برترین های دیپلماسی

پنجشنبه25 بهمن 1397 | به راستی نمی دانیم به چه دلیل، ساده ترین آداب عرف بین المللی و رفتار تشریفات دیپلماتیک در دیدارها و ملاقات ها با میهمانان غیر ایرانی در مشهد توسط مسئولان روابط عمومی ها و امور بین الملل دستگاه های اجرایی | به قلم محمد منصف پور ...

جمعه 21 دی 1397 | شورای شهر هزینه مسافران خارجی مشهد را افزایش ندهد. شورای شهر مشهد در آخرین جلسه علنی خود مصوبه‌ای داشت که باید گفت بدعتی تازه بوده و لازم است متولیان امور شهر و حتی استان نسبت به آن دقتی ... | به قلم علی محمدزاده

دوشنبه 16 مهر 1397 | نقدی بر یک خبر، هشتم مهرماه جاری، خبری بس عجیب و باورنکردنی، هرچند تیتر خبری چند رسانه شد، اما در هیاهوی افزایش افسارگسیخته ی ارز شوم - دلار سیاه - و الحاق کشور به کنوانسیون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ... | به قلم «عبدالرضا زرگری

چهارشنبه 11 مهر 1397 | عدم رعایت مطلوب اصول تشریفات روابط دیپلماتیک در دیدارهای مدیران دستگاه های اجرایی شهر و استان با مقامات عالی رتبه سیاسی و اجتماعی کشورها بویژه با سفرا و دیپلمات های ارشد سفارتخانه های خارجی ...| به قلم «عبدالرضا زرگری

دیپلماسی ...

همایش ایرانیان خارج از کشور در مشهد برگزار می شود

   |  سه شنبه 23 فروردین 1390

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه همایش ایرانیان خارج از کشور امسال در مشهد برگزار می شود از همه دستگاههای اجرایی خواست برای جذب سرمایه گذاری در استان با دست اندرکاران این همایش همکاری کنند. به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، محمود صلاحی ظهر سه شنبه در جلسه ستاد جذب سرمایه گذاری استان، اظهار داشت: امسال همایش ایرانیان خارج از کشور به میزبانی مشهد برگزار می شود و همه دستگاه های استان باید در جهت برگزاری مناسب این همایش تلاش کنند. وی با اشاره به اختصاص سهمیه 240 هزار نفری ایجاد اشتغال برای استان در سال جاری، گفت: معرفی مزیتهای اقتصادی استان، شناساندن استعدادها و توانمندی ها و برقراری ارتباط دوسویه میان ایرانیان مقیم خارج از کشور و سرمایه گذاران استان را از الزامات برگزاری موفق این همایش است....
وی گفت: برای برگزاری هرچه بهتر این همایش ستاد برگزاری و کمیته های اجرایی به صورت هفتگی تشکیل جلسه داده و امور را پیگیری کنند.

صلاحی همچنین بر برگزاری نمایشگاهی از طرح های قابل اجرا و مستعد سرمایه گذاری استان، در حاشیه برگزاری این همایش با مشارکت همه بخش های ذیربط همچون سازمان صنایع و معادن، اداره کل تعاون، شهرداری و سازمان جهاد کشاورزی تاکید نمود.

وی برگزاری این همایش در سال جهاد اقتصادی را گامی مهم در راستای جهش اقتصادی استان دانست.

استاندار خراسان رضوی در این جلسه، همچنین از ایجاد منطقه ویژه طلا و جواهرات و سنگ های قیمتی در مشهد خبر داد.

صلاحی با اشاره به حل مشکل زمین این مجتمع اقتصادی اظهار داشت: این مجتمع به عنوان یکی از مراکز بزرگ ایجاد اشتغال مشهد می تواند زمینه لازم برای ارائه خدمات بهتر به 40 میلیون زائر شهر مقدس مشهد را فراهم آورد.

وی از انجام سریع مراحل اجرایی اختصاص 10 هکتار زمین از سوی شهرداری مشهد به این پروژه از طریق واگذاری به سازمان همیاری شهرداری های استان ظرف 10 روز آینده خبر داد و گفت: این مجتمع علاوه بر ضرابخانه سکه، شامل گارگاه های طلا و جواهر و سنگ های قیمتی است.

صلاحی با اشاره به رتبه دوم استان در استفاده از طلا و جواهر و رتبه سوم در تولید آن، این روند را غیرقابل قبول خواند و گفت: امیدواریم با ایجاد این منطقه ویژه بتوانیم در آینده رتبه اول تولید و عرضه طلا، جواهر و سنگهای قیمتی را همچون فیروزه در کشور داشته باشیم.

وی قول بازدید از زمین پروژه را پس از انجام مراحل واگذاری در 10 روز آینده داد.

استاندار خراسان رضوی در این جلسه همچنین بر حل مشکلات پروژه ایجاد شهرک صنعتی مواد معدنی قوچان تاکید کرد و گفت: با توجه به اعلام آمادگی سرمایه گذار پروژه برای ایجاد این شهرک و ایجاد هزار فرصت شغلی، لازم است تا همه دستگاه ها برای رفع مشکلات آن اقدام کنند.

صلاحی در این جلسه همچنین دستورات لازم برای حل مشکل تغییر کاربری زمین این پروژه را صادر کرد و بر پیگیری این امر از سوی سازمان مسکن و شهرسازی طی 10 روز و پس از آن سازمان جهاد کشاورزی در 10 روز بعد تاکید کرد.

عباس نیاوند معاون برنامه ریزی استانداری خراسان رضوی نیز در این جلسه، اظهار داشت: برگزاری همایش ایرانیان خارج از کشور در سال جهاد اقتصادی بستر خوبی برای تحقق هدف این شعار فراهم می کند.

وی با اشاره به برگزاری این همایش در سال های گذشته خاطرنشان کرد: با توجه به دستاوردهایی که در همایش های گذشته بدست آمده باید نقاط قوت آن مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان همایش قویتری برگزار کرد.

علی شهابی رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی و دبیر ستاد جذب سرمایه گذاری استان نیز در این جلسه از رشد بیش از 60 درصدی اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی در استان خبر داد و افزود: میزان ارز وارد شده به استان در سال 89 رقمی بالغ بر 110 میلیون دلار بوده که نسبت به سال قبل 74 درصد رشد کرده است.

وی بزرگترین طرح سرمایه گذاری در استان را شرکت فولاد تربت حیدریه عنوان کرد و افزود: این پروژه با سرمایه یکصد و 11 میلیون یورویی در حال احداث است.
آخرین ویرایش: -
Share
  یادآوری: درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد؛ اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً: 1- «دیپلماسی ها» پررنگتر در این بخش متمایز خواهند شد. 2- این اطلاعات، تا تاریخ 22 آذر ماه 1397 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات: 4.450
 اخبار   3183     بین الملل   2579     آسیا   2223     مراسم بین المللی / داخل و خارج   934     دیپلماسی اقتصادی    661     دیپلماسی دانشگاهی  608     دیپلماسی زیارت، زائر/ امام رضا(ع)/ ،   587     افتخارات / مفاخر   555     دیپلماسی گردشگری    536     دیپلماسی علمی   476     جهان اسلام   454     اروپا   448     میهمان/میهمانان خارجی   435     دیپلماسی فرهنگی  420     دیپلماسی آموزشی   420     دیپلماسی دینی (مذهبی و قرآنی)   412     آیا می دانید که مشهد...   386     دانشگاه فردوسی مشهد   358     شهرداری مشهد   312     دیپلماسی نمایشگاهی  280     آستان قدس رضوی   250     سرمایه گذاری   248     استانداری خراسان رضوی   242     تصاویر / گزارش های تصویری   241     عراق   234     صادرات و واردات   208     پاکستان   205      دیپلماسی هنری   190     دیپلماسی شهری  187     افغانستان   184     دیپلماسی ورزشی   178     دیپلماسی سلامت، پزشکی و بهداشت/   176     استاندار   169     دیپلماسی سیاسی  166     حمل و نقل هوایی، ریلی و زمینی   148     دیپلماسی اجتماعی    147     آفریقا   144     مشهد 2017  مشهد 2017   139     نمایشگاه بین المللی مشهد   126     سفارت، سفیر، کاردار، رایزن، سرکنسول   123     سرمایه گذاری خارجی   110     پایتخت معنوی ایران   103     جلسات،ملاقاتها، بازدیدها، سفرها/ داخل و خارج   93    


اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی و رصد رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر
تا 22 آذر ماه 97
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی و رسانه با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری » با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»