اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

جهان به احترام امام رضا علیه الصلواه والسلام  بر خواهد خاست
سکه به نام علی ابن موسی الرضا علیه السلام  است
همایون زادروز سراسر نور و سرور سلطان سریر ارتضا، مولای تسلیم و رضا مبارک باد

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

مدیرکل اداره امور اتباع و مهاجران خراسان رضوی خبر داداجرای طرح سرشماری اتباع خارجی غیرمجاز در خراسان رضوی

   |  چهارشنبه 14 تیر 1396
align=bottom

مدیرکل اداره امور اتباع و مهاجران خراسان رضوی از اجرای طرح سرشماری اتباع خارجی غیرمجاز در خراسان رضوی خبر داد. محمد عجمی در نشست خبری که در اداره کل امور اتباع و مهاجران خارجی برگزار شد، گفت: 150 هزار اتباع خارجی استان دارای کارت آمایش از وزارت کشور هستند. وی در مورد تمدید کارت‌های اقامت مرحله یازدهم پناهندگان ابراز کرد: دارندگان کارت اقامت که مهلت اعتبار آن تا 31 خرداد 96 بود تا 31 شهریور ماه دارای اعتبار است....
مدیرکل اداره امور اتباع و مهاجران خراسان رضوی از آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی دارای کارت آمایش و اقامت خبر داد و گفت: ثبت‌نام دانش‌آموزان و اتباع خارجی دارای کارت اقامت در مدارس بدون دریافت هزینه انجام می‌شود.

عجمی در مورد سرشماری دانش‌آموزان اتباع خارجی غیر مجاز در مدارس گفت: دانش‌آموزان اتباع خارجی غیرمجاز که در مدارس در تحصیلی 94-95 ثبت نام شدند برای دریافت کارت اقامت از 17 تیر به مدت دو هفته به دفاتر کفالت برای دریافت کارت اقامت مراجعه کنند.

وی به گروه دیگر از اتباع که در طرح سرشماری اخیر شرکت کرده‌اند و کارت اقامت باید دریافت کنند اشاره کرد و افزود: مرد و زن خارجی که همسرشان کارت اقامت ندارد والدین و دانش‌آموزانی که در طرح روادید خانواده شرکت کرده‌اند نیز به مدت دو هفته فرصت دارند از تاریخ 17 تیر به دفاتر کفالت برای دریافت برگه سنجش سلامت مراجعه کنند.

مدیرکل اداره امور اتباع و مهاجران خراسان رضوی در مورد آن دسته از اتباع خارجی که دارای کارت اقامت نیستند و در هیچ طرحی شرکت نکرده‌اند ابراز کرد: این گروه باید در 20 تیر به مدت ده روز به دفاتر کفالت مراجعه کنند و پس از این مهلت سامانه اینترنتی درج اطلاعات بسته خواهد شد.

عجمی گفت: 60 هزار دانش‌آموز دارای مدارک معتبر یا کارت اقامت هستند و 11 هزار دانش‌آموز دارای مدرک غیر معتبر هستند.

وی در مورد اشتغال اتباع خارجی اظهار کرد: کسانی که کارت آمایش گرفته‌اند باید حتما کارت اشتغال از اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی را اخذ کنند. سال گذشته 45 هزار مجوز برای اشتغال در خراسان رضوی صادر شده است.

مدیرکل اداره امور اتباع و مهاجران خراسان رضوی با بیان اینکه 320 هزار تبعه خارجی در استان خراسان رضوی هستند، افزود: 250 هزار نفر از اتباع خارجی دارای مدارک اقامتی معتبر در خراسان رضوی هستند.

عجمی با اشاره به اینکه 70 هزار تبعه خارجی غیرمجاز در استان ساکن هستند گفت: در سه ماه گذشته 53 هزار نفر در این سرشماری شرکت کرده‌اند و عکس و اثر انگشت‌شان گرفته شده است.

وی در مورد بیمه اتباع خارجی گفت: به اتباع خارجی از اسفند سال گذشته تا امسال دفترچه بیمه سلامت به مدت یک سال اعتبار داده شده که برای اقشار آسیب‌پذیر و بیماران خاص رایگان بوده است.

مدیرکل اداره امور اتباع و مهاجران خراسان رضوی گفت: برای سایر اتباع خارجی مبلغ 420 هزار تومان پرداخت حق بیمه بوده است که از مزایای مراجعه به پزشک، دارو و بستری در بیمارستان بهره‌مند شده‌اند.

عجمی با بیان اینکه برای اتباع خارجی سه نوع ویزا صادر می‌شود ابراز کرد: ویزای توریستی، اشتغال و درمان برای اتباع خارجی صادر می‌شود که در صورت نیاز به مدت بیشتر اقامت مثلا به دلیل افزایش مدت درمان می‌توانند برای تمدید کارت اقامت خود به اداره اتباع و مهاجران مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: اگر مرد یا زن قصد ازدواج با فرد خارجی را دارد حتما از مشاوره خانواده و ازدواج و تابعیت فرد خارجی مطلع شود.
گزارش از خبرنگار فارس از مشهد
آخرین ویرایش: چهارشنبه 14 تیر 1396
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232      اجتماعی/  دیپلماسی   214      آفریقا   206      استاندار   199      حمل  و نقل (هوایی، ریلی و زمینی) / دیپلماسی   188      سفارت،  سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   175      کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات