اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا و تاکنون به کشورهای تاجیکستان - دوشنبه و افغانستان - کابل
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی آغاز شد + گزارش تصویری

   |  یکشنبه 11 تیر 1396
align=bottom

آیین افتتاح نهمین اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی با حضور شخصیت‌های سیاسی و رسانه‌ای داخلی و بین‌المللی در مشهد آغاز به کار کرد. در این مراسم استاندار خراسان رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین علی کریمیان دبیر کل این اتحادیه، امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی، حجت الاسلام والمسلمین سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس و ابراهیم الدیلمی سخنرانی کردند....
افتتاح دو مرکز و دو سرویس جدید اتحادیه دیگر برنامه این مراسم بود.

***

استاندار خراسان رضوی:

مشهد می‌تواند کانون گفتگوهای فرهنگی در سطح جهان باشد

استاندار خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی می‌تواند به پایگاه گفتمانی مبتنی بر ارزش‌های اصیلی دینی تبدیل شود.

علیرضا رشیدیان در مراسم آغاز به کار نهمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه رادیو تلویزیون‌های اسلامی در مجتمع فرهنگی صبا صدا و سیمای خراسان رضوی، با اشاره به پیشینه تاریخی خراسان رضوی اظهار کرد: این خطه مقدس با پیشینه ای مهم، تاریخی و کهن ظرفیتی بسیار ارزشمند برای شکل گیری آینده ای چشمگیر است.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه شخصیت های بزرگی در مشهد مشغول داد و ستد فرهنگی بوده اند اظهار کرد: بسیاری از جوامع اسلامی جرعه نوش دریای معرفت این خطه مقدس بوده اند.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی در شرایطی رخ داد که در غرب و شرق فرقه‌های مختلفی وجود داشت و امام خمینی(ره) در این شرایط مکتبی بر مبنای اسلام الهی ارائه داد تا راهی برای آزادی و آزادی خواهی باز شود.

رشیدیان خاطرنشان کرد: مشهد این ظرفیت را دارد که نقش‌آفرین در رفع مشکلات امت اسلامی باشد و با تکیه بر پشتوانه تاریخی و معنوی خویش جایگاه تاریخی خراسان کهن را احیا کرده و به دوش کشد و نقش اساسی در آینده جهان اسلام به عنوان خاستگاه وحدت و تمدن اسلامی ایفا کند.

وی با تاکید بر اینکه مشهد به شایستگی می‌تواند در طرح تمدن نوین اسلامی نقش‌آفرینی کرده و کانون ارتباطات ملی و بین‌المللی باشد، گفت: امروز جنگ نرم و سخت در دنیای اسلام گسترش پیدا کرده و مشکلات متعددی متوجه منطقه است از طرفی پیروزی جبهه مقاومت نشان دهنده تحولات در منطقه بوده که نقش مشهد می تواند در این شرایط موثر باشد.

رشیدیان با بیان اینکه خراسان رضوی می‌تواند به پایگاه گفتمانی مبتنی بر ارزش‌های اصیلی دینی تبدیل شود، اذعان کرد: ما این ظرفیت شگرف را در خراسان رضوی داریم که وحدت، همدلی و همراهی را در جهان اسلام بگسترانیم.

وی در پایان سخنان خود بیان کرد: مشهد شایستگی آن را دارد که براساس میراث سترگ تاریخی و امکانات ارزشمند موجود در آن در چشم‌اندازی نه چندان دور حتی به پایگاهی ویژه در منطقه تبدیل شود.***

شمخانی:

حضور مستشاری ایران در عراق و سوریه به دلیل دفاع از محور مقاومت است

علی شمخانی صبح امروز در مراسم افتتاحیه نهمین اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی در مشهد گفت: راهبرد "هر مستضعف مظلوم یک رسانه" باید سرلوحه فعالیت رسانه‌های مستقل جهان در مسیر آگاه‌سازی افکار عمومی قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به شکل‌گیری تحول ماهوی در مفهوم و کارکرد رسانه‌ها و تفوق نقش و تاثیرگذاری شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی بر رسانه‌های سنتی اظهارداشت: بسترسازی برای ایفای نقش فعال شهروندان خبرنگار و  توسعه  جغرافیایی ، جنسیتی، مذهبی و سیاسی مخاطبین و همکاران بر محور آزادی‌خواهی و ظلم ستیزی،  زمینه افزایش بهره وری در کارکرد رسانه‌های مستقل و کاهش هزینه‌های غیر ضرور را فراهم خواهد کرد.

وی قدرت‌سازی در خدمت اهداف جهان اسلام، آگاه سازی افکار عمومی جهانی نسبت به واقعیتهای دین حنیف اسلام و  مقابله موثر با عملیات روانی علیه محور مقاومت را به عنوان کار ویژه فعالیت رسانه های کشورهای اسلامی مورد تاکید قرار داد و افزود:  شناسایی ظرفیتها و جهت دهی هدفمند به آیین‌های تقویمی چون حج ، اربعین و مناسبتهای مشترک میان مذاهب اسلامی از ضرورت‌هایی است که می‌تواند جهانیان را با ارزشهای انسانی و جهان شمول دین اسلام آشنا نماید.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر ضرورت تبیین اهداف انقلاب اسلامی در فضایی که نظام سلطه بر ایجاد فتنه‌های مذهبی در جهان اسلام متمرکز شده است اظهار داشت: همه مذاهب و حکومت های اسلامی در مسیر تحقق اهداف حق طلبانه  باید انقلاب اسلامی را مدافع و پشتیبان خود دانسته  و جمهوری اسلامی ایران را متحد راهبردی  خود ببینند.

نماینده مقام معظم رهبری عنوان داشت: بایستی از هرگونه افراط گری مذهبی در رسانه ها و نزاع هایی که صرفا منافع سرویس های اطلاعاتی بیگانه و نظام سلطه را محقق می سازند پرهیز شود و ظرفیت های جهان اسلام به سمت امور اصلی و اولویت هایی همچون رشد اقتصادی، قدرت یافتن در معادلات جهانی و استقرار صلح و امنیت هدایت شود.

شمخانی با اشاره به افزایش پیچیدگی تحولات غرب آسیا  و ضرورت تولید و انتشار مستمر اخبار و تحلیل‌های واقع گرایانه  اظهار داشت:  تبدیل شدن باج خواهی‌های پنهان به رویه‌هایی آشکار و از میان رفتن قبح رابطه با رژیم صهیونیستی به عنوان بزرگترین دشمن مسلمانان و کشورهای اسلامی حاصل کارکرد مشترک دیپلماسی  و رسانه وابسته  به جریان سر سپرده به بیگانگان در منطقه است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی  پیگیری سیاست خاورمیانه جدید از سوی آمریکا با زمینه سازی برای تجزیه کشورها ی منطقه به بهانه های قومی، مذهبی و سیاسی را تقبیح کرد و با هشدار نسبت به اجتناب بازیگران سیاسی در قرار گرفتن در این دام خطرناک افزود: فرقی میان دولت‌های دموکرات و جمهوری خواه در پیگیری  طرح خاورمیانه جدیدکه با هدف تضعیف ظرفیت‌های سیاسی و جغرافیایی وتسلط بیشتر بر منابع و سرمایه های منطقه انجام می شود وجود ندارد.

شمخانی در ادامه ضمن تبریک آزادسازی شهر موصل به مرجعیت دینی، دولت و ملت عراق تصریح کرد: موفقیت خیره کننده جریان مقاومت در عراق و سوریه نشان داد که  امنیت کالایی قابل خریداری با دلارهای نفتی نبوده تنها با مجاهدت و  فداکاری و اتکاء به ظرفیتهای بومی حاصل می شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: حضورمستشاری  ایران در عراق و سوریه در واقع به دلیل دفاع از محور مقاومت و مقابله با عناصر تروریستی و تکفیری است که در جنگ نیابتی دشمنان ، تبدیل به سیاهی لشکر آنان شده و خون مردم بیگناه را به زمین می ریزند.

علی شمخانی در بخش دیگری از سخنان خود از مدیران و اصحاب رسانه ها ی کشورهای اسلامی خواست که با گام برداشتن در مسیرگسترش فرهنگ، هنر و تمدن اسلامی، ضمن تولید مدیای حلال زمینه استفاده مخاطبان خود از مدیای مباح را نیز فراهم کنند.

وی افزود: لازم است اتاق فکر و ستاد راهبری اتحادیه  رادیو و تلویزیون‌های اسلامی به صورت مستمر و به هنگام رسانه‌های جهان اسلام را نسبت به اولویت‌های پیش رو آگاه نموده و اجازه ندهد موضوعات فرعی جانشین مسائل اصلی شود.***

دبیرکل اتحادیه رادیو تلویزیون‌های اسلامی:
رسانه‌ها زوال صهیونیسم را رقم خواهند زد

دبیرکل اتحادیه رادیو تلوزیون های اسلامی گفت: امروز مسوولیت رسانه‌ها از همیشه سنگین‌تر است و زوال صهیونیسم را رسانه ها رقم خواهند زد و هر کدام از ما وظیفه داریم در مسیر گسترش اخلاق، معنویت، راستی و درستی حرکت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین علی کریمیان در مراسم آغاز به کار نهمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی در مجتمع فرهنگی صبا صدا و سیمای خراسان رضوی، با بیان اینکه امروز مفتخریم که نهمین اجلاس رادیو تلوزیون های اسلامی را در کنار مضجع امام رضا برگزار کنیم اظهار کرد: مشهد الرضا پایتخت فرهنگی ایران اسلامی و خاستگاه دوست داران اهل بیت است.
وی با تاکید بر اینکه مشهد پایگاه محبت عشق و بندگی و خاستگاه علم، معرفت، بصیرت و تعالی بشریت و وحدت و تمدن اسلامی است گفت: مشهد مقدس الگویی از وحدت ادیان، مذاهب، رنگ ها، زبان ها و ملیت های مختلف است که جغرافیا نمی شناسد و همه را از خود دانسته و آغوشش را برای همه باز می کند.
دبیرکل اتحادیه رادیو تلوزیون های اسلامی با بیان اینکه نهمین اجلاس اتحادیه گرامیداشت ۱۰ سال تلاش است، گفت: این اجلاس پاسداشت شهدایی است که به دنبال آزادی خواهی و گسترش انسانیت در جهان بودند.
وی گفت: امروز پاسداشت رسانه و جایگاه شهدای آن است که با شکستن فضای تک صدایی و انحصار رسانه بشریت را از ظلمات به نور هدایت کردند.
کریمیان با تاکید بر اینکه در جهان امروز نقش بی بدیل رسانه ها بر افکار عمومی بر هیچ کس پوشیده نیست اظهار کرد: امپراتوری رسانه که در سیطره صیهونیست ها قرار دارد اهداف و معادلات سیاسی، امنیتی و اقتصادی خود را بر جهان تحمیل کند.
وی با اشاره به شرایط بحرانی منطقه و فتنه جریان های تکفیری گفت: امروز در این شرایط نقش رسانه بیش از پیش اهمیت دارد و در گیر و دار این شرایط بحرانی تلاش دشمن بر آن است که اولویت ها را جابه جا کرده و جریان فلسطین را به عنوان محوری ترین قضیه جهان اسلام به فراموشی بسپارد.
کریمیان بیان کرد: اینکه بار دیگر شاهد تلاش مزدوران آمریکا در منطقه هستیم به این دلیل است آنها به این نتیجه رسیده اند که آنها در دستیابی به اهدافشان در منطقه ناکام بوده اند.
وی با بیان اینکه تحولات منطقه در مرحله گذار و امید بخش است، خاطرنشان کرد: امروز همان روزی است که امام خامنه ای سال ها قبل آن را نوید داده بودند که این قرن قرن اسلام، معنویت، احیای ارزش های الهی و انسانی و قرن حاکمیت مظلومین بر زمین است.
وی خاطرنشان کرد: ما به زودی شاهد پیروزی ملت مظلوم فلسطین و از حاکمیت مستقل و خارج شدن آن از اشغال و خارج شدن دیگر ملل اسلامی از تحجر و ظلم استکبار خواهیم بود.
کریمیان گفت: امروز مسوولیت ما از همیشه سنگین تر است و زوال صهیونیسم را رسانه‌ها رقم خواهند زد و هر کدام از ما وظیفه داریم در مسیر گسترش اخلاق، معنویت، راستی و درستی حرکت کنیم.
دبیرکل اتحادیه رادیو تلویزیون‌های اسلامی بیان کرد: امید واثق دارم که اجلاس نهم با برنامه ریزی دقیق که صورت گرفته گامی جدی در تحقق آرمای های بلند نظام اسلامی بردارد.
وی با بیان اینکه برنامه‌های متعددی در این اجلاس پیش بینی شده است، افزود: در این دوره برنامه های یک سال آینده تبیین و تصویب شده و برنامه های تحولات جهانی به بحث گذاشته خواهد شد.
کریمیان خاطرنشان کرد: همزمان با این دوره نشست هفتمین بازار فیلم اسلامی، هفتمین جشنواره اتحاد برای ایجاد رقابت سالم و تولید برتر و ششمین نمایشگاه تجهیزات رسانه ای و دومین نشست فعالان فضای مجازی برگزار خواهد شد.***

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق:

رسانه متعهد به دنبال دشمن سازی نیست

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق گفت: رسانه در کنار عزت باید به دنبال کرامت انسانی باشد و این موارد باید در رسانه های هدف دار و متعهد اسلامی مد نظر باشد.

حجت الاسلام سید عمار حکیم در آیین آغاز به کار نهمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی که صبح امروز در سالن همایش های صبای صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی برگزار شد ضمن عرض تبریک ایام عید فطر و تقدیر از رهبر و دولت جمهوری اسلامی برای برگزاری چنین جلساتی که به ارتقا روحیه برادری در منطقه کمک می کند، اظهار کرد: این اجلاس در مشهد الرضا و پایتخت معنوی جهان اسلام برگزار می شود که بر اهمیت جلسه افزوده است و باید از امام رضا بخواهیم این رویدادها و تحولات را به نفع جهان اسلام سوق دهد و شاهد موفقیت های بیشتری در جبهه مقاومت باشیم.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با اشاره به اینکه این اجلاس خاستگاه وحدت و تمدن اسلامی است، ابراز کرد: یکی از جلوه های تمدن اسلامی وحدت است و دومین ویژگی اقتدار آن است که در سوره توبه به آن اشاره شده و مولفه دیگر تمدن اسلامی در سوره اعراف اشاره شده است.

سید عمار حکیم با بیان اینکه اینها نشان می دهد امت اسلام یک امت متمدن است، بیان کرد: ما به رسانه های جهان اسلام باید بگوییم اگر رسالتی را بخواهند بر دوش بکشند این است که رسانه دارای هدف است و به دنبال احیا فرهنگ است و نه به دنبال برانگیختن مسائلی حاشیه‌ای.
وی با بیان اینکه رسانه های اسلامی باید به دنبال ایجاد وحدت در میان کشورهای اسلامی باشند، تصریح کرد: وحدت نه تنها شعار نیست بلکه راهکاری ملی برای کشورهای اسلامی است و وحدت عملی توسط رسانه ها بین مذاهب اسلامی برقرار شود.

وی افزود: رسانه وحدت بخش به دنبال پررنگ کردن نقاط وحدت است و هرگز به دنبال مسائل ساختگی و غیر حقیقی نیستند.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با اشاره به اینکه سید حسن نصر الله سمبل وحدت در جهان اسلام است، گفت: هدف در اسلام وسیله را توجیه نمی کند و ما باید با اخلاق و اخلاقمداری اسلام را تبلیغ کنیم و رسانه اسلامی هرگز به دنبال فرقه گرایی نیست و این اولویت رسانه های اسلامی است.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با تاکید بر اینکه ما باید تولید کننده خبر باشیم نه اینکه تحت تاثیر اخبار دیگران باشیم، افزود: رسانه در دین اسلام از اهمیت زیادی برخوردار است و باید با روشنگری این راه را ادامه دهیم و به ویژه برای مقابله با داعش یکصدا عمل کرده و یکصدا مفهوم حقیقی را به مخاطبان منعکس کنیم.

حکیم صحبت با زبان مهربانی را عاملی موثر در جذب مخاطبان به رسانه های اسلامی برشمرد و گفت: باید پیام های اسلامی را به صورت شیوا و رسا انتقال دهیم و لذا باید برای نشاندن حق و واقعیت تلاش کنیم و نباید کار را در زمینه سیاسی و نظامی متوقف کنیم.
وی تصریح کرد: باید در عرصه های مختلف خودمان را تقویت کنیم و از جهت فکری اندیشه ای و اجتماعی خودمان را ارتقا دهیم و رسانه ها را در این جهت صحیح به کار بگیریم و استمرار این روند می تواند نتیجه خوبی را به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در دیدگاه اسلامی ما رسانه ها باید منصفانه عمل کنند و نباید در شرایط خلاف واقع عمل کنیم، ابراز داشت: ما به دنبال همگرایی با پیروان مذاهب اسلامی هستیم و باید بر روی نقاط اشتراک کار کرده و تقویت کرده بر دستاوردهای حقیقی خودمان تاکید کنیم و این خوشبینی را داشته باشیم که دیگران همنوع و هم کیش ما هستند و همدرد و هم عقیده با ما هستند و وقتی سخن از رسانه می کنیم باید تاکید کنیم که رسانه باید شجاعت و صراحت داشته باشد و حرفش را با شفافیت اعلام کند.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق گفت: رسانه در کنار عزت باید به دنبال کرامت انسانی باشد و این موارد باید در رسانه های هدف دار و متعهد اسلامی مد نظر باشد و از مسائل حاشیه ای که دشمنان به دنبال آن هستند دور باشیم و بدانیم اگر با صداقت پیش برویم دشمنان نمی توانند به ما ضربه بزنند.

حکیم در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه باید در عرصه رسانه به دنیال بسیج نیروهای خود باشیم ابراز کرد: باید مسالمت آمیز کار کنیم و بدانیم رسانه متعهد به دنبال دشمن سازی نیست و به دنبال رفع دشمنی است و تلاش می کند مخاطبین بیشتری را جذب کند.
وی با بیان اینکه قرآن کریم تاکید می کند پس از سختی آرامش است و در پس هر تهدیدی آرامشی قرار دارد، گفت: اسلام ما ربوده شده و ما باید اسلام حقیقی را از دستان دزدان خارج کرده و اسلام ناب را احیا کنیم.

وی با اشاره به اینکه داعش تجاوزگر به حقوق دیگران است، افزود: پدیده داعشی را نباید فقط در عرصه نظامی دید. ما در عراق داعش را به فرصت تبدیل کردیم و از خرابی های آنان یک وحدت عملی میان مردم ایجاد کردیم و توانستیم بر آنان فائق آییم و امروز می بینیم مردم ما چگونه توانستند ظرفیت های خود را در عمل به کار گیرند و دستاوردهای زیادی به دست آوریم.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با تاکید بر اینکه در این مسیر جمهوری اسلامی قدرتمند در کنار عراق ایستاد، اظهار کرد: چالش بعدی چالش فرهنگی است و افکار الحادی در جوامع اسلامی توسط دشمنان ایجاد شده و باید در برابر آن هوشمند عمل کرد.

وی ادامه داد: چالش بعدی دوست نشان دادن اسرائیل و دشمن نشان دادن ایران است و این از پستی‌های روزگار است و ما باید بر این توطئه‌ها، مذهب گرایی، ملی گرایی و سایر نقشه های دشمنان با هوشمندی فائق بیاییم.

حکیم افزود: فضای مجازی چالش دیگری است و هر فردی باید در این فضا طوری برخورد کند که چارچوب های درست را به مخاطبان خود عرضه کند.

وی با بیان اینکه امروز باید واقعیت ها و دستاوردهای محور مقاومت را به مردم نشان دهیم، اذعان کرد: نبرد موصل نبردی واقعا انسانی بود زیرا بیش از یک میلیون ساکن داشت و داعشی‌ها از آنان به عنوان سپر انسانی استفاده می کردند ولی فرماندهان ما توانستند هم از مردم دفاع کنند هم بر داعشی ها پیروز شوند و پرچم های داعش را سرنگون کنند.

رئیس مجلس اسلامی عراق با تاکید بر اینکه پیروزی موصل پیروزی تمام گروه های عراقی است، یادآور شد: داعش ظاهرا از بین می رود ولی فکر آن از بین نرفته و باید در این مسیر به درستی عمل کنیم تا فکر آن نیز ریشه کن شود.***

رئیس شورای رسانه‌ای سوریه:
رسانه های اسلامی سلاح جبهه مقاومت در برابر دشمنان هستند

رئیس شورای رسانه‌ای سوریه تاکید کرد: امروز رسانه‌ها به عنوان اسلحه‌ای موثر می‌توانند در خدمت جبهه مقاومت علیه دشمنان ایستادگی کنند که در این مسیر نیز شهدای زیادی را تقدیم اسلام شده است.

خالد مجر در آیین آغاز به کار نهمین اجلاس اتحادیه رادیو تلویزیون‌های اسلامی با بیان اینکه یکی از محورهای این اجلاس مقاومت است، اظهار کرد: امروز ما شاهد تهدیدات همه جانبه از سوی دشمنان هستیم و جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف در حال مقابله با دشمنان است و حمایت همه جانبه از سوریه مقاوم دارد.

وی ادامه داد: لازم است از مقام معظم رهبری، دولت و مردم ایران تقدیر کنم که در کنار ما برای دفاع از ارزشهای اسلامی قرار گرفتند و در طول چند سالی که ما ناخواسته وارد جنگ شدیم جمهوری اسلامی لحظه ای از حمایت ما دست نکشید و ملت و دولت سوریه هم همواره در کنار ایران خواهند ماند.

رئیس شورای رسانه ای سوریه با تاکید بر اینکه رسانه‌های اسلامی عضو اتحادیه مسئولیت سنگینی بر دوش دارند، ابراز کرد: این رسانه‌ها همواره مبلغ فرهنگ مقاومت برای کشورهای دیگر بوده و هستند و خیلی از رسانه ها در چارچوب اتحادیه مسئولیت های مهمی بر عهده دارند.

خالد مجر افزود: امروز تنها راه ایجاد وحدت میان رادیو تلویزیون های اسلامی حرکت در چارچوب این اتحادیه است و ما دارای حق هستیم و حق با ماست و به راحتی می توانیم از حق دفاع کنیم.

وی تاکید کرد: امروز رسانه ها به عنوان اسلحه ای موثر می توانند در خدمت جبهه مقاومت علیه دشمنان ایستادگی کنند که در این مسیر نیز شهدای زیادی را تقدیم اسلام شده است.

رئیس شورای رسانه ای سوریه در پایان خاطرنشان کرد: اینجا لازم است بگوییم خدا رحمت کند شهدای رسانه‌ها را که نقش ارزنده ای در تبلیغ درست و شفاف حقیقت اسلام ناب و اسلام داعشی داشتند.***

رئیس دفتر سیاسی حماس:
آرمان فلسطین مهمترین محور رسانه‌های اسلامی قرار گیرد

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: آرمان فلسطین مهمترین محور رسانه های اسلامی قرار گیرد.

اسماعیل هنیه در پیامی به اجلاسیه مجمع عمومی اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی که به صورت تصویری پخش شد اظهار کرد: این کنفرانس اهمیت ویژه ای را در مقطع حساس کنونی منطقه دارد، چرا که این مرحله، مرحله مهمی در مسائل امت اسلامی است و شاهد هستیم تلاش های مزبوحانه ای برای از بین بردن آرمان فلسطین توسط اسرائیل و متحدانش صورت می گیرد تا این موضوع حیاتی جهان اسلام کمرنگ می شود.

وی ادامه داد: این موضوع که آرمان اصلی امت اسلامی و قدس دستخوش نقشه های مختلف قرار گرفته موضوع روشنی است و ما چشم به این کنفرانس دوخته‌ایم که بتواند موضوع فلسطین را همچنان موضوع شماره یک جهان اسلام قرار دهد.

رئیس دفتر سیاسی حماس ضمن درخواست از اعضای این اتحادیه برای تعهد نسبت به مصوبات این اجلاس، بیان کرد: اعضا باید بر مولفه های وحدت جهان اسلام به عنوان یکی از نیازهای مهم امت اسلامی توجه کنند، چالش های موجود می طلبد وحدت عملی بین مسلمان ایجاد شود.

هنیه افزود: امیدواریم در این جلسه موضوع فلسطین مورد توجه خاص قرار گیرد، همچنان که خدای متعال فرمودند امت شما یک امت واحد است باید وحدت را به صورت عملی به جهانیان نشان دهیم و به اهداف والای اسلامی دست یابیم.

وی با بیان اینکه در این اجلاس باید بر رسانه و تبلیغ مبتنی بر مقاومت تاکید شود، گفت: چرا که مقاومت اسلامی از واژه های قابل توجه است و در سایه مقاومت می توانیم به اهداف بلند اسلام دست یابیم.

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: از مشارکت کنندگان در این اجلاس می خواهم بر اعتبار و درستی تبلیغ در رسانه های اسلامی تاکید کنند و اقدامی نکنند که اعتبار اتحادیه را خدشه دار کند، چنانچه رسانه های ما هدف دار باشند می توانند در درون خانواده ها نیز تاثیر مثبتی داشته باشند.

هنیه با بیان اینکه در مقابل پدیده شوم تکفیر با رسانه صحیح و هدفدار می توانیم مقابله کنیم، اظهار کرد: باید با اطلاع رسانی صحیح و شفاف مردم را نسبت به ماهیت فکری و عقیدتی این گروه آشنا کنیم.

وی در پایان ضمن تقدیر از ایستادگی رهبری، ملت و دولت جمهوری اسلامی بر آرمان فلسطین، خاطرنشان کرد: برای مسئله فلسطین باید اهمیت بیشتری قائل شد و اطمینان داریم این اجلاس مانند دوره های قبل می تواند قدمهای خوبی بردارد تا در آینده حصاری که دور مردم غره و فلسطین کشیده شده برداشته شود.***

رئیس دفتر سیاسی انصارالله یمن:
رسانه‌ها باید وحدت امت اسلامی را تحکیم بخشند

رئیس دفتر سیاسی انصارالله یمن گفت: رسانه ها  می توانند وحدت میان امت اسلامی را تحکیم بخشند.

ابراهیم دیلمی در آیین آغاز به کار نهمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه رادیو تلویزیون های اسلامی که صبح امروز در سالن همایش های صبای صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی برگزار شد با اشاره به اینکه امیدواریم به زودی شاهد پیروزی نهایی در عراق باشیم، بیان کرد: امروز نشانه هایی از وحدت را در عراق می بینیم و باید به دنبال رساندن کشتی خودمان به ساحل نجات باشیم.

وی با بیان اینکه در برابر توطئه های دشمنان خودمان مردانه ایستادگی کنیم، اظهار کرد:
این اجلاس می تواند فرصت مناسبی برای بررسی مصوبه های قبلی و اقدامات صورت گرفته باشد.

رئیس دفتر سیاسی انصارالله یمن با  بیان اینکه امروز وقتی سخن از رسانه می کنیم خودمان را در یک جبهه می بینیم، افزود: امروز با توجه به آگاهی مردم ما می طلبد به دنبال راهمکاریی باشیم تا وحدت میان امت اسلامی ما را تحکیم بخشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مولفه ها این است که در چارچوب اهداف ترسم شده حرکت کنیم ، گفت: قلم یک شمشیر برنده است که می تواند حق را بیان کند و شحص شایسته در قلمی که میزند راه را روشن می کند.

دیلمی با اشاره به اینکه امروز یک نبرد تمدنی بین مردم یمن و دشمنانشان وجود دارد، تصریح کرد: یمن جایگاهی ویژه در گذشته جهان اسلام داشته و امروز موضوع یمن هم به واسطه حمایت مردم این کشور از فلسطین از نقشه های شوم آمریکا و اسرائیل است.
گزارش از ایسنا به نقل از ستاد خبری نهمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی، 

انتهای پیام
آخرین ویرایش: یکشنبه 11 تیر 1396
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic