برترین های دیپلماسی

پنجشنبه25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

جمعه 21 دی 1397 | شورای شهر هزینه مسافران خارجی مشهد را افزایش ندهد. شورای شهر مشهد در آخرین جلسه علنی خود مصوبه‌ای داشت که باید گفت بدعتی تازه بوده و لازم است متولیان امور شهر و حتی استان نسبت به آن دقتی ... | به قلم علی محمدزاده

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی ...

حضور هیات مالزی در مشهد بیشتر جنبه تجاری دارد تا سرمایه‌گذاری

   |  دوشنبه 12 شهریور 1397
align=bottomمدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی گفت: حضور هیات تجاری مالزی در مشهد بیشتر حالت تجاری به خود گرفته تا حالت سرمایه‌گذاری داشته باشد. شکوه میرشاهی ظهر امروز در ملاقات هیات سرمایه‌گذاری کشور مالزی با فعالین اقتصادی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی، اظهار کرد: به مدیر دفتر جذب و سرمایه‌گذاری اعلام می‌کنم که... 
ما آمادگی داریم برای پیگیری پروژه‌های خود با میزان سرمایه‌گذاری که مایل هستید همکاری لازم را انجام دهیم.
 
وی ادامه داد: خراسان رضوی حدود 6.5 میلیون جمعیت دارد و سالانه 30 میلیون زائر به خراسان می‌آید و وجود بارگاه امام رضا(ع) امکان خوبی را برای بازار تولیدات و سوغات به وجود آورده است.
 
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی افزود: استان ما چهارمین استان صنعتی کشور است و توانسته ظرفیت‌های خوبی را در بخش فولاد، صنایع شیمیایی و معدنی، خودروسازی و... از آن خود کرده است.
 
میرشاهی خاطرنشان کرد: در استان ما یک واحد خودروسازی فعال با 350 واحد قطعه‌سازی وجود دارد که زمینه بسیار خوبی را برای ما فراهم کرده است.
 
وی تصریح کرد: در استان ما حدود 44 ماده معدنی وجود دارد که این امر نیز خود به تنهایی فرصت سرمایه‌گذاری خوبی را برای ما رقم زده است.
 
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: همچنین وجود معدن سنگان در خواف به لحاظ تامین آهن و وجود صنایع مس در شهرستان بردسکن زمینه سرمایه‌گذاری خوبی را برای ما به ارمغان آورده است.
 
میرشاهی تاکید کرد: علاوه بر این موارد در بخش تولیدات کشاورزی مانند زعفران، مرغ و تخم‌مرغ استان ما دارای رتبه اول بوده و ما آمادگی سرمایه‌گذاری در این بخش و توسعه آن را داریم.
 
وی ادامه داد: همچنین استان ما در زمینه تولید انرژی‌های پاک با وجود تونل نشتیفان در شهرستان خواف توانسته ظرفیت‌های خوبی را از آن خود کند.
 
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: بیش از 90 درصد سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در استان توسط بخش خصوصی انجام می‌شود. وجود دو منطقه ویژه مرز دوغارون و منطقه اقتصادی سرخس نیز می‌تواند در ایجاد مشوق‌های سرمایه‌گذاری تاثیرگذار باشد.
 
میرشاهی در پاسخ به ایسنا در خصوص ورود هیات مالزی و زمینه‌های سرمایه‌گذاری آن در مشهد، بیان کرد: آنطور که معلوم است، این هیات بیشتر حالت تجاری به خود گرفته تا حالت سرمایه‌گذاری داشته باشد. امید داریم که با مذاکرات انجام گرفته آن‌ها را به سمت سرمایه‌گذاری جذب کنیم.
 
وی ادامه داد: در استان ما واردات بیشتر از صادرات از سوی مالزی صورت می‌گیرد. نتایج این مذاکرات نیز اعلام خواهد شد.
 
در ادامه نیز عمر محد صالح یک تاجر مالزیایی افزود: در سال 2017 عملا تولیدات اقتصادی ما به ایران 56 درصد رشد داشته که این امر نشان دهنده روابط مهم بین ایران و مالزی است.
 
وی تاکید کرد: مبلغ واردات ما به ایران 200 میلیون دلار و میزان صادرات آن نیز 700 میلیون دلار بوده است. همچنین صادرات ما به ایران تا سال گذشته 19 درصد رشد داشته است.

ایسنا
آخرین ویرایش: دوشنبه 12 شهریور 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز خواهند شد. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 22 آذر ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.450
 اخبار   3183     بین الملل   2579     آسیا   2223     مراسم بین المللی / داخل و خارج   934     دیپلماسی اقتصادی    661     دیپلماسی دانشگاهی  608     دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع)/ ،   587     افتخارات / مفاخر   555     دیپلماسی گردشگری    536     دیپلماسی علمی   476     جهان اسلام   454     اروپا   448     میهمان/میهمانان خارجی   435     دیپلماسی فرهنگی  420     دیپلماسی آموزشی   420     دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)   412     آیا می دانید که مشهد...   386     دانشگاه فردوسی مشهد   358     شهرداری مشهد   312     دیپلماسی نمایشگاهی  280     آستان قدس رضوی   250     سرمایه گذاری   248     استانداری خراسان رضوی   242     تصاویر / گزارش های تصویری   241     عراق   234     صادرات و واردات   208     پاکستان   205      دیپلماسی هنری   190     دیپلماسی شهری  187     افغانستان   184     دیپلماسی ورزشی   178     دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت/   176     استاندار   169     دیپلماسی سیاسی  166     حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی   148     دیپلماسی اجتماعی    147     آفریقا   144     مشهد 2017  مشهد 2017   139     نمایشگاه بین المللی مشهد   126     سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   123     سرمایه گذاری خارجی   110     پایتخت معنوی ایران   103     جلسات،ملاقاتها، بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج   93    


اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 22 آذر ماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»