برترین های دیپلماسی

پنجشنبه25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

جمعه 21 دی 1397 | شورای شهر هزینه مسافران خارجی مشهد را افزایش ندهد. شورای شهر مشهد در آخرین جلسه علنی خود مصوبه‌ای داشت که باید گفت بدعتی تازه بوده و لازم است متولیان امور شهر و حتی استان نسبت به آن دقتی ... | به قلم علی محمدزاده

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی ...

نمایندگان پارلمان عراق در دیدار شهردار مشهد: مشهد زیباترین شهر ایران است/ تجربه خود را به شهرهای ما منتقل کنید + گزارش تصویری

   |  شنبه 10 شهریور 1397
align=bottom
از شهردار مشهد تقاضا داریم برای شروع همکاری با شهرداری های نجف و کربلا پا پیش بگذارند و ما نیز آمادگی داریم برای برقراری ارتباط شهرداری مشهد با شهرداری های شهرهای عراق و همچنین پارلمان عراق کمک کنیم. نمایندگان پارلمان عراق در نشست صمیمی با شهردار مشهد مقدس، این شهر را زیباترین شهر ایران عنوان کردند. تقی زاده خامسی شب گذشته در نشست صمیمی با 15 تن از نمایندگان پارلمان عراق با اشاره به همکاری های انجام شده میان شهرداری مشهد و شهرداری های نجف، کربلا و کاظمین و در پاسخ به درخواست این نمایندگان برای انتقال تجربیات شهرداری مشهد به این شهرها گفت: آمادگی داریم تجربیاتمان را در اختیار شهرهای عراق قرار دهیم.
وی افزود: ما می توانیم همکاری های مشترک بیشتری با شهرداری های شهرهای عراق به ویژه شهرداری های شهرهای مذهبی داشته باشیم و تجربیاتمان را در اختیارشان بگذاریم.
وی اضافه کرد: امیدوارم برای همکاری های بیشتر و تبادل تجربیات به زودی برای دیدار با شهرداران نجف و کربلا به این دو شهر سفر کنم و یا از آنها دعوت کنیم به مشهد بیایند .
در ادامه این نشست صمیمی شهردار مشهد از نمایندگان پارلمان عراق خواست تا نظراتشان را نسبت به شهر مشهد بیان کنند.

*پیشرفت وآبادانی را در مشهد دیدیم
یکی از نمایندگان پارلمان عراق با تقدیر از مهمان نوازی شهردار مشهد گفت: شهر مشهد یکی از زیباترین شهرهایی است که دیده ام و احساس می کنم دائم در حال پیشرفت است و در مشهد احساس غریبی نکردیم.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط مدیریت شهری مشهد تصریح کرد: آبادانی و پیشرفت را در شهر مشهد دیدیم که امیدواریم این آبادانی ادامه داشته باشد.

*درخواست کمک از شهرداری مشهد برای خدمات رسانی در اربعین
نماینده دیگری از جمع نمایندگان پارلمان عراق نیز با تقدیر از اقدامات انجام شده توسط شهرداری مشهد در اربعین گذشته اظهار کرد: با توجه به حضور 25 میلیون زائر در روز اربعین در کربلا و اینکه سال گذشته نیز در پذیرایی از زائران اربعین در کربلا کمک کردید درخواست داریم تا امسال نیز کمک ها و پشتیبانی شهرداری مشهد را برای پذیرایی از زائران امام حسین(ع) در روز اربعین در اختیار ما بگذارید زیرا نمی توانیم به تنهایی از این زائران پذیرایی کنیم.
وی در خصوص احساس خود از شهر مشهد نیز گفت: شهرهای ایران زیبا هستند اما شهر مشهد زیباتر است واز تکنولوژی ورفاه بالایی برخوردار است.

*پذیرایی از 30میلیون زائر در مشهد نشان دهنده مدیریت قوی شهرداری مشهد است
یکی دیگر از نمایندگان پارلمان عراق نیز به حضور سالانه 30 میلیون زائر در شهر مشهد اشاره کرد وافزود: پذیرایی از این تعداد زائر نشان دهنده مدیریت قوی شهرداری به ویژه شهردارمشهد است.
وی ادامه داد: مشهد را شهری بسیار عالی دیدیم به ویژه در ساماندهی امورعمرانی، شهری ،خدماتی وتفریحی وهمچنین بازگشایی خیابانها ومعابر که تاثیر زیادی در کاهش ترافیک داشته است.
وی با بیان اینکه شهر مشهد از تهران درامور شهری بهترعمل کرده است اظهارکرد: مشهد تلفیقی ازیک شهر زیارتی وسیاحتی است وگردشگری سلامت نیز باعث شده عراقی های زیادی به شهر مشهد سفر کنند.
وی گفت: از شهردارمشهد تقاضا داریم برای شروع همکاری با شهرداری های نجف وکربلا پا پیش بگذارند ومانیز آمادگی داریم برای برقراری ارتباط شهرداری مشهد با شهرداری های شهرهای عراق و همچنین پارلمان عراق کمک کنیم.

*مشهد بهشت روی زمین است
یکی از نماینده گان زن پارلمان عراق نیز از این جمع با اشاره به اینکه مشهد بهشت روی زمین است، اظهار کرد: باید به این نکته توجه داشت که میان شهر قم ومشهد به عنوان دو شهر زیارتی تفاوت زیادی وجود دارد .
وی ادامه داد: مشهد ترافیک بسیار کنترل شده ای دارد واز نظر نظافت وضعیت بسیارمناسبی دارد که این نشان دهنده تلاش ومدیریت شما وهمکارانتان است.
همچنین در ادامه سایر نمایندگان پارلمان عراق حاضر دراین نشست با اشاره به فعالیت های شهرداری مشهد در حوزه های فضای سبز،عمران شهری وبازیافت فاضلاب برای آبیاری فضاهای سبز ،خواستارآن شدند تا شهرداری مشهد تجربیات خود را در اختیار شهرداری های عراق بگذارد.
*وزارت خارجه از همکاری های شهرداری مشهد وشهرداری های عراق حمایت می کند
ارباب خالص، مشاور وزیر و رئیس نمایندگی وزارت خارجه در شمال شرق کشور نیز در ادامه این نشست با تقدیر از اقدامات شهرداری مشهد گفت: از همکاری های شهرداری مشهد با شهرداری های شهرهای عراق حمایت می کنیم.
وی به دیدار چندی پیش، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان با تقی زاده خامسی، شهردار مشهد اشاره کرد وافزود: در این دیدار وزیر خارجه از حضور تعداد زیادی از زائران عراقی وپذیرایی مناسب از آنها در شهر مشهد تقدیر کرده وخواستار بیشتر شدن این پیوندها شدند.
*مراقبت از مودت ودوستی میان ملت ایران و عراق همچنین هادی بختیاری، معاون ورئیس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد نیز درادامه این نشست صمیمی با ابراز خرسندی از ارتباطات و پیوندهای قوی میان مردم ایران و عراق وحضور زائران عراقی درمشهد گفت: دشمنان دو ملت از وجود این مودت خرسند نیستند و اقدام به شایعه پراکنی در شبکه های مجازی و برخی رسانه های معاند می کنند لذا مسئولان دو کشور باید از مودت ودوستی بین دوملت مراقبت کنند.

مجید خبیری 
پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس
آخرین ویرایش: شنبه 10 شهریور 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز خواهند شد. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 22 آذر ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.450
 اخبار   3183     بین الملل   2579     آسیا   2223     مراسم بین المللی / داخل و خارج   934     دیپلماسی اقتصادی    661     دیپلماسی دانشگاهی  608     دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع)/ ،   587     افتخارات / مفاخر   555     دیپلماسی گردشگری    536     دیپلماسی علمی   476     جهان اسلام   454     اروپا   448     میهمان/میهمانان خارجی   435     دیپلماسی فرهنگی  420     دیپلماسی آموزشی   420     دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)   412     آیا می دانید که مشهد...   386     دانشگاه فردوسی مشهد   358     شهرداری مشهد   312     دیپلماسی نمایشگاهی  280     آستان قدس رضوی   250     سرمایه گذاری   248     استانداری خراسان رضوی   242     تصاویر / گزارش های تصویری   241     عراق   234     صادرات و واردات   208     پاکستان   205      دیپلماسی هنری   190     دیپلماسی شهری  187     افغانستان   184     دیپلماسی ورزشی   178     دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت/   176     استاندار   169     دیپلماسی سیاسی  166     حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی   148     دیپلماسی اجتماعی    147     آفریقا   144     مشهد 2017  مشهد 2017   139     نمایشگاه بین المللی مشهد   126     سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   123     سرمایه گذاری خارجی   110     پایتخت معنوی ایران   103     جلسات،ملاقاتها، بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج   93    


اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 22 آذر ماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»