دیپلماسی های دینی و سلامت، فعال ترین های هفته در مشهد

بسیج آستان قدس رضوی برای خدمت رسانی به   زوار اربعین حسینی   از میرجاوه تا کربلا

آغاز به کار   ششمین کنگره‌ی بین‌المللی هیپنوتیزم   با حضور ۲۴ کشور در مشهد

آغاز سفر قطار بین المللی گردشگران خارجی از قاره های   آمریکا، اروپا و آسیا   از مشهد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  یک دهه   مستندنگار  رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی


امکان تهیه بلیت هوایی مشهد
از شصـت و چهـار کشور جهـان

آیا می دانستید که امکان تهیه بلیت هوایی مشهد از شصت و چهار کشور جهانبه مشهد وجود دارد
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

استاندار خراسان رضوی: پرواز مشهد - چیمکنت به زودی برقرار می شود

   |  شنبه 15 مهر 1396

علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی جمعه شب در بازگشت از سفر چهار روزه به قزاقستان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برنامه ریزی برای راه اندازی پرواز مشهد - چیمکنت یکی از دستاوردهای سفر به قزاقستان است. این پرواز در ابتدا چند مسیره خواهد بود که پس از جذب مشتری بیشتر به صورت خاص و مستقیم انجام می شود....
وی به اهداف و دستاوردهای سفرش به قزاقستان در راس هیات اقتصادی خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: با توجه به خواهرخواندگی استانهای خراسان رضوی و قزاقستان جنوبی، از سوی استاندار دعوتی به عمل آمد که به همراه هیاتی از بخشهای دولتی و خصوصی به قزاقستان سفر کردیم.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: گسترش همکاریها و مناسبات در حوزه های اقتصادی، فرهنگی، کشاورزی، دامداری، حمل و نقل، دانشگاهی و گردشکری از دستاوردهای سفر به استان قزاقستان جنوبی بوده است.
وی گفت: ملاقات با شهردار چیمکنت پیرامون همکاری و نقش پیمانکاران ایرانی در پروژه های زیربنایی و روبنایی، بازدید از نمایشگاه توانمندیها و ظرفیتهای تولیدی استان و کشور در آلماتی، بازدید از پارک علم و فناوری آلماتی با هدف گسترش مناسبات، گسترش همکاریها در حوزه صنعت و پیشنهادات برای بحث تولیدات مشترک و صادرات بین دو کشور از محورهای توافق و گفت گوهای انجام شده در این سفر بوده اند.
وی افزود: بهره گیری از ظرفیتهای صنعتی و مناطق آزاد و ارائه تسهیلات لازم برای سرمایه گذاری، توسعه همکاریها در حوزه کشاورزی و کشت فراسرزمینی و تولید محصولات آب بر در قزاقستان و گسترش همکاریها در حوزه مسائل ترانزیت از دیگر دستاوردهای این سفر هستند. 
رشیدیان ادامه داد: در مجموع ظرفیتهای خوبی در کشور قزاقستان وجود دارد و با توجه به اینکه مشهد در سال 2017 پایتخت فرهنگی جهان اسلام بوده است در افزایش همکاریها درحوزه فرهنگی، تبادل دانشجو و استاد و همچنین فرصتهای تحقیقاتی افق خوب و روشنی وجود دارد. 
وی به افزایش 34 درصدی صادرات به قزاقستان نیز اشاره و بیان کرد: افزود: پارسال 46 میلیون دلار صادرات به آن کشور داشتیم که رشد قابل توجهی را نشان می دهد. قزاقستان بازار خوبی برای صنایع و تولیدات خراسان رضوی، حوزه مصالح ساختمانی، خدمات فنی و مهندسی دارد.
استاندار خراسان رضوی وجود مشکلات در زمینه صدور روادید، مسائل اقامتی، تعرفه های گمرکی و امور بانکی را از چالشهای تجار و سرمایه گذاران ایرانی عنوان و بیان کرد: در این سفر مذاکرات خوبی در این خصوص انجام شد و طرف قزاقستانی قول پیگیری رفع این مشکلات را داد.
وی افزود: در توافق با استاندار قزاقستان جنوبی بنا شد چند نمایشگاه تخصصی پیرامون حوزه های کشاورزی و مصالح ساختمانی داشته باشیم و در آینده نزدیک استاندار قزاقستان جنوبی به مشهد سفر خواهد داشت.
استاندار خراسان رضوی 11 مهر جاری به دعوت استاندار قزاقستان جنوبی در راس هیاتی 15 نفره از مدیران اقتصادی، فعالان و تجار بازرگانی استان به کشور قزاقستان در آسیای میانه سفر کرد. این هیات عصر امروز 14 مهر به مشهد بازگشت.
روسای سازمانهای صنعت معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، نمایندگان پارک علم و فناوری، مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی، رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور و چند نفر از فعالان بخش کشاورزی به ویژه در حوزه کشت فراسرزمینی و نیز مدیران تجاری و بازرگانی فعال در قزاقستان، استاندار خراسان رضوی را در این سفر چهار روزه همراهی کردند.
قزاقستان در آسیای میانه با 2 میلیون 725 هزار کیلومترمربع مساحت به عنوان بزرگترین کشور محصور در خشکی جهان حدود 17 میلیون نفر جمعیت دارد. 70 درصد جمعیت این کشور مسلمان هستند. قزاقستان بیشترین تولید ناخالص داخلی و درآمد سرانه را در میان جمهوریهای استقلال یافته از شوروی سابقه دارد و از اعضای مهم سازمان همکاری شانگهای است.
گرچه محور اصلی اقتصاد قزاقستان بر کشاورزی متکی است اما تخمین زده ‌شده صاحب دومین منابع بزرگ در اورانیوم، کروم، روی و سرب و سومین در منگنز، چهارمین در مس و زغالسنگ است و در زمینه آهن و طلا نیز در بین 10 کشور نخست دنیا قرار می ‌گیرد.
قزاقستان جنوبی نیز یکی از استانهای چهاره گانه این کشور در جنوب قزاقستان با مرکزیت چیمکند دو میلیون و 700 هزار نفر جمعیت دارد. قزاقستان جنوبی منطقه ای صنعتی کشاورزی با محصولات عمده همچون آرد، کتان، دام و فرآورده های دامی است.
خبرنگار: مریم انجیدنی **انتشار: حسین کریم زاده
آخرین ویرایش: شنبه 15 مهر 1396
Share
  یادآوری: درج رتبه  ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش  سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی  ها» پررنگتر  در این بخش متمایز شده اند. 2- این اطلاعات، تا تاریخ هشتم تیرماه  1398 به روز شده است!

کل رویدادها و مناسبات:  4.980
  اخبار  3618     بین   الملل  2992     آسیا  2514     مراسم   بین المللی / داخل و خارج  1005     دیپلماسی دانشگاهی  730     دیپلماسی زیارت،   زائر/ امام رضا(ع)   712     دیپلماسی اقتصادی  698     افتخارات   / خبرخوش/ مفاخر  663     جهان   اسلام  648     دیپلماسی گردشگری  602     دیپلماسی علمی  596     میهمان   / میهمانان خارجی  588     اروپا  555     دیپلماسی دینی   (مذهبی و قرآنی)   531     دیپلماسیفرهنگی  508     دیپلماسی آموزشی  506     آیا   می دانید که مشهد/ آمارها  465     دانشگاه   فردوسی مشهد  424     شهرداری   مشهد  363     تصاویر   / گزارش های تصویری  356     آستان   قدس رضوی  352     دیپلماسی نمایشگاهی  303     استانداری   خراسان رضوی  280     عراق  274     سرمایه   گذاری داخلی  255     دیپلماسی شهری  245     پاکستان  243     جلسات،ملاقات،   بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج  240     دیپلماسی سیاسی  238     دیپلماسی هنری    227     افغانستان  227     دیپلماسی ورزشی  223     صادرات   و واردات  220     دیپلماسی سلامت،   پزشکی و بهداشت  210     دیپلماسی عمومی   (حاکمیتی و ملی)192   استاندار  188     آفریقا  185     دیپلماسی اجتماعی  178     دیپلماسی حمل   و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)   161     سفارت،   سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول  161     مشهد   2017  139     ادامه ...
  نتایج رتبه بندی موضوعات:  تا 23 فروردین 98 | تا 9 اسفند 97 | تا 2 آذر 97 | تا 23 آذر 97
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
8 تیرماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»