اندیشکده بین المللی فرهیخت
رصدگاه توسعه روابط خارجی مشهد
درگاه مطالعات راهبردی رویکرد بین المللی مشهد

www.farhikhtt.ir
شام غریبان حسینی، حرم حضرت امام رضا(ع)

رصد دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»

حسن بهره برداری اداره روابط خارجی شهرداری مشهد» بویژه تدبیر دکتر «حسین کشیری» از سفر هیئت اقتصادی مالزی به مشهد به دعوت سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی و تدارک دیدارهای متعدد برای آنان از ملاقات با شهردار مشهد تا مهندس کیانی قابل تقدیر است. لذا به سهم خود از اداره کل:

روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی علم، آموزش، پژوهش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

برگزاری دیدار مشاور وزیر علوم کشور عراق با مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه همچنین دیدار مسئولان و استادان دانشگاه راپرین اقلیم کردستان عراق با رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از جمله اقدامات ارزشمند و تحسین برانگیزی است که ما را به تکریم و تعظیم وا می دارد. لذا به سهم خود از:

دانشگاه فردوسی مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت «جامعه پویا» و با محوریت «اقتصاد فرهنگ»

هم افزایی توانمندی ها و ظرفیت های دو ارگان فعال در رویکرد بین المللی شهر، یعنی نمایشگاه بین المللی مشهد و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، رویداد ارزشمند برپایی پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در مشهد را رقم زده است. لذا به سهم خود از :

نمایشگاه بین المللی مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم!

رصد دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری با اولویت تکریم «زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با تدارک و برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در مشهد واقعاً خوش درخشید. برنامه ریزی برای برپایی این نمایشگاه پس از یک دهه توقف همراه با چهار همایش جنبی براستی ستودنی است. لذا به سهم خود از :

اداره کل گردشگری خراسان رضوی

عمیقاً سپاسگزاریم!


457
دیپلماسی گردشگری
جایگاه چهارم


مشاهده تمامی پست ها

517
دیپلماسی زیارت
جایگاه سوم


مشاهده تمامی پست ها

517
دیپلماسی دانشگاهی
جایگاه دوم


مشاهده تمامی پست ها

624
دیپلماسی اقتصادی
رتبه نخست


مشاهده تمامی پست ها

رشیدیان در دیدار سرکنسول ترکیه در مشهد: نقش ایران و ترکیه در مسائل منطقه ای و بین المللی تعیین کننده است+ تصاویر

   |  جمعه 27 بهمن 1396
align=bottom
سرکنسول ترکیه در مشهد مقدس در پایان ماموریتش در این شهر، با استاندار خراسان رضوی دیدار کرد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این دیدار با اشاره به سابقه دیرینه تاریخی و دینی مشترک ایران و ترکیه و نیز منافع و جایگاه موثر دو دولت در غرب آسیا، افزود: هر دو کشور دارای تاثیرگذاری مناسبی در حوزه کشورهای اسلامی هستند و....
... نقشی که در حوزه مسائل سیاسی بین المللی و منطقه ای پررنگ است و این جایگاه در روابط و تعاملات دو کشور هم بسیار نمود دارد.  وی عنوان کرد: این تعاملات و روابط طی سال های اخیر در صلح منطقه ای به ویژه در حوزه کشورهای عراق و سوریه بسیار موثر بوده است.
استاندار خراسان رضوی در زمینه مسائل مربوطه به ترانزیت با اشاره به قرار گرفتن دو کشور ایران و ترکیه در مسیر جاده ابریشم و ظرفیت های بسیاری که در این حوزه دارند، گفت: همانگونه که در مرز بازرگان صف های طولانی از خودروهای عبوری وجود دارد در مرزهای سرخس و درگز هم این صف خودروها مشهود است .
رشیدیان افزایش سرعت اقدامات گمرکی در مرز را هم بخشی دیگر از این تلاش ها برای تسهیل تردد ناوگان ترانزیتی دانست و ابراز امیدواری کرد: در سایه تعاملات بیشتر تردد ناوگان ترانزیتی در خاک دو کشور ایران و ترکیه با سلامت و امنیت روند توسعه ای یابد.
وی در ادامه توسعه گردشگری را از دیگر ظرفیت های دو جانبه خواند و افزود: در دو ملت این علاقه به تعاملات نزدیکتر وجود دارد و چنانکه ترکیه به عنوان کشوری مسلمان با قرابت های فرهنگی بسیار مقصد سفر بسیاری از ایرانیان و خراسانی هاست و در مقابل خراسان رضوی هم به عنوان سرزمینی تاریخی و کهن با وجهه قوی مذهبی به دلیل وجود بارگاه منور رضوی می تواند مقصد بسیاری از گردشگران ترکیه می باشد.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به راه اندازی سرکنسولگری ترکیه در مشهد طی چند سال اخیر گفت:  شروع هر کاری با دشواری هایی مواجه است و این اقدام هم با تلاش هایی که صورت گرفته آغاز خوبی برای توسعه مناسبات خراسان رضوی و ترکیه بوده است.
وی همچنین به ارادت و تعلق خاطرخاص علویان ترکیه به فوشنجان  زادگاه "حاج بکتاش ولی  اشاره کرد و" خطاب به محمت دوغان افزود: طی مدت حضور شما در مشهد در این زمینه اقداماتی انجام شد تا ظرفیت هایی برای پذیرایی از مسافران و گردشگران ترکیه در این منطقه فراهم شود که امید است سریعتر به انجام برسد .
رشیدیان در ادامه ظرفیت های تبادلات تجاری و اقتصادی بین خراسان رضوی و ترکیه را هم فراوان خواند و گفت: هیات هایی هم تا کنون مبادله شده و امید است در حضور سرکنسول جدید این موضوع با جدیت پیگیری شود.
استاندار خراسان رضوی در حوزه فرهنگی هم با اشاره به اینکه در موضوع علم و دانش، مرزهای جغرافیایی و سیاسی معنا ندارد، افزود: توسعه مناسبات دو کشور در حوزه علمی ،دانشی و فرهنگی نقش مهمی در تعمیق روابط ، درک متقابل و توسعه مناسبات سیاسی و اقتصادی دو طرف دارد.
 وی تصریح کرد: در این راستا به شدت از افزایش تعاملات فرهنگی و دانشگاهی بین خراسان رضوی و ترکیه استقبال می کنیم زیرا این مناسبات مقدمه تعاملات بیشتر است .
 وی ابراز امیدواری کرد: کرسی زبان ترکی استانبولی به زودی در دانشگاه فردوسی بر اساس تفاهم انجام شده راه اندازی شود ضمن آنکه راه اندازی کرسی زبان و ادب پارسی در دانشگاه های ترکیه هم با توجه قرابت فرهنگی و علاقه مردم ترکیه به شعر و ادب پارسی علاقمندان زیادی در این کشور دارد.
سرکنسول ترکیه در مشهد هم در این دیدار با اشاره به سه سال و نیم حضور خود در مشهد گفت: در این مدت تلاش شد تا در زمینه برقراری مناسبات خراسان رضوی و ترکیه اقدامات موثری صورت گیرد.
محمت دوغان افزود: یکی از ماموریت هایی این سرکنسولگری توسعه روابط خراسان رضوی و ترکیه بود و سعی کردیم بااستفاده از امکانات در اختیار، در این راستا چندین هیات تجاری و اقتصادی ترکیه را به این استان آورده و زمینه برقراری ارتباط با طرف های خراسان رضوی را فراهم کردیم .
 وی اظهار کرد : برخی از این تجار نیز راغب به سرمایه گذاری شده و یکی از آنها کار را به انجام رسانده که امید است در آینده ای نزدیک با همکاری مشترک استان تولیدات خود را به کشورهای اطراف چون افغانستان و آسیای میانه صادر نماید.
 وی ادامه داد: در حوزه فرهنگی هم تلاش هایی را برای امکان سفر علویان ترکیه به فوشنجان نیشابور و معرفی این منطقه به مردم ترکیه انجام دادیم و امید است در آینده شاهد سفر توریست های ترکیه به این منطقه باشیم .
دوغان با اشاره به  امضای تفاهمی با دانشگاه فردوسی در زمینه تاسیس کرسی زبان ترکی استانبولی در مشهد افزود: از سال تحصیلی آینده این کرسی راه اندازی می شود ضمن آنکه به زودی تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه فردوسی و یکی از دانشگاه های استانبول هم امضا می شود.
 وی افزود: در حوزه گردشگری هم هیاتی از خراسان رضوی به ترکیه سفر کرد و به زودی هیاتی به همراه مسئولان بزرگترین مجموعه گردشگری هم از ترکیه برای پیگیری مباحث مورد نظر دو طرف به خراسان خواهد آمد تا زمینه های توسعه گردشگری بین دو طرف را فراهم آورد.
وی در این جلسه با اشاره به اینکه در حوزه ترانزیت و صف طولانی کامیون های ترکیه ای در مرز سرخس مشکلاتی وجود دارد ، ابراز امیدواری کرد : با ایجاد تجهیزات و امکانات بیشتر مرتفع شود.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً «دیپلماسی ها» با علامت دایره تیره در این بخش متمایز شده اند.

اخبار 2869    بین الملل 2244    آسیا 2018    برنامه های بین المللی/داخل و خارج 817 دیپلماسی اقتصادی 624    دیپلماسی دانشگاهی 517    دیپلماسی زیارت و زائر رضوی 517    افتخارات 462    دیپلماسی گردشگری 457    دیپلماسی فرهنگی 382    دیپلماسی علمی 373    اروپا 368    میهمان/میهمانان خارجی 349    دیپلماسی آموزشی 338    دیپلماسی مذهب، دین و قرآن 330    جهان اسلام 338    آیا می دانید که مشهد... 300    دانشگاه فردوسی مشهد 289    شهرداری مشهد 279    دیپلماسی نمایشگاهی 264    سرمایه گذاری 243    استانداری خراسان رضوی 216    صادرات و واردات 198    پاکستان 189    آستان قدس رضوی 182    عراق 179    تصاویر / گزارش های تصویری 176    هنری 175    استاندار 163    افغانستان 161    دیپلماسی ورزشی 151    حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی 141 دیپلماسی سیاسی 142    دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت 142    مشهد 2017 139    دیپلماسی عمومی و شهری 138    آفریقا 134    اجتماعی 127    نمایشگاه بین المللی مشهد 119    سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول 104    سرمایه گذاری خارجی 101    پایتخت معنوی ایران 98    فرودگاه بین المللی مشهد 84    آمریکا 78    قابل الگوگیری یا استفاده در مشهد 76 شهردار مشهد 76    ایده های جدید 72    جشنواره بین المللی امام رضا(ع) 72    مقالات علمی 69    صنعتی 67    سازمان های بین المللی مرتبط 67    چین 63    اداره کل روابط خارجی شهرداری مشهد 61 دانشگاه علوم پزشکی مشهد 60    مصاحبه 56    ملاقات و دیدارها و نشست ها 54    پیشنهادات 52    عتبات عالیات، قبور ائمه 51    سایر کشورها 47    اتباع و مهاجران خارجی 46    ترکیه 46    اقیانوسیه 44    حوزوی 44    فضای سبز و پارکها 44    شهری 42    ترکمنستان 42    بانوان 41    روسیه 40    حمل و نقل درون شهری و ترافیک 40 خواهر خواندگی 37    آیا می دانید که در ایران/دنیا 36 رسانه ای 36    نقاط قوت شهری 36    توافقنامه ها و تفاهم ها 35    بازیافت و تبدیل مواد 35    هندوستان 33    فناوری های نوین و کارآفرین 32    زبان و ادبیات فارسی 31    قطار شهری و منوریل 31    گلایه ها و انتقادات 30    شهرسازی و معماری 30    نقاط ضعف شهری 29    اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان 26    تاجیکستان 25    عمران، ساختمان و پلها و معابر 25    آلمان 24    شهرداریهای کشور 24    پایتخت فرهنگی جهان اسلام 22    وزارت امور خارجه یا دفتر شمال شرق 22 شورای اسلامی شهر 22    محیط زیست 22    قرقیزستان 22    متروپلیس 22    اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان 20    لبنان 19    سوریه 19    مناطق آزاد، بازارچه ها و گمرک مرزی استان 19    دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) 18    انرژی، گاز، آب، برق 18    جامعه المصطفی العالمیه 17    تاریخی و تمدنی 16    سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی 15    بیمارستان فوق تخصصی رضوی 15    مالزی 14    ژاپن 13    دانشگاه آزاد اسلامی مشهد 13    موزه ها و گالری ها 12    اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی 12 فرانسه 12    پژوهشی 11    انقلاب، شهدا و ایثارگران 10    کشاورزی 10    ازبکستان 9    خدمات و نظافت شهری 9    مدیریت بحران 8    عربستان 8    قزاقستان 8    تحلیل 7    انتصاب 7    اداره کل ورزش و جوانان استان 7    ادبی 7    تشریفات بین الملل 7    کویت 7    بحرین 7    راه آهن و قطار بین شهری 6    امارات، دبی 6    مشهد 2018 5    استارتاپ ها و ایده های کارآفرینی 5    سوغات زائر و برند حلال 4    مطبوعاتی 4    فیلم 3    تشرف به اسلام 3    معاونت زیارت استانداری خراسان رضوی 2 مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی 2    حقوقی و قضا 2    رویدادهای برگزار نشده 2    قطر 2    دانشگاه علوم اسلامی رضوی 1


عضویت در اندیشکده ی فرهیخت

ارزیابی و رصد رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد تا 23 شهریور 97


نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»

نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»


<a href="http://parstools.com/">

فید خوان rss reader