دیپلماسی های دینی و سلامت، فعال ترین های هفته در مشهد

بسیج آستان قدس رضوی برای خدمت رسانی به   زوار اربعین حسینی   از میرجاوه تا کربلا

آغاز به کار   ششمین کنگره‌ی بین‌المللی هیپنوتیزم   با حضور ۲۴ کشور در مشهد

آغاز سفر قطار بین المللی گردشگران خارجی از قاره های   آمریکا، اروپا و آسیا   از مشهد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  یک دهه   مستندنگار  رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی


امکان تهیه بلیت هوایی مشهد
از شصـت و چهـار کشور جهـان

آیا می دانستید که امکان تهیه بلیت هوایی مشهد از شصت و چهار کشور جهانبه مشهد وجود دارد
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس مطرح کرد؛ تلاش مدیریت شهری مشهد برای تقویت دیپلماسی شهری

   |  یکشنبه 16 مهر 1396

شهرداری و شورا به‌دنبال تقویت دیپلماسی شهری هستند؛ از طریق تبادلات فرهنگی و اقتصادی می‌توان به توسعه پایدار گردشگری کمک کرد. رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: شهرهای بزرگ به‌دنبال ارتقای جایگاه خود در مناسبات بین‌المللی هستند و مدیریت شهری نیز در راستای تقویت دیپلماسی شهری تلاش خواهد کرد....
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمدرضا حیدری، در همایش گردشگری که به میزبانی پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی مشهد برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) و شهادت امام سجاد(ع)، اظهار کرد: فعالیت‌های جهاد دانشگاهی همواره با خلاقیت و نوآوری عجین بوده و راز پایداری و بقای آن نیز توجه به همین مهم است؛ جهاد دانشگاهی باید نقش خود را برای رسیدن به توسعه پایدار ایفا نماید.
وی توجه ویژه به بحث گردشگری را یکی از رویکرد‌های ویژه شورای پنجم دانست و گفت: امیدواریم با همکاری و هم‌افزایی سایر دستگاه‌های دخیل در این حوزه، کمک‌های شایانی برای بحث گردشگری صورت گیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، ارتقای جایگاه شهرهای بزرگ در مناسبات بین‌المللی را یکی از پیش‌آمد‌های جدید در فضای جهانی عنوان کرد و افزود: کلانشهر‌ها برای تحقق این امر باید از ظرفیت‌ها و امکانات سیال خود استفاده کنند.
حیدری در ادامه خاطرنشان کرد: شهرداری و شورا به‌دنبال تقویت دیپلماسی شهری هستند؛ از طریق تبادلات فرهنگی و اقتصادی می‌توان به توسعه پایدار گردشگری کمک کرد که این مهم، یکی از اهداف مدنظر در مشهد 2017 نیز بود.
وی افزود: تلاش‌هایی در این زمینه صورت گرفته اما با اهداف مدنظر فاصله بسیاری داریم؛ با توجه به امکانات موجود برای معرفی شهر مشهد، اقدامات بهتر و مناسب‌تری باید صورت می‌گرفت.
وی با بیان اینکه این ظرفیت‌ها همچنان وجود دارد و با همکاری دولت و استانداری می‌توان در جهت بهره‌بردن از آن‌ها گام برداشت، گفت: از مبادلات فرهنگی و اجتماعی و در حوزه ارائه خدمات مختلف نیز می‌توان در بحث اشتغال خارج از کشور استفاده کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه به بحث رقابت‌پذیری شهری اشاره کرد و اظهار داشت: رقابت‌پذیری شهری، مفهومی است و در راستای روابط بین‌الملل، دارای شاخص‌های کمی و کیفی مختلفی بوده که یکی از بحث‌های مرتبط با آن به توسعه کیفی فضای شهری اختصاص یافته است.
حیدری افزود: در همین راستا، شورای پنجم ایجاد و بسترسازی شهر هوشمند را یکی از رویکردهای خود قرار داده و به همین منظور جلساتی نیز با متولیان امر برگزار کرده‌ایم که با هم‌افزایی با سایر دستگاه‌ها به‌دنبال تحقق آن هستیم.
وی با اشاره به بحث اجماع مفهومی، گفت: ایجاد و پدید آوردن این اجماع امری ضروری است تا بر مبنای آن مسائل را ساماندهی کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس اشاره‌ای هم به ایجاد سامانه یکپارچه مدیریت شهری داشت و در همین خصوص گفت: تحقق این مهم می‌تواند راهگشای مسائل مختلفی باشد و در شورای پنجم نیز گام‌هایی برای آن برداشته شده است.
حیدری با بیان اینکه ضریب افزایش ماندگاری زائر در شهر مشهد مقدس باید افزایش یابد، تصریح کرد: در همین خصوص کمیسیون ویژه‌ای تحت عنوان "توسعه و عمران طوس" در شورای پنجم شکل گرفته تا ضمن توجه خاص به همه ظرفیت‌های موجود، در جهت تحقق این هدف گام برداریم.
وی همچنین افزود: جهاد دانشگاهی در حوزه گردشگری باید اقدامی نو و جدید ارائه دهد؛ پژوهش به اندازه کافی انجام شده و باید به راهبردها و برنامه‌های عملی برسیم و وارد ظرفیت‌های اجرایی شویم.
آخرین ویرایش: یکشنبه 16 مهر 1396
Share
  یادآوری: درج رتبه  ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش  سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی  ها» پررنگتر  در این بخش متمایز شده اند. 2- این اطلاعات، تا تاریخ هشتم تیرماه  1398 به روز شده است!

کل رویدادها و مناسبات:  4.980
  اخبار  3618     بین   الملل  2992     آسیا  2514     مراسم   بین المللی / داخل و خارج  1005     دیپلماسی دانشگاهی  730     دیپلماسی زیارت،   زائر/ امام رضا(ع)   712     دیپلماسی اقتصادی  698     افتخارات   / خبرخوش/ مفاخر  663     جهان   اسلام  648     دیپلماسی گردشگری  602     دیپلماسی علمی  596     میهمان   / میهمانان خارجی  588     اروپا  555     دیپلماسی دینی   (مذهبی و قرآنی)   531     دیپلماسیفرهنگی  508     دیپلماسی آموزشی  506     آیا   می دانید که مشهد/ آمارها  465     دانشگاه   فردوسی مشهد  424     شهرداری   مشهد  363     تصاویر   / گزارش های تصویری  356     آستان   قدس رضوی  352     دیپلماسی نمایشگاهی  303     استانداری   خراسان رضوی  280     عراق  274     سرمایه   گذاری داخلی  255     دیپلماسی شهری  245     پاکستان  243     جلسات،ملاقات،   بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج  240     دیپلماسی سیاسی  238     دیپلماسی هنری    227     افغانستان  227     دیپلماسی ورزشی  223     صادرات   و واردات  220     دیپلماسی سلامت،   پزشکی و بهداشت  210     دیپلماسی عمومی   (حاکمیتی و ملی)192   استاندار  188     آفریقا  185     دیپلماسی اجتماعی  178     دیپلماسی حمل   و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)   161     سفارت،   سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول  161     مشهد   2017  139     ادامه ...
  نتایج رتبه بندی موضوعات:  تا 23 فروردین 98 | تا 9 اسفند 97 | تا 2 آذر 97 | تا 23 آذر 97
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
8 تیرماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»