• اهدای جایزه ویژه به چهار بانوی خارجی در
  مراسم اختتامیه سومین جایزه جهانی گوهرشاد
  بیست و هفتم تیرماه - تالار قدس آستان قدس رضوی - مشهد مقدس
 • همزمان با زادروز فرخنده حضرت فاطمه معصومه(س) :
  شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) از قم آغاز شد
  یکشنبه، بیست و چهارم تیرماه نود و هفت
 • مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) مشهد:
  ارسال محصولات فرهنگی به ۷۸ کشور دنیا در دهه کرامت
  برگی از افتخارات بین المللی جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) از خاستگاه مشهد مقدس
 • اسم و عنوان اندیشکده فرهیخت
  در طول هشت سال و هشت ماه ... از تاریخ 1388/08/08

رصد دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات»

و با محوریت «اقتصاد شهر»

پیشتر بابت دعوت و گفتگو با گلبرند شونبری، رئیس شبکه جهانی جامعه ایمن از شهرداری مشهد تقدیر کردیم، اما اکنون از بابت تشکیل اتاق مشترک ایران و تاجیکستان با هدف برگزاری نمایشگاه توسعه صادرات ایران در شهریور 97 - تاجیکستان از جناب آقای مهندس فرشید منوچهری، مدیر امور بین الملل و از

اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان

سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی»

و با محوریت «اقتصاد دانش»

در جریان سفر دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به فرانسه، دو تفاهم نامه همکاری با دانشگاه سوربن نوول پاریس و دانشگاه ژول ورن شهر امی ین فرانسه امضا شد و باز هم این دانشگاه در عرصه توسعه روابط خارجی و مناسبات بین المللی مشهد مقدس با جهان پیرامون خوش درخشید، لذا از:

دانشگاه فردوسی مشهد

سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی فرهنگی، هنری و نمایشگاهی با اولویت «جامعه خلاق»

و با محوریت «اقتصاد فرهنگ و هنر»

تلاش های بنیاد بین المللی امام رضا(علیه السلام) برای طراحی، هدایت و برگزاری هرچه باشکوهتر برنامه های فرهنگی، هنری و بین المللی مرتبط با جشن های دهه کرامت طی شانزده دوره در قالب جشنواره امام رضا(ع) در 31 استان کشور و بسیاری از نقاط دنیا حقیقتاً قابل تقدیر است. لذا به سهم خود، از:

بنیاد بین المللی امام رضا(ع)

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی زیارت و خدمات تخصصی گردشگری با اولویت «تکریم زوار خارجی»

با محوریت «اقتصاد زائر و سوغات»

رشد فعالیت های بین المللی اخیر نهاد متولی گردشگری استان، کاملاً محسوس است و خبر از آغاز تحرکاتی امیدبخش در عرصه ی توسعه ی مناسبات خارجی در ساحت گردشگری بویژه با کشورهای همسایه می دهد. لذا به سهم خود از جناب آقای ابوالفضل مکرمی فر و همکاران ساعی ایشان در اداره کل

میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

سپاسگزاریم!

پردیس سینمایی سیمرغ مشهد آماده پخش رقابت‌های جام جهانی است

   |  سه شنبه 8 خرداد 1397
مدیر پردیس سینمایی سیمرغ مشهد گفت: پردیس سینمایی سیمرغ شرایط را جهت پخش رقابت‌های جام جهانی آماده ساخته و پس از تأیید اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد خراسان‌ رضوی این امر محقق می‌شود. امیرحسین دبیرزاده در ارتباط با وضعیت کنونی، اقدامات اجرایی و برنامه‌های آتی پردیس سینمایی سیمرغ، آمار مهمی را به اطلاع رساند، همچنین در مورد فیلم‌های در حال اکران توسط این سینما توضیحاتی را ارائه کرد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:...
تسنیم: در حال حاظر در سینما سیمرغ چه فیلم‌هایی در حال اکران است؟

دبیرزاده: در حال حاضر 9 فیلم به نام‌های مصادره، لاتاری، تگزاس، به وقت شام، عصبانی نیستم، خجالت نکش، چهارراه استانبول، لونه زنبور و همچنین انیمیشن فیلشاه در حال اکران است که تمامی آنها مورد استقبال مردم مشهد قرار گرفته و در پردیس سینمایی سیمرغ متقاضیان بسیاری رجوع می‌کنند.

تسنیم: سانس‌های سینما سیمرغ مشهد در چه ساعاتی بوده و چه سانس‌هایی نیمه‌بها است؟

دبیرزاده: ساعات سانس‌های سینما سیمرغ در ماه مبارک رمضان با سایر فصول مغایرت دارد، سانس‌های ماه رمضان تا پیش از افطار نیمه‌بها بوده و هر 9 فیلم در این ساعات پخش می‌شود، پس از افطار ساعت 20:50 نخستین سانس آن بوده و آخرین ساعت پخش فیلم‌ها از 00:30 دقیقه بامداد تا 2:30 دقیقه صورت می‌پذیرد.

تسنیم: بیشترین بازدید تماشاچیان فیلم از پردیس سینمایی سیمرغ در چه ساعاتی از روز صورت می‌گیرد؟

دبیرزاده: ساعت استقبال تماشاچیان از فیلم‌ها در نیمه نخست و دوم سال مغایرت دارد، در 6 ماه نخست سال سانس‌های 19 و 21 مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرند، در صورتی که در 6 ماه دوم سال، سانس‌های 18 و 20 بیشترین بازدید را در روز دارند، در 6 ماه دوم سال، دانش‌آموزان بسیاری به پردیس سینمایی سیمرغ مراجعه می‌کنند.

تسنیم: سینما سیمرغ از چه ظرفیتی برخوردار است؟ آیا ابعاد و امکانات این سینما پاسخگوی بازدید تمامی مراجعان است؟

دبیرزاده: سینما سیمرغ پس از پردیس سینمایی کوروش واقع در شهر تهران به عنوان دومین سینمای پرظرفیت شناخته شده است، این سینما دارای پنج سالن متعدد به ابعاد مختلف به همراه هزار و 264 صندلی بوده که کوچکترین سالن موجود در این سینما 139 صندلی معمولی و 13 صندلی vip دارد.

تسنیم: پردیس سینمایی سیمرغ دارای چه امکاناتی است؟

دبیرزاده: پردیس سینمایی سیمرغ تنها سینمای مجهز به دالبی در هر پنج سالن آن است، این سینما پس از بازسازی تنها سینمای دارای پروژکتور پاناسونیک است، علاوه بر موارد مذکور، این سینما دارای دو بوفه در سمت چپ و راست فضای داخلی آن بوده که در تمام مدت در اختیار منتخبان سیمرغ قرار می‌گیرند.

بوفه‌های این سینما تنقلاتی اعم از چیپس، پفک، خوراکی‌های سرد و نظایر آن را به فروش می‌رساند، طبقه دوم سینما سیمرغ دارای کافی‌شاپی زیبا بوده که سایر نوشیدنی‌ها و غذاهای گرم مانند کافه، پیتزا، سیب‌زمینی و مانند این دو مورد را عرضه می‌کند، در بیرون از سینما، سوپرمارکت، اغذیه و نظایر آن وجود دارد.

تسنیم: آیا مکانی اختصاصی در اختیار مراجعه کنندگان پردیس سینمایی سیمرغ قرار گرفته است؟

دبیرزاده: سیمرغ تنها سینمای مجهز به پارکینگ اختصاصی است، البته با توجه به باز بودن فضای چهار طرف سیمرغ، عموم برای پارک کردن در اطراف سینما مجاز هستند اما پارکینگ مذکور صرفاً به سینما سیمرغ و تماشاچیان این سینما تعلق دارد، برای در اختیار داشتن این پارکینگ شهرداری مشارکت کرد.

پارکینگ سینما سیمرغ در پشت این سینما قرار داشته که ظرفیت آن بسیار زیاد است، 350 ماشین می‌توانند به طور همزمان در این پارکینگ مستقر باشند، همچنین جدا از این مورد، اطراف سینما نیز برای پارک کردن مقدور است، بنابراین هیچ مشکلی در پارک خودرو برای تماشای فیلم وجود ندارد.

تسنیم: متولیان پردیس سینمایی سیمرغ از چه زمانی بازسازی این سینما را آغاز کردند؟

دبیرزاده: بازسازی پردیس سینمایی اطلس در دو فاز انجام شد که نخستین فاز آن در سال 94 شکل گرفت، سیمرغ تنها سینمای کاملاً خصوصی است و وابستگی به دولت نداشته است، تاکنون هیچ امتیازی به سینما سیمرغ توسط دولت تخصیص نیافته و متولیان آن به تنهایی امور سینما را پیش بردند.

سال 94 قسمت بیرونی پردیس سینمایی سیمرغ مورد بازسازی قرار گرفت، تغییراتی در بخش‌های صندلی‌ها، سالن انتظار، تلویزیون شهری، سرویس بهداشتی و نظایر آنها صورت گرفت، برنامه‌ها در سال 96 طی دو ماه متوالی توسط 80 نیروی شبانه‌روزی انجام شد.

تسنیم: پردیس سینمایی سیمرغ در دوران بازسازی دوم چه تغییراتی را بر خود اعمال کرده است؟

دبیرزاده: بازسازی دوم مراحل مختلفی داشت که در ماه نخست، کف، دیوار و سقف تخریب شده و در ماه دوم اقداماتی نظیر رنگ اپوکسی کف زمین، عملیات ام‌دی‌اف کاری و کلاف‌بندی در دیوار بیرونی، کلاف‌بندی سقف، ام‌ای‌دف کاری سایر سالن‌های سینما، استفاده از تایل برای سققف داخلی و ایزوگام بیرون آن انجام شد.

پنج سیستم صوتی دالبی در تمامی سالن‌های سینما سیمرغ نصب شد، همچنین سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی راه‌اندازی شد، اقدامات به نحو مطلوبی انجام شد، به طوری که پس از بازسازی هیچ اعتراضی مشاهده نشد، متقاضیان در اوایل آغاز به کار انتقادات و پیشنهاداتی به گوش متولیان رساندند اما پس از اتمام کار نارضایتی وجود نداشت.

تسنیم: آیا پردیس سینمایی سیمرغ پس از بازسازی بیش از گذشته مورد استقبال عموم قرار گرفت؟

دبیرزاده: پس از بازسازی پردیس سینمایی سیمرغ روزانه 10 تا 20 نفر از اقدامات متولیان جهت بازسازی سینما تقدیر می‌کردند، پس از تکمیل پردیس سینمایی سیمرغ و ساخت مدرن آن، استقبال بسیاری توسط عموم صورت گرفت و تغییر بسیاری در تعداد تماشاچیان فیلم‌های سینما سیمرغ مشاهده شد.

به عنوان مثال، در روزهای سه‌شنبه توسط 6 هزار نفر بازدید از فیلم‌های مختلف صورت می‌گرفت، در سایر روزها نیز به طور قطعی 3 هزار نفر به پردیس سینمایی سیمرغ برای تماشای فیلم مراجعه می‌کردند، در صورتی که در گذشته بهترین بازدیدها به این تعداد نمی‌رسید.

تسنیم: پس از دوران بازسازی چه تغییراتی در پخش فیلم‌ها صورت گرفت؟

دبیرزاده: یکی از اقدامات متولیان پردیس سینمایی سیمرغ در ارتباط با پرده سینما پس از بازسازی، انجام اقداماتی جهت پخش مستقیم جام جهانی در این سینما بوده که در صورت تأیید مسئولانی چون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سالن‌های سینما سیمرغ جهت تحقق این امر در اختیار متقاضیان ورزشی قرار می‌گیرد.

البته در گذشته چندین رقابت فوتبالی پخش شده اما اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از ادامه این امر جلوگیری کرد، این رقابت‌ها در سالن‌های چهار و پنج برگزار شد، این دو سالن دارای شیب استاندارد هستند و ظرفیت آنها برابر با 420 نفر است.

تماشاچیان از برگزاری این مسابقات در سینما سیمرغ رضایت داشتند و متولیان پردیس سینمایی سیمرغ با پی بردن به این موضوع، برای جلب رضایت عموم به دنبال ادامه این امر هستند، درخواست پخش فوتبال پس از این که مورد قبول اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی واقع شد، تحقق می‌یابد.

تسنیم: از آغاز سال 97 تاکنون چه فیلم‌هایی در پردیس سینمایی سیمرغ بیش از سایر فیلم‌ها با استقبال تماشاچیان مواجه شد؟

دبیرزاده: فیلم‌های مصادره، لاتاری، به وقت شام و انیمیشن فیلشاه از آغاز سال تاکنون در پردیس سینمایی سیمرغ بیش از سایر فیلم‌ها مورد استقبال عموم واقع شد، انیمیشن فیلشاه در پردیس سینمایی سیمرغ بیشترین بازدید را در کشور داشت، استقبال از سایر فیلم‌ها نیز بسیار مطلوب بود.

تسنیم: متولیان پردیس سینمایی سیمرغ با چه مشکلاتی مواجه هستند؟

دبیرزاده: پردیس سینمایی سیمرغ از گذشته تاکنون حائز تغییرات بزرگی بوده و پیشرفت بسیاری داشت اما با وجود ظرفیت و امکانات مطلوب آن، توسط دولت مورد حمایت قرار نگرفت، دولت برای برخی از سینماها 10 میلیون دلار حمایت کرده و در حال حاضر متولیان سینما سیمرغ به تنهایی 2.5 میلیارد تومان بودجه را به امور خود اختصاص داده اند.

در صورت وجود این مقدار پول برای حمایت از سینما سیمرغ مشهد، قطعاً اتفاقات بهتری رخ می‌دهد، حمایت‌های سینما هویزه تا سه ماه آتی به پایان می‌رسد، از طرفی 10 میلیارد تومان جهت بازسازی به سینما شهر تعلق گرفت، اما سینما سیمرغ هیچ حمایتی را از سوی مسئولان دولتی مشاهده نکرد.

گفت‌وگو از ثمره نمازی، گزارش: خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم نظرات و دیدگاه های فعالان توسعه روابط خارجی مشهد

فراخوان شانزدهمین جشنواره ی بین المللی فرهنگی هنری امام رضا علیه السلام

پایگاه اطلاع رسانی مشهد 2017 پایتخت فرهنگی جهان اسلام

عضویت در اندیشکده ی فرهیخت


معرفی برترین ها

در توسعه روابط خارجی مشهد - تیرماه 1397


رصد دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و... با اولویت «ارتباطات» با محوریت «اقتصاد شهر»

1- اداره روابط خارجی شهرداری مشهد 2- نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق 3- اداره کل صنعت، و تجارت 4- اداره کل ورزش و جوانان 5- اتاق بازرگانی و صنایع استان

دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

1- دانشگاه فردوسی مشهد 2- دانشگاه علوم پزشکی مشهد 3- جامعه المصطفی العالمیه 4- دانشگاه آزاد اسلامی مشهد 5- دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) 6- دانشگاه علوم اسلامی رضوی


دیپلماسی فرهنگی، هنری، نمایشگاهی با اولویت جامعه خلاق و با محوریت «اقتصاد فرهنگ»

1- نمایشگاه بین المللی مشهد 2- اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی 3- بنیاد بین المللی امام رضا(ع) 4- نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی 5- دبیرخانه رویداد مشهد 2017

دیپلماسی زیارت و خدمات تخصصی گردشگری » با محوریت «اقتصاد زائر»

1- فرودگاه بین المللی مشهد 2- اداره امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی 3- بیمارستان تخصصی رضوی 4- معاونت زیارت استانداری 5- اداره کل گردشگری 6- اتحادیه هتلداران استان

معرفی فعال ترین واحد علمی شهر در عرصه دیپلماسی دانشگاهی

چرایی انتخاب دانشگاه فردوسی مشهد؟

دانشگاه فردوسی مشهد مقدس، سومین دانشگاه كشور از نظر قدمت پس از دانشگاه های تهران و تبریز، در حالی شصت و هفتمین سال فعالیتش را سپری می كند که از میان 23 هزار دانشجوی این دانشگاه، حدود 1300 از آنان را دانشجویان خارجی و عمدتاً از کشورهای همسایه مانند عراق، افغانستان، پاکستان و ... و نیز کشورهای حاشیه ی خلیج فارس تشکیل می دهند. این دانشگاه با دارا بودن واحدهای فعالی همچون «اداره ی دانشجویان خارجی»، «دفتر همکاری های علمی و بین المللی»، «پردیس بین الملل» و «اداره کل روابط عمومی و بین الملل دانشگاه» و ...، سال بسیار پرکار و پررونقی را در عرصه ی مناسبات علمی و دانشگاهی با مراکز علمی و پژوهشی و واحدهای دانشگاهی سایر کشورها بویژه ....

آشنایی با نهادهای فعال در عرصه روابط خارجی مشهد

«اندیشکده بین المللی فرهیخت»
 Farhikht Think Tank -  www.farhikhtt.ir

Copyright © 2009
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com