اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  قدیمی ترین درگاه مطالعات راهبردی رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  

برترین های دیپلماسی

پنجشنبه25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

جمعه 21 دی 1397 | شورای شهر هزینه مسافران خارجی مشهد را افزایش ندهد. شورای شهر مشهد در آخرین جلسه علنی خود مصوبه‌ای داشت که باید گفت بدعتی تازه بوده و لازم است متولیان امور شهر و حتی استان نسبت به آن دقتی ... | به قلم علی محمدزاده

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی هنری/ آغاز به کار کنفرانس بین المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی با همکاری 100 نهاد فعال از داخل و خارج از کشور در مشهد

کنفرانس بین المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی با همکاری 100 نهاد فعال از داخل و خارج از کشور در مشهد آغاز به کار کرد  این کنفرانس بین‌المللی که طی دو روز در تاریخ 13 و 14 اسفندماه سال جاری به همت معاونت علمی آستان قدس رضوی در حال برگزاری است، 8 نشست تخصصی و 5 تجربه تربیتی ارائه خواهد شد. همچنین 8 سخنرانی کوتاه از شخصیت‌هایی که دارای تجربه در حوزه تعلیم و تربیت دینی هستند از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده این رویداد بزرگ است .....

دیپلماسی ...

رئیس اتحادیه اتاق‌های بازرگانی عراق تاکید کرد: ادامه همکاری‌های تجاری با ایران در شرایط تحریم‌

   |  جمعه 6 مهر 1397
align=bottom
رئیس اتحادیه اتاق‌های بازرگانی عراق در نشست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان گفت: در شرایط تحریم‌های اعمال شده آمریکا علیه ایران در صدد هستیم که همکاری‌های تجاری خود را با این کشور افزایش دهیم. جعفر الحمدانی افزود: در حال حاضر این دیدار به موقع است، زیرا اکنون ایران با تحریم‌های اقتصادی مواجه است. هدف از این دیدار تقویت و رشد مناسبات و همکاری‌های دو کشور است....

رئیس اتحادیه اتاق‌های بازرگانی عراق ظهر امروز در نشست فعالان اقتصادی و اتحادیه روسای اتاق‌های بازرگانی عراق و خراسان رضوی اظهار کرد:  ما نشست‌های تخصصی در تهران داشتیم و تصمیمات مهمی در زمینه پیمانکاری برای هردو کشور اتخاذ کردیم.
 
الحمدانی بیان کرد:ما خیلی خوشحالیم که شهری مانند مشهد چنین تغییر کرده و در زمینه‌های مختلف ساخت و ساز و زیرساخت‌ها رشد خوبی را تجربه کرده است.
 
وی با تاکید بر اینکه آنچه که مهم بوده این است که ادامه سرمایه‌گذاری‌های دو کشور ادامه پیدا کند و راه‌ را برای سرمایه‌گذاری آسان کنیم، خاطرنشان کرد: همچنین جلسه‌های مهمی را در بغداد و بانک‌های ملی عراق و بانک‌های داخلی ایران برگزار کردیم و در آینده نزدیک نشست‌های بین بانک‌های داخلی دو کشور را ادامه خواهیم داد.
 
الحمدانی اضافه کرد: همواره تلاش ما بر آن بوده که راه‌های سرمایه‌گذاری را آسان کنیم. علاوه بر این موارد مقابله با توطئه‌هایی که مردم ایران و عراق با آن مواجه هستند نیز امری حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: چگونگی مراقبت از استانداردهای موجود در زمینه‌های مختلف نیز برای ما دارای اهمیت است. موضوع دیگر این است که ما عراق را محل ترانزیت کالاهای ایرانی برای کشورهای منطقه‌ای قرار داده‌ایم. 
رئیس اتحادیه اتاق‌های بازرگانی عراق گفت: در شرایط تحریم‌های اعمال شده آمریکا برای ایران در صدد هستیم که همکاری‌های تجاری خود را افزایش دهیم، در این راستا در 6 ماهه گذشته سال جاری تبادلات تجاری بین دو کشور نسبت به مدت مشابه حدود 1.5 میلیارد دلار رشد داشته داشته است.
 
وی اظهار کرد: امیدوارم تبادلات تجاری بین دو کشور همچنان ادامه پیدا کند، تا بتوانیم به رشد و پیشرفت هر چه بیشتر دست پیدا کنیم.
 
در ادامه این مراسم نیز علی رسولیان مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های استان خراسان رضوی در بخش‌های مختلف اعم از کشاورزی، صنعت و تجاری و... بالاست.
 
وی ادامه داد: در استان ما حدود 6.5 میلیون نفر جمعیت و حدود 6000 واحد صنعتی وجود دارد. همچنین سالانه حدود 31 میلیون نفر زائر از این شهر دیدن می‌کنند و مشترکات دینی و مذهبی کشور ما با عراق بی‌بدیل است.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: هر چند که در طول چند سال گذشته حجم مبادلات تجاری ما افزایش پیدا کرده اما هنوز جای بسی پیشرفت برای ما وجود دارد. 
رسولیان تصریح کرد: سالانه حدود 37 نمایشگاه بین‌المللی در این شهر برگزار می‌شود و در صورت شرکت و حضور هیات‌های تجاری در این نمایشگاه‌ها، هزینه‌ها لازمه را پرداخت خواهیم کرد.
 
وی تاکید کرد: در حوزه پذیرش استانداردها نیز پیشنهاد من این است که به استانداردهای ملی دو کشور اعتماد کنیم و با همین اعتماد مبادلات خود را ادامه دهیم.
 
مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: یکی از بهترین‌ زمینه‌ها برای افزایش مراودات اقتصادی، سرمایه‌گذاری مشترک در زمینه کالاهای نیمه ساخت به عراق است که در آنجا تکمیل شود و در اختیار کشورهای دیگر نیز قرار بگیرد.

رسولیان گفت: همچنین پیشنهاد می‌کنم که کمیته ویژه پیگیری مبادله تجاری بین اتاق بازرگانی استان و عراق ایجاد شود.

انتهای پیام /  ایسنا- منطقه خراسان

آخرین ویرایش: جمعه 6 مهر 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز شده اند. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 9 اسفند ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.660
 اخبار  3352   بین الملل  2758    آسیا  2319   مراسم بین المللی / داخل و خارج  976   دیپلماسی اقتصادی    673    دیپلماسی دانشگاهی  669   دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع)   638   افتخارات/خبرخوش/مفاخر  599   دیپلماسی گردشگری    561    دیپلماسی علمی  538   جهان اسلام  522    اروپا  494   میهمان/میهمانان خارجی  480    دیپلماسی آموزشی  458   دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)  456   دیپلماسی فرهنگی  453   آیا می دانید که مشهد...  421    دانشگاه فردوسی مشهد  395    شهرداری مشهد  331    تصاویر / گزارش های تصویری  288    آستان قدس رضوی  286    دیپلماسی نمایشگاهی  283   استانداری خراسان رضوی  258    سرمایه گذاری  253    عراق  253   پاکستان  221   دیپلماسی شهری  210   صادرات و واردات  210    دیپلماسی هنری    205    افغانستان  199   دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت  193   دیپلماسی سیاسی  191   دیپلماسی ورزشی  191   استاندار  173   دیپلماسی اجتماعی   163    آفریقا  163   حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی  150   مشهد 2017  139    سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول  137   جلسات،ملاقاتها، بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج  136   نمایشگاه بین المللی مشهد  127    سرمایه گذاری خارجی  115    دیپلماسی عمومی (حاکمیتی)  112   پایتخت معنوی ایران  103    آمریکا  92   فرودگاه بین المللی مشهد  90    دانشگاه علوم پزشکی مشهد  89    شهردار مشهد  89


اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 22 آذر ماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»