون تبدیل کند شرایط فعالیت و مشارکت اقتصادی با شهرداری را حتر است.
معاون اقتصادی شهردای مشهد با اشاره به اینکه نگاه برخی به حوزه سرمایه گذاری تنها ساخت و ساز است، گفت: اما با وجود حضور سالانه حدود 30 میلیون زائر در شهر مشهد زمینه سرمایه گذاری در بخش های مختلف از ورود زائر به مشهد توسط ناوگان حمل ونقل برون شهری، ناوگان حمل ونقل درون شهری، تاکسی های هوشمند، مجتمع های رفاهی و اقامتی، زیارت، گردشگری وتجارت وجود دارد. 
وی ادامه داد: هدف ما افزایش ماندگاری زائر در مشهد است زیرا هر چقدر میزان ماندگاری زائر در شهر مشهد افزایش پیدا کند موقعیت های سرمایه گذاری نیز بیشتر می شود.
وی افزود: در بخش اقامتی که یکی از زمینه های خوب سرمایه گذاری در مشهد است طی یکسال گذشته در اطراف حرم حدود 100 میلیون دلار قرارداد سرمایه گذاری منعقد شده است. 
خواجه نائینی با بیان اینکه بودجه شهرداری مشهد در سال حدود 800 میلیون دلار است، اضافه کرد: از این مبلغ 500 میلیون دلار بودجه اقتصادی است که این موضوع نیز رویکرد شهرداری را به بحث سرمایه گذاری نشان می دهد.
معاونت اقتصادی شهرداری مشهد مقدس تصریح کرد: کی دیگر از بخش هایی که ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری دارد، پروژه های تفریحی و گردشگری است به عنوان نمونه سال گذشته بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر از تنها شهر بازی پر رونق مشهد استفاده و مجتمع های آبی از یک به 7 مجتمع افزایش پیدا کرده است که این نشان دهنده بازار مناسب برای سرمایه گذاری در این حوزه ها است. 
وی به حضور تعدادی از سرمایه گذاران بزرگی که قبل از این در منطقه آزاد کیش سرمایه گذاری می کردند در مشهد و سرمایه گذاری آنها در بخش های مختلف اقتصادی و گردشگری مشهد اشاره و اظهار کرد: اکنون پروژه های گردشگری و اقتصادی بزرگی توسط این سرمایه گذاران در مشهد در حال اجرا است. 
وی گفت: در مجموع اکنون فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری در بخش های مختلفی از جمله تصفیه خانه های فاضلاب، اماکن تاریخی، حوزه غذا ورستوران، پلها، بزرگراه ها، حمل ونقل عمومی، تقاطع های غیرهمسطح و استفاده از ظرفیت پارک ها برای اجرای پروژه های تفریحی گردشگری در شهر مشهد وجود دارد که فعالان وسرمایه گذاران خارجی و داخلی می توانند از این ظرفیت ها استفاده کنند که شهرداری مشهد در این زمینه آمادگی کامل با قراردادهای مختلف ازجمله" بی او تی" و مشارکتی را دارد. 
لازم به ذکر است در این نشست تعدادی ازسفرا و فعالان اقتصادی افغانستان، پاکستان، قزاقستان، گرجستان، تاجیکستان، بنین، ترکیه و نماینده سازمان آیسسکو و سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی حضور داشتند.
مجید خبیری یادآور می شود گزارش تصویری  اول در اولین پست این رویداد درج شده است.
آخرین ویرایش: شنبه 10 آذر 1397
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic