اندیشکده بین المللی فرهیخت
رصدگاه توسعه روابط خارجی مشهد
درگاه مطالعات راهبردی رویکرد بین المللی مشهد

www.farhikhtt.ir
فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

رصد دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»

حسن بهره برداری اداره روابط خارجی شهرداری مشهد» بویژه تدبیر دکتر «حسین کشیری» از سفر هیئت اقتصادی مالزی به مشهد به دعوت سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی و تدارک دیدارهای متعدد برای آنان از ملاقات با شهردار مشهد تا مهندس کیانی قابل تقدیر است. لذا به سهم خود از اداره کل:

روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی علم، آموزش، پژوهش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

برگزاری دیدار مشاور وزیر علوم کشور عراق با مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه همچنین دیدار مسئولان و استادان دانشگاه راپرین اقلیم کردستان عراق با رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از جمله اقدامات ارزشمند و تحسین برانگیزی است که ما را به تکریم و تعظیم وا می دارد. لذا به سهم خود از:

دانشگاه فردوسی مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت «جامعه پویا» و با محوریت «اقتصاد فرهنگ»

هم افزایی توانمندی ها و ظرفیت های دو ارگان فعال در رویکرد بین المللی شهر، یعنی نمایشگاه بین المللی مشهد و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، رویداد ارزشمند برپایی پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در مشهد را رقم زده است. لذا به سهم خود از :

نمایشگاه بین المللی مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری با اولویت تکریم «زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با تدارک و برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در مشهد واقعاً خوش درخشید. برنامه ریزی برای برپایی این نمایشگاه پس از یک دهه توقف همراه با چهار همایش جنبی براستی ستودنی است. لذا به سهم خود از :

اداره کل گردشگری خراسان رضوی

عمیقاً سپاسگزاریم!


457
دیپلماسی گردشگری
جایگاه چهارم


مشاهده تمامی پست ها

517
دیپلماسی زیارت
جایگاه سوم


مشاهده تمامی پست ها

517
دیپلماسی دانشگاهی
جایگاه دوم


مشاهده تمامی پست ها

624
دیپلماسی اقتصادی
رتبه نخست


مشاهده تمامی پست ها

بانوی کمک داور بین‌المللی و مشهدی فوتبال، برای سومین سال متمادی موفق به کسب عنوان بهترین کمک‌داور لیگ برتر فوتبال بانوان شد

   |  شنبه 20 مرداد 1397
align=bottom
کمک داور بین‌المللی فوتبال ایران گفت: بزرگترین آرزویم این است که بتوانم در جام جهانی فوتبال بانوان قضاوت کنم. دستمزد داوری بانوان ناچیز است؛ انسیه خباز مافی‌نژاد را باید پرافتخارترین بانوی داور ورزشی خراسانی دانست. این بانوی مشهدی امسال نیز در مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال کشور برای سومین سال متمادی موفق به کسب عنوان بهترین کمک‌داور لیگ برتر فوتبال بانوان کشور شد....

مافی‌نژاد در سال‌های اخیر به‌عنوان یکی از سه کمک داور بانوی ایرانی موفق به داوری در لیگ‌ها و مسابقات بین‌المللی متعدد برون‌مرزی از جمله  قضاوت در مرحله نهایی جام ملت‌های بانوان آسیا شده است. به همین بهانه با او گفت‌وگویی کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

تسنیم: بسیاری از بانوان در حوزه ورزش در آرزوی جایگاهی که شما امروز در ورزش بانوان کسب کرده‌اید بوده و هستند. چه احساسی دارید؟

مافی‌نژاد: همان طور که می‌دانید در سال‌های قبل شرایط بازی فوتبال برای بانوان وجود نداشت. خودم بازیکن بودم اما لیگ فوتبال بانوان در کار نبود تا اینکه در سال‌های اخیر لیگ بانوان راه‌اندازی و شرایط تسهیل شد. با آسان شدن شرایط و راه افتادن لیگ بانوان، عرصه برای داوری بانوان نیز مهیا شد. من هم حسب علاقه در کلاس‌های داوری شرکت کردم و جذب این حوزه شدم.

تسنیم: پس شرایط متفاوت از گذشته است؛ یعنی شرایط امکان ورود بانوان به ورزش و مقوله داوری آسان‌تر شده است؟

مافی‌نژاد: شرایط در واقع از سال 88 تا امروز تفاوتی ندارد. کمبودها از قبیل مکان برای تمرین، امکانات، رفت و آمد و.... همان است. افتخار انتخاب اولین گروه داوران بین‌المللی خانم باعث شد بقیه افراد هم برای رسیدن به این عرصه تلاش کنند وگرنه سختی کار بانوان همچنان ادامه دارد. در واقع برای شروع شرایط وجود دارد و همت و تلاش و علاقه می‌تواند عامل موفقیت باشد.

تسنیم: از قرار خراسانی‌ها در حوزه داوری چه آقایان و چه بانوان امروز دیگر به قطبی بلامنازع رسیده‌اند. این اتفاق را ناشی از چه می بینید؟ برنامه‌ریزی سازمانی یا تلاش فردی؟

مافی‌نژاد: ما داورهای مشهدی بزرگی مانند قهرمانی، ترکی، فریمانی، کامرانی‌فر و سخندان در حوزه داوری آقایان داریم که به نوعی هم پشتوانه نیرو محرکه‌ای برای ما بانوان در خراسان محسوب می‌شوند. با تمام احترام به مسئولان ورزشی، این افراد خودشان تلاش کرده‌اند و به این جایگاه رسیده‌اند و ما هم در این راه در واقع ادامه‌دهنده راه آنان بودیم. باید بگویم برای آینده داوری مشهد و خراسان نگران هستم. ما امروز قطب داوری ایران محسوب می‌شویم اما در آینده‌ای نزدیک این شرایط را از دست خواهیم داد.

تسنیم: چرا؟ دلیل آن چیست؟

مافی‌نژاد: مهمترین دلیل عدم ثبات در مدیریت ورزش است. یک مدیر منصوب می‌شود و برنامه‌ریزی می‌کند، پشتوانه‌سازی و آینده نگری و بعد بلافاصله قبل از گرفتن نتیجه کارش با مدیر دیگری عوض می‌شود. مدیر بعدی هم دوباره با برنامه جدی و.....در واقع سیستم مدیریتی ما بر محور افراد می‌چرخد و نه سیستم. در حوزه زیرساختی برنامه‌ای برای جذب جوانان نداریم. حداقل در حوزه بانوان که ما در ان مشغول هستیم هیچ برنامه دراز مدتی وجود ندارد و عمده این ایراد هم ساختاری و سیستماتیک است. با  تغییرات مدیریتی، تنها زمان را از دست می‌دهیم و به عقب برمی‌گردیم.

تسنیم: بسیاری فعالان ورزشی خراسانی نبود حمایت از حوزه ورزش را در مشهد بسیار پُررنگ‌تر از شهرهای دیگر مانند تهران، اصفهان ... می‌دانند و موفقیت خود را صرفا مرهون تلاش و سرمایه‌گذاری شخصی. شما موافقید؟

مافی‌نژاد:  موضع گیری سختی می‌خواهید. تا امروز مسئولان به ما لطف داشته‌اند و کمک‌های اندکی کرده‌اند. اما بیش از 90 درصد این جایگاه مرهون تلاش و زحمت خودمان بوده است.در همین حوزه داوری بانوان اولین و ابتدایی‌ترین مشکل ما نداشتن تمرین است که همیشه در این سال‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم و مسئول و نهاد و ارگانی هم با ما برای رفع آن همکاری نکرده است.

امیدواریم همیشه البته این شرایط بهتر شود. با انتصاب نایب رئیس جدید بانوان استان اتفاقات خوبی در آینده خواهید شنید. هرچند پای صحبت برخی مسئولان که می‌نشینیم به آنها هم باید حق داد اما باز هم می‌گویم بالای 90 درصد موفقیت به ویژه در قشر داوری بر پایه تلاش شخصی است.

تسنیم: وضعیت دستمزدهای داوران در لیگ فوتبال بانوان چگونه است؟

مافی نژاد: اصلا در این حوزه شرایط به گونه‌ای است که نمی‌توان از عدد و رقم صحبت کرد چون دستمزد داوری بسیار پایین و ناچیز است.

تسنیم: رقم دقیق را بگویید خانم مافی‌نژاد، اجازه بدهید رقم رسانه‌ای شود.

مافی نژاد: کمک داوران 80 هزار تومان و داوران 120 تومان به ازای هر قضاوت در لیگ برتر بانوان. البته دستمزد قضاوت لیگ سال قبل هنوز تسویه نشده اما قرار بود درصدی اضافه شود. در واقع دستمزد ما یک ششم دستمزد داوری در لیگ مردان است. حالا شما با توجه به هزینه‌های رفت و آمد، و حمل و نقل و... این  رقم اصلا با توجه به شرایط خانم‌ها برای طی کردن مسافت دو شهر و نیز این که برخی همکاران من مادر هم هستند  و این مسئولیت‌ها را دوچندان می‌کند. در عمل چیزی که شامل حال خانم‌ها نمی‌شود و این واقعا ظلم است.

تسنیم: در این سه سال متمادی که حائز رتبه کمک داور برتر بانوان در کشور شدید، جوایز نقدی به شما پرداخت شد؟

مافی نژاد: سه سال پیش جایزه نقدی به دلیل مشکلات با اسپانسر داده نشد اما دو سال گذشته جایزه نقدی اهدا شد.

تسنیم: در شش ماه اخیر بانوان ما در حوزه فوتسال آسیا درخشیده‌اند از طرف دیگر موفقیت تیم داوری ایران در جام جهانی مسیر را برای داوری بانوان ما در فوتبال هموار کرده است.

مافی نژاد: البته در حوزه داوری بانوان از سال 2010 به صورت بین‌المللی قضاوت می‌کنیم و شرایط مهیا است. البته با توجه به موفقیت داوران ما در عرصه جهانی انتظار داشتیم این موفقیت جامعه فوتبال را تحت تاثیر قرار دهد اما در مراسم چند شب گذشه شاهد صحنه‌هایی بودیم که گمان نکنم اتفاقی بیافتد.

تسنیم: افق موفقیت خود را در کجا می‌بینید؟

مافی نژاد: مسلما قضاوت در جام جهانی فوتبال بانوان است. سال آینده جام جهانی بانوان در فرانسه برگزار خواهد شد. هر چند در آزمون کاندیدای کمک داوری این مسابقات قبول نشدیم اما به نظر من چیزی از همکاران آسیایی که انتخاب شدند هم کم نداشتیم و در حق ما داوران ایرانی اجحاف شد. حالا باید برای جام جهانی 2023 منتظر بمانیم.

تسنیم: شهر مشهد  در حوزه ورزش بانوان در تمام عرصه‌ها از ورزش همگانی حساب کنید تا ورزش حرفه‌ای چه میزان نیازمند کار است و نسبت به بقیه استان‌ها شرایط آن چگونه است؟

مافی‌نژاد: در فوتبال و فوتسال حداقل مسئولان خوبی داریم اما نتوانسته‌ایم موفق باشیم و عمده‌ترین مشکل بحث امکانات و فضاهای ورزشی است تا بانوان بتوانند حضور داشته باشند. مگر از ورزش سالم‌تر چه  تفریحی برای دختران و خانم‌ها می‌تواند باشد؟ می‌توانیم پیشرفت زیادی داشته باشیم و ما بسیاری ورزشکار حرفه‌ای خانم داریم که در شهرهای دیگر مشغول ورزش حرفه‌ای هستند.

تسنیم: آیا لیگ برتر فوتبال بانوان هم  مانند لیگ برتر آقایان حواشی و جنجال دارد؟

مافی نژاد: چون بازی‌های ما پخش زنده ندارد و نیز در حوزه رسانه‌ها پوشش جدی داده نمی‌شود به همین دلیل جنجال و حواشی هم به نسبت لیگ آقایان کمتر است اما در حد و اندازه لیگ بانوان بله حواشی داریم.

تسنیم: به عنوان یک داور بین المللی و افتخار آفرین مشهدی چه درخواستی از دست اندرکاران ورزشی مشهد اعم از سازمان ورزش و جوانان دارید؟

مافی‌نژاد: امکانات و شرایط تمرین را برای ما مهیا کنند. دغدغه ما همیشه زمین تمرینی است. البته مسئولان طرقبه با همکاری خودشان زمین چمن تمرینی در اختیار ما قرار داده‌اند اما مسیر طولانی ما را دچار محدویت کرده است.

گفت‌وگو از صادق عسکری
تسنیم از مشهدمقدس


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً «دیپلماسی ها» با علامت دایره تیره در این بخش متمایز شده اند.

اخبار 2869    بین الملل 2244    آسیا 2018    برنامه های بین المللی/داخل و خارج 817 دیپلماسی اقتصادی 624    دیپلماسی دانشگاهی 517    دیپلماسی زیارت و زائر رضوی 517    افتخارات 462    دیپلماسی گردشگری 457    دیپلماسی فرهنگی 382    دیپلماسی علمی 373    اروپا 368    میهمان/میهمانان خارجی 349    دیپلماسی آموزشی 338    دیپلماسی مذهب، دین و قرآن 330    جهان اسلام 338    آیا می دانید که مشهد... 300    دانشگاه فردوسی مشهد 289    شهرداری مشهد 279    دیپلماسی نمایشگاهی 264    سرمایه گذاری 243    استانداری خراسان رضوی 216    صادرات و واردات 198    پاکستان 189    آستان قدس رضوی 182    عراق 179    تصاویر / گزارش های تصویری 176    هنری 175    استاندار 163    افغانستان 161    دیپلماسی ورزشی 151    حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی 141 دیپلماسی سیاسی 142    دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت 142    مشهد 2017 139    دیپلماسی عمومی و شهری 138    آفریقا 134    اجتماعی 127    نمایشگاه بین المللی مشهد 119    سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول 104    سرمایه گذاری خارجی 101    پایتخت معنوی ایران 98    فرودگاه بین المللی مشهد 84    آمریکا 78    قابل الگوگیری یا استفاده در مشهد 76 شهردار مشهد 76    ایده های جدید 72    جشنواره بین المللی امام رضا(ع) 72    مقالات علمی 69    صنعتی 67    سازمان های بین المللی مرتبط 67    چین 63    اداره کل روابط خارجی شهرداری مشهد 61 دانشگاه علوم پزشکی مشهد 60    مصاحبه 56    ملاقات و دیدارها و نشست ها 54    پیشنهادات 52    عتبات عالیات، قبور ائمه 51    سایر کشورها 47    اتباع و مهاجران خارجی 46    ترکیه 46    اقیانوسیه 44    حوزوی 44    فضای سبز و پارکها 44    شهری 42    ترکمنستان 42    بانوان 41    روسیه 40    حمل و نقل درون شهری و ترافیک 40 خواهر خواندگی 37    آیا می دانید که در ایران/دنیا 36 رسانه ای 36    نقاط قوت شهری 36    توافقنامه ها و تفاهم ها 35    بازیافت و تبدیل مواد 35    هندوستان 33    فناوری های نوین و کارآفرین 32    زبان و ادبیات فارسی 31    قطار شهری و منوریل 31    گلایه ها و انتقادات 30    شهرسازی و معماری 30    نقاط ضعف شهری 29    اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان 26    تاجیکستان 25    عمران، ساختمان و پلها و معابر 25    آلمان 24    شهرداریهای کشور 24    پایتخت فرهنگی جهان اسلام 22    وزارت امور خارجه یا دفتر شمال شرق 22 شورای اسلامی شهر 22    محیط زیست 22    قرقیزستان 22    متروپلیس 22    اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان 20    لبنان 19    سوریه 19    مناطق آزاد، بازارچه ها و گمرک مرزی استان 19    دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) 18    انرژی، گاز، آب، برق 18    جامعه المصطفی العالمیه 17    تاریخی و تمدنی 16    سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی 15    بیمارستان فوق تخصصی رضوی 15    مالزی 14    ژاپن 13    دانشگاه آزاد اسلامی مشهد 13    موزه ها و گالری ها 12    اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی 12 فرانسه 12    پژوهشی 11    انقلاب، شهدا و ایثارگران 10    کشاورزی 10    ازبکستان 9    خدمات و نظافت شهری 9    مدیریت بحران 8    عربستان 8    قزاقستان 8    تحلیل 7    انتصاب 7    اداره کل ورزش و جوانان استان 7    ادبی 7    تشریفات بین الملل 7    کویت 7    بحرین 7    راه آهن و قطار بین شهری 6    امارات، دبی 6    مشهد 2018 5    استارتاپ ها و ایده های کارآفرینی 5    سوغات زائر و برند حلال 4    مطبوعاتی 4    فیلم 3    تشرف به اسلام 3    معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی 2 مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی 2    حقوقی و قضا 2    رویدادهای برگزار نشده 2    قطر 2    دانشگاه علوم اسلامی رضوی 1


عضویت در اندیشکده ی فرهیخت

ارزیابی و رصد رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد تا 23 شهریور 97


نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»

نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»


<a href="http://parstools.com/">

فید خوان rss reader