برترین های دیپلماسی

پنجشنبه25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

جمعه 21 دی 1397 | شورای شهر هزینه مسافران خارجی مشهد را افزایش ندهد. شورای شهر مشهد در آخرین جلسه علنی خود مصوبه‌ای داشت که باید گفت بدعتی تازه بوده و لازم است متولیان امور شهر و حتی استان نسبت به آن دقتی ... | به قلم علی محمدزاده

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی ...

شهردار مشهد در نشست با هیات اقتصادی کشور مالزی: پیشنهاد می‌کنم پرواز مستقیم مالزی – مشهد برقرار شود

   |  پنجشنبه 15 شهریور 1397
align=bottom
شهردار مشهد مقدس در نشست با هیات اقتصادی کشور مالزی و درخواستشان برای مشارکت اقتصادی: حضور 30 میلیون زائر در سال و 3.5 میلیون جمعیت مشهد ظرفیتی مناسب برای سرمایه‌گذاری است/ پیشنهاد می‌کنم پرواز مستقیم مالزی – مشهد برقرار شود. طی 25 سال گذشته ارتباط بسیار خوبی میان ایران و مالزی وجود داشته است اما به نظر من کافی نبوده که امیدوارم با آمدن دوباره وی این روابط بیشتر شود....
حضور 30 میلیون زائر در سال و 3.5 میلیون جمعیت مشهد ظرفیتی مناسب برای سرمایه‌گذاری است/ پیشنهاد می‌کنم پرواز مستقیم مالزی – مشهد برقرار شود
شهردار مشهد مقدس در دیدار با هیات اقتصادی کشور مالزی با اشاره به وجود بارگاه منور رضوی و حضور سالانه 30 میلیون زائر در کنار جمعیت 3.5 میلیونی مشهد گفت: با توجه به این پتانسیل ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری به ویژه در بحث زائر و گردشگری وجود دارد که پیشنهاد می‌کنم در اولین قدم برای همکاری‌های مشترک مشهد و مالزی خط پرواز مستقیم مالزی-مشهد برقرار شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، تقی‌زاده خامسی در نشست با هیات اقتصادی و انجمن صنایع کوچک، متوسط و بزرگ کشور مالزی در مشهد به سفرش به مالزی و نزدیکی فرهنگ دو کشور به عنوان دو کشور مسلمان اشاره کرد و افزود: 25 سال قبل که به مالزی سفر کردم مهاتیر محمد، به عنوان نخست وزیر سیاست حمایت و دوستی با کشور ایران را دنبال می کرد و انگیزه زیادی برای همکاری با ایران داشت لذا رابطه خوبی میان دو کشور برقرار بود.
وی با ابراز خوشحالی از حضور دوباره "مهاتیر محمد" به عنوان نخست وزیر مالزی ادامه داد: طی 25 سال گذشته ارتباط بسیارخوبی میان ایران و مالزی وجود داشته است اما به نظر من کافی نبوده که امیدوارم با آمدن دوباره وی این روابط بیشتر شود.
تقی‌زاده خامسی اضافه کرد: هر ساله تعداد زیادی گردشگر خارجی وارد مشهد می‌شوند که براساس آمارها در ماه‌های اخیر میزان ورود این گردشگران به شهر مشهد دو برابر شده که این موضوع در کنار جمعیت 30 میلیونی زائران و 3.5 میلیونی مجاوران ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در کلانشهر مشهد ایجاد کرده است.
شهردار مشهد مقدس تصریح کرد: بر این اساس شرکت‌های گردشگری مالزی می‌توانند ارتباط و همکاری خوبی با شرکت‌های گردشگری مشهد داشته باشند که برای اولین قدم پیشنهاد می‌کنم پرواز مستقیم مالزی – مشهد برقرار شود.
وی با بیان اینکه علاوه بر بارگاه منور رضوی، شهر مشهد فضاهای فرهنگی و دیدنی زیادی دارد، اظهار کرد: یقین دارم که مردم فرهنگ دوست مالزی از حضور در این فضاها استقبال خواهند کرد.
وی گفت: در حال حاضر و براساس آمارها با توجه به حضور خوب زائران و گردشگران بیش از 80 درصد ظرفیت هتل‌های شهر مشهد در این ایام پر است و این موضوع نشان می‌دهد که ساخت هتل‌های پنج ستاره در مشهد اقتصادی است.
تقی‌زاده خامسی ادامه داد: شهرداری مشهد زمین‌های زیادی در اطراف حرم مطهر رضوی و همچنین خارج از این مکان دارد که می‌توانیم با در اختیار گذاشتن زمین و پروانه و ساخت از طرف شرکت‌های مالزی با هم مشارکت کنیم.
وی با اشاره به ظرفیت‌های خرده فروشی و عمده فروشی در شهر مشهد اضافه کرد: ما هنوز در مشهد فروشگاه‌های بزرگ و پیشرفته‌ای مانند مترو و تسکو نداریم که در این زمینه‌ها نیز می‌توان همکاری‌های مشترکی داشت.
شهردار مشهد مقدس تصریح کرد: زمینه‌های دیگری که می‌توانیم با هم مشارکت و همکاری داشته باشیم ساخت آکواریوم، شهربازی و از این قبیل مراکز تفریحی است .
وی با بیان اینکه مالزی برند حلال دارد که در دنیا بی‌نظیر است، افزود: با توجه به این موضوع که کلانشهر مشهد و ایران به حوزه خلیج فارس و سایر همسایگان نزدیک است، می‌توانید مشهد را پایگاه صنعت حلال قرار دهید.
شهردار مشهد مقدس گفت: با توجه به شناختی که از دولت فعلی و مردم مالزی دارم یقین دارم می‌شود ارتباط نزدیکتر و همچنین اقتصادی‌تری میان مشهد و مالزی ایجاد کرد لذا بعد از انجام کارهای کارشناسی می‌توانیم وارد بحث بر سر توافق نامه شویم.
لازم به ذکر است در این نشست رییس انجمن صنایع اقتصادی کوچک، متوسط و بزرگ و همچنین نمایندگان شرکت‌های مختلف اقتصادی کشور مالزی گزارشی از عملکرد حوزه‌های فعالیت خود ارائه و از شهردار مشهد مقدس خواستار همکاری دو جانبه در این زمینه‌ها شدند.
مجید خبیری
آخرین ویرایش: پنجشنبه 22 شهریور 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز خواهند شد. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 22 آذر ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.450
 اخبار   3183     بین الملل   2579     آسیا   2223     مراسم بین المللی / داخل و خارج   934     دیپلماسی اقتصادی    661     دیپلماسی دانشگاهی  608     دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع)/ ،   587     افتخارات / مفاخر   555     دیپلماسی گردشگری    536     دیپلماسی علمی   476     جهان اسلام   454     اروپا   448     میهمان/میهمانان خارجی   435     دیپلماسی فرهنگی  420     دیپلماسی آموزشی   420     دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)   412     آیا می دانید که مشهد...   386     دانشگاه فردوسی مشهد   358     شهرداری مشهد   312     دیپلماسی نمایشگاهی  280     آستان قدس رضوی   250     سرمایه گذاری   248     استانداری خراسان رضوی   242     تصاویر / گزارش های تصویری   241     عراق   234     صادرات و واردات   208     پاکستان   205      دیپلماسی هنری   190     دیپلماسی شهری  187     افغانستان   184     دیپلماسی ورزشی   178     دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت/   176     استاندار   169     دیپلماسی سیاسی  166     حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی   148     دیپلماسی اجتماعی    147     آفریقا   144     مشهد 2017  مشهد 2017   139     نمایشگاه بین المللی مشهد   126     سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   123     سرمایه گذاری خارجی   110     پایتخت معنوی ایران   103     جلسات،ملاقاتها، بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج   93    


اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 22 آذر ماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»