مشهد در آئینه ی دیپلماسی های فعال هفته

  دیپلماسی سیاسی:   تشرف   وزیر امور خارجه پاکستان  به حرم مطهر رضوی - مشهد

  دیپلماسی مذهبی:   تقاضای  هفتاد و یک کشور خارجی   برای شرکت در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم مشهد

  دیپلماسی مذهبی:   دیدار و گفتگوی جمعی از  شیوخ قبایل سوریه   با تولیت آستان قدس رضوی در مشهد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی

پروفسور میتسو یوشیدا
رییس کارگروه آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا):
شهرداری مشهد در زمینه مدیریت پسماند موفق عمل کرده است
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

30 عنوان برنامه در شبکه بین‌المللی امام رضا (ع) تولید یا در دست تولید است

   |  چهارشنبه 3 مرداد 1397
align=bottom
مدیر تولید شبکه بین‌المللی امام رضا(ع): 30 عنوان برنامه در شبکه بین‌المللی امام رضا (ع) تولید شده یا در دست تولید است. احسان جلایر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در مشهد در رابطه با شبکه بین‌المللی امام رضا(ع) عنوان کرد: این شبکه سال گذشته در نهمین اجلاسیه مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی فعالیت آزمایشی خود را ذیل این اتحادیه آغاز کرد...

مدیر تولید شبکه بین‌المللی امام رضا(ع) با بیان اینکه این شبکه به‌زبان عربی است؛ بیان کرد: با توجه به‌اینکه بخش عمدی از زائران خارجی ما عرب زبان هستند به‌علاوه بحث وحدت کشورهای اسلامی زبان عربی در اولویت این شبکه قرار گرفت هر چند که زبان انگلیسی، فارسی و اسپانیایی در اولویت‌های بعدی این شبکه قرار دارد. 

وی ادامه داد: این شبکه 24 ساعته فعال است، اما به جز چهار ساعت آن، مابقی زمان پخش تکرار این چهار ساعت است.

 جلایر در رابطه با علت انتخاب این ساعت از شبانه‌روز را برای پخش برنامه‌ها گفت: با توجه به‌اینکه این شبکه در کشورهای خاورمیانه، شمال و غرب آفریقا پخش می‌شود، زمان پخش برنامه‌ها باید بر اساس افق مشهد با این کشورها برنامه‌ریزی می‌شد.

مدیر تولید شبکه بین‌المللی امام رضا(ع) در رابطه با برنامه‌های این شبکه اظهار کرد: پخش برنامه‌های حرم بخصوص برنامه‌های که مخصوص عرب زبان است، پخش برنامه‌های ایام خاص مانند شب‌های قدر و پیاده‌روی اربعین، علاوه ما هرشب یک سری برنامه‌های گفت‌وگو محور با حضور کارشناسان به‌زبان عربی داریم. 

وی ادامه داد: ما در ایام اربعین و دهه آخر صفر، روزانه برنامه پیاده‌روی اربعین را دو ساعت صبح و دو ساعت بعد از ظهر پخش زنده داشتیم و برای اولین بار در بین شبکه‌های تلویزیونی شیعه و عرب‌زبان سخنرانی مقام معظم رهبری به‌مناسب نوروز و عید فطر را به‌صورت زنده و همزمان دوبله پخش کردیم. 

جلایر در پاسخ به‌این سئوال که آیا این شبکه شبیه شبکه قرآن است، عنوان کرد: ما این شبکه را شبکه حرم امام رضا(ع) ندیدیم، بلکه شبکه امام رضا(ع) دیدم و تلاش کردیم، این شبکه صرف پخش برنامه‌های زنده حرم امام رضا نباشد.

مدیر تولید شبکه بین‌المللی امام رضا(ع) اظهار کرد: شبکه بین‌المللی امام رضا (ع) یک شبکه عمومی با محوریت امام رضا (ع) به‌ تبیین معارف دینی از نگاه امام رضا(ع) است.

وی ادامه داد: شبکه بین‌المللی امام رضا (ع) یک شبکه عمومی است و نمی‌توان آن را یک شبکه معارفی صرف مانند شبکه قرآن اطلاق کرد.

جلایر با بیان اینکه در چشم‌انداز این شبکه تولید فیلم با محوریت امام رضا (ع) دیده شده؛ بیان کرد: ما در جدول پخشی که برای پخش برنامه‌ها از این شبکه تدارک دیده شده، فیلم و سریال، گفت‌وگو و مستند در نظر گرفته شده و حتی در آینده نه‌چندان دور بخش خبری نیز داریم.

مدیر تولید شبکه بین‌المللی امام رضا(ع) بیان کرد: سطح بالادستی این شبکه یعنی مدیران، از افراد باسابقه و شناخته شده کشور انتخاب شده، اما کف کار نیروهای جوان به‌کار گرفته می شود تا برای آینده این شبکه پرورش بیابند.

 وی در رابطه با برنامه‌های تولیدی این شبکه گفت: در حال حاضر، حدود 30 برنامه مستند تولید یا در دست تولید داریم که از جمله این مستندها می‌توان به‌مستندی که در رابطه با فلسطین، زندگی مقام معظم رهبری، زندگی یکی از خادمان شاخص امام رضا (ع) اشاره کرد.

جلایر در رابطه با برنامه‌های دهه کرامت این شبکه عنوان کرد: با توجه آزمایشی بودن این شبکه بخشی از برنامه‌های این شبکه تامینی بوده، اما بخش عمده آن تولید است.

مدیر تولید شبکه بین‌المللی امام رضا(ع) افزود: برنامه اصلی ما در دهه کرامت برنامه «امین الله» است، این برنامه به‌صورت زنده از ساعت ۱۱ زمان نیمه‌شب پخش می‌شود.

وی اضافه کرد: در ایام دهه کرامت علاوه بر برنامه‌های زنده برنامه «فیروزه» را داریم که یک برنامه ترکیبی شامل اجرا، گفت‌وگو با کارشناسان و پخش مستند است و برنامه «دارالمرحمه» که برنامه‌های حرم را که به‌زبان عربی است، پخش می‌کنند.
آخرین ویرایش: چهارشنبه 3 مرداد 1397
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو