اندیشکده بین المللی فرهیخت
رصدگاه توسعه روابط خارجی مشهد
درگاه مطالعات راهبردی رویکرد بین المللی مشهد

www.farhikhtt.ir
فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

رصد دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»

حسن بهره برداری اداره روابط خارجی شهرداری مشهد» بویژه تدبیر دکتر «حسین کشیری» از سفر هیئت اقتصادی مالزی به مشهد به دعوت سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی و تدارک دیدارهای متعدد برای آنان از ملاقات با شهردار مشهد تا مهندس کیانی قابل تقدیر است. لذا به سهم خود از اداره کل:

روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی علم، آموزش، پژوهش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

برگزاری دیدار مشاور وزیر علوم کشور عراق با مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه همچنین دیدار مسئولان و استادان دانشگاه راپرین اقلیم کردستان عراق با رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از جمله اقدامات ارزشمند و تحسین برانگیزی است که ما را به تکریم و تعظیم وا می دارد. لذا به سهم خود از:

دانشگاه فردوسی مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت «جامعه پویا» و با محوریت «اقتصاد فرهنگ»

هم افزایی توانمندی ها و ظرفیت های دو ارگان فعال در رویکرد بین المللی شهر، یعنی نمایشگاه بین المللی مشهد و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، رویداد ارزشمند برپایی پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در مشهد را رقم زده است. لذا به سهم خود از :

نمایشگاه بین المللی مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری با اولویت تکریم «زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با تدارک و برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در مشهد واقعاً خوش درخشید. برنامه ریزی برای برپایی این نمایشگاه پس از یک دهه توقف همراه با چهار همایش جنبی براستی ستودنی است. لذا به سهم خود از :

اداره کل گردشگری خراسان رضوی

عمیقاً سپاسگزاریم!


457
دیپلماسی گردشگری
جایگاه چهارم


مشاهده تمامی پست ها

517
دیپلماسی زیارت
جایگاه سوم


مشاهده تمامی پست ها

517
دیپلماسی دانشگاهی
جایگاه دوم


مشاهده تمامی پست ها

624
دیپلماسی اقتصادی
رتبه نخست


مشاهده تمامی پست ها

سومین شب از یازدهمین اجلاس بین المللی و سالانه غدیر/ دکتر ادگاردو (سهیل) اسعد آرژانتینی: تبلیغ غدیر، یک واجب الهی و مسئولیت عام است

   |  پنجشنبه 8 شهریور 1397
دکتر ادگاردو (سهیل) اسعد گفت: تبلیغ غدیر، از مهم‌ترین تکالیف بشری، یک واجب الهی و مسئولیت عام است. این مبلغ و محقق آرژانتینی که در سومین شب از یازدهمین اجلاس بین المللی و سالانه غدیر در محل کانون قلم سخن می‌گفت، اظهار کرد: در خطبه غدیر به این مقطع می‌رسیم که پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند «فَلْیُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَ الْوالِدُ الْوَلَدَ اِلى یَوْمِ الْقِیامَة»ِ و بنابراین، امر تبلیغ غدیر مساله اختیاری نیست....
... مساله تبلیغ؛ در اصل تبلیغ دین و فرعا تبلیغ غدیر یک واجب الهی و تکلیفی است که هم در قرآن و هم در سنت به عنوان یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌ها و تکالیف بشری معرفی شده است.

وی افزود: خداوند پیامبران گرامی را با هدف تبلیغ و دعوت خلق نموده و اصل ارسال پیامبران برای تبلیغ رسالت است. پس مساله تبلیغ محوری است که در اسلام حتی مخصوص قشر خاصی نیست؛ بلکه یک مسئولیت عام است.

سهیل اسعد در مورد فعالیت خود در حوزه تبلیغ معارف شیعه و دین اسلام بیان کرد: در حدود ۲۵ کشور اروپا مشغول تبلیغ دین اسلام هستم و در جمهوری اسلامی ایران در قم مقیم و به کارهای مستندسازی تبلیغی مشغولم.

این مبلغ آرژانتینی پیرامون تجربه خود در زمینه تبلیغ ولایت خاطرنشان کرد: آنچه ما تجربه کردیم، تبلیغ قرآن، سنت پیامبر و اهل بیت در یک فضای کاملا غیر اسلامی بود و بسیار متفاوت با آنچه در جمهوری اسلامی ایران و یا جهان اسلام می‌بینم، است. زمانی که بخواهیم ولایت را در بین مسلمانان مطرح کنیم، فرهنگ اسلامی و آداب و رسوم آن‌ها کمک‌کننده است و اسلام حاکمیت فرهنگی دارد. از طرفی عشق ائمه اطهار در قلوب شیعیان از بدو تولد ایجاد شده است. اما در مقابل آن فضاهایی است که هیچ آشنایی با ولایت نداشته؛ بلکه  گاهی ضد دین بوده و سبک زندگی و تفکر آن‌ها غیر دینی است. در چنین فضایی مشغول به تبلیغ و طرح فضایل اهل بیت بودیم.

وی تصریح کرد: مکان‌هایی را برای تبلیغ وارد شدم که حتی یک مسلمان نیر نداشت و با نام حضرت علی(ع) و تبلیغ ولایت، امروز در آن مرکز اسلامی، مسجد، مدرسه و حوزه علمیه داریم. امروز مناطقی را شاهد هستیم که مدیر مرکز در آن که پیش از این ملحد و یا کمونیست بوده، علوی شده و این‌ها از برکات تجربه تبلیغ ولایت است.

سهیل اسعد با بیان این که ۹۰ درصد از رسانه‌های ملی آمریکای لاتین به دست صیونیست‌ها است، افزود: زمانی که می‌خواستم به عنوان طلبه در چنین فضاهایی بحث ولایت را مطرح کنم، متوجه شدم که آنان هیچ اطلاعی از موضوع ولایت نداشته و موضع‌گیری‌شان نسبت به اسلام مثبت نیست و همان‌گونه که می‌دانیم، در دو یا سه دهه اخیر تبلیغات سوء علیه اسلام افزایش یافته و نگاه چنین فضاهایی نسیت به اسلام منفی است. امروز نقد بر اسلام جزو برنامه‌های رسمی برخی دانشگاه‌ها در منطقه است و صهیونیست‌‌ و آمریکا بابت صحبت علیه قرآن و علی(ع) پول می‌دهند و ما در چنین فضایی کار تبلیغ را آغاز کردیم.

این محقق آرژانتینی با اشاره به آیه «الله ولی‌ الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی‌النور والذین کفروا اولیائهم‌ الطاغوت..» بیان کرد: قرآن بحث ولایت را به دو قسم کرده است؛ ولایت حق و ولایت باطل و طاغوت هم ولایت و امامت دارد و در آیات دیگر مطرح شده که ائمه نار نیز داریم.

وی در بیان ولایت تطبیقی گفت: در این راه و در گفت‌وگو با اساتید دانشگاه‌ها و یا رجال‌الدین و روحانیت و کشیش‌ها در چنین فضاهایی، بحث تفاوت ولایت ما در مقابل ولایتی که آنان پذیرفتند را مطرح کردیم؛ یکی این که اولیای آن‌ها معمولا منقطع‌اند و هریک از آن‌ها یک ولی است و هیچ ارتباطی با اولیای دیگر ندارد. در حالی که ولایت ما ولایتی متصله است که از حضرت آدم آغاز شد و تا قیامت ادامه دارد و این اتصال نوعی انسجام به ولایت ما داده است.‌

سهیل اسعد اضافه کرد: نکته دوم که با آن‌ها مطرح کردیم، بحث مقدس بودن اولیای ما بود. ائمه ما مقدس و افرادی معصوم‌اند که از طرف خداوند منصوب شده‌اند؛ به این معنا که ما به عنوان مسلمین نمی‌توانیم هیچ ایراد و نقدی وارد کنیم و این قداست است. در حالی که به طور مثال شاگردان مارکس به او نقد وارد می‌کنند. بنابراین، ارتباط ما با ولی این‌گونه است و در واقع در مقابل آنان «سمعا و طاعتا» هستیم.

این مبلغ و محقق آرژانتینی ادامه داد: همچنین، ولایت ما با اصل تفکر و تعقل مشکلی ندارد و سخنان اولیای ما کاملا مطابق با علم، طبیعت و تعقل است؛ این در حالی است که نصف دین مسیحیت تعبدی است و با این که یک چیز را نفهمیده و درک نکرده‌اند، باز هم قبول می‌کنند. به طوری که از این تعبد، جوانان بسیاری در غرب متنفر شدند‌. در حالی که تمام اصول دین مطابق با فهم عقلی و تفکری انسان است و از تعبد خبری نیست. در مقابل، بیشترین مسائل اعتقادی مسیحیت، همچون پسر خدا بودن حضرت عیسی و یا تثلیث جزو اسرار است و با اسرار نمی‌توان حاکمیت کرد و یا به حل مشکلات اجتماعی جوانان پرداخت.

وی افزود: مساله سوم، مطابقت تعالیم ما با فطرت انسانی است. ادیان امروزی غرب بسیار از فطرت به دور افتاده‌اند و نه می‌توانند نیازهای واقعی انسان را رفع کنند و نه مشکلات اجتماعی جامعه را و نه سوالات بشر را پاسخ دهند. در بحث گناه نخستین نیز مطرح می‌شود که چون حضرت آدم گناه انجام داد، بشر گناه‌کار است. در حالی که فطرت این را قبول ندارد.

سهیل اسعد عنوان کرد: بحث چهارم، بحث جامعیت ولایت ما بوده و به این معنا است که جامعه غرب، تناقضی بین اولیای خود دارد. مثلا ممکن است شخص به لحاظ دینی مسیحی و به لحاظ سیاسی کمونیست باشد. پس تعدد اولیا در طاغوت تناقض ایجاد می‌کند.

انتهای پیام / ایسنا- منطقه خراسان 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً «دیپلماسی ها» با علامت دایره تیره در این بخش متمایز شده اند.

اخبار 2869    بین الملل 2244    آسیا 2018    برنامه های بین المللی/داخل و خارج 817 دیپلماسی اقتصادی 624    دیپلماسی دانشگاهی 517    دیپلماسی زیارت و زائر رضوی 517    افتخارات 462    دیپلماسی گردشگری 457    دیپلماسی فرهنگی 382    دیپلماسی علمی 373    اروپا 368    میهمان/میهمانان خارجی 349    دیپلماسی آموزشی 338    دیپلماسی مذهب، دین و قرآن 330    جهان اسلام 338    آیا می دانید که مشهد... 300    دانشگاه فردوسی مشهد 289    شهرداری مشهد 279    دیپلماسی نمایشگاهی 264    سرمایه گذاری 243    استانداری خراسان رضوی 216    صادرات و واردات 198    پاکستان 189    آستان قدس رضوی 182    عراق 179    تصاویر / گزارش های تصویری 176    هنری 175    استاندار 163    افغانستان 161    دیپلماسی ورزشی 151    حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی 141 دیپلماسی سیاسی 142    دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت 142    مشهد 2017 139    دیپلماسی عمومی و شهری 138    آفریقا 134    اجتماعی 127    نمایشگاه بین المللی مشهد 119    سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول 104    سرمایه گذاری خارجی 101    پایتخت معنوی ایران 98    فرودگاه بین المللی مشهد 84    آمریکا 78    قابل الگوگیری یا استفاده در مشهد 76 شهردار مشهد 76    ایده های جدید 72    جشنواره بین المللی امام رضا(ع) 72    مقالات علمی 69    صنعتی 67    سازمان های بین المللی مرتبط 67    چین 63    اداره کل روابط خارجی شهرداری مشهد 61 دانشگاه علوم پزشکی مشهد 60    مصاحبه 56    ملاقات و دیدارها و نشست ها 54    پیشنهادات 52    عتبات عالیات، قبور ائمه 51    سایر کشورها 47    اتباع و مهاجران خارجی 46    ترکیه 46    اقیانوسیه 44    حوزوی 44    فضای سبز و پارکها 44    شهری 42    ترکمنستان 42    بانوان 41    روسیه 40    حمل و نقل درون شهری و ترافیک 40 خواهر خواندگی 37    آیا می دانید که در ایران/دنیا 36 رسانه ای 36    نقاط قوت شهری 36    توافقنامه ها و تفاهم ها 35    بازیافت و تبدیل مواد 35    هندوستان 33    فناوری های نوین و کارآفرین 32    زبان و ادبیات فارسی 31    قطار شهری و منوریل 31    گلایه ها و انتقادات 30    شهرسازی و معماری 30    نقاط ضعف شهری 29    اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان 26    تاجیکستان 25    عمران، ساختمان و پلها و معابر 25    آلمان 24    شهرداریهای کشور 24    پایتخت فرهنگی جهان اسلام 22    وزارت امور خارجه یا دفتر شمال شرق 22 شورای اسلامی شهر 22    محیط زیست 22    قرقیزستان 22    متروپلیس 22    اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان 20    لبنان 19    سوریه 19    مناطق آزاد، بازارچه ها و گمرک مرزی استان 19    دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) 18    انرژی، گاز، آب، برق 18    جامعه المصطفی العالمیه 17    تاریخی و تمدنی 16    سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی 15    بیمارستان فوق تخصصی رضوی 15    مالزی 14    ژاپن 13    دانشگاه آزاد اسلامی مشهد 13    موزه ها و گالری ها 12    اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی 12 فرانسه 12    پژوهشی 11    انقلاب، شهدا و ایثارگران 10    کشاورزی 10    ازبکستان 9    خدمات و نظافت شهری 9    مدیریت بحران 8    عربستان 8    قزاقستان 8    تحلیل 7    انتصاب 7    اداره کل ورزش و جوانان استان 7    ادبی 7    تشریفات بین الملل 7    کویت 7    بحرین 7    راه آهن و قطار بین شهری 6    امارات، دبی 6    مشهد 2018 5    استارتاپ ها و ایده های کارآفرینی 5    سوغات زائر و برند حلال 4    مطبوعاتی 4    فیلم 3    تشرف به اسلام 3    معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی 2 مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی 2    حقوقی و قضا 2    رویدادهای برگزار نشده 2    قطر 2    دانشگاه علوم اسلامی رضوی 1


عضویت در اندیشکده ی فرهیخت

ارزیابی و رصد رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد تا 23 شهریور 97


نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»

نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»


<a href="http://parstools.com/">

فید خوان rss reader