اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  12 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی

اجلاس بین المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی
با حضور 200 سرمایه گذار خارجی و ایرانیان خارج از کشور - خرداد ماه 1399
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

وزیر راه: تکمیل راه آهن خواف - هرات در اولویت است

   |  شنبه 15 شهریور 1393

وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل پروژه بزرگ راه آهن خواف در شرق خراسان رضوی به هرات در غرب کشور افغانستان یکی از محورهای مهم سفر رییس جمهوری و هیات دولت به این استان است. ˈعباس آخوندیˈ روز شنبه در جمع مردم شهرستان خواف افزود: امید است با تخصیص 100 درصدی اعتبار این پروژه که 500 میلیارد ریال برآورد شده بتوان هرچه سریعتر عملیات ریل گذاری راه آهن خواف - هرات را به نتیجه رساند. وی گفت: این پروژه در قالب چهار قطعه در خاک ایران و افغانستان هم اکنون در حال اجرا است لذا تاکنون زیرساختهای بخشی از این طرح اجرا شده و ریل گذاری قطعه سوم و چهارم آن بطور جدی در دست پیگیری است. وزیر راه و شهرسازی در ادامه همچنین اظهارداشت: معدن سنگان واقع در شهرستان خواف یکی از غنی ترین معادن ایران است....

وی افزود: بخش عمده ای از بار این معدن در بخش تولید و صادرات می بایست از طریق راه آهن انجام شود لذا توسعه خطوط ریلی از خواف تا جنوب از برنامه های اصلی دولت در این زمینه به شمار می رود.

آخوندی در ادامه به پروژه هایی که امروز در خواف به بهره برداری رسید نیز اشاره و بیان کرد: ایمن سازی و ساخت دور برگردان سه راهی نشتیفان به طول هفت کیلومتر، ساخت واریانت در جاده خواف - تایباد به طول هفت کیلومتر، تعریض و همچنین بهسازی محور سه راهی نشتیفان - بیاس آباد - کالشور به طول 23 کیلومتر نقش مهمی در توسعه این منطقه دارد.

وی گفت: امروز شاهد کلنگ زنی عملیات چهار بانده شدن جاده خواف - رشتخوار بودیم که این پروژه با همکاری وزارت مسکن و شهرسازی و وزارت صنعت، معدن و تجارت اجرا می شود.

وزیر راه و شهرسازی اظهار امیدواری کرد که با اجرای پروژه های در دست اقدام، شهرستان خواف جزو آبادترین مناطق کشور قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه منطقه خواف مهد تمدن بزرگ خراسان است افزود: بسیاری از افتخارات ادبی و فاخر علمی و بخش عمده ای از تاریخ ایران مدیون همین سرزمین است.

آخوندی با بیان اینکه توسعه محور شرق مکرر در دولت یازدهم مطرح شده است گفت: در این راستا توجه به جاده چابهار - خواف مورد تاکید هیات دولت می باشد.

وی ادامه داد: کشورهای آسیای میانه به کریدورهایی که از ایران می گذرد توجه ویژه ای دارند و این در حالی است که تنها کریدور راه آهن که می تواند دریای عمان به آسیای میانه، دریای سیاه و کشور چین را به هم متصل کند کریدور محور شرق ایران است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: تدبیر ایجاب می کند هرچه سریعتر با تمام کشورها به بهترین وجه ارتباط برقرار کنیم تا بتوانیم تجارت بین المللی را به منظور افزایش درآمد و کیفیت زندگی مردم توسعه دهیم.

فرماندار خواف نیز در این مراسم گفت: وجود منابع معدنی و ذخایر عظیم سنگ آهن، ظرفیت بهترین تونلهای باد کشور و نیروهای مستعد و توانمند از پتانسیلای عظیم سرمایه گذاری و صنعتی شهرستان خواف هستند.

ˈمحمدرضا پهلوان نژادˈ همچنین افزود: در انتخابات اخیر ریاست جمهوری مردم شهرستان خواف حضور 87 درصدی داشتند و این در حالی است که 71 درصد شرکت کنندگان به دکتر روحانی رای دادند.

فرماندار خواف با اشاره به خواسته های مردم این شهرستان از رییس جمهور افزود: انتقال آب از دریای عمان با توجه به کمبود نزولات جوی و تداوم خشکسالی، تامین زیرساختهای آب، برق و گاز برای پروژه های صنعتی و فولادی این شهرستان از مهمترین اولویتها به شمار می روند.

نماینده مردم خواف و رشتخواردر مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به ظرفیتهای معدنی منطقه گفت: پارسال 46 درصد سرمایه گذاری استان خراسان رضوی متعلق به شهرستان خواف بوده است. 

ˈمحمود نگهبان سلامیˈ افزود: بحث منطقه ویژه اقتصادی صنعتی با توجه به همجواری با کشور افغانستان یکی ازمطالبات مردم این منطقه از هیات دولت است.

وی گفت: لزوم اتمام پروژه های نیمه تمام شبکه ریلی منطقه، چهار بانده شدن جاده خواف - رشتخوار، جاده خواف - تربت حیدریه و بحث انتقال آب از دریای عمان از دیگر از اولویتهای مهم مورد توجه در شهرستان خواف است.

مرکز شهرستان 122 هزار نفری خواف با چهار بخش، پنج شهر، هشت دهستان و81 روستا در فاصله 267 کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد. این شهرستان از سمت شرق با کشور افغانستان هم مرز است.

منبع: ایرنا
آخرین ویرایش: شنبه 15 شهریور 1393
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic