مشهد در آئینه ی دیپلماسی های فعال هفته

  دیپلماسی دینی:   دیدار تولیت آستان قدس رضوی با   دبیر کل مجلس وحدت مسلمین پاکستان  در حرم مطهر رضوی

  دیپلماسی فرهنگی:   برپایی نخستین دوره  جشنواره بین المللی خوشنویسی   «یاس یاسین» با حضور 16 کشور جهان در مشهد

  دیپلماسی دینی:   مراسم تجلیل از   موکب داران افغانستانی   در حماسه راهپیمایی اربعین حسینی نجف تا کربلا در مشهد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی

اجلاس بین المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی
با حضور 200 سرمایه گذار خارجی و ایرانیان خارج از کشور - ۱۵ تا ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری و امام رضا(ع): جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) مورد بازنگری قرار می‌گیرد

   |  شنبه 2 اردیبهشت 1396
align=bottom

مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری و امام رضا(ع) گفت: جشنواره امام رضا(ع) بعد از دوره پانزدهم دچار تحول جدی خواهد شد و ما با بازنگری در بخش‌های مختلف جشنواره حرکات تبلیغی را تقلیل خواهیم داد و بیشتر جنبه مفهومی را تقویت می‌کنیم. دکتر اکبر شیخ که صبح امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های آینده بنیاد امام رضا(ع) سخن می‌گفت در ادامه اظهار کرد: ما باید قدردان زحمات کسانی که پیش از ما برای این جشنواره زحمت کشیدند باشیم و جا دارد که از زحمات همه آنان از جمله جناب آقای جعفری مدیرعامل سابق این بنیاد باشیم....
وی ادامه داد: پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) در بیش از 130 هزار مکان مختلف برگزار خواهد شد که نسبت به جشنواره چهاردهم حدود 50 درصد افزایش کمی داشته است که یک فعالیت جمعی بسیار بزرگ با همکاری حدود 20 هزار نفر است.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری و امام رضا(ع) تصریح کرد: در جشنواره چهاردهم 17 دانشگاه با ما همکاری داشتند و در این جشنواره 33 دانشگاه با ما همکاری می‌کنند که این دانشگاه‌ها با دانشگاه‌ها کوچک هم در ارتباط هستند. 

شیخ خاطرنشان کرد: در این جشنواره برای اولین بار 90 هزار هیات مذهبی برای اولین بار به همکاری این جشنواره آمده‌اند و عمده برنامه‌های ما در دهه کرامت برگزار خواهد شد.

وی افزود: جشنواره پانزدهم برای اولین بار جشن امام رضا(ع) در خانه امام رضا(ع) برگزار خواهد شد و ما حدود 600 میهمان از خارج از استان داریم و به نظر رسید که بهتر است این فعالیت را در حرم مطهر برگزار کنیم.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری و امام رضا(ع) عنوان کرد: طوری برنامه‌ریزی کردیم که همه درخواست‌ها و تقاضاهایی که از جشنواره وجود دارد عملی شود و از چهار خادم فرهنگ رضوی از خارج و چهار خادم فرهنگ رضوی از داخل کشور تجلیل خواهیم کرد.

شیخ اضافه کرد: بخش بین‌الملل جشنواره در 77 کشور جهان با برگزاری 2600 برنامه مختلف اجرا خواهد شد که سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جامعه المصطفی العالمیه، وزارت خارجه و... با ما در این مسیر همکاری خواهند کرد.

وی با بیان اینکه به مناسبت سال 2017 نیز برنامه‌هایی را در نظر گرفته‌ایم؛ گفت: برگزاری اجلاس جهانی خادمان فرهنگ رضوی، اجلاس جهانی بانوان مروج فرهنگ رضوی، نمایشگاه فاخر نقاشی در آلمان روسیه و چین و... نیز از دیگر برنامه‌های ما برای این رویداد مهم خواهد بود.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری و امام رضا(ع) اظهار کرد: مجموعه‌ای از آثار فرهنگی و پژوهشی در بنیاد در حال انتشار است و رویکرد ما هم این است که بیشتر بر برنامه‌های عمقی و مفهومی تمرکز کنیم و مفهوم فرهنگ رضوی را از خانواده تا جامعه گسترش دهیم.

اکبر شیخ ادامه داد: تلاش ما این است که در این کار بسیار بسیار بزرگ همه را با خود همراه کنیم و تلاش داریم که بتوانیم بعضی از واحدهای تحصیلی دانشجویان را به سمت سیره و فرهنگ رضوی سوق بدهیم.

وی تصریح کرد: اگر معلمین ما در دوران آموزش خود در دانشگاه فرهنگیان با مفاهیم فرهنگ رضوی همراه بشوند قطعا شرایطی فراهم خواهد شد که این عزیزان بتوانند در دوران تدریس خود این فرهنگ را به نسل بعد منتقل کنند.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری و امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: ما همکاری‌های مختلفی را در آینده شروع خواهیم کرد و به خصوص همکاری با بنیاد فرهنگ وحیانی اسرا و آیت الله جوادآملی، بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و... در این مسیر قرار دارند.

شیخ افزود: یکی از برنامه‌های مهم ما حمایت از پایان‌نامه‌هایی است که با موضوع فرهنگ رضوی نوشته می‌شود.

وی عنوان کرد: به دنبال تاسیس نمایشگاه و فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی تولید شده در جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری و امام رضا(ع) با بیان اینکه موسسه احیای امر ولایت در چند هفته آینده افتتاح خواهد شد، اضافه کرد: در کنار آن خبرگزاری فرهنگ رضوی که در تهران مستقر است به مشهد می‌آید تا نحوه عملکرد آن چند برابر شود و جای این خبرگزاری قطعا در مشهد خواهد بود.

اکبر شیخ گفت: این خبرگزاری اولین مجموعه‌ای در قالب خبرگزاری است که از تهران به مشهد منتقل خواهد شد و همه ما باید مطالبه فعالیت بیشتر را از این مجموعه داشته باشیم تا ان‌شاالله به اهداف خود دست پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: نکته‌ای که ما به صورت جدی به دنبال آن هستیم این است بتوانیم در شورای فرهنگ عمومی کشور برگزاری نمایشگاه فرهنگ رضوی در دهه کرامت را در همه شهرهای کشور مصوب کنیم.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری و امام رضا(ع) تصریح کرد: با همکاری بنیاد سینمایی فارابی ساخت فیلم و یا سریال فاخر امام رضا(ع) در دستور کار قرار گرفته است و ما امیدواریم که با هم‌افزایی همه دستگاه‌ها این اتفاق رخ بدهد.

شیخ اضافه کرد: بنیاد فرهنگی امام رضا(ع) در زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعریف شده است و از سال 1394 تا کنون این بودجه افزایش پیدا نکرده است اما در همین فاصله ما با رایزنی با مقام عالی وزارت توانستیم این قول را از ایشان بگیریم که ایشان فرمودند در زمینه امام رضا(ع) هر میزان بودجه لازم باشد اختصاص خواهیم داد.

وی افزود: با رایزنی با دولت و مجلس توانستیم این قول مساعد را بگیریم که در سالیان آینده بودجه بنیاد افزایش چشمگیری پیدا کند.
خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، 
آخرین ویرایش: شنبه 2 اردیبهشت 1396
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

مندرج در سرویس اشتراک ویدئو «آپارات» farhikhtساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو