برترین های دیپلماسی

پنجشنبه25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

جمعه 21 دی 1397 | شورای شهر هزینه مسافران خارجی مشهد را افزایش ندهد. شورای شهر مشهد در آخرین جلسه علنی خود مصوبه‌ای داشت که باید گفت بدعتی تازه بوده و لازم است متولیان امور شهر و حتی استان نسبت به آن دقتی ... | به قلم علی محمدزاده

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی ...

30 عنوان برنامه در شبکه بین‌المللی امام رضا (ع) تولید یا در دست تولید است

   |  چهارشنبه 3 مرداد 1397
align=bottom
مدیر تولید شبکه بین‌المللی امام رضا(ع): 30 عنوان برنامه در شبکه بین‌المللی امام رضا (ع) تولید شده یا در دست تولید است. احسان جلایر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در مشهد در رابطه با شبکه بین‌المللی امام رضا(ع) عنوان کرد: این شبکه سال گذشته در نهمین اجلاسیه مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی فعالیت آزمایشی خود را ذیل این اتحادیه آغاز کرد...

مدیر تولید شبکه بین‌المللی امام رضا(ع) با بیان اینکه این شبکه به‌زبان عربی است؛ بیان کرد: با توجه به‌اینکه بخش عمدی از زائران خارجی ما عرب زبان هستند به‌علاوه بحث وحدت کشورهای اسلامی زبان عربی در اولویت این شبکه قرار گرفت هر چند که زبان انگلیسی، فارسی و اسپانیایی در اولویت‌های بعدی این شبکه قرار دارد. 

وی ادامه داد: این شبکه 24 ساعته فعال است، اما به جز چهار ساعت آن، مابقی زمان پخش تکرار این چهار ساعت است.

 جلایر در رابطه با علت انتخاب این ساعت از شبانه‌روز را برای پخش برنامه‌ها گفت: با توجه به‌اینکه این شبکه در کشورهای خاورمیانه، شمال و غرب آفریقا پخش می‌شود، زمان پخش برنامه‌ها باید بر اساس افق مشهد با این کشورها برنامه‌ریزی می‌شد.

مدیر تولید شبکه بین‌المللی امام رضا(ع) در رابطه با برنامه‌های این شبکه اظهار کرد: پخش برنامه‌های حرم بخصوص برنامه‌های که مخصوص عرب زبان است، پخش برنامه‌های ایام خاص مانند شب‌های قدر و پیاده‌روی اربعین، علاوه ما هرشب یک سری برنامه‌های گفت‌وگو محور با حضور کارشناسان به‌زبان عربی داریم. 

وی ادامه داد: ما در ایام اربعین و دهه آخر صفر، روزانه برنامه پیاده‌روی اربعین را دو ساعت صبح و دو ساعت بعد از ظهر پخش زنده داشتیم و برای اولین بار در بین شبکه‌های تلویزیونی شیعه و عرب‌زبان سخنرانی مقام معظم رهبری به‌مناسب نوروز و عید فطر را به‌صورت زنده و همزمان دوبله پخش کردیم. 

جلایر در پاسخ به‌این سئوال که آیا این شبکه شبیه شبکه قرآن است، عنوان کرد: ما این شبکه را شبکه حرم امام رضا(ع) ندیدیم، بلکه شبکه امام رضا(ع) دیدم و تلاش کردیم، این شبکه صرف پخش برنامه‌های زنده حرم امام رضا نباشد.

مدیر تولید شبکه بین‌المللی امام رضا(ع) اظهار کرد: شبکه بین‌المللی امام رضا (ع) یک شبکه عمومی با محوریت امام رضا (ع) به‌ تبیین معارف دینی از نگاه امام رضا(ع) است.

وی ادامه داد: شبکه بین‌المللی امام رضا (ع) یک شبکه عمومی است و نمی‌توان آن را یک شبکه معارفی صرف مانند شبکه قرآن اطلاق کرد.

جلایر با بیان اینکه در چشم‌انداز این شبکه تولید فیلم با محوریت امام رضا (ع) دیده شده؛ بیان کرد: ما در جدول پخشی که برای پخش برنامه‌ها از این شبکه تدارک دیده شده، فیلم و سریال، گفت‌وگو و مستند در نظر گرفته شده و حتی در آینده نه‌چندان دور بخش خبری نیز داریم.

مدیر تولید شبکه بین‌المللی امام رضا(ع) بیان کرد: سطح بالادستی این شبکه یعنی مدیران، از افراد باسابقه و شناخته شده کشور انتخاب شده، اما کف کار نیروهای جوان به‌کار گرفته می شود تا برای آینده این شبکه پرورش بیابند.

 وی در رابطه با برنامه‌های تولیدی این شبکه گفت: در حال حاضر، حدود 30 برنامه مستند تولید یا در دست تولید داریم که از جمله این مستندها می‌توان به‌مستندی که در رابطه با فلسطین، زندگی مقام معظم رهبری، زندگی یکی از خادمان شاخص امام رضا (ع) اشاره کرد.

جلایر در رابطه با برنامه‌های دهه کرامت این شبکه عنوان کرد: با توجه آزمایشی بودن این شبکه بخشی از برنامه‌های این شبکه تامینی بوده، اما بخش عمده آن تولید است.

مدیر تولید شبکه بین‌المللی امام رضا(ع) افزود: برنامه اصلی ما در دهه کرامت برنامه «امین الله» است، این برنامه به‌صورت زنده از ساعت ۱۱ زمان نیمه‌شب پخش می‌شود.

وی اضافه کرد: در ایام دهه کرامت علاوه بر برنامه‌های زنده برنامه «فیروزه» را داریم که یک برنامه ترکیبی شامل اجرا، گفت‌وگو با کارشناسان و پخش مستند است و برنامه «دارالمرحمه» که برنامه‌های حرم را که به‌زبان عربی است، پخش می‌کنند.
آخرین ویرایش: چهارشنبه 3 مرداد 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز خواهند شد. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 22 آذر ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.450
 اخبار   3183     بین الملل   2579     آسیا   2223     مراسم بین المللی / داخل و خارج   934     دیپلماسی اقتصادی    661     دیپلماسی دانشگاهی  608     دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع)/ ،   587     افتخارات / مفاخر   555     دیپلماسی گردشگری    536     دیپلماسی علمی   476     جهان اسلام   454     اروپا   448     میهمان/میهمانان خارجی   435     دیپلماسی فرهنگی  420     دیپلماسی آموزشی   420     دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)   412     آیا می دانید که مشهد...   386     دانشگاه فردوسی مشهد   358     شهرداری مشهد   312     دیپلماسی نمایشگاهی  280     آستان قدس رضوی   250     سرمایه گذاری   248     استانداری خراسان رضوی   242     تصاویر / گزارش های تصویری   241     عراق   234     صادرات و واردات   208     پاکستان   205      دیپلماسی هنری   190     دیپلماسی شهری  187     افغانستان   184     دیپلماسی ورزشی   178     دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت/   176     استاندار   169     دیپلماسی سیاسی  166     حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی   148     دیپلماسی اجتماعی    147     آفریقا   144     مشهد 2017  مشهد 2017   139     نمایشگاه بین المللی مشهد   126     سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   123     سرمایه گذاری خارجی   110     پایتخت معنوی ایران   103     جلسات،ملاقاتها، بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج   93    


اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 22 آذر ماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»