اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
جهش تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا تاکنون به کشورهای تاجیکستان و افغانستان و در نهایت به دوحه قطر و بغداد
اطلاعات بیشتر

ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

آغاز صادرات محصولات باغی استان به فدراسیون روسیه

   |  دوشنبه 29 شهریور 1395
align=bottom
در نخستین جلسه شورای کشاورزی خراسان‌رضوی مطرح شد: لزوم افزایش مشارکت بخش خصوصی در حوزه اقتصاد خراسان‌رضوی/ لزوم افزایش مشارکت بخش خصوصی در حوزه اقتصاد خراسان‌رضوی، نخستین جلسه شورای کشاورزی خراسان رضوی با دستور کار چگونگی برنامه‌ریزی برای تحقق اهداف و آشنایی با ظرفیت شورا در حوزه کشاورزی ظهر امروز با حضور مسؤولان مربوطه در محل استانداری برگزار شد....
در ابتدای این جلسه مدیرکل جهاد کشاورزی استان با معرفی اعضای شورا و اعلام وظایف آن‌ها به‌منظور بررسی و تصمیم‌گیری در بخش کشاورزی گفت: دبیرخانه شورا به ریاست مدیرکل جهاد کشاورزی استان در محل این سازمان مستقر است و دستور کار جلسه‌های شورا یک هفته قبل از تشکیل جلسات تهیه در اختیار اعضاء قرار خواهد گرفت.

مجتبی مزوعی تصریح کرد: از پیشنهادات رسیده از نمایندگان منتخب مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز به‌منظور پیشبرد اهداف شورا استفاده می‌شود.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان اظهار امیدواری کرد با تشکیل این شورا هماهنگی و همکاری در جهت رسیدگی به وضع کشاورزان افزایش یابد  و شورا بتواند نقش بیشتری در پیشبرد اهداف استان داشته باشد.

مزروعی اظهار داشت: حضور دانشگاهیان در شورا عامل ریل‌گذاری در مسیر حرکت صحیح به سمت پیشرفت است بنابراین دانشجویان می‌توانند در کنار تحصیل با انجام کارهای عملی و تجربی هم به دانسته‌های خود افزوده و هم به پژوهش که لازمه کشاورزی نوین است بپردازند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای استان در بخش کشاورزی اعلام کرد: استان خراسان رضوی در حوزه تولیدات باغی، رتبه نخست کشور را دارا می‌باشد و ما در حال صادرات تولیدات باغی به سایر کشورها هستیم.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بابیان اینکه روسیه یکی از بازارهای اصلی صادرات محصولات کشاورزی استان است، از آغاز صادرات محصولات باغی به روسیه خبر داد.

مزروعی با اشاره به شروع کشت پاییزه در استان اظهار داشت: بررسی وضعیت و مشکلات کشاورزان استان در رابطه با شروع کشت پاییزه لازمه همیاری با آنان است.

علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در نیز در این جلسه ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر گفت: مسلمانان و به‌ویژه شیعه امام علی (ع) را بیشتر به‌مثابه نخستین فردی که به اسلام روی آورد و شجاع‌ترین یار پیامبر گرامی اسلام در فتوحات مسلمانان می‌شناسند حال‌آنکه چند سالی از عمر حضرت دراین‌بین در کنار فعالیت‌های گسترده در خدمت اسلام، صرف فعالیت‌های کشاورزی شده بود کمتر دیده‌شده است.

وی تصریح کرد: توجه به کشاورز و کشاورزی از همان ابتدا از طریق ائمه معصومین که الگوهای ما در زندگی هستند وجود داشته است.

استاندار خراسان رضوی در ادامه با انتقاد از دیدگاه‌های موجود در جامعه در گزینش قهرمانان اظهار داشت: کشاورزان ما در استان علی‌رغم خشک‌سالی شدید، با اصلاح الگوی کاشت، داشت و برداشت قهرمانانه در برابر خشک‌سالی ایستادند و توانستند رکوردزنی زیادی داشته باشند.

رشیدیان بیان کرد: کشاورزان استان با اصلاح الگوی کشت در سال‌های اخیر علی‌رغم خشک‌سالی شدید به‌ویژه در بخش‌های جنوبی استان با حمایت سازمان جهاد کشاورزی استان موفق به تولید بیش از 800 هزار تن گندم شدند که تاکنون حدود 600 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری‌شده است.

وی با اشاره به کمبود گندم در سال‌های گذشته اظهار داشت: هم‌اکنون در سیلوهای استان به میزان 17 ماه گندم موجود است که نشان‌دهنده فعالیت‌های گسترده سازمان جهاد کشاورزی استان و کشاورزان است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نگرانی ما در حفظ کیفیت و نحوه نگهداری و ذخیره گندم‌های موجود است.

استاندار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه دولت در کوچک‌سازی اظهار داشت: بخش عمده اعتبارات دستگاه‌ها به پرداخت حقوق و دستمزد اختصاص می‌یابد.

رشیدیان ابراز کرد: باید برنامه‌های ما به نحوی باشد که دانشگاهیان خود به سمت تولید بروند.

گفتنی است در این جلسه بر حضور پررنگ‌تر بخش خصوصی در این حوزه تأکید شد.
آخرین ویرایش: دوشنبه 29 شهریور 1395
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 15 تیر ماه 1399 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   4030      بین  الملل   3236      آسیا   2822      مراسم  بین المللی / داخل و خارج   1058      دانشگاهی/دیپلماسی   849      زیارت،  زائر/ امام رضا(ع)/ دیپلماسی،   820      جهان  اسلام   819      اقتصادی  / دیپلماسی   747      افتخارات/خبرخوش/مفاخر   740      علمی/دیپلماسی   720      میهمان/میهمانان  خارجی   695      گردشگری  / دیپلماسی   675      اروپا   665      دینی  (مذهبی و قرآنی) /دیپلماسی   651      آموزشی/دیپلماسی   622      آیا  می دانید که مشهد/ آمارها   578      فرهنگی/دیپلماسی   577      دانشگاه  فردوسی مشهد   507      تصاویر / گزارش  های تصویری / نگارخانه   452      آستان  قدس رضوی   433      شهرداری  مشهد   398      جلسات،ملاقات،  بازدید، سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج   359      عراق   338      نمایشگاهی/دیپلماسی   326      عمومی  (حاکمیتی و ملی)/دیپلماسی   324      استانداری  خراسان رضوی   319      افغانستان   291      شهری/دیپلماسی   276      پاکستان   273      سیاسی/دیپلماسی   263      ورزشی/دیپلماسی   259      هنری  / دیپلماسی   258      سلامت،  پزشکی و بهداشت/دیپلماسی   258      سرمایه  گذاری داخلی   258      دوجانبه   232      صادرات  و واردات   232   کشورهای  همسایه   165      پژوهشی  و آینده پژوهی   157      نمایشگاه بین  المللی مشهد   145      مسابقات، آزمونها،  برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج   141      مشهد  2017   139      سرمایه گذاری خارجی   134   ادامه ...

اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها
15 تا تیر ماه 99
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic