دیپلماسی های دینی و سلامت، فعال ترین های هفته در مشهد

بسیج آستان قدس رضوی برای خدمت رسانی به   زوار اربعین حسینی   از میرجاوه تا کربلا

آغاز به کار   ششمین کنگره‌ی بین‌المللی هیپنوتیزم   با حضور ۲۴ کشور در مشهد

آغاز سفر قطار بین المللی گردشگران خارجی از قاره های   آمریکا، اروپا و آسیا   از مشهد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  یک دهه   مستندنگار  رویکرد بین المللی شهر 
www.farhikhtt.ir  
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی


امکان تهیه بلیت هوایی مشهد
از شصـت و چهـار کشور جهـان

آیا می دانستید که امکان تهیه بلیت هوایی مشهد از شصت و چهار کشور جهانبه مشهد وجود دارد
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

همایش آموزشی توجیهی مبلغان غیرایرانی در مشهدمقدس برگزار شد

   |  دوشنبه 29 شهریور 1395
align=bottom
در دهه ولایت و امامت و در روز پنج شنبه 25/6/95 که به نام ایثار و دفاع از حریم ولایت نامگذاری شده است، همایش آموزشی توجیهی مبلغان غیرایرانی در مشهدمقدس برگزار شد. در ابتدای این همایش که در محل مسجدالرضا آستان قدس رضوی واقع در خیابان کوهسنگی در ساعت 8 صبح افتتاح شد، پس از تلاوت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی و صلوات خاصه امام رضا(ع)، مداح برنامه به قرائت اشعاری در مدح امام علی (ع) پرداخت...
آنگاه آقای محمدحسین هاشمی معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ارائه تصویری از جهان کنونی پرداخت و دشمن اصلی مسلمانان را رژیم صهیونیستی خواند.
وی با اشاره به فعالیت های وهابیت در عرصه بین المللی، به شاخص های تبلیغ و امور فرهنگی مبلغان دینی در ماموریت هایشان پرداخت.

تبلیغ، به عنوان عنصری جدانشدنی در فعالیت علما محسوب می شود

در ادامه آقای مهندس رشیدیان استاندار خراسان رضوی با حضور در همایش آموزشی و توجیهی مبلغان غیر ایرانی اعزامی ماه محرم به ایراد سخنرانی پرداخت علی رضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی با تشکر از فعالیت های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ویژه در برگزاری این همایش، گفت: در حوزه های علمیه، همیشه تعلیم و تربیت و زکات علم در کنار یکدیگر بوده است.رشیدیان با بیان این که تبلیغ به عنوان عنصری جدا نشدنی در فعالیت علما محسوب می شود؛ اظهار داشت: در شرایط کنونی جهان اسلام که دشمنان سعی در ارائه ی چهره ای خشن و غیر واقعی از این دین مبین دارند؛ توجه به مقوله ی تبلیغ ضرورتی فراتر از توصیه بلکه یک الزام است که الحمدالله این حرکت مبارک در جامعه المصطفی العالمیه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به عنوان یک اصل به ان پرداخته شده است که جای سپاسگزاری دارد.

وی افزود: حرکت انقلاب اسلامی که از 37 پیش شروع شد و با دست مایه تفکر انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل (ره)، بحث شیعه و سنی هیچ گاه مطرح نبوده و در تفکر اصیل خودشان همیشه حق و باطل را مشخص و به معرفی استکبار که انسانیت را هدف گرفته، می پرداختند.
استاندار خراسان رضوی گفت: در صورتی که در کلام امام (ره) بررسی کنیم همیشه در مقابل استکبار به مبارزه و قیام برخاسته و صف مستضعفین عالم اعم از مسلمانان و حتی کسانی که در آفریقا، آسیا مورد ظلم و استعمار واقع شده اند، را در صف اول و فراتر از بحث مسلمانان دنبال می کردند. در بخش دوم، امام خمینی(ره) مسلمانان جهان را در واکنش نسبت به صهیونیست ها دعوت می کردند و در بخشی که به مسائل کشورمان می رسید ملت ایران را اعم از شیعه و سنی مورد خطاب قرار می دادند و اینگونه بود که با محوریت روحانیون و همراهی مردم، اسلام در غرب و شرق گسترش یافت به گونه ای که کم کم به دومین دین در اروپا تبدیل شد. 

استاندار خراسان رضوی گفت: استکبار و صهیونیست ها از این وضعیت به شدت نگران شده و احساس خطر کردند به همین منظور با ایجاد انحراف در دین و تشکیل گروهک های تکفیری و تروریستی و ترویج تفکر وهابیت با رنگ دین، سعی در اختلاف و تفرقه در امت اسلامی کردند. 
رشیدیان ادامه داد: وضعیت کنونی که در برخی کشورهای مسلمان از جمله عراق، سوریه، یمن، بحرین، افغانستان و ... شاهد هستیم محصول همین توطئه های دشمنان است که با ایجاد اختلاف و تنش سعی دارند موضوع قدس شریف و رژیم غاصب صهیونیستی به فراموشی سپرده شود. 

وی فقر اقتصادی و جهل فرهنگی را دو عنصر اساسی برای سوء استفاده ی دشمنان دانست و تاکید کرد: باید با درک صحیح از اسلام و ظرفیت عظیم امت اسلامی در راستای تحکیم و تقویت اخوت و برادری تلاش کنیم. 

استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: در شرایط امروز که انفجار اطلاعات است و فضای انتشار اخبار فراهم شده باید از این ظرفیت به نحو شایسته ای شود. 

رشیدیان با اشاره به انتخاب مشهد در سال 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، گفت: این فرصت، مجال مناسبی برای تقریب مذاهب است و باید در کنار مضجع رضوی زمینه ی گفتگوی فرق اسلامی را فراهم کنیم. 

وی در ادامه با بیان این که بنای انقلاب اسلامی از ابتدا بر وحدت بوده؛ خاطر نشان کرد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران از آغاز تاسیس تاکید بر تحکیم روابط امت اسلامی می باشد و در تفکر اسلامی بحث شیعه و سنی مطرح نبوده است. 

رشیدیان ادامه داد: رابطه ی نزدیک با کشورهای اسلامی و حمایت از مستضعفان دنیا همواره مورد تاکید است و امروز نیز مقام معظم رهبری بر این مهم تاکید دارند. 

استاندار خراسان رضوی لزوم معرفی و ارائه ی اسلام ناب محمدی (ص) به دنیا و تمسک به موارد مشترک در امت اسلامی را خاطر نشان و تصریح کرد: امروز رهبر معظم انقلاب به عنوان تنها منادی وحدت در جهان اسلام بر نگاه تقریبی تاکید دارند. 

رشیدیان روح حاکم بر تفکر اسلامی با محوریت حب پیامبر و خاندان مطهرش را منطق و آزاد اندیشی دانست و افزود: امام رضا (ع) نمونه ی بارزی از این مهم بودند. 

گفتنی است؛ همه ساله 130 نفر از طلاب غیر ایرانی مقیم مشهد از طرف نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی در ایام محرم به کشورهای افغانستان، پاکستان، هندوستان، آذربایجان، تاجیکستان، بنگلادش، و 
کشورهای آفریقایی اعزام می شوند. 

آیت الله رضا زاده استاد برجسته حوزه علمیه خراسان رضوی با ارائه مبحث روایات ائمه معصومین در خصوص وحدت با اهل سنت از سیره امام رصادق(ع) و مراجع عظام تقلید و احترام به آنها به تدریس پرداختند.

منوچهرمتکی:
تفرقه‌افکنی هدف اصلی آمریکا در به وجود آوردن داعش است

متکی گفت: هدف آمریکا از تشکیل داعش براندازی گفت‌وگو بین علمای شیعه و سنی است تا کینه خونی بین آن‌ها وجود داشته باشد و دیگر زمینه همبستگی و اتحاد از بین برود.
منوچهر متکی، معاون بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیش از ظهر امروز در همایش آموزشی-توجیهی سفیران فرهنگی در مسجدالرضا به سخنرانی پرداخت و گفت: بیش از بیست سال است که سعودی‌ها سعی می‌کنند با مدل‌هایی که ارائه می‌کنند بدلی به جای جمهوری اسلامی ایران بسازند.
وی افزود: در دوره‌ای مالزی را در رسانه‌های خود ترویج می‌کنند. روز دیگر به سراغ ترکیه می‌روند اما در آنجا نیز راه به جایی نمی‌برند. حتی وارد خشونت‌گرایی می‌شوند و طالبان و بعد از آن داعش را به وجود می‌آورند، اما در هیچکدام نمی‌توانند جذابیتی به وجود آورند تا بتوانند انقلاب اسلامی ایران را کمرنگ کنند.
متکی با بیان این‌که در پنج‌سال اخیر پیچیده‌ترین برنامه‌ریزی را انجام داده‌اند، ابراز داشت: داعش و گروه‌های تکفیری مانند آن بسیار پیچیده هستند به صورتی که اختلاف‌ برانگیزاننده‌ترین و کارآموزیده‌ترین شیوه استکبار را به خوبی در کشورهای اسلامی پیاده می‌کنند.
وی در ادامه افزود: در سال‌های اخیر اروپا شاهد نارضایتی مسلمانان زیادی بود که به تدریج انرژی و انگیزه زیادی می‌یافتند تا بر علیه استکبار بایستند و آن را در هم شکنند اما آن‌ها با برنامه‌ریزی که انجام دادند این انرژی را علیه مسلمانان استفاده کردند تا آسیبی به خودشان وارد نشود.
معاون بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: تکفیری‌ها اگر بتوانند افکار خود را بپراکنند می‌توانند جوانان زیادی را فریب دهند. اروپا نیز که می‌خواست از آسیب مسلمانان در امان بماند به راحتی به جوانان خود اجازه خروج و پیوستن به داعش را می‌داد اما آن‌ها را در لیست سیاه می‌گذاشت که دیگر به اروپا بازنگردند.
وی هدف مهم غربی‌ها را از ایجاد داعش چنین بیان کرد: هدف مهم آن‌ها تخریب چهره اسلام است. اسرائیل و آمریکا هرچقدر هزینه می‌کردند نمی‌توانستند چهره اسلام را اینگونه تخریب کنند.
متکی در ادامه افزود: هدف دیگر آن‌ها از تشکیل داعش براندازی گفت‌وگو بین علمای شیعه و سنی است تا کینه خونی بین آن‌ها وجود داشته باشد و دیگر زمینه همبستگی و اتحاد از بین برود.
وی اظهار داشت: در مصاحبه‌ای گفتم که آمریکا حداقل باید برای یکی از دو چیز عذرخواهی کند؛ یا برای ایجاد داعش یا برای تشکیل اعتلاف ضد داعش. این دو حرکت نمی‌تواند در عین حال درست باشد زیرا مخالف یکدیگر هستند

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با روحانیون و مبلغان خارجی:
امروز رهبری معظم انقلاب بزرگترین آمر به معروف و ناهی از منکر در تمام عالم هستند
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در دیدار با جمعی از طلاب، روحانیون و مبلغان خارج از کشور حوزه‌های علمیه که در محل تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با خیرمقدم به مسئولان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجموعه مرکز اعزام مبلغ، با تاکید بر اینکه «امر» تنها منحصر به ذات اقدس الهی است، خاطر نشان کرد: تمامی آمران به معروف و ناهیان از منکر کار الهی می‌کنند و واجبات و محرمات الهی را برای مردم متذکر می‌شوند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به روایت «مَنْ أَمَرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ نَهَى عَنِ الْمُنْکَرِ فَهُوَ خَلِیفَةُ اللَّهِ فِی الْأَرْضِ وَ خَلِیفَةُ رَسُولِه‏» از نبی اکرم(ص)، تصریح کرد: بر اساس این حدیث، شأن تبلیغی و امر به معروف و نهی از منکر مبلغان ایجاب می‌کند که در موضع خلیفه الله و خلیفه الرسول و از سر خیرخواهی بایدها و نبایدها را برای مردم تبیین کنند.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری جهان را تنها متأثر از اراده خداوند متعال دانست و ابراز داشت: اراده پروردگار متعال بر تمام امور متأثر است، بنابراین آدمی تنها مجاز بوده از او خشیت داشته باشد و این همان راز شجاعت، استکبارستیزی و خروشی است که امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری در برخورد با دشمنان دین، مستکبران و ظالمان عالم دارند.
وی با بیان اینکه استکبار از تعمیق معنویت و بیداری فطرت‌ها در میان جوامع هراس دارد، اظهار داشت: امپراتوری رسانه‌ای نظام سلطه تلاش دارد با شبهه افکنی در اندیشه‌‌ها و قلوب، شبهات علمی و شهوت عملی را در میان جوامع اسلامی اشاعه دهد و در خنثی کردن این دسیسه نقش مبلغین دینی بسیار حائز اهمیت است.

مبلغان وظیفه خطیر انبیاء را بر دوش دارند
تولیت آستان قدس رضوی سپس به طرح بحث درباره جایگاه مبلغین در جنگ نرم پرداخت و با اشاره به اینکه مبلغان وظیفه خطیر انبیاء که همان تربیت نفوس مستعده است، را بر دوش دارند، عنوان کرد: هدف از تبلیغ دین، روشن کردن حقایق اسلامی در دل‌ها و اذهان مردم و زنده کردن احکام الهی و اسلامی است و در این راه مبلغان باید تلاش کنند تا هرچه بیشتر سطح آگاهی اعتقادی و مذهبی مردم را بالا ببرند و نسبت به حقایق روشنگری کنند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ادمه داد: امروز با افتضاحاتی که لیبرال دموکراسی غرب به بار آورده و با روشن شدن این حقیقت که شعار حقوق بشر غربی، تنها ابزار دستی برای تجاوز مستکبرین به حقوق ملت‌هاست، گرایش به اسلام ناب محمدی میان جوامع افزایش پیدا کرده و این یک فرصت بسیار بزرگ و استثنایی برای روحانیون و مبلغان صادق دین است.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این مطلب که ایران اسلامی با تأسی از قیام عاشورا پرچمدار عدالت‌ و حق خواهی در دنیاست، بیان کرد: امروز نظام مقدس اسلامی پرچم امر به معروف و نهی از منکر، طرفداری از مظلومان و مستضعفان و ایستادگی در برابر مستکبران و زور گویان را در عالم برافراشته و این پرچم، همان پرچمی است که اباعبدالله الحسین(علیه السلام) سال 61 هجری برای اصلاح دین پیامبر اکرم(ص) از انحرافات و ابوجهل‌ها بر افراشت.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان عاشورا را عامل احیای دین خواند و با تاکید بر اینکه خون شهدا سبب شعله ور شدن چراغ بیداری در کشورهای اسلامی شده است، گفت: انقلاب اسلامی ایران یکی از جلوه‌های عاشورای حسینی است و امام حسین(ع)در عاشورا تولد دوباره یافت، زیرا نهضت عاشورا جلوه دلدادگی در راه خداست و گویا بنای عالم نیز بر این است که بشریت با نام مبارک حسین بن علی(علیه السلام) بیدار و متحول شود.جاهلیت مدرن به برکت خون شهدا مفتضح خواهد شد
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود به جنایات و ظلم‌های نظام سلطه در جای جای عالم اشاره کرد و این اعمال را نشان از جاهلیت مدرنی دانست که بر استکبار جهانی احاطه دارد.
وی با ذکر این مطلب که نام ابا عبد الله الحسین(علیه السلام) احیاگر انسانیت در جامعه بشری است، خاطر نشان کرد: استکبار برای سلطه جویی و ادامه حیات خود راهی جز محو کردن اسلام در منطقه ندارد و به لطف خداوند و به برکت خون شهدا تاکنون بسیاری از خباثت‌های آنان آشکار شده و در آینده نیز مفتضح‌تر خواهند شد.
او میثاق علمای دین با خداوند را میثاق برای مبارزه با جهل، نادانی، مبارزه با فساد و بی عدالتی برشمرد و اظهار کرد: استکبار نمی‌خواهد که فطرت‌ها بیدار شوند، چرا که فطرت بیدار نه تنها ظلم و سلطه پذیر نیست، بلکه ظلم ستیز و عدالت محور است.
تولیت آستان قدس رضوی در پایان به جنگ نرم استکبار اشاره و رمز تحمیل فرهنگ استبدادی و استعماری غرب بر جوامع مسلمان را تغییر ذائقه خواند و گفت: استکبار ابتدا با تغییر ذائقه و سپس با تحمیل فرهنگ خود به دنبال به استعمار کشیدن ملت‌هاست که در این شرایط مبلغان دینی باید برای ذائقه سازی اسلامی تلاش کنند و از فطرت‌های پاک که بزرگترین سرمایه برای ذائقه سازی اسلامی است، به بهترین شکل بهره ببرند.
در ابتدای این دیدار حجه الاسلام والمسلمین عالمی رئیس مرکز بین المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ارائه گزارشی از روند اعزام مبلغ در سال جاری برای ماه مبارک رمضان و در ادامه در محرم الحرام پرداخت و خواستار مساعدت مادی و معنوی آستان قدس رضوی شد.
پس از صرف ناهار، بعداز ظهر روز پنج شنبه از ساعت 15 با تشکیل کلاس های « علم رجال و سلسله اسناد و روایات » با حضور استاد حسینی فقیه، «پاسخ به شبهات عزاداری ، توسل و محرم از منابع اهل سنت» با حضور استاد استادی، و «تحلیل مسائل بین المللی » با حضور استاد غزالی ادامه یافت.
در پایان شرکت کنندگان در دوره با تکمیل فرم های نظرسنجی، از برگزاری این دوره آموزشی تشکر کردند و آن را در سطح عالی خواندند.
اعطای فیش شام مهمانسرای امام رضا(ع) پایان بخش برنامه همایش یک روزه مبلغین غیرایرانی در مشهدمقدس بود.
آخرین ویرایش: دوشنبه 29 شهریور 1395
Share
  یادآوری: درج رتبه  ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش  سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی  ها» پررنگتر  در این بخش متمایز شده اند. 2- این اطلاعات، تا تاریخ هشتم تیرماه  1398 به روز شده است!

کل رویدادها و مناسبات:  4.980
  اخبار  3618     بین   الملل  2992     آسیا  2514     مراسم   بین المللی / داخل و خارج  1005     دیپلماسی دانشگاهی  730     دیپلماسی زیارت،   زائر/ امام رضا(ع)   712     دیپلماسی اقتصادی  698     افتخارات   / خبرخوش/ مفاخر  663     جهان   اسلام  648     دیپلماسی گردشگری  602     دیپلماسی علمی  596     میهمان   / میهمانان خارجی  588     اروپا  555     دیپلماسی دینی   (مذهبی و قرآنی)   531     دیپلماسیفرهنگی  508     دیپلماسی آموزشی  506     آیا   می دانید که مشهد/ آمارها  465     دانشگاه   فردوسی مشهد  424     شهرداری   مشهد  363     تصاویر   / گزارش های تصویری  356     آستان   قدس رضوی  352     دیپلماسی نمایشگاهی  303     استانداری   خراسان رضوی  280     عراق  274     سرمایه   گذاری داخلی  255     دیپلماسی شهری  245     پاکستان  243     جلسات،ملاقات،   بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج  240     دیپلماسی سیاسی  238     دیپلماسی هنری    227     افغانستان  227     دیپلماسی ورزشی  223     صادرات   و واردات  220     دیپلماسی سلامت،   پزشکی و بهداشت  210     دیپلماسی عمومی   (حاکمیتی و ملی)192   استاندار  188     آفریقا  185     دیپلماسی اجتماعی  178     دیپلماسی حمل   و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)   161     سفارت،   سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول  161     مشهد   2017  139     ادامه ...
  نتایج رتبه بندی موضوعات:  تا 23 فروردین 98 | تا 9 اسفند 97 | تا 2 آذر 97 | تا 23 آذر 97
اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
8 تیرماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»