برترین های دیپلماسی

پنجشنبه25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

جمعه 21 دی 1397 | شورای شهر هزینه مسافران خارجی مشهد را افزایش ندهد. شورای شهر مشهد در آخرین جلسه علنی خود مصوبه‌ای داشت که باید گفت بدعتی تازه بوده و لازم است متولیان امور شهر و حتی استان نسبت به آن دقتی ... | به قلم علی محمدزاده

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی زیارت؛ خبر خوش برای زوار غیرایرانی بارگاه رضوی: ابطال دریافت «عوارض از گردشگران غیرایرانی» در مشهد + تحلیل فرهیخت

مصوبه دریافت عوارض از گردشگران غیر ایرانی که به مشهد سفر می‌کنند، از سوی استاندار خراسان رضوی ابطال شد. اندیشکده بین المللی فرهیخت ، ضمن تشکر و قدردانی از درایت و تدبیر استاندار جدید، فهیم و مدبر خراسان رضوی جناب آقای علیرضا رزم حسینی، مراتب خرسندی خود را از بابت حذف این مصوبه ی غیرقانونی، ظالمانه، نابخردانه و بلکه تبعیض آمیز و ناجوانمردانه و عجولانه شورای شهر اعلام داشته، امید است نمایندگان منتخب مردم برای مدیریت شهر، از ابطال این مصوبه غیرکارشناسی شده و شتاب آمیز، این درس را آموخته باشند که:... | چهارشنبه 10 بهمن 1397

دیپلماسی ...

نفس‌های سخت صنعت حمل و نقل بین‌المللی خراسان رضوی

   |  سه شنبه 2 مرداد 1397
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی خراسان رضوی گفت: صنعت حمل و نقل بین‌المللی خراسان رضوی وضعیت مناسبی ندارد و نیازمند ساماندهی است. مرز مشترک یکی از ویژگی‌های دارای  اهمیت در اقتصاد خراسان رضوی است و با توجه به اینکه این استان دروازه آسیای میانه نیز به حساب می‌آید دارای وضعیت راهبردی در حوزه ترانزیت است.... 
اما این روزها روزهای سختی برای بخش حمل و نقل است به گونه‌ای که تعدادی از فعالان این حوزه می‌گویند ما به مرگ خود در حال نزدیک شدن هستیم و ادامه فعالیت برای ما بسیار سخت شده است.

خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس گفت‌وگویی با  احمد زمانیان رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی خراسان رضوی داشته که مشروح آن در زیر آمده است.

تسنیم: در مورد رفتار ترکمنستان در مقابل کامیون‌های ایرانی صحبت زیادی شده سال گذشته هم مشابه همین اتفاق رخ داد شما فکر می‌کنید علت این رفتارهای ترکمنستان چیست؟ چه ضرری می‌تواند به سیستم حمل و نقل ما وارد کند؟

زمانیان: ترکمنستان از سال‌ها قبل بعد از فروپاشی شوروی سابق متوجه شده بود که ناوگان حمل و نقل ایرانی در مسیر آسیای میانه حضور بسیار پررنگی دارد و بخش اعظم کالاها را چه در زمینه صادرات و چه در زمینه ترانزیت ناوگان ایرانی حمل می‌کنند و به دنبال تقویت ناوگان خود افتاد و هر چه جلو تر رفتیم بدتر شد و متوجه شدیم که ترکمنستان در حوزه حمل و نقل بین‌المللی ورود بسیار خوبی برای حمایت از ناوگان خود انجام داده است.

با توجه به اینکه روابط اقتصادی ترکمنستان با ترکیه بسیار خوب است برای ناوگان ایرانی موانعی را ایجاد کرد و موانعی را که از قبل مانند زندانی و دیپورت کردن رانندگان ایرانی، مصادره کامیون‌های ایرانی و بالا بردن عوارض متعددی که برای ورود و خورج ماشین‌ها گذاشته بود تقویت کرد؛ اما در سال 95 عوارض حمل و نقل را قرار داد چراکه کامیون‌های ایرانی ترانزیت آسیای میانه مانند قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، تاجیکستان و سایر کشورهایی مانند این را قبضه کرده بود و عوارض کیلومتر یک دلاری را مصوب کرد و دو سال پیش آن را قرار داد آنجا ما هشدارهایی را به دولت دادیم اما علیرغم اینکه نشست‌های بسیار زیادی را با مسئولان ترکمنستان برگزار کردیم متأسفانه نتوانستیم این تعرفه را تعدیل کنیم و به ناچار بهای آن را بر قیمت بار اضافه کردیم و البته این مسئله سبب شد که قیمت تمام شده محصولات ایرانی بالا رود.

این مسئله گذشت و تمام شد اما امسال به ناگاه ترکمنستان 50 سنت دیگر نیز بر این عوارض افزود؛ هم اکنون از کامیون‌های ایرانی 1.5 دلار بابت هر کیلومتری که در خاک ترکمنستان می‌روند اخذ می‌کنند و این مسئله روی کرایه حمل تأثیر گذاشته و دولت هم اکنون برای اقدام مقابل به مثل کرده است.

نظر ما این است که به جای این مسئله باید به سمت گفت‌وگو و تعامل پیش رفت چراکه درست است که برخی از قوانین داخل کشورها بر این موارد اعمال می‌شود اما کنوانسیون‌های بین‌المللی نیز وجود دارد دولت باید بیشتر در این حوزه ورود کند دولت باید با تعامل با کشورهای دیگر مانند ازبکستان، قزاقستان و تاجیکستان را در دستور کار داشته باشد و در مذاکرات باید گفته شود که این عوارض در واقع به ضرر آنها است تا آنها به ترکمنستان فشار بیاورند در غیر این صورت ما به طور کامل موقعیت را از دست می‌دهیم.

تسنیم: همکاران شما اشاره می‌کنند که صنعت حمل و نقل در ایران حال مساعدی ندارد. شما فکر می‌کنید علت این امر در چیست؟ با توجه به اینکه هم اکنون رقیب حمل و نقل ما کشور ترکیه است فکر می‌کنید آیا ایران شانسی برای ادامه حیات دارد؟ اگر ندارد تأثیر این مسئله بر شاخص‌های مختلف اقتصادی چیست؟

زمانیان: ترکیه از سال‌های بسیار قبل حرف اول را در حوزه حمل و نقل می‌زند سندیکای حمل و نقل در ترکیه حتی در سطح تصمیمات ریاست جمهوری دخالت دارند برای همین ترکیه نه تنها در منطقه بلکه در اروپا و تمام دنیا حرف اول را می‌زند اما ما این ادعا را داشتیم که در منطقه افغانستان و آسیای میانه باید حرف اول را بزنیم و ترکیه اگر قصد دارد که وارد این کشورها شود باید از مسیر ایران بگذرد.

بخش خصوصی ایران برای ارتقاء بخش ترانزیت زحمات بسیار زیادی کشیده؛ آنها عملیات بازاریابی، دیدار با تجار خارجی، تقویت ناوگان و سایر مواردی از این دست را انجام دادند و در سال 93 میزان تزانزیت کالا از ایران 16 میلیون تن بود؛ به این امید بودیم که در سال‌های بعد این میزان به مرز 25 تا 30 میلیون تن برسد. متأسفانه با مشکلاتی که ایجاد شد ظرفیت ترانزیت ما کاهش پیدا کرده و ما واقعا در حال از دست دادن موقعیت ترانزیت خود هستیم چراکه مسیرهای جایگزین زیادی باز شده است.

هم اکنون کریدور لاجورد باز شده که به سمت آذربایجان و گرجستان می‌رود مسیر دیگری هم از طریق راه آهن با واگن به کشور افغانستان رفته؛ کردیدور دیگری از بندر پاکستان باز شده و به تاجیکستان می‌رود و ما شاهد هستیم این کشورهایی که اصلا حمل و نقل را نمی‌شناختند امروز بهترین ناوگان را دارند و قوانین و زیرساخت‌های آنها همگی از توسعه حمل و نقل حمایت می‌کنند.

تسنیم: این مسئله در اقتصاد و اشتغال چه تأثیری دارد؟

زمانیان: در خراسان رضوی 3000 نفر در حوزه حمل و نقل شاغل هستند؛ وقتی ترانزیت افت کند و ما نتوانیم فعالیت کنیم ناچار به تعدیل نیرو هستیم ما ظرف چند ماهه عملا شاهد این بودیم که شرکت‌های زیادی تعدیل نیرو داشته‌اند.

تسنیم: چند شرکت حمل و نقل بین‌المللی در خراسان رضوی فعالیت دارند؟

زمانیان: 210 شرکت.

تسنیم: آیا این شرکت‌ها با تمام ظرفیت خود فعالیت می‌کنند؟

زمانیان: سال‌های پیش بله اما با مشکلاتی که به وجود آمده ترانزیت کالا در کشور افت بسیار زیادی کرده و شرکت‌ها ناچار به تعدیل نیرو شدند و در نهایت این شرکت‌ها با ادامه روند کوچک‌سازی خود مجبور می‌شوند فعالیت خود را خاتمه داده و کارآفرین سرمایه خود را از این حوزه بیرون بکشد.

تسنیم: راهکار شما برای رفع این معضل چیست؟

زمانیان: راهکار آن این است که بخش خصوصی حمل و نقل ترانزیت را باید یک شاخصه مهم ببینند؛ همانطور که تولید و صنعت اهمیت دارد ترانزیت نیز ارزآوری و اشتغال دارد و باید برای تقویت آن همه را با هم هماهنگ کنیم؛ ما اصرار داریم که همپای تولید و تجارت حمل و نقل را هم در نظر بگیرند و بیش از خدمات به چشم یک صنعت به آن نگاه شود.

تسنیم: آیا زیرساخت‌ها برای توسعه حمل و نقل مناسب هستند؟

زمانیان: در کشور ما زیرساخت‌ها مناسب هستند اما مسئله این است که قوانین مخل در این زمینه زیاد وجود دارند که دولت باید با همکاری با مجلس برای رفع آنها تلاش کند.همچنین نوسازی ناوگان در کشور ما موفق نبوده چراکه قیمت کامیون در کشور ما بسیار بالا است اصلا صرفه وجود ندارد که فردی 600 تا 700 میلیون تومان یک کامیون را خریداری کند و با آن فعالیت کند.ناوگان ما نوسازی نمی‌شود و علت آن هم بالا بودن قیمت خرید کامیون است.

باید این را دانست که حمل و نقل هم یک کالا به حساب می‌آید به هر حال عده‌ای در این صنعت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری کرده و برای آن وقت گذاشته‌اند که باید از آن حمایت کرد.

گفت‌وگو از شهرزاد حسینی قهستانی، خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس
آخرین ویرایش: سه شنبه 2 مرداد 1397
Share
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز خواهند شد. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 22 آذر ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.450
 اخبار   3183     بین الملل   2579     آسیا   2223     مراسم بین المللی / داخل و خارج   934     دیپلماسی اقتصادی    661     دیپلماسی دانشگاهی  608     دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع)/ ،   587     افتخارات / مفاخر   555     دیپلماسی گردشگری    536     دیپلماسی علمی   476     جهان اسلام   454     اروپا   448     میهمان/میهمانان خارجی   435     دیپلماسی فرهنگی  420     دیپلماسی آموزشی   420     دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)   412     آیا می دانید که مشهد...   386     دانشگاه فردوسی مشهد   358     شهرداری مشهد   312     دیپلماسی نمایشگاهی  280     آستان قدس رضوی   250     سرمایه گذاری   248     استانداری خراسان رضوی   242     تصاویر / گزارش های تصویری   241     عراق   234     صادرات و واردات   208     پاکستان   205      دیپلماسی هنری   190     دیپلماسی شهری  187     افغانستان   184     دیپلماسی ورزشی   178     دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت/   176     استاندار   169     دیپلماسی سیاسی  166     حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی   148     دیپلماسی اجتماعی    147     آفریقا   144     مشهد 2017  مشهد 2017   139     نمایشگاه بین المللی مشهد   126     سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   123     سرمایه گذاری خارجی   110     پایتخت معنوی ایران   103     جلسات،ملاقاتها، بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج   93    

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 22 آذر ماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»