مشهد در آئینه ی دیپلماسی های فعال هفته

  دیپلماسی دینی:   دیدار تولیت آستان قدس رضوی با   دبیر کل مجلس وحدت مسلمین پاکستان  در حرم مطهر رضوی

  دیپلماسی فرهنگی:   برپایی نخستین دوره  جشنواره بین المللی خوشنویسی   «یاس یاسین» با حضور 16 کشور جهان در مشهد

  دیپلماسی دینی:   مراسم تجلیل از   موکب داران افغانستانی   در حماسه راهپیمایی اربعین حسینی نجف تا کربلا در مشهد


  اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی

اجلاس بین المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی
با حضور 200 سرمایه گذار خارجی و ایرانیان خارج از کشور - ۱۵ تا ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

دیدگاههای اعضای شورای بین الملل چهاردهمین دوره جشنواره امام رضا(ع)

   |  چهارشنبه 27 آبان 1394
align=bottom

شورای بین الملل جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در تهران تشکیل جلسه داد و اعضای شورای بین الملل چهاردهمین دوره جشنواره امام رضا(ع) در این نشست به ارائه دیدگاهها و نظرات خود پرداختند. در این نشست دکتر محمود واعظی دبیر شورای بین الملل جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با بیان اینکه سقف فعالیت های جشنواره سیزدهم باید کف کار ما در دوره بعدی جشنواره باشد گفت: ما دربخش بین الملل به ساختار جدید نیازمندیم تا با اجرایی سازی ساختار جدید و ارتباط مستمر با نمایندگان بومی از طریق فضای مجازی، به سمتی حرکت کنیم که مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی هرچه بیشتر بومی برگزار شود. مشاوره ویژه رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پیشنهاد کرد: در کنار کارگروه های تخصصی قاره ها کمیته علمی نیز تشکیل شود تا فرایند های محتوایی جشنواره را تامین سازد. معاون امور بین الملل مجمع جهانی اهل بیت (ع): از ظرفیت مناظرات رضوی به عنوان بهترین نمونه گفتگو استفاده شود...
هم چنین حجت الاسلام و المسلمین سالار معاون امور بین الملل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به پیشرفت چشمگیر برنامه های جشنواره امام رضا(ع) در حوزه بین الملل و سیر صعودی آن،گفت: فعالیت های مثبتی در حوزه ترجمه آثار  انجام شده هرچند باید تاکید کنم این فعالیت ها کافی نبوده و می توان از ظرفیت مناظرات رضوی به عنوان بهترین نمونه گفتگو با عقاید دیگران به خوبی استفاده کنیم چراکه جهان امروز با توجه به ظهور جریان های افراطی اسلامی در حال فراموش نمودن گفتمان اصیل اسلامی است و امروز باید با ترجمه مناظرات امام رضا(ع) به بهترین وجه این را به جهانیان نشان دهیم.
معاون بین الملل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در بخش دیگر صحبت های خود به مسئله تبلیغ برای کودکان و نوجوانان  اشاره کرد و افزود: در این زمینه ضعف هایی وجود دارد و مجمع جهانی اهل بیت(ع) اعلام آمادگی می کند در جهت تبلیغ فرهنگ رضوی برای کودکان و نوجوانان همکاری نماید. 
وی همچنین در زمینه ترجمه آثار فرهنگ به زبان های مختلف پیشنهاد کرد: در حوزه زبان های اسپانیولی، پرتغالی و اردو آثار بیشتری ترجمه و چاپ شود.
حجت الاسلام سالار در آخرین پیشنهاد خود به راه اندازی سایت مخصوص خادمان فرهنگ رضوی اشاره و بیان کرد: اگر این طرح اجرایی شود ظرفیت های خادمان  را به خوبی به نمایش می گذارد.

مدیر کل مبلغان و فارغ التحصیلان جامعة المصطفی العالمیه: جهت دهی به پایان نامه های فارغ التحصیلان جامعة المصطفی به موضوع فرهنگ رضوی
حجت الاسلام دهقانی مدیر کل  مبلغان و فارغ التحصیلان جامعة المصطفی العالمیه هم در این نشست به توانمند سازی مبلغان بومی جامعة المصطفی اشاره و بیان کرد:  این استعداد بالقوه در این نهاد وجود دارد تا هر چه سریعتر بتوان مسئله بومی سازی را اجرایی نمود.
عضو شورای بین الملل جشنواره امام رضا(ع) پیشنهاد کرد: در مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی پس از تقسیم بندی قاره ها به تقسیمات منطقه ای روی آورد تا با توجه به قرابت های فرهنگی فعالیت های تخصصی بیشتری صورت گیرد.
او همچنین پیشنهاد کرد: جنبش امام رضا(ع) کیست؟ را توسط خادمان بومی در کشورهای مختلف به راه اندازیم تا سطح فعالیت ها در این حوزه شاهد توسعه قابل توجهی باشد.
وی در آخرین نظر خود به مسئله جهت دهی به پایان نامه های فارغ التحصیلان جامعة المصطفی به موضوع فرهنگ رضوی پرداخت و تاکید کرد: به خوبی می توان با این طرح سطح پژوهش ها در این زمینه را علمی تر و عمیق تر کرد.

مدیر کل ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی: همسان با بخش ملی در بخش بین الملل نیز فعالیت شود
 دیو سالار مدیر کل ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در این نشست پیشنهاد کرد: با توجه به بلوغ جشنواره در حوزه ملی از همه توان ملی آن در حوزه بین الملل استفاده کرد تا همسان با بخش ملی در بخش بین الملل نیز به همین سطح از فعالیت در دهه کرامت دست یابیم.

مدیر عامل موسسه نور مبین: ضرورت توجه به کودکان و نوجوانان

فیاضی مدیر عامل موسسه نور مبین نیز با تاکید بر مسئله تبلیغ برای رده های سنی کودک و نوجوان پیشنهاد خود را چنین طرح کردکه با توجه به ظهور جریان تکفیری استقبال جوانان اروپایی از اسلام پایین آمده است از این رو مناسب است که بعضی از جشنواره های موضوعی و تعدادی از برگزیدگان خود را در حوزه بین الملل به جوانان و نوجوانان و یا دانش آموزان و دانشجویان اختصاص دهیم که این کار در زمینه کار فرهنگی عمل بدیعی به شمار می رود.
معاون مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی: از خادمین خارجی مولف در حوزه رضوی حمایت به عمل آید
در ادامه این نشست حسن خانی معاون مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی پیشنهاد داد تا در قالب طرح «تاپ» از خادمین خارجی مولف در حوزه رضوی حمایت به عمل آید تا با هماهنگی با ناشران خارجی آثار آنها چاپ و منتشر شود.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی: باید از ظرفیت فضای مجازی استفاده کنیم

دکتر هاشمی معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز با بیان اینکه در تهیه محتوای فکری برای خارج از کشورکار زیادی صورت نپذیرفته است تاکید کرد: باید از ظرفیت فضای مجازی استفاده کامل نماییم.
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی: از بستر مشهد2017 برای ترویج فرهنگ رضوی بهره برددر انتهای این نشست هم حجت الاسلام والمسلمین حسینی معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی با اشاره به انتخاب مشهد در سال 2017 به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام این موضوع را طرح نمود که چگونه می توان از این بستر برای تبلیغ فرهنگ رضوی استفاده کرد.
وی تاکید کرد: جشنواره امام رضا (ع) می تواند در این حوزه گام های بلندی بردارد.
وی با تاکید بر مسئله تولید محتوا به عنوان دغدغه اصلی فعالان حوزه فرهنگ رضوی پیشنهاد داد : یک مرکز و یا نهاد به عنوان متولی این وارد عمل شده تا تبدیل به مرجعی قابل استناد و اعتنا در زمینه فرهنگ رضوی شود و در این موضوع باید از تکرار اجتناب کرد.
آخرین ویرایش: چهارشنبه 27 آبان 1394
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»

مندرج در سرویس اشتراک ویدئو «آپارات» farhikhtساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic