• افتخاری ارزنده برای
  دانشگاه علوم پزشکی مشهد
  ورود برای نخستین بار در رتبه بندی علمی و پژوهشی
  مرکز علوم و فناوری لایدن هلند
  30 اردیبهشت 97
 • و باز هم افتخاری دیگر...
  قرارگیری نام بیمارستان فوق تخصصی
  خاتم الانبیاء(ص) مشهد
  در ردیف معتبرترین مراکز آموزشی
  انجمن آسیا و اقیانوسیه
 • آیین اختتامیه ی
  ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو
  با حضور ۶۰ شخصیت برجسته از ۲۲ کشور جهان در مشهد - 22 تا 24 اردیبهشت
 • اسم و عنوان اندیشکده فرهیخت
 • slidebg1

رصد دیپلماسی عمومی با اولویت شهری، اقتصادی، سیاسی و ورزشی

و با محوریت «اقتصاد شهر»

سرآمد تلاشگران دیپلماسی عمومی طی هفته های اخیر، همچنان، ارگان مدیریت عالی شهری بویژه اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد و خاصه معاونت روابط خارجی آن است. لذا به سهم خود از

شهرداری مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم

رصد دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی»

و با محوریت «اقتصاد دانش»

همان طور که انتظارش می رفت، این هفته نیز دانشگاه فردوسی مشهد مانند هفته ها و ماه های گذشته، در این عرصه خوش درخشید! آفرین به دکتر کافی و سایر همکارانشان، از این رو به سهم خود، از،

دانشگاه فردوسی مشهد

عمیقاً سپاسگزاریم.

رصد دیپلماسی فرهنگی، هنری، اجتماعی و نمایشگاهی

با محوریت «اقتصاد فرهنگ»

باید اذغان کنیم که با افول ستاره «رویداد مشهد 2017»، حجم فعالیت های این عرصه طی ماه های اخیر، کاهش یافته و اگر چند برنامه اخیر فرهنگی نبود، باید می گفتیم سال 1397 تا اینجا خوب سپری نشده، لذا به سهم خود از

اداره کل فرهنگ و ارشاد استان

عمیقاً سپاسگزاریم.

رصد دیپلماسی زیارت و گردشگری، هتل داری و خدمات فرودگاهی »

با محوریت «اقتصاد زائر»

طی هفته های اخیر، آستان قدس رضوی در این عرصه ها، خوش درخشید! بویژه با میزبانی از ششمین کنفرانس بین المللی افق نو و حضور 60 چهره شاخص از سراسر جهان در مشهد، لذا به سهم خود، از

آستان قدس رضوی

عمیقاً سپاسگزاریم.

رشیدیان در دیدار سرکنسول ترکیه در مشهد: نقش ایران و ترکیه در مسائل منطقه ای و بین المللی تعیین کننده است+ تصاویر

   |  جمعه 27 بهمن 1396
align=bottom
سرکنسول ترکیه در مشهد مقدس در پایان ماموریتش در این شهر، با استاندار خراسان رضوی دیدار کرد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این دیدار با اشاره به سابقه دیرینه تاریخی و دینی مشترک ایران و ترکیه و نیز منافع و جایگاه موثر دو دولت در غرب آسیا، افزود: هر دو کشور دارای تاثیرگذاری مناسبی در حوزه کشورهای اسلامی هستند و....
... نقشی که در حوزه مسائل سیاسی بین المللی و منطقه ای پررنگ است و این جایگاه در روابط و تعاملات دو کشور هم بسیار نمود دارد.  وی عنوان کرد: این تعاملات و روابط طی سال های اخیر در صلح منطقه ای به ویژه در حوزه کشورهای عراق و سوریه بسیار موثر بوده است.
استاندار خراسان رضوی در زمینه مسائل مربوطه به ترانزیت با اشاره به قرار گرفتن دو کشور ایران و ترکیه در مسیر جاده ابریشم و ظرفیت های بسیاری که در این حوزه دارند، گفت: همانگونه که در مرز بازرگان صف های طولانی از خودروهای عبوری وجود دارد در مرزهای سرخس و درگز هم این صف خودروها مشهود است .
رشیدیان افزایش سرعت اقدامات گمرکی در مرز را هم بخشی دیگر از این تلاش ها برای تسهیل تردد ناوگان ترانزیتی دانست و ابراز امیدواری کرد: در سایه تعاملات بیشتر تردد ناوگان ترانزیتی در خاک دو کشور ایران و ترکیه با سلامت و امنیت روند توسعه ای یابد.
وی در ادامه توسعه گردشگری را از دیگر ظرفیت های دو جانبه خواند و افزود: در دو ملت این علاقه به تعاملات نزدیکتر وجود دارد و چنانکه ترکیه به عنوان کشوری مسلمان با قرابت های فرهنگی بسیار مقصد سفر بسیاری از ایرانیان و خراسانی هاست و در مقابل خراسان رضوی هم به عنوان سرزمینی تاریخی و کهن با وجهه قوی مذهبی به دلیل وجود بارگاه منور رضوی می تواند مقصد بسیاری از گردشگران ترکیه می باشد.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به راه اندازی سرکنسولگری ترکیه در مشهد طی چند سال اخیر گفت:  شروع هر کاری با دشواری هایی مواجه است و این اقدام هم با تلاش هایی که صورت گرفته آغاز خوبی برای توسعه مناسبات خراسان رضوی و ترکیه بوده است.
وی همچنین به ارادت و تعلق خاطرخاص علویان ترکیه به فوشنجان  زادگاه "حاج بکتاش ولی  اشاره کرد و" خطاب به محمت دوغان افزود: طی مدت حضور شما در مشهد در این زمینه اقداماتی انجام شد تا ظرفیت هایی برای پذیرایی از مسافران و گردشگران ترکیه در این منطقه فراهم شود که امید است سریعتر به انجام برسد .
رشیدیان در ادامه ظرفیت های تبادلات تجاری و اقتصادی بین خراسان رضوی و ترکیه را هم فراوان خواند و گفت: هیات هایی هم تا کنون مبادله شده و امید است در حضور سرکنسول جدید این موضوع با جدیت پیگیری شود.
استاندار خراسان رضوی در حوزه فرهنگی هم با اشاره به اینکه در موضوع علم و دانش، مرزهای جغرافیایی و سیاسی معنا ندارد، افزود: توسعه مناسبات دو کشور در حوزه علمی ،دانشی و فرهنگی نقش مهمی در تعمیق روابط ، درک متقابل و توسعه مناسبات سیاسی و اقتصادی دو طرف دارد.
 وی تصریح کرد: در این راستا به شدت از افزایش تعاملات فرهنگی و دانشگاهی بین خراسان رضوی و ترکیه استقبال می کنیم زیرا این مناسبات مقدمه تعاملات بیشتر است .
 وی ابراز امیدواری کرد: کرسی زبان ترکی استانبولی به زودی در دانشگاه فردوسی بر اساس تفاهم انجام شده راه اندازی شود ضمن آنکه راه اندازی کرسی زبان و ادب پارسی در دانشگاه های ترکیه هم با توجه قرابت فرهنگی و علاقه مردم ترکیه به شعر و ادب پارسی علاقمندان زیادی در این کشور دارد.
سرکنسول ترکیه در مشهد هم در این دیدار با اشاره به سه سال و نیم حضور خود در مشهد گفت: در این مدت تلاش شد تا در زمینه برقراری مناسبات خراسان رضوی و ترکیه اقدامات موثری صورت گیرد.
محمت دوغان افزود: یکی از ماموریت هایی این سرکنسولگری توسعه روابط خراسان رضوی و ترکیه بود و سعی کردیم بااستفاده از امکانات در اختیار، در این راستا چندین هیات تجاری و اقتصادی ترکیه را به این استان آورده و زمینه برقراری ارتباط با طرف های خراسان رضوی را فراهم کردیم .
 وی اظهار کرد : برخی از این تجار نیز راغب به سرمایه گذاری شده و یکی از آنها کار را به انجام رسانده که امید است در آینده ای نزدیک با همکاری مشترک استان تولیدات خود را به کشورهای اطراف چون افغانستان و آسیای میانه صادر نماید.
 وی ادامه داد: در حوزه فرهنگی هم تلاش هایی را برای امکان سفر علویان ترکیه به فوشنجان نیشابور و معرفی این منطقه به مردم ترکیه انجام دادیم و امید است در آینده شاهد سفر توریست های ترکیه به این منطقه باشیم .
دوغان با اشاره به  امضای تفاهمی با دانشگاه فردوسی در زمینه تاسیس کرسی زبان ترکی استانبولی در مشهد افزود: از سال تحصیلی آینده این کرسی راه اندازی می شود ضمن آنکه به زودی تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه فردوسی و یکی از دانشگاه های استانبول هم امضا می شود.
 وی افزود: در حوزه گردشگری هم هیاتی از خراسان رضوی به ترکیه سفر کرد و به زودی هیاتی به همراه مسئولان بزرگترین مجموعه گردشگری هم از ترکیه برای پیگیری مباحث مورد نظر دو طرف به خراسان خواهد آمد تا زمینه های توسعه گردشگری بین دو طرف را فراهم آورد.
وی در این جلسه با اشاره به اینکه در حوزه ترانزیت و صف طولانی کامیون های ترکیه ای در مرز سرخس مشکلاتی وجود دارد ، ابراز امیدواری کرد : با ایجاد تجهیزات و امکانات بیشتر مرتفع شود.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم نظرات و دیدگاه های فعالان توسعه روابط خارجی مشهد

پایگاه اطلاع رسانی مشهد 2017 پایتخت فرهنگی جهان اسلام

عضویت در اندیشکده ی فرهیخت


معرفی برترین ها

در توسعه روابط خارجی مشهد - تا اردیبهشت 1397


دیپلماسی عمومی با اولویت شهری، اقتصادی، سیاسی و ورزشی با محوریت «اقتصاد شهر»

1- اداره روابط خارجی شهرداری مشهد 2- اداره کل صنعت، معدن و تجارت 3- نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور 4- اداره کل ورزش و جوانان 5- اتاق بازرگانی و صنایع استان

دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»

1- دانشگاه فردوسی مشهد 2- دانشگاه علوم پزشکی مشهد 3- جامعه المصطفی العالمیه 4- دانشگاه آزاد اسلامی مشهد 5- دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) 6- دانشگاه علوم اسلامی رضوی

دیپلماسی فرهنگی، هنری، اجتماعی و نمایشگاهی با محوریت «اقتصاد فرهنگ»

1- دبیرخانه رویداد مشهد 2017 2- نمایشگاه بین المللی مشهد 3- اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی 4- بنیاد بین المللی امام رضا(ع) 5- نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

دیپلماسی زیارت و گردشگری، هتل داری و خدمات فرودگاهی » با محوریت «اقتصاد زائر»

1- فرودگاه بین المللی مشهد 2- اداره امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی 3- بیمارستان تخصصی رضوی 4- معاونت زیارت استانداری 5- اداره کل گردشگری 6- اتحادیه هتلداران استان


آشنایی با نهادهای فعال در عرصه روابط خارجی مشهد

«اندیشکده بین المللی فرهیخت»
 Farhikht Think Tank -  www.farhikhtt.ir

Copyright © 2009
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com