اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

جهان به احترام امام رضا علیه الصلواه والسلام  بر خواهد خاست
سکه به نام علی ابن موسی الرضا علیه السلام  است
همایون زادروز سراسر نور و سرور سلطان سریر ارتضا، مولای تسلیم و رضا مبارک باد

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

ششمین همایش بین‌المللی ادبیات کودکان، نوجوانان و معنویت در مشهد برگزار می‌شود

   |  شنبه 16 اردیبهشت 1396
align=bottom
دبیر علمی ششمین همایش بین‌المللی ادبیات کودکان، نوجوانان و معنویت در نشست خبری با رسانه‌ها از برگزاری این همایش در نیمه دوم اردیبهشت‌ماه جاری خبر داد. دکتر مهدخت پور خالقی در  نشستی خبری در مشهد  گفت: بعد از پنج همایشی که در شیراز با محوریت ادبیات کودک و نوجوان برگزارشده بود، به دلیل انتخاب مشهد به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، قرار شد ششمین همایش در این شهر برگزار شود...
وی افزود: مسئولیت برگزاری این همایش را مرکز مطالعات ادبیات کودک و نوجوان شیراز و دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) بر عهده‌دارند. در همایش موضوعاتی درزمینهٔ ادبیات کودک و نوجوان، دین، فلسفه، عرفان، تعلیم و تربیت، فرهنگ‌عامه، اسطوره‌شناسی، تصویرگری و ... بحث و تبادل‌نظر می‌شود.
وی تصریح کرد: حدود 278 مقاله به دبیرخانه همایش رسیده که بر اساس ارزیابی‌ها 113 مقاله برای چاپ انتخاب‌شده است. همچنین تعداد 62 مقاله برای چاپ در کتاب الکترونیکی، 41 مقاله برای ارائه و 33 مقاله برای ارائه به‌صورت پوستر آماده‌شده است.
وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین کار ما فراهم کردن اطلاعات برای هنرمندان و پژوهشگران است.
نشست ادبیات کودک و معنویت با حضور هشت تن از برجسته‌ترین اساتید دینی کشور برگزار می‌شود. ضمن آن‌که نشست تصویرگری کتاب کودک با حضور هشت تن از تصویر گران برجسته این رشته برگزار می‌شود.
 


وی تأکید کرد: در حاشیه این نشست سه کارگاه بازنویسی، بازآفرینی و چگونگی تولید نشریه کودکان و نوجوان برگزار و تئاتر (گم) با حضور هنرمندان خراسانی اجرا می‌شود.
پور خالقی در ادامه گفت: برنامه بازدید از کتابخانه آستان قدس رضوی، موزه مرکزی حرم مطهر رضوی، آرامگاه فردوسی و ... از برنامه‌های جنبی همایش برای میهمانان است. همچنین جلسه نقد و بررسی کتاب کودک با حضور آقای رحمان دوست نویسنده و شاعر کودکان برگزار می‌شود.
وی افزود: در این همایش از کتاب‌های چندگانه در حوزه ادبیات کودکان و نوجوانان رونمایی می‌شود.
در ادامه این نشست خبری محمدکاظم دبیری مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی نیز گفت: در حوزه ادبیات کودک و نوجوان هرچقدر کارکنیم، بازهم کم است. ازاین‌جهت باید این فرصت را غنیمت بدانیم.
وی افزود: ما در حوزه‌های مختلف شعر و ادبیات برنامه‌های زیادی را برای این همایش پیش‌بینی کرده‌ایم. با توجه با پاتوق انجمن‌های ادبی در مشهد، کارهای زیادی در رابطه با مشهد 2017 در حوزه فعالیت‌های فرهنگی صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: دبیرخانه پایتخت فرهنگی جهان اسلام 160 برنامه فرهنگی و 170 برنامه عمرانی برای مشهد تعریف کرده است که این همایش یکی از برنامه‌های فرهنگی تعریف‌شده است. اتاق فکر ادبیات کودکان نوجوانان با همکاری سازمان‌ها و نهادهای مرتبط تشکیل‌شده است.
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، 
آخرین ویرایش: شنبه 16 اردیبهشت 1396
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232      اجتماعی/  دیپلماسی   214      آفریقا   206      استاندار   199      حمل  و نقل (هوایی، ریلی و زمینی) / دیپلماسی   188      سفارت،  سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   175      کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات