اندیشکده بین المللی فرهیخت 

  نخستین دیده بان توسعه روابط خارجی مشهد 
  11 سال   مستندنگاری  رویکرد بین المللی شهر 
دستاورد صدها خادم بین المللی گمنام رضوی در ۵ قاره

www.farhikhtt.ir
رونق تولید

  برترین های دیپلماسی

از سرگیری پروازهای خارجی فرودگاه بین المللی مشهد
پس از شیوع کرونا و تاکنون به کشورهای تاجیکستان - دوشنبه و افغانستان - کابل
اطلاعات بیشتر

پنجشنبه 31 مرداد 1398 | در خبرها آمده بود که بناست سوم تا پنجم شهریور 98، مشهد میزبان نخستین نمایشگاه اختصاصی ترکمنستان باشد، اما اطلاع رسانی رویداد به این مهمی و ارزشمندی، تنها 4 روز قبل، آن هم به صورت ناقص صورت می گیرد! چرا؟... | به قلم عبدالرضا زرگری

16 تیر 1398 | ورود واژگان لاتین از فرهنگ مغرب زمین به حریم «ادبیات فارسی»، رخداد تازه ای نیست و جای تعجب چندانی ندارد، اما ورود این واژه های نامأنوس به حوزه ی «ادبیات دینی» و اعتقادات و باورهای مذهبی قطعاً شایسته نیست، خاصه اگر این لغات بیگانه ...| به قلم عبدالرضا زرگری

6 تیر 1398 | شهریار آل شیخ، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری در خصوص برگزاری سومین همایش «گفت‌وگوهای انتقال تجربه» در مشهد، در حالی تحقق این آرزو را وعده داد که حتی یک میهمان غیرایرانی به این همایش دعوت نشده! ...| به قلم محمد منصف پور

جمعه 14 خرداد 1398 | امسال، شاهد برپایی چندمین دوره از برپایی نمایشگاه بین المللی گل و گیاه مشهد هستیم که کشور گل و گیاه، ایرانی ترین همسایه یعنی پاکستان و دیگر کشورهای همسایه ی شرقی کشور از جمله افغانستان ... | به قلم عبدالرضا زرگری

دیپلماسی

معاون برنامه ریزی استانداری خراسان رضوی: همایش سرمایه گذاری بین المللی در مشهد برگزار می‏شود

   |  جمعه 3 دی 1389
معاون برنامه ریزی استانداری خراسان رضوی گفت: بهار سال آینده، همایش سرمایه گذاری بین المللی با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی و ایرانیان مقیم خارج، در مشهد مقدس برگزار می‏شود. به گزارش موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و خبری نمایشگاه‏های ایران در چهارمین نمایشگاه بین المللی سرمایه گذاری ایران در كیش، دکتر عباس نیاوند با اشاره به جزئیات برگزاری این همایش در مشهد، اظهار داشت: غیر دولتی بودن 98 درصد از واحدهای اقتصادی فعال در خراسان رضوی نشان از فراهم بودن بستر سرمایه گذاری در استان است....
وی خلاقیت و نوآوری و بهبود فضای کسب و کار را سه عامل اساسی رشد و شکوفایی خراسان رضوی دانست و افزود: باید با بهره گیری از سرمایه گذاران داخلی و خارجی و اصلاح روش‏های کسب و کار و هماهنگی بیشتر، زمینه شکوفایی خلاقیت‏های موجود در استان بیش از پیش فراهم شود.
معاون برنامه ریزی استانداری خراسان رضوی در حاشیه برگزاری روز خراسان در چهارمین نمایشگاه بین المللی سرمایه گذاری ایران تصریح کرد: یکی از فعالیت‏های ارزشمند صورت گرفته در خراسان رضوی به منظور تسهیل سرمایه گذاری، ایجاد پنجره واحد یا مرکز خدمات سرمایه گذاری است.
وی ادامه داد: در مرکز خدمات سرمایه گذاری، همه دستگاه‏ها با مسئولیتی که برایشان تعیین شده است، شرایط سرمایه گذاری در طرح‏ها و پروژه‏های آماده را برای سرمایه گذاران فراهم می‏آورند.
نیاوند از پیگیری چاپ کتابچه‏های سرمایه گذاری در بخش‏های مختلف خبر داد و افزود: با چاپ این کتابچه ها در بخش های مختلف از جمله صنعت و معدن، گردشگری، آب، کشاورزی، نفت و گاز و پتروشیمی، امور عمرانی، شهری و زیربنایی، سرمایه گذار با آگاهی کامل تصمیم می‏گیرد و به محض اعلام آمادگی مجوزهای لازم صادر خواهد شد.
معاون برنامه ریزی استانداری خراسان رضوی در ادامه اظهار داشت: پس از مقایسه مراکز خدمات سرمایه گذاری استان‏ها به این نتیجه رسیدیم که مرکز خدمات سرمایه گذاری خراسان رضوی نسبت به دیگر استان‏ها از وضعیت قابل قبولی برخوردار است و با توجه به ظرفیت‏های خراسان رضوی، برای ممتاز بودن مرکز خدمات این استان برنامه ریزی کرده‏ایم.
وی ضمن ابراز رضایت از پروژه‏های ارائه شده توسط نمایندگان خراسان رضوی در چهارمین نمایشگاه سرمایه گذاری و توسعه در کیش اظهار داشت: در مجموع 611 پروژه به ارزش تقریبی سه هزار و 100میلیارد تومان توسط شرکت‏های خراسان رضوی در این نمایشگاه ارائه شده است.
نیاوند ادامه داد: 350 پروژه با ارزش تقریبی 20 هزار میلیارد تومان توسط شهرداری مشهد، 10 پروژه با ارزش تقریبی 380 میلیارد تومان توسط شرکت عمران شهر جدید گلبهار، هشت پروژه با ارزش تقریبی یک هزار 300 میلیارد تومان توسط منطقه ویژه اقتصادی سرخس، 18 پروژه با ارزش تقریبی 420 میلیارد تومان توسط نمایشگاه بین المللی مشهد و 225 پروژه با ارزش تقریبی 8 هزار میلیارد تومان توسط سایر بخش های گردشگری، پتروشیمی، انرژی‏های نو، فولاد، نیروگاهی و عمران شهری ارائه شده است.
وی به ویژگی‏های نمایشگاه سرمایه گذاری اشاره و تصریح کرد: نمایان شدن حلقه‏های مفقوده در بخش‏های مختلف، معرفی توانمندی‏ها و بسترهای سرمایه گذاری و ترسیم افق روشن سرمایه گذاری برای کارشناسان و مدیران از جمله ویژگی‏های این نمایشگاه است.
معاون برنامه ریزی استانداری خراسان رضوی، نمایشگاه‏ها را عرصه مناسبی برای تدبر و تعقل دانست و گفت: باید از نمایشگاه‏ها به عنوان مسیر شکوفایی، خلاقیت و نوآوری و تمرینی برای مدون شدن امور سرمایه گذاری داخلی و خارجی بهره برد.
نیاوند خاطرنشان کرد: از طریق نمایشگاه، سرمایه گذاران خلاءهای فراموش شده یا پنهان چرخه تولید را در کل پدیده‏های کشور کشف می‏کنند. 
آخرین ویرایش: جمعه 3 دی 1389
Share
 یادآوری:  درج رتبه ای موضوعات و رویدادها و مناسبات بین المللی  مشهد از آن سو برای پژوهشگران و علاقه مندان رصد تعاملات روابط خارجی این کلان  شهر اهمیت دارد که با کلیک بر روی هر گزینه، تمامی پست هایی که مرتبط با آن موضوع  هستند، به ترتیب درج به نمایش در خواهند آمد اما نکته ی مهمتر، نمایش سرفصل  ها به ترتیب رتبه و فراوانی هر موضوع، است که خود حکایت از فعال یا نیمه  فعال و یا غیرفعال بودن آن حوزه دارد. ضمناً این اطلاعات، تا تاریخ 4 آبان ماه 1398 به روز شده است!
کل رویدادها و مناسبات:  5.242
  اخبار   3830     بین الملل     3121     آسیا   2676     مراسم بین   المللی / داخل و خارج    1027    دیپلماسی دانشگاهی   784     دیپلماسی  زیارت، زائر و امام رضا(ع)    779    جهان اسلام     742     دیپلماسی  اقتصادی    723     افتخارات/خبرخوش/مفاخر   707     دیپلماسی  علمی   661     دیپلماسی  گردشگری    643     میهمان/میهمانان خارجی     640     اروپا   611     دیپلماسی  دینی، مذهبی و قرآنی    604    دیپلماسی  آموزشی   568     دیپلماسی  فرهنگی   543     آیا می   دانید که مشهد/ آمارها    523    دانشگاه فردوسی   مشهد    463     آستان قدس   رضوی    408     تصاویر /   گزارش های تصویری    402     شهرداری مشهد     381     عراق   322     دیپلماسی  نمایشگاهی   313     جلسات،ملاقات، بازدید،   سفر، نمایشگاه/ داخل و خارج    306    استانداری خراسان   رضوی    295     دیپلماسی  عمومی (حاکمیتی)    266    دیپلماسی  شهری   261     افغانستان   260     پاکستان   258     سرمایه گذاری   داخلی    256     دیپلماسی  سیاسی   250     دیپلماسی  ورزشی   242     دیپلماسی  هنری    237     صادرات و   واردات    229     دیپلماسی  سلامت (پزشکی و بهداشتی)    228    آفریقا   195     دیپلماسی  اجتماعی    195     استاندار 190   /  دیپلماسی حمل و نقل (هوایی، ریلی و زمینی)    173    سفارت، سفیر،   کاردار، رایزن، سرکنسول    166    دوجانبه   147     مشهد 2017     139     نمایشگاه بین   المللی مشهد    139     سرمایه گذاری   خارجی    125     مسابقات، آزمونها،   برنامه ها، نشریات و... / داخل و خارج    116    سایر کشورها 116  عتبات عالیات، 115   ادامه ...اندیشکده بین المللی فرهیخت، دعوت به همکاری می نماید: از سطح اندیشه و پژوهش گرفته که مخاطب آن محققان، نویسندگان، اساتید مجرب دانشگاه، فضلای معظم حوزه، مدیران، کارشناسان و پیش کسوتان در رشته های مختلف، دانشجویان و دانش آموزان و در کل، تمامی دغدغه داران توسعه ی روابط خارجی مشهد با جهان پیرامون هستند، تا سطح اجرایی که شامل فعالان و کاربران ساده وب و علاقه مندان به درج محتوا در وبگاه اینترنتی اندیشکده است. توضیح بیشتر بخش اجرایی آن که، شدیداً نیازمند همکاری افتخاری آن دسته از آقایان و خانم های دلداده و سرسپرده به امام مهربانی ها حضرت امام رضا(ع) هستیم که حاضرند همچون پژوهشگران داخلی و خارجی این اندیشکده، به عشق آن امام همام، در شناسایی و رصد و نیز درج کلیه ی رویدادها و مناسبات بین المللی کلان شهر رضوی از منابع مختلف بویژه در بستر اینترنت به ما کمک کرده و حتی از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در گوشی همراه یا تبلت خود، نسبت به درج محتوا در وبگاه اقدام نمایند. بدیهی است در صورت تمایل نویسنده یا تهیه کننده مطالب، نام وی به عنوان ارسال کننده در کلیه ی پست های منتشره به نمایش در خواهد آمد. برای ارتباط گیری با مدیر تارنما، از طریق سیستم پاسخگویی آنلاین می توانید اقدام فرمایید. مأجور باشید


عضویت در اندیشکده بین المللی فرهیخت
ارزیابی، رصد و پایش رویدادها، مناسبات بین المللی و روابط خارجی شهر امام مهربانی ها تا
4 آبات ماه 98
نمایه فعالان دیپلماسی علم، آموزش و فناوری، با اولویت «آینده پژوهی» و با محوریت «اقتصاد دانش»
نمایه فعالان دیپلماسی عمومی و شهری، اقتصادی، سیاسی، رسانه و ورزش با اولویت «ارتباطات» و با محوریت «اقتصاد شهر»
نمایه فعالان دیپلماسی فرهنگی و اجتماعی، هنری و نمایشگاهی با اولویت جامعه پویا و با محوریت   «اقتصاد فرهنگ»
نمایه فعالان دیپلماسی زیارت و خدمات گردشگری و سلامت با اولویت «تکریم زوار خارجی» و با محوریت «اقتصاد زائر»شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic