اندیشکده بین المللی فرهیخت 
  دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  درگاه مطالعات راهبردی رویکرد بین المللی شهر 
  www.farhikhtt.ir  

برترین های دیپلماسی ...

اهدای ده قلب طلایی در
آیین اختتامیه دومین کنگره بین المللی
«پزشکان قلب ایران و اروپا»
متشکل از پانصد تن از متخصصان داخلی و خارجی
مشهد - 14 تا 17 آذر 97 - بیمارستان رضوی

یکشنبه 13 آبان 1397 | بیش از یک میلیون متر مربع، زیربنای کل حرم رضوی است! رواق بسیار زیبا و تازه احداث دارالحجه هم با 7 هزار متر مربع مساحت، واقع در طبقه ی منهای یک، به دلیل نزدیکی به سرداب مقدس، بسیار مورد علاقه زوار داخلی و خارجی... | به قلم «عبدالرضا زرگری»

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دوشنبه 12 شهریور 1397 | چرا متولیان گردشگری استان به طور مطلق می گویند سرمایه گذاری در حوزه تأسیسات گردشگری اشباع شده؟! در حالی که باید بگویند فقط در لایه میانی یعنی هتل های 4 و 5 ستاره اشباع شدیم، اما در لایه بالا یعنی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی شهری / نشست شهردار منتخب و اعضای شورای شهر با سفرا و فعالان اقتصادی افغانستان، پاکستان، قزاقستان، گرجستان، تاجیکستان، ترکیه و نماینده آیسسکو در مشهد + گزارش تصویری

محمد رضا کلایی شهردار منتخب مشهد در نشست با جمعی از سفرا و فعالان اقتصادی خارجی؛ نقشه راه و زمینه های سرمایه گذاری اقتصادی در مشهد ظرف دو هفته تدوین شود/ پیشنهاد می کنم خیابانی در کشورهای سرمایه گذار به نام مشهد یا فردوسی نامگذاری شود. خوشبختانه اکنون در مشهد همه به یک بلوغ در زمینه سرمایه گذاری اقتصادی رسیده و عزم همکاری نیز در این زمینه وجود دارد.... | جمعه 9 آذر 1397

دیپلماسی ...

پردیس سینمایی سیمرغ مشهد آماده پخش رقابت‌های جام جهانی است

   |  سه شنبه 8 خرداد 1397
مدیر پردیس سینمایی سیمرغ مشهد گفت: پردیس سینمایی سیمرغ شرایط را جهت پخش رقابت‌های جام جهانی آماده ساخته و پس از تأیید اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد خراسان‌ رضوی این امر محقق می‌شود. امیرحسین دبیرزاده در ارتباط با وضعیت کنونی، اقدامات اجرایی و برنامه‌های آتی پردیس سینمایی سیمرغ، آمار مهمی را به اطلاع رساند، همچنین در مورد فیلم‌های در حال اکران توسط این سینما توضیحاتی را ارائه کرد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:...
تسنیم: در حال حاظر در سینما سیمرغ چه فیلم‌هایی در حال اکران است؟

دبیرزاده: در حال حاضر 9 فیلم به نام‌های مصادره، لاتاری، تگزاس، به وقت شام، عصبانی نیستم، خجالت نکش، چهارراه استانبول، لونه زنبور و همچنین انیمیشن فیلشاه در حال اکران است که تمامی آنها مورد استقبال مردم مشهد قرار گرفته و در پردیس سینمایی سیمرغ متقاضیان بسیاری رجوع می‌کنند.

تسنیم: سانس‌های سینما سیمرغ مشهد در چه ساعاتی بوده و چه سانس‌هایی نیمه‌بها است؟

دبیرزاده: ساعات سانس‌های سینما سیمرغ در ماه مبارک رمضان با سایر فصول مغایرت دارد، سانس‌های ماه رمضان تا پیش از افطار نیمه‌بها بوده و هر 9 فیلم در این ساعات پخش می‌شود، پس از افطار ساعت 20:50 نخستین سانس آن بوده و آخرین ساعت پخش فیلم‌ها از 00:30 دقیقه بامداد تا 2:30 دقیقه صورت می‌پذیرد.

تسنیم: بیشترین بازدید تماشاچیان فیلم از پردیس سینمایی سیمرغ در چه ساعاتی از روز صورت می‌گیرد؟

دبیرزاده: ساعت استقبال تماشاچیان از فیلم‌ها در نیمه نخست و دوم سال مغایرت دارد، در 6 ماه نخست سال سانس‌های 19 و 21 مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرند، در صورتی که در 6 ماه دوم سال، سانس‌های 18 و 20 بیشترین بازدید را در روز دارند، در 6 ماه دوم سال، دانش‌آموزان بسیاری به پردیس سینمایی سیمرغ مراجعه می‌کنند.

تسنیم: سینما سیمرغ از چه ظرفیتی برخوردار است؟ آیا ابعاد و امکانات این سینما پاسخگوی بازدید تمامی مراجعان است؟

دبیرزاده: سینما سیمرغ پس از پردیس سینمایی کوروش واقع در شهر تهران به عنوان دومین سینمای پرظرفیت شناخته شده است، این سینما دارای پنج سالن متعدد به ابعاد مختلف به همراه هزار و 264 صندلی بوده که کوچکترین سالن موجود در این سینما 139 صندلی معمولی و 13 صندلی vip دارد.

تسنیم: پردیس سینمایی سیمرغ دارای چه امکاناتی است؟

دبیرزاده: پردیس سینمایی سیمرغ تنها سینمای مجهز به دالبی در هر پنج سالن آن است، این سینما پس از بازسازی تنها سینمای دارای پروژکتور پاناسونیک است، علاوه بر موارد مذکور، این سینما دارای دو بوفه در سمت چپ و راست فضای داخلی آن بوده که در تمام مدت در اختیار منتخبان سیمرغ قرار می‌گیرند.

بوفه‌های این سینما تنقلاتی اعم از چیپس، پفک، خوراکی‌های سرد و نظایر آن را به فروش می‌رساند، طبقه دوم سینما سیمرغ دارای کافی‌شاپی زیبا بوده که سایر نوشیدنی‌ها و غذاهای گرم مانند کافه، پیتزا، سیب‌زمینی و مانند این دو مورد را عرضه می‌کند، در بیرون از سینما، سوپرمارکت، اغذیه و نظایر آن وجود دارد.

تسنیم: آیا مکانی اختصاصی در اختیار مراجعه کنندگان پردیس سینمایی سیمرغ قرار گرفته است؟

دبیرزاده: سیمرغ تنها سینمای مجهز به پارکینگ اختصاصی است، البته با توجه به باز بودن فضای چهار طرف سیمرغ، عموم برای پارک کردن در اطراف سینما مجاز هستند اما پارکینگ مذکور صرفاً به سینما سیمرغ و تماشاچیان این سینما تعلق دارد، برای در اختیار داشتن این پارکینگ شهرداری مشارکت کرد.

پارکینگ سینما سیمرغ در پشت این سینما قرار داشته که ظرفیت آن بسیار زیاد است، 350 ماشین می‌توانند به طور همزمان در این پارکینگ مستقر باشند، همچنین جدا از این مورد، اطراف سینما نیز برای پارک کردن مقدور است، بنابراین هیچ مشکلی در پارک خودرو برای تماشای فیلم وجود ندارد.

تسنیم: متولیان پردیس سینمایی سیمرغ از چه زمانی بازسازی این سینما را آغاز کردند؟

دبیرزاده: بازسازی پردیس سینمایی اطلس در دو فاز انجام شد که نخستین فاز آن در سال 94 شکل گرفت، سیمرغ تنها سینمای کاملاً خصوصی است و وابستگی به دولت نداشته است، تاکنون هیچ امتیازی به سینما سیمرغ توسط دولت تخصیص نیافته و متولیان آن به تنهایی امور سینما را پیش بردند.

سال 94 قسمت بیرونی پردیس سینمایی سیمرغ مورد بازسازی قرار گرفت، تغییراتی در بخش‌های صندلی‌ها، سالن انتظار، تلویزیون شهری، سرویس بهداشتی و نظایر آنها صورت گرفت، برنامه‌ها در سال 96 طی دو ماه متوالی توسط 80 نیروی شبانه‌روزی انجام شد.

تسنیم: پردیس سینمایی سیمرغ در دوران بازسازی دوم چه تغییراتی را بر خود اعمال کرده است؟

دبیرزاده: بازسازی دوم مراحل مختلفی داشت که در ماه نخست، کف، دیوار و سقف تخریب شده و در ماه دوم اقداماتی نظیر رنگ اپوکسی کف زمین، عملیات ام‌دی‌اف کاری و کلاف‌بندی در دیوار بیرونی، کلاف‌بندی سقف، ام‌ای‌دف کاری سایر سالن‌های سینما، استفاده از تایل برای سققف داخلی و ایزوگام بیرون آن انجام شد.

پنج سیستم صوتی دالبی در تمامی سالن‌های سینما سیمرغ نصب شد، همچنین سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی راه‌اندازی شد، اقدامات به نحو مطلوبی انجام شد، به طوری که پس از بازسازی هیچ اعتراضی مشاهده نشد، متقاضیان در اوایل آغاز به کار انتقادات و پیشنهاداتی به گوش متولیان رساندند اما پس از اتمام کار نارضایتی وجود نداشت.

تسنیم: آیا پردیس سینمایی سیمرغ پس از بازسازی بیش از گذشته مورد استقبال عموم قرار گرفت؟

دبیرزاده: پس از بازسازی پردیس سینمایی سیمرغ روزانه 10 تا 20 نفر از اقدامات متولیان جهت بازسازی سینما تقدیر می‌کردند، پس از تکمیل پردیس سینمایی سیمرغ و ساخت مدرن آن، استقبال بسیاری توسط عموم صورت گرفت و تغییر بسیاری در تعداد تماشاچیان فیلم‌های سینما سیمرغ مشاهده شد.

به عنوان مثال، در روزهای سه‌شنبه توسط 6 هزار نفر بازدید از فیلم‌های مختلف صورت می‌گرفت، در سایر روزها نیز به طور قطعی 3 هزار نفر به پردیس سینمایی سیمرغ برای تماشای فیلم مراجعه می‌کردند، در صورتی که در گذشته بهترین بازدیدها به این تعداد نمی‌رسید.

تسنیم: پس از دوران بازسازی چه تغییراتی در پخش فیلم‌ها صورت گرفت؟

دبیرزاده: یکی از اقدامات متولیان پردیس سینمایی سیمرغ در ارتباط با پرده سینما پس از بازسازی، انجام اقداماتی جهت پخش مستقیم جام جهانی در این سینما بوده که در صورت تأیید مسئولانی چون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سالن‌های سینما سیمرغ جهت تحقق این امر در اختیار متقاضیان ورزشی قرار می‌گیرد.

البته در گذشته چندین رقابت فوتبالی پخش شده اما اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از ادامه این امر جلوگیری کرد، این رقابت‌ها در سالن‌های چهار و پنج برگزار شد، این دو سالن دارای شیب استاندارد هستند و ظرفیت آنها برابر با 420 نفر است.

تماشاچیان از برگزاری این مسابقات در سینما سیمرغ رضایت داشتند و متولیان پردیس سینمایی سیمرغ با پی بردن به این موضوع، برای جلب رضایت عموم به دنبال ادامه این امر هستند، درخواست پخش فوتبال پس از این که مورد قبول اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی واقع شد، تحقق می‌یابد.

تسنیم: از آغاز سال 97 تاکنون چه فیلم‌هایی در پردیس سینمایی سیمرغ بیش از سایر فیلم‌ها با استقبال تماشاچیان مواجه شد؟

دبیرزاده: فیلم‌های مصادره، لاتاری، به وقت شام و انیمیشن فیلشاه از آغاز سال تاکنون در پردیس سینمایی سیمرغ بیش از سایر فیلم‌ها مورد استقبال عموم واقع شد، انیمیشن فیلشاه در پردیس سینمایی سیمرغ بیشترین بازدید را در کشور داشت، استقبال از سایر فیلم‌ها نیز بسیار مطلوب بود.

تسنیم: متولیان پردیس سینمایی سیمرغ با چه مشکلاتی مواجه هستند؟

دبیرزاده: پردیس سینمایی سیمرغ از گذشته تاکنون حائز تغییرات بزرگی بوده و پیشرفت بسیاری داشت اما با وجود ظرفیت و امکانات مطلوب آن، توسط دولت مورد حمایت قرار نگرفت، دولت برای برخی از سینماها 10 میلیون دلار حمایت کرده و در حال حاضر متولیان سینما سیمرغ به تنهایی 2.5 میلیارد تومان بودجه را به امور خود اختصاص داده اند.

در صورت وجود این مقدار پول برای حمایت از سینما سیمرغ مشهد، قطعاً اتفاقات بهتری رخ می‌دهد، حمایت‌های سینما هویزه تا سه ماه آتی به پایان می‌رسد، از طرفی 10 میلیارد تومان جهت بازسازی به سینما شهر تعلق گرفت، اما سینما سیمرغ هیچ حمایتی را از سوی مسئولان دولتی مشاهده نکرد.

گفت‌وگو از ثمره نمازی، گزارش: خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس


آخرین ویرایش: سه شنبه 8 خرداد 1397
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز خواهند شد. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 27 مهر ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.212 اخبار 2.988   بین الملل 2.369   آسیا 2.083   برنامه های بین المللی/داخل و خارج 857   دیپلماسی اقتصادی 643   دیپلماسی زیارت و زائر رضوی 546   دیپلماسی دانشگاهی 545   افتخارات 501   دیپلماسی گردشگری 490   دیپلماسی علمی 400   اروپا 391   دیپلماسی فرهنگی 391   میهمان/میهمانان خارجی 382   جهان اسلام 372   دیپلماسی آموزشی 361   دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی) 356   آیا می دانید که مشهد... 337   دانشگاه فردوسی مشهد 309   شهرداری مشهد 288   دیپلماسی نمایشگاهی 270   سرمایه گذاری 244   استانداری خراسان رضوی 226   آستان قدس رضوی 207   عراق 205   صادرات و واردات 204   پاکستان 198   تصاویر / گزارش های تصویری 189   هنری 180   استاندار 168   افغانستان 166   دیپلماسی ورزشی 163   دیپلماسی سیاسی 157   دیپلماسی عمومی و شهری 156   دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت 155   حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی 146   مشهد 2017 139   آفریقا 137   اجتماعی 130   نمایشگاه بین المللی مشهد 120   سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول 118   سرمایه گذاری خارجی 104   پایتخت معنوی ایران 100   فرودگاه بین المللی مشهد 86   آمریکا 84   شهردار مشهد 80   قابل الگوگیری یا استفاده در مشهد 77عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 30 مهرماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»